SME

Súd v Budapešti rozhodol o vydaní Srbov obvinených z vraždy v Bratislave

Mužov zadržali maďarskí policajti.

Muži mali v bratislavskom Starom Meste napadnúť a usmrtiť 22-ročného Srba.Muži mali v bratislavskom Starom Meste napadnúť a usmrtiť 22-ročného Srba. (Zdroj: Polícia SR )
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BUDAPEŠŤ. Maďarský Súd hlavného mesta nariadil v piatok vydať Slovenskej republike dvoch obvinených občanov Srbska, ktorí mali v nedeľu (8. 12.) nadránom v bratislavskom Starom Meste napadnúť a usmrtiť 22-ročného Srba.

Mužov zadržali maďarskí policajti na diaľnici M1 v utorok na základe medzinárodného zatykača a vzali ich v Győri do väzby, informovalo internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság.

Rozhodnutie je právoplatné

Súd preveril okolnosti realizácie medzinárodného zatykača a na základe nich nariadil uvaliť na Srbov vydávaciu väzbu a ich zjednodušené odovzdanie slovenským orgánom.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok V prípade zabitého cudzinca v Bratislave obvinili dvoch Srbov Čítajte 

Rozhodnutie je právoplatné, mužov bude treba odovzdať do desiatich dní, píše HVG.

Polícia Komárňansko-ostrihomskej župy dostala v utorok o 21.30 h hlásenie, že dvaja podozriví z vraždy a výtržníctva idú osobným autom po diaľnici M1 smerom do Budapešti.

Hliadka na 54. kilometri diaľnice odviedla auto na odpočívadlo a preverila totožnosť 21-ročného a 26-ročného muža. Polícia ich predviedla na policajnú stanicu v Györi a zadržala na základe európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý vydal Okresný súd Bratislava I.

Obvinení zo zločinu zabitia

Srbi boli v stredu v Bratislave obvinení zo zločinu zabitia spáchaného formou spolupáchateľstva, informovala slovenská polícia na sociálnej sieti.

"V spolupráci s Národnou ústredňou Interpol a políciou Maďarskej republiky boli zadržaní dvaja muži podozriví z útoku na Srba, ku ktorému došlo v skorých ranných hodinách 8. decembra pred budovou Hlavnej pošty v Bratislave," spresnila polícia.

SkryťVypnúť reklamu

Dvaja Srbi boli obvinení v neprítomnosti, zatiaľ čo sa vykonávajú úkony na vydanie obvinených z Maďarska.

Tretieho podozrivého muža, občana Macedónska, zadržali na území Slovenska. Ten zatiaľ obvinený nebol.

V prípade právoplatného odsúdenia hrozí obvineným trest odňatia slobody vo výške siedmich až desiatich rokov.

Maďarsko

Maďarský premiér Viktor Orbán.

Je to posledná etapa dlhej a premyslenej vojny.


Rényi Pál Dániel 9

Polícia vyšetrovala kauzu falošných 100-eurových bankoviek.


TASR 2
Maďarský premiér Viktor Orbán sleduje, ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpisuje hosťovskú listinu na začiatku summitu o bezpečnosti, obrane a demokratických štandardoch v Tirane v Albánsku v piatok 16. mája 2025.

Nikto, kto sa zaoberá politikou, by nemal prijímať zahraničné peniaze.


TASR 3
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 892
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 545
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 667
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 516
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 276
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 182
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 901
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 067
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu