SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)

Viacero ľudí je vo vážnom stave.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Situáciu sme sledovali minútu po minúte:

22:30 Minútu po minúte sme ukončili.

22:10 Na Slovensku bol doteraz vyhlásený štátny smútok deväťkrát. Naposledy to bolo v súvislosti s úmrtím prvého prezidenta Michala Kováča v roku 2016.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri podobnom dopravnom nešťastí vyhlásila štátny smútok vláda naposledy v roku 2009, a to po tragickej havárii autobusu na železničnom priecestí pri Polomke v okrese Brezno. Pri zrážke autobusu s vlakom vtedy zahynulo 12 ľudí.

Súvisiaci článok Za nehodou autobusu bol zrejme preťažený kamión Čítajte 

21:43 Vo štvrtok doobeda sa zídu členovia vlády na mimoriadnom rokovaní, na programe bude návrh na vyhlásenie piatkového štátneho smútku.

Potvrdil to premiér Peter Pellegrini, ktorý v stredu večer osobne navštívil miesto nehody. Pre tragédiu predčasne ukončil návštevu Cypru.

"Zajtra pravdepodobne na 11. hodinu zvolám rokovanie vlády, aby sme prerokovali vyhlásenie štátneho smútku, pretože pri takýchto udalostiach sme tak vždy spravili. Táto dopravná nehoda patrí k najhorším v našej novodobej histórii, a preto si myslím, že vyhlásenie štátneho smútku na piatok, aby sme si takto uctili obete dopravnej nehody, je na mieste," povedal Pellegrini. Verí, že to nebude vyvolávať diskusie.

Skryť Vypnúť reklamu

Zároveň sa poďakoval všetkým záchranárom za profesionálny zásah.

20:26 Maďarský premiér Viktor Orbán zaslal list Petrovi Pellegrinimu, v ktorom vyjadril sústrasť s nehodou. Podľa tlačovej agentúry MTI o tom informoval hovorca maďarského ministerského predsedu Bertalan Havasi.

"V mene maďarskej vlády a Maďarov chcem vyjadriť sústrasť a podporu v týchto ťažkých hodinách. Modlíme sa za smútiace rodiny a za uzdravenie zranených," napísal Orbán v liste svojmu slovenskému kolegovi.

20:21 Ministerstvo obrany poskytlo pozostalým obetí vojenských psychológov. TASR informovala hovorkyňa rezortu Danka Capáková.

Vojenská polícia zároveň pomáha pri regulácii dopravy na základe požiadaviek Krajského dopravného inšpektorátu Nitra.

"V prípade ďalších požiadaviek na techniku ozbrojených síl alebo personál, sme pripravení okamžite pomôcť. Sme absolútne súčinní rezortu vnútra a záchranárskym zložkám," poznamenal minister obrany Peter Gajdoš.

Skryť Vypnúť reklamu

20:00 Rodinným príslušníkom obetí kondolovali aj český prezident Miloš Zeman a maďarský prezident János Áder.

"Slová môžu len ťažko vyjadriť bolesť a smútok nad zmarenými životmi. Dovoľte mi, aby som Vám, vo svojom mene aj v mene českej verejnosti, vyjadril hlbokú sústrasť. V tejto pohnutej chvíli sme myšlienkami s Vami," uviedol v sústrastnom telegrame Zeman.

Maďarský prezident vyjadril úprimnú sústrasť rodinným príslušníkom a priateľom obetí. Zraneným želá čo najskoršie uzdravenie.

V Jelenci, kam autobus smeroval, je podľa webstránky obce približne štvrtina obyvateľov maďarskej národnosti.

19:48 Polícia zverejnila na facebooku ďalšie zábery na zničený autobus.

19:44 V nemocniciach zostáva po havárii viacero ľudí vo vážnom stave, z toho jeden pacient je v umelom spánku a v ohrození života.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyplýva to z informácií, ktoré agentúre SITA poskytli nemocnice v Nitre, Nových Zámkoch a Leviciach.

"Jeden pacient je vo vážnom stave, je v umelom spánku v ohrození života. Ďalší piati majú stredné a ľahšie zranenia, sú stabilizovaní," povedal agentúre SITA hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky Ján Baček.

Do Fakultnej nemocnice Nitra priviezli osem ľudí, z toho päť pacientov je vo vážnom, ale stabilizovanom stave, a ďalších troch už prepustili, doplnila hovorkyňa Tatiana Timková.

V Nemocnici Levice sa nachádza jedna pacientka vo vážnom, ale stabilizovanom stave. "Ďalšie dve utrpeli menej vážne zranenia, zostávajú však naďalej v starostlivosti lekárov," uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel, do ktorej zariadenie patrí.

Skryť Vypnúť reklamu

Pacientov prevážali aj do nemocníc v Topoľčanoch a v Banskej Bystrici, tí podľa skorších informácií boli mimo ohrozenia života.

19:08 Úprimnú sústrasť pozostalým obetí vyjadril aj guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír.

"Rád by som vyjadril úprimnú sústrasť rodinám a všetkým príbuzným obetí. Dnešná tragédia nás všetkých zasiahla a mňa ako rodiča o to viac, že medzi obeťami nešťastia sú aj mladí ľudia. Intenzívne myslím na zranených a tých, ktorí bojujú o ich životy," uviedol Kažimír.

Súvisiaci článok Záchranár: Pri veľkých nehodách máme na prvé vyšetrenie človeka 45 sekúnd Čítajte 

19:06 Nedá sa pomôcť každému, pri veľkých nehodách si musíme stanoviť priority, vraví pre SME záchranár Viliam Dobiáš.

Hovorí tiež, že v takýchto prípadoch sa volá do nemocníc, nech ukončia operácie a pripravia infúzie.

Prečítajte si celý rozhovor.

Skryť Vypnúť reklamu

18:50 Bývalý prezident Ivan Gašparovič vyjadril všetkým pozostalým obetí s tým, že mu je veľmi ľúto, čo sa stalo.

"Ľudia si často neuvedomujú svoju ľahostajnosť, pri ktorej ohrozujú nielen svoj život, ale aj život iných ľudí. To sa stalo teraz veľkou tragédiou pre pozostalých. Pripájam sa k všetkým, ktorí rodinám obetí vyslovili úprimnú sústrasť," povedal pre TASR Gašparovič.

18:25 Účastníci nehody hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici Nitra sú podľa jej medicínskeho riaditeľa Mariána Bakoša mimo ohrozenia života.

Piati majú vážne zranenia a traja ľahké. V nemocnici skončil aj šesťročný chlapec s fraktúrou nosa spolu s jeho starou mamou, ktorá utrpela otras mozgu. "Aktivizovali sme traumaplán, v pavilóne chirurgických disciplín bol pozastavený operačný program, boli privolaní traumatológovia, chirurgovia a klinickí psychológovia. Jedna pacientka bol ihneď operovaná na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny, je v stabilizovanom stave. Jeden pacient s ťažkým poranením oka bol operovaný na klinike oftamológie," vyjadril sa k zraneným Bakoš.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerka Kalavská informovala, že dvaja špičkoví lekári boli vyslaní aj do krízového centra, ktoré bolo zriadené v Jelenci.

18:12 Andrea Kalavská informovala, že do nemocníc previezli 20 ľudí.

Z toho najviac zranených prijala nemocnica v Nitre, konkrétne osem. Šesť ľudí prijali Nové Zámky, z toho jeden je v ťažkom stave. Do Levíc boli privezení traja pacienti, z toho jeden vo vážnom stave. Jeden pacient bolo odvezený do nemocnice v Banskej Bystrici a je mimo ohrozenia života. Rovnako mimo ohrozenia života je aj pacient, ktorého doviezli do nemocnice v Topoľčanoch.

18:05 Hasiči na sociálnej sieti informovali, že havarovaný autobus sa podarilo dostať na kolesá pomocou ťažkej vyslobodzovacej techniky. Dodali, že pri nehode zasahovalo 63 príslušníkov HaZZ s 25 kusmi hasičskej techniky.

Skryť Vypnúť reklamu

Zároveň vyjadrili vďaku okoloidúcim vodičom, ktorí poskytli svoje autolekárničky.

17:19 Premiér Peter Pellegrini zvažuje vyhlásenie štátneho smútku.

Vláda by k tejto veci mohla mimoriadne zasadnúť vo štvrtok. Štátny smútok by mohol byť v piatok. Premiér to uviedol pred odletom z Cypru späť na Slovensko.

"Ide o jednu z najväčších dopravných nehôd v našej histórii s nesmierne veľkým počtom obetí. Je veľmi pravdepodobné, že na zajtra zvolám mimoriadne rokovanie vlády a budeme vážne hovoriť o tom," uviedol premiér.

17:15 Hlboké pohnutie a zármutok prejavila komisárka pre deti Viera Tomanová. Vyjadrila úprimnú sústrasť rodičom, súrodencom, ostatným príbuzným, spolužiakom a priateľom obetí.

Zároveň vyzvala príslušné orgány, aby urobili všetky opatrenia na elimináciu dopravných nehôd na Zlatomoraveckej ceste, ktorú nazývajú aj cestou smrti.

Skryť Vypnúť reklamu

17:13 Medzi ministrov a ministerky, ktorí sa vybrali na miesto nehody sa zaradil aj minister obrany Peter Gajdoš.

Pozostalým vyjadruje úprimnú sústrasť a zdôrazňuje, že ozbrojené sily sú pripravené poskytnúť pomoc pri odstraňovaní následkov tejto tragédie.

16:47 Na miesto nehody sa vydala aj ministerka školstva Martina Lubyová.

"Tragická udalosť ma naplnila veľkým zármutkom, o to väčším, že medzi obeťami sú aj stredoškoláci. Chcela by som vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorých táto veľká strata postihla," uviedla ministerka na sociálnej sieti.

Lubyová chce navštíviť krízové centrum, ktoré bolo zriadené v Jelenci, rovnako tak nemocnice, kam previezli zranených. "Zajtra pôjdem aj do škôl zabezpečiť podporu a pomoc pre spolužiakov a pedagógov, aby lepšie zvládli vyrovnanie sa s touto tragédiou. Modlím sa, aby už ďalšie obete nepribudli," dodala ministerka.

Skryť Vypnúť reklamu

16:42 Polícia na svojej facebookovej stránke zverejnila video z nehody.

16:29 V súčasnosti sú na mieste kriminalisti, ktorí zabezpečujú vytiahnutie autobusu z priekopy. Predtým však musia vytiahnuť obete zakliesnené pod vozidlom, ktoré následne odvezie pohrebná služba.

16:19 Na nehodu reagujú aj politici. Napríklad predseda parlamentu Andrej Danko hovorí o strašnej tragédii. "... myslím na všetkých, ktorí dnes prišli o svojich blízkych. Modlím sa, aby už ďalšie obete nepribudli," uviedol Danko.

Súvisiaci článok Čaputová vyjadrila k nehode hlboký smútok, v myšlienkach je s rodičmi detí Čítajte 

Bývalý prezident a šéf strany Za ľudí Andrej Kiska na Facebooku napísal, že je v myšlienkach a modlitbách s rodinami pozostalých a so záchranármi a lekármi, ktorí možno v týchto chvíľach ešte bojujú o životy.

Prečítajte si, ako na tragédiu reagujú politici.

Skryť Vypnúť reklamu

16:12 Pellegrini by mal na miesto nehody prísť približne 21:30. Následne sa pôjde informovať o zdravotnom stave účastníkov dopravnej nehody do príslušných nemocníc.

15:48 Ministerky Saková a Kalavská na brífingu spresnili, že medzi dvanástimi obeťami sú aj štyri maloleté osoby.

Súvisiaci článok Stala sa dopravná nehoda a vy ste jej svedkom. Viete, čo máte robiť? Čítajte 

Stále je možné, že sa na mieste nehody nachádzajú aj ďalšie obete, ktoré sú zakliesnené pod autobusom.

15:45 Saková na brífingu opísala aj pravdepodobný priebeh nehody. Nákladiak plne naložený štrkom a kamením smeroval na Nitru. Keď schádzal dolu kopcom, rozkýval sa, pričom oprotiidúci autobus sa mu snažil vyhnúť. Následne sa prevrátil do priekopy.

Podľa ministerky bolo nákladné auto pravdepodobne preťažené.

15:40 Podľa slov ministerky Denisy Sakovej, je po nehode 12 mŕtvych a 17 zranených. Z toho traja sú v kritickom stave. Medzi ranenými je aj vodič nákladiaku. Jedného zraneného už po ošetrení prepustili.

Skryť Vypnúť reklamu

Saková dodala, že ide o najhoršiu nehodu od roku 2009.

15:36 Podľa informácií priamo z miesta sa pri nehode nákladnému autu naloženému kamennou zmesou snažil vyhnúť linkový autobus spoločnosti Arriva. Ten sa následne prevrátil nabok do priekopy.

15:33 Ministerka Andrea Kalavská na sociálnej sieti informovala, že zranených transportorujú záchranári aj do nemocníc v Nových Zámkoch, Topoľčanoch, Levíc a Zlatých Moraviec.

"Je mi nesmierne ľúto tragickej hromadnej dopravnej nehody neďaleko Nitry. Okamžite som zrušila svoj pracovný program a smerujem na miesto nešťastia. Operačné stredisko ako aj všetky okolité nemocnice sú v pohotovosti a poskytujú prvú pomoc zraneným," napísala.

Dodala, že vo Fakultnej nemocnici v Nitre už operujú pacienta, ktorého priviezli vo vážnom stave.

Skryť Vypnúť reklamu

15:20 Po zrážke zostal nákladiak, ktorý viezol kamennú zmes, prevrátený na ceste a autobus v priekope. Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Presné počty obetí a zranených stále nie sú k dispozícii.

15:16 Na nehodu reagovala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám.

Zuzana Čaputová

"Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám," uviedla.

Skryť Vypnúť reklamu

15:12 V kultúrnom dome v Jelenci vzniklo improvizované krízové centrum, ktoré bude pomáhať zvládnuť situáciu

15:09 Ministerka vnútra Denisa Saková už dorazila na miesto nehody.

15:00 Prví zranení už boli privezení do nitrianskej nemocnice.

Podľa hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej bolo doteraz na traumatológiu privezených päť ťažko zranených ľudí. Pacientom bola okamžite poskytnutá všetka dostupná zdravotná starostlivosť, uviedla Timková.

Ako pripomenula, nemocnica už podnikla náležité opatrenia. Na jednotlivé oddelenia boli povolaní lekári a stiahnutý sesterský personál. Rodinným príslušníkom zranených cestujúcich bude poskytnutá aj psychologická pomoc, doplnila Timková.

14:58 Nehoda pri Malante sa zaradí medzi najtragickejšie nehody na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

Podobná nehoda sa stala v auguste 2003 sa v okrese Gelnica zrútil do priekopy autobus plný pútnikov. Zahynulo vtedy trinásť ľudí.

14:55 Podľa najnovších informácií je na mieste dopravnej nehody 12 usmrtených a 17 zranených osôb.

Niekoľko zranených osôb ošetrujú zdravotníci v spolupráci s hasičmi v evakuačnom autobuse HaZZ priamo na mieste. Na mieste stavajú nafukovací stan pre zasahujúce zložky a zranené osoby.

Situáciu na mieste komplikujú nepriaznivé poveternostné podmienky. Na mieste udalosti je aj prezident HaZZ Pavol Nereča.

14:54 Po Sakovej a Érsekovi smeruje na miesto aj ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

14:49 Zo zahraničnej pracovnej cesty na Cypre sa vracia pre tragédiu aj premiér Peter Pellegrini.

Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek.

Peter Pellegrini

"Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek," uviedol. Pozostalým vyjadril sústrasť

14:48 Na miesto nehody ide aj minister dopravy Arpád Érsek. Informovala o tom jeho hovorkyňa Karolína Ducká. "Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou autobusu vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým," uviedla.

14:41 Podľa informácií tvnoviny.sk už na miesto nehody smeruje ministerka vnútra Denisa Saková spoločne s prezidentom HaZZ Pavlom Nerečom a krajským riaditeľom KR PZ Nitra Miroslavom Michalčíkom.

Portál tiež dodáva, že autobus viezol najmä stredoškolákov vracajúcich sa zo školy.

14:28 Na miesto nehody, ktorá si doposiaľ podľa hasičov vyžiadala 13 usmrtených osôb momentálne smeruje evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, ktorí poskytne dočasné útočisko.

Na miesto boli vyslaní psychológovia HaZZ, ktorí budú zabezpečovať krízovú intervenciu.

14:21 Polícia na sociálnej sieti upozorňuje, že nie je zrejmé, koľko ľudí presne zahynulo. Dodávajú však, že už teraz je jasné, že obetí bude viac ako desať.

14:19 Podľa Jozefa Minára z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby pri nehode zomrelo dvanásť ľudí. Najskôr informovali o troch mŕtvych a 20 zranených, no medzičasom viacerí svojim zraneniam podľahli, potvrdil Minár.

Detaily k tomu, či sa pri nehode zranili aj deti a aké majú zranenia, zatiaľ záchranári neposkytli. Zranených teraz triedia do skupín podľa závažnosti zranení a posielajú ich do nemocníc.

14:18 Hasičský a záchranný zbor SR informoval, že počet obetí a zranených sa zrejme bude zvyšovať.

Na mieste zasahuje takmer 30 hasičov.

14:14 Cesta I/65 v smere od Nitry na Zlaté Moravce je kvôli nehode uzavretá. Polícia informuje, že obchádzka je smerovaná obojsmerne cez Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65 smer Zlaté Moravce.

14:05 Podľa informácií denníka SME ide o autobus spoločnosti Arriva.

14:03 Hasičský a záchranný zbor informuje, že pri nehode zahynulo 13 ľudí. Nehoda sa stala pri Nitrianskych Hrnčiarovciach.

NITRA. Tragická nehoda sa stala na zlatomoraveckej ceste pri Malante. Autobus sa tu zrazil s kamiónom.

Súvisiaci článok Zrážky, nárazy aj pád do rokliny. Tragické nehody autobusov so Slovákmi Čítajte 

Autobus je prevrátený v priekope, predbežne boli hlásení štyria mŕtvi a desať ťažko zranených. Aktuálne hasiči informovali, že mŕtvych je už trinásť ľudí.

"Cesta je uzavretá, na mieste pristáva vrtuľník," povedala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Zlatomoravecká cesta mala prívlastok cesta smrti. Po otvorení R1 Pribina v roku 2011 sa však situácia zlepšila, pretože sa veľká časť dopravy smerovala tam.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 1. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 2. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 3. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 4. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 7. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 8. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 9. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 10. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 924
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 026
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 463
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 016
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 434
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 534
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 661
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 651
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 543
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 039
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zoroslav Kollár prichádza na výsluch.
Odberné miesto na nový koronavírus.
Na NAKA pokračoval aj v piatok výsluch bývalého sudcu Vladimíra Sklenku (na snímke). Nitra, 26. júna 2020.
Autorská strana Samuela Marca

Keď príde šialenec a všetko zmení (píše Samo Marec)

Čo všetko je možné, keď ľudia uveria, že možné je všetko.

Marcelo Bielsa.

Neprehliadnite tiež

Armáda poukázala na klamlivé správy o testovaní

HOAX: Testovaním na COVID-19 nie sú ľuďom zavádzané mikročipy a nanoboty

Po zverejnení plánov na plošné testovanie zdieľali tisíce používateľov Facebooku tvrdenia o tom, že budú ľuďom počas testovania na prítomnosť koronavírusu zavedené mikročipy a nanoboty pod kontrolou slovenskej armády.

Kolíková: Rozsah zatýkania poukazuje na systémové zlyhanie justície

Koaličná SaS napísala o roztáčaní spravodlivosti, premiér gratuloval polícii za akciu Víchrica.

Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) rozpráva s novinármi po 37. rokovaní vlády SR.

Karanténne ubytovanie ponúklo 31 hotelov a penziónov

Budú platiť prísne opatrenia, keďže pre ubytovanie ľudí s COVIDom-19 budú slúžiť ako dočasné.

Karanténne centrum pre repatriantov v kúpeľnom hoteli na Sliači v máji 2020.

Platy na vysokých školách medziročne stúpli, študentov ubudlo

Priemerný plat vysokoškolského pedagóga predstavoval sumu zhruba 1 736 eur.

Ilustračné foto