SME

OĽaNO a SaS kritizujú Pellegriniho, nepáči sa im zvolanie bezpečnostnej rady

Matovič premiéra kritizova zato, že radu nezvolal pri podozreniach zo správ z Kočnerovej Threemy.

Igor Matovič. Igor Matovič. (Zdroj: SITA)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Opozičné strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sloboda a solidarita (SaS) vyčítajú premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer) zvolanie niektorých členov Bezpečnostnej rady SR

Tí sa zaoberali aktivitami obvineného politika OĽaNO Jaroslava Naďa. Šéf OĽaNO Igor Matovič premiéra kritizoval, že podobné schôdze neorganizoval pri kauze komunikácie Mariana Kočnera s bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou.

Súvisiaci článok Premiér odmieta pri Naďovi nadprácu, majetok Balciara preverujú Čítajte 

Predseda SaS Richard Sulík zas zvolanie niektorých členov rady označil za divadlo.

SkryťVypnúť reklamu

Naď je okrem iného obvinený z ohrozovania utajovanej skutočnosti. Hovorí, že ide o pomstu ľudí z Vojenského spravodajstva za to, že upozorňoval na ich kauzy. Premiér dnes tvrdil, že medializované informácie o jeho obvineniach sú len „výsekom“ jeho aktivít.

„Keď sme sledovali kauzu Jankovská, Peter Pellegrini sa tváril ako mŕtvy chrobák. Nezvolal žiadnu bezpečnostnú radu štátu, ale najvyššie ohrozenie nastalo vtedy, keď kolega Naď poslal jedinú sms kamarátovi, či nepozná takých a takých ľudí,“ poznamenal dnes na tlačovej konferencii Matovič. Tiež povedal, že ľudia vo vojenskom spravodajstve sú odchovaní komunizmom a používajú „štbácke” praktiky.

„Vojenské spravodajstvo si povedalo, že tento človek nám kazí biznis v rezorte obrany a musí byť zlikvidovaný. Išiel som do hnutia OĽaNO, aby som z pozície politika bojoval s mafiou a čuduj sa svete v tom čase zistia, že existuje veľa dôvodov na to, aby ma odpočúvali v čase, keď komunikujem s Igorom Matovičom,“ dodal obvinený.

SkryťVypnúť reklamu

Poznamenal, že za 1,5 roka, počas ktorého ho odpočúvali, nenašli jedinú skutočnosť, ktorá by bola súčasťou spisu.

„Zvolanie Bezpečnostnej rady SR premiérom Petrom Pellegrinim je len ďalšie divadlo, ktoré má slúžiť účelom diskreditácie a vytváranie falošného obrazu o opozičných politikoch. Bohužiaľ, v našom mafiánskom štáte to nie je ojedinelý prípad pomsty vysokých predstaviteľov vojenského spravodajstva na nepohodlných osobách, ktoré sa snažili odhaľovať podozrivé aktivity,“ uviedol v tlačovej správe predseda SaS Sulík.

Obvinený opozičný politik Naď čelí dvom trestným konaniam. Vyhlásil to vo štvrtok po vypočutí na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) po nahliadnutí do spisu. Prvé sa týka trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti súvisiacej s kauzou Skripaľ - agenta, ktorého sa pokúsili otráviť v Spojenom kráľovstve. Druhé zase údajného korumpovania novinára v období, keď bol obvinený riaditeľom mimovládneho Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku. Jaroslav N. stíhanie spája aj s kritikou majetkových pomerov šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

V piatok po stretnutí vybraných členov bezpečnostnej rady premiér Pellegrini vyhlásil, že aktivity obvineného Naďa sú komplexnejšieho charakteru a dotýkajú sa bezpečnosti Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu

Medializované informácie týkajúce sa dôvodov jeho obvinenia sú podľa neho len „výsekom“ jeho aktivít. Policajný prezident Milan Lučanský tvrdil, že polícia preveruje aj informácie o majetku Balciara.

Igor Matovič

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta
  2. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť
  3. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina
  4. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu
  5. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  6. Ikonické hororové postavy, ktoré ťa budú strašiť tento Halloween
  7. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie
  8. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  1. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina
  2. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu
  3. Pranie a sušenie, ktoré ladí s vaším domovom
  4. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť
  5. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  6. Ikonické hororové postavy, ktoré ťa budú strašiť tento Halloween
  7. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie
  8. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  1. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie 9 841
  2. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 9 586
  3. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov 3 471
  4. Kto nás naozaj zadlžil a prečo Slovákom siahajú na výplaty? 3 443
  5. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta 3 293
  6. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne 3 136
  7. Sladké bez kompromisov: Ako Schär mení svet bezlepkových dobrôt 2 582
  8. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina 2 234
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu