SME

Rajtár a Galko žiadajú Generálnu prokuratúru o väzobné stíhanie Trnku

Závažnosť a rozsah podozrení pri Trnkovi a Kočnerovi je podľa Rajtára bezprecedentný.

ozef Rajtár a Ľubomír Galko.ozef Rajtár a Ľubomír Galko. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Poslanci Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár a Ľubomír Galko (nezaradení) žiadajú Generálnu prokuratúru (GP) SR o väzobné stíhanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

Zároveň vyzývajú súčasného šéfa GP SR Jaromíra Čižnára, aby zriadil špeciálny tím na vyšetrenie nahrávok Mariana Kočnera a Trnku. Informovali o tom v pondelok na tlačovej konferencii.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zasadnutie výboru

Väzobné stíhanie má podľa Galka predísť tomu, aby Trnka mohol ovplyvňovať svedkov a mariť vyšetrovanie, zabrániť jeho úteku a vyhýbaniu sa trestnému konaniu, ale aj zabezpečiť jeho bezpečnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Fico nevidí dôvod vyjadrovať sa k Počiatkovým slovám, že ho Slota oje..al Čítajte 

"Svedectvá Dobroslava Trnku môžu pre niektorých ľudí znamenať usvedčenie z kriminálnych deliktov a následky môžu byť fatálne. Títo ľudia sa môžu pokúsiť o fyzickú likvidáciu Dobroslava Trnku," zdôvodnil.

Galko zároveň oznámil, že na zasadnutí parlamentného branno-bezpečnostného výboru, na ktorom bude prítomná aj ministerka vnútra Denisa Saková (Smer) a prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský, navrhne zaradiť bod, v rámci ktorého sa budú členovia výboru pýtať na kroky polície v súvislosti s aktuálnym dianím.

Žiada zriadiť špeciálny tím

Závažnosť a rozsah podozrení pri Trnkovi a Marianovi Kočnerovi je podľa Rajtára bezprecedentný.

"Preto vyzývame generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby zriadil špeciálny vyšetrovací tím na vyšetrenie nahrávok Mariana Kočnera a Trnku," vyhlásil.

SkryťVypnúť reklamu

Zložený by mal byť podľa neho z tých najlepších prokurátorov, ktorí majú za sebou konkrétne výsledky.

Galko na tlačovej konferencii tiež uviedol, že "pred malou chvíľou" sa dozvedeli o pokuse zastrašovať Rajtára. Ten chce detaily zverejniť počas týždňa.

"Otázka možného zriadenia špeciálneho tímu bola prerokovaná s tým, že v prípade potreby prichádza do úvahy zriadenie tímu prokurátorov, ktorí sa budú týmito vecami zaoberať. Je však potrebné podotknúť, že tento tím bude možné zriadiť na Úrade špeciálnej prokuratúry GP SR, ktorý tieto veci realizuje v rámci svojej vecnej príslušnosti," zareagovala pre TASR hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Zdôraznila pritom, že generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa už minulý týždeň v stredu (27.11.) zaoberal otázkou riešenia podozrení voči bývalému generálnemu prokurátorovi vyplývajúcich z nahrávok na pracovnom stretnutí, na ktorom sa zúčastnila prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru Branislav Zurian.

SkryťVypnúť reklamu

Generálna prokuratúra

O sťažnostiach rozhodovala Generálna prokuratúra.

Šúreka obvinil zo zneužívania právomoci.


TASR 4
Prokurátor Michal Šúrek.

Generálna prokuratúra sa ohradila voči tvrdeniam advokáta Petra Kubinu


TASR 3
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 921
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 569
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 722
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 571
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 279
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 076
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 726
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 082
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu