SME

Vražda Kuciaka: Ako prebiehalo pojednávanie s Kočnerom a spol. (prehľad)

Proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka je na konci.

Vzadu obžalovaný Marian Kočner, pred ním obžalovaný Tomáš Szabó, ktorý mal šoférovať a doviezť strelca Miroslava Marčeka na miesto činu. (Zdroj: SME/Marko erd)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. deň, pondelok 12. januára 2020

  • Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Juraj Novocký prečítal obžalobný návrh obžaloby (popis skutku, za ktorý sú Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček obžalovaní) a právnu kvalifikáciu skutku (aký konkrétny trestný čin spáchali popísaným skutkom). Ide o všeobecne známy text, ktorý prokuratúra už skôr sprístupnila v anonymizovanej verzii.
  • Obhajcovia Aleny Zsuzsovej spochybnili dôvodnosť a zákonnosť obžaloby. „Skutok sa stal, ale nebolo preukázané, kto ho spáchala obžalovaná,“ povedal jej obhajca Štefan Neszméry.
  • Spochybnili aj výpovede svedka - odsúdeného sprostredkovateľa vraždy Zoltána Andruskóa. „Je to kajúcnik, ktorý je schopný povedať čokoľvek, aby dostal čo najnižší trest a neustále menil a dopĺňal svoje výpovede,“ tvrdí Neszméry.
  • Kočner poprel vinu za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.
  • Kočner priznal vinu za nedovolené ozbrojovanie (pri domovej prehliadke v jeho vile na Kolibe sa našlo 60 nábojov, na ktoré nemal povolenie, pri rovnakej prehliadke sa našiel aj zvukový záznam ku Gorile alebo fotky zo sledovania novinárov a politikov).
  • Zsuzsová a Szabó popreli vinu.
  • „Som vinný,“ vyhlásil Marček a priznal sa k vražde Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
  • Marček následne vyše jeden a pol hodiny vypovedal o podrobnostiach vraždy 21. februára 2018 vo Veľkej Mači. „Zasiahol som ho do hrude. V kuchyni som trafil aj ju,“ vypovedal. Marček zároveň odpovedal na otázky obhajoby, prokurátorov a právnych zástupcov rodičov obetí.
  • Marček vypovedal aj o vražde podnikateľa Petra Molnára z Kolárova v roku 2016, tiež sa k nej priznal. Spolu s bratrancom Tomášom Szabóm chceli Molnára okradnúť o desaťtisíce eur, nakoniec zistili, že doma nemá takmer žiadne peniaze. „On si ľahol, pýtal som sa ho, či je ešte niekto v dome. Keď povedal, že nie, strelil som ho dvakrát do hlavy,“ vypovedal Marček.
  • Vypovedal Marčekov bratranec Tomáš Szabó, odmietol odpovedať na položené otázky a vinu poprel. Súdu vyrozprával alternatívne vysvetlenie deja vraždy Kuciaka: Zoltán Andruskó ho vraj požiadal o zbitie novinára, preto bol s Marčekom vo Veľkej Mači. Szabó tvrdí, že potom, čo do dediny Marčeka doniesol, ten sa od neho vzdialil a nevie, čo v tom čase urobil.
  • Szabó spochybnil priebeh domovej prehliadky, pri ktorej boli nájdené zbrane a strelivo. Stopy podľa policajných záznamov našiel pes, ale Szabó vyhlásil, že v dome neboli psy vôbec použité na vyhľadanie pachových stôp.
  • Vypovedala Alena Zsuzsová, priznala priateľský vzťah s Kočnerom asi od roku 2012, ale odmietla, že by si cez Zoltána Andruskóa objednala Kuciakovu vraždu. „V plnej miere vinu za tento skutok odmietam, v živote som si žiadnu vraždu neobjednala. Od pána Andruskóa som si objednala pizzu alebo denné menu v jeho reštaurácii, čistenie bazéna a rekonštrukciu izby mojej mamy,“ povedala.
  • Vypovedal Marian Kočner, bez podrobností priznal, že pozná Zsuzsovú, a ďalej sa odmietol vyjadrovať a odpovedať na otázky. „Môj obhajca a ja máme výhrady k obžalobe ako takej, nebudem sa preto vyjadrovať k obžalobe a nebudem odpovedať na otázky. Budem sa vyjadrovať počas pojednávania k jednotlivým dôkazom,“ vysvetlil.
  • Vypovedali aj Viktória Langerová, matka dieťaťa zavraždeného podnikateľa Petra Molnára, a tiež Silvia Molnárová, jeho sestra.
Súvisiaci článok Kočner odmietol hovoriť o Kuciakovej vražde, Marček sa priznal (minúta po minúte) Čítajte 

2. deň, utorok 13. januára 2020

  • Hlavné pojednávanie pokračovalo bez prítomnosti Miroslava Marčeka, ktorý dal súhlas na konanie v neprítomnosti.
  • Súd prečítal podklady k pohrebom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, pretože pozostalí si od obžalovaných nárokujú preplatenie nákladov.
  • Vypovedala Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej. Obžalovaná Zsuzsová ju osočila otázkou, či jej nič nehovorí prezumpcia neviny. „Ak by ste s tým nič nemali, tak by ste tu nesedeli a boli by ste s dcérou doma, a moja dcéra by bola so mnou alebo vo Veľkej Mači,“ odvetila Kušnírová Zsuzsovej a tá sa po porade s obhajcami už nič nepýtala.
  • Zsuzsová sa počas Kušnírovej výpovede rozplakala. Výpovede pozostalých boli emotívne, rozplakali aj viacerých prítomných novinárov.
  • Vypovedal aj otec Jána Kuciaka Jozef Kuciak st., súd predvolal aj jeho matku Janu Kuciakovú, ale od jej výsluchu nakoniec upustil, pretože jej bolo zle rozumieť, a preto prečítal jej výpoveď z prípravného konania (vyšetrovania). Prečítal tiež výpoveď Márie Kuciakovej. Vypovedal Jánov brat Jozef Kuciak ml.
  • Pozostalí vypovedali najmä o svojich vzťahoch so zavraždenými deťmi, resp. súrodencami a o pocitoch po ich strate, pretože od obžalovaných si nárokujú bolestné v miliónoch eur.
  • V utorok vypovedala aj Martina Rigová, bývalá priateľka Miroslava Marčeka. Jej nebohý syn Ronald bol jedným z ôsmich podozrivých, ktorých polícia zaistila v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka v septembri 2018, neskôr sa sám zabil.
  • Rigová vypovedala najmä o vzťahu Marčeka a Szabóa. Z jej výpovede podľa právneho zástupcu Kuciakovcov Daniela Lipšica vyplýva, že mali spolu dobré vzťahy a Marček nemá žiaden motív vypovedať o účasti Szabóa na vražde nepravdu.
  • V utorok popoludní vypovedal Zoltán Andruskó, ktorý je odsúdený na 15-ročný trest za sprostredkovanie vraždy. „Ja som sprostredkoval medzi Alenou Zsuzsovou a pánom Szabóom na pokyn pána Kočnera vraždu Jána Kuciaka,“ vypovedal.
  • Andruskó povedal všeobecne známe informácie o tom, že Zsuzsová sa na neho obrátila pre vraždu, on ju zadal Szabóovi, pomáhal s jej plánovaním (zohnal im mobily a pod.). Vypovedal, že Zsuzsová sa mu mala zdôveriť, že Kuciak prekáža Kočnerovi, preto ho treba odstrániť.
  • Andruskó spoznal fotografie zo sledovania Jána Kuciaka, ktoré mu prokurátor ukázal. Ide o fotografie, ktoré sa našli v Kočnerovej vile. Andruskó tvrdí, že tie isté mu ukázala Zsuzsová, keď zadávala objednávku na vraždu a poslúžili vrahom pri príprave vraždy.
  • Andruskó tiež povedal, že Zsuzsová mu povedala, aby pred ostatnými tvrdil, že vraždu si objednal bližšie nespresnený Rus. To je legenda, ktorú neskôr šíril aj samotný Kočner, vyplýva z jeho správ cez aplikáciu Threema.
  • Andruskó odpovedal na otázky obhajcov, obžalovaných, prokurátorov a splnomocnencov. Obžalovaní spochybňujú jeho dôveryhodnosť a tvrdia, že je to kajúcnik, ktorý prispôsobil svoju výpoveď iným dôkazom z vyšetrovacieho spisu. V skutočnosti pritom Andruskó o Zsuzsovej a účasti Kočnera vypovedal už pri svojom prvom výsluchu po zadržaní, keď ešte nemal prístup do spisu a Kočner v tom čase ani nebol z vraždy obvinený, a polícia nemala k dispozícii Threemu.
Súvisiaci článok Andruskó potvrdil, že fotky, ktoré našli u Kočnera, použili pri príprave vraždy (minúta po minúte) Čítajte 

3. deň, streda 14. januára 2020

  • Hlavné pojednávanie pokračovalo bez prítomnosti Miroslava Marčeka a Aleny Zsuzsovej, obaja dali súhlas na konanie v neprítomnosti. Z obžalovaných boli prítomní len Kočner a Szabó.
  • V podstate celý deň vypovedal Kočnerov niekdajší blízky priateľ, bývalý novinár a príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth.
  • Povedal všeobecne známe informácie a aj také, ktoré boli zverejnené prvýkrát.
  • Potvrdil, že Kočner sa mu na dovolenke v Chorvátsku zdôveril, že vražda jedného alebo dvoch novinárov by zastrašila ostatných. „Vtedy sa nie prvý a nie posledný raz vyjadril tak, že stačilo by odstrániť jedného novinára a bol by pokoj. Pripomenul som mu môj prípad, že som dostal facku a spálili mi auto (v 90. rokoch) a bol zo mňa martýr. Na čo povedal, že keby nepomohlo, tak pôjde dole ešte jeden (novinár) a keď zabijú ešte aj jedného politika, tak bude úplný pokoj,“ vypovedal Tóth. Tvrdil, že s Kočnerom nesúhlasil.
  • Vypovedal, že na objednávku Kočnera dal sledovať novinárov vrátane Kuciaka. Spoznal fotografie, ktoré mu predložil prokurátor – sú to tie isté, ktoré spoznal Andruskó v utorok, a tie isté, ktoré sa našli pri domovej prehliadke v Kočnerovej vile.
  • Vypovedal, že na financovaní sledovania novinárov sa vraj podieľal Norbert Bödör, ktorý podľa neho získaval výsledky lustrácií novinárov v policajných databázach. Tóth zároveň povedal, že Bödör chcel dať sledovať politikov z vládnej strany Smer, a tiež vyhlásil, že odpočúva bližšie nespresnenú miestnosť, kde sa stýkajú politici.
  • Tóth tiež priblížil, prečo odovzdal Kočnerove veci vrátane telefónov, v ktorých sa našla Threema, a ako sa k nim vôbec dostal.
  • Vypovedal tiež o tom, ako mu Kočner z väzby posielal motáky, cez ktoré sa snažil manipulovať rozhodnutia súdov o jeho väzbe. Podľa Tótha sa na to snažil využiť údajný vplyv Norberta Bödöra na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, vplyv Roberta Fica na ústavného sudcu Mojmíra Mamojku a tiež predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana.
  • Kočner opakoval, že Tóth klame. Poukázal na viaceré nezrovnalosti v jeho výpovedi. Právni zástupcovia rodín povedali, že tieto nezrovnalosti nie sú závažné a môžu byť spôsobené tým, že Tóth si na niektoré podrobnosti už nepamätá, resp. pamätá inak. Kočner tvrdí, že ide o podstatné rozdiely.
  • V stredu vypovedal aj Kočnerov dlhoročný kamarát Jozef Dučák st., ktorý je obvinený za tunelovanie spoločnosti Technopol Servis, v čom sa angažoval samotný Kočner.
  • Dučák st. povedal, že na želanie Kočnera zaistil biely mercedes, ktorý bol napísaný na cudzích ľudí tak, aby sa nedal spojiť s Kočnerom. Tento mercedes nakoniec používala Alena Zsuzsová. Nevedel vysvetliť, aký ekonomický zmysel pre neho mala spolupráca s Kočnerom, potvrdil, že na prenájme auta pre Zsuzsová prerobil 18,5-tisíc eur.
Súvisiaci článok Tótha vypočúvali osem hodín. Kočner tvrdí, že klame (minúta po minúte) Čítajte 

4. deň, pondelok 20. januára 2020

  • Vypovedal podnikateľ Norbert Bödör, po zložení prísahy, že bude vypovedať pravdu a nič nezamlčí, odpovedal na väčšinu otázku, že si nepamätá.
  • Priznal, že sa pozná s viacerými bývalými vplyvnými policajnými funkcionármi, ale odmietol, že by vynášal Kočnerovi z polície informácie a lustrácie novinárov a prokurátorov. Odmietol, že by pre Kočnera ovplyvňoval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Odmietol, že by spolufinancoval sledovanie novinárov a politikov.
  • Spolumajiteľ skupiny Penta Jaroslav Haščák zopakoval, že správa od Kočnera o „odjebaní čuráka“ nebola o Jánovi Kuciakovi, ale o šéfovi vyšetrovacieho tímu Gorila Lukášovi Kyselicovi, ktorého chceli odstrániť z vyšetrovania prípadu.
  • Haščák potvrdil, že Kočner patril do okruhu jeho širších známych, že patril ku klientom Privatbanky zo skupiny Penta a tiež potvrdil, že Kočner investoval asi 10 miliónov eur do zmeniek spoločnosti Penta Funding.
  • Haščák potvrdil, že niektoré zmenky boli splatné už v roku 2018 a 2019, ale peniaze si zatiaľ nikto neprevzal. Penta nesmie vyplatiť peniaze priamo Kočnerovi, zakazuje jej to uznesenie Úradu špeciálnej prokuratúry.
  • V pondelok tiež vypovedali svedkovia Andrej Tóth a Erik Schwartz z golfového klubu v Báči, ktorý spoluvlastní Marian Kočner. Potvrdili, že sa tam Kočner stretával so ženou, ktorá vyzerá ako Zsuzsová. Schwartz zároveň potvrdil, že táto žena chodila na červenom mercedes (aj Zsuzsová taký používa), parkovala blízko Kočnerovho bieleho bentley pri prevádzkovej budove klubu.
  • Výpovede Andreja Tótha a Schwartza budú mať zrejme zmysel neskôr, keď prokuratúra oboznámi súd s fotografiami z obdobie okolo vraždy Kuciaka, na ktorých sú zachytené biele bentley a červený mercedes Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.
  • Vypovedal svedok René Nyitray z Veľkej Mače, ktorý na čerpacej stanici Slovnaft spoznal vozidlo, ktoré podľa neho šoféroval obžalovaný Tomáš Szabó. Obžalovaného spoznal v pojednávacej miestnosti a na výzvu súdu na neho ukázal prstom, aby ho identifikoval.
  • Nyitray vypovedal, že Szabó v aute v ten deň stretol vo Veľkej Mači na ulici, kde bývali Ján Kuciak a Martina Kušnírová.
  • V Nyitrayovej výpovedi boli viaceré rozpory, ktoré sa môžu vysvetliť neskôr - tvrdí, že Szabóa v aute stretol na čerpacej stanici 18. februára 2018, ale Miroslav Marček vypovedá, že na obhliadke Kuciakovho domu boli 16. a 19. februára. Nesedí tiež Nyitrayove tvrdenie, že Szabóa videl v Peugeote Partner, podľa polície šoférovel Citroëne Berlingo, ale autá vyzerajú podobne a keď Nyitray Szabó videl, bolo neskoro večer a tma.
  • V pondelok tiež vypovedal svedok Marián Sehnal, ktorý sa priznal, že pre Szabóa a Marčeka vyrobil upravenú hlaveň do zbrane a tlmič hluku výstrelu. Podrobne opísal konštrukčný a technologický postup výroby a potvrdil, že jedenkrát bol so Szabóm a Marčekom skúšať streľbu z upravenej zbrane pri Malom Dunaji.
  • Sehnal potvrdil, že v dôsledku konštrukčných nedostatkov zbraň automaticky neprebíjala a po každom výstrele ju bolo treba obtiahnuť. Potvrdil tak výpoveď strelca Marčeka.
  • Sehnal potvrdil, že bolo treba znížiť obsah pušného prachu v nábojoch, aby boli podzvukové, inak by tlmič hluku výstrelu nefungoval korektne. Opäť tak povedal výpoveď strelca Marčeka.
  • Sehnal súd informoval, že nedávno bol za protiprávnu úpravu hlavne a výrobu zakázanej súčasti – tlmiča hluku výstrelu odsúdený na trojročné väzenie s trojročným podmienečným odkladom a následne dvojročnú skúšobnú lehotu. Trest ešte nie je právoplatný.
Súvisiaci článok Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte) Čítajte 

5. deň, utorok 21. januára 2020

  • V utorok vypovedalo päť kolegov Jána Kuciaka z redakcie Aktuality.sk.
  • Šéfredaktor Peter Bárdy a vedúci investigatívneho tímu Marek Vagovič vysvetlili, ako Ján Kuciak pracoval, akým témam sa venoval, ako funguje redakčný proces, čo je editovanie článku a kto všetko má vplyv na výsledný obsah.
  • Potvrdili, že Kuciak bol analytik, ktorý pracoval v prevažnej väčšine prípadov s verejne dostupnými dátami a nespoliehal sa na informácie predložené zdrojmi.
  • Všetci Kuciakovi kolegovia potvrdili, že Marian Kočner mal motív zavraždiť Jána Kuciaka. Zhodli sa, že dôvodom mohlo byť, že Kuciak mu privodil hrozbu trestného stíhania a Kočner nevedel novinára zastaviť zastrašovaním.
  • Zhodli sa, že Kočnera bezprostredne ohrozila najmä Kuciakova analýza uznesenia Kočnerovi blízkych vyšetrovateľov v Banskej Bystrici, ktorým zastavili vyšetrovanie podvodov s DPH pri prevodoch hotelov na Donovaloch.
  • Kuciak poukázal na chyby vyšetrovateľov a vyslovené lži, o ktoré zastavenie vyšetrovania opreli. Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik na základe Kuciakovho článku nariadil prípad prehodnotiť a prokurátor Maroš Žilinka lživé uznesenie zrušil; momentálne je Kočner v prípade obvinený a má zablokovaný osobný majetok.
  • V utorok na súde vypovedal aj Maroš Vachna, spolumajiteľ módnej značky a dielne spoločenských šiat Natasha Azariy. Alena Zsuzsová totiž chcela z dcéry urobiť modelku a nechala ju na narodeniny nafotiť v šatách Natasha Azariy na bigboard.
  • Vachnov výsluch súvisel s komunikáciou medzi Kočnerom a Zsuzsovou cez aplikáciu Threema. Ide konkrétne o túto správu: „Idem do BA pre plachtu, čo zvesili z bigboardu, lebo Azariy ju chce použiť ako pozadie stánku na výstave a potom ju vyvesiť na budovu dielne vo Svidníku.“ Zsuzsová túto správu poslala Kočnerovi 22. februára 2018, deň po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice.
  • Z výpovede Vachnu na súde vyplýva, že to nie je pravda, pretože Zsuzsová plachtu (bigboard) neriešila, ale poslala ho Vachnovi do Svidníka kuriérom. Vachna povedal, že Zsuzsová sa potom o plachtu nikdy nezaujímala.
  • Polícia sa domnieva, že správa z 22. februára o ceste do Bratislavy je legendou, ktorú si Zsuzsová vymyslela, aby v prípadnom neskoršom vyšetrovaní odôvodnila svoju náhlu cestu do Bratislavy, kde sa v skutočnosti stretla s Kočnerom a podľa polície jej odovzdal peniaze za vraždu.
  • V utorok vypovedali aj dvaja svedkovia k vražde podnikateľa z Kolárova Petra Molnára.
  • Svedok Peter Koczkása potvrdil, že obžalovaný Tomáš Szabó po obci rozširoval po vražde Molnára nepravdivé informácie o jeho podnikaní. Koczkás napríklad tvrdil, že Szabó rozširoval, že Molnár chodil do Budapešti a obchodoval tam s drogami.
Súvisiaci článok Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte) Čítajte 

6. deň, streda 22. januára 2020

  • Na súd boli eskortovaní všetci štyria obžalovaní; každý z nich dostal priestor, aby sa vyjadril k výpovedi ostatných obžalovaných z predchádzajúcich dní, pretože boli vypočúvaní oddelene (medzičasom im súd doručil prepis ostatných výpovedí).
  • Senát rozhodol, že nemá pochybnosti o zákonnosti získania komunikácie cez aplikáciu Threema z iPhonu Mariana Kočnera, ale v stredu ešte nerozhodol, či a kedy sa budú prepisy jeho správ čítať.
  • Miroslav Marček zopakoval svoju výpoveď a v reakcii na otázky prokurátora a splnomocnencov pozostalých spresnil niektoré podrobnosti o priebehu vrážd.
  • Súd zrušil Miroslavovi Marčekovi najprísnejšiu kolúznu väzbu (väzba pre obavu, že obvinený bude mariť vyšetrovanie, ovplyvňovať svedkov a pod.). V praxi to znamená, že Marček bude mať o čosi voľnejší režim vo väznici. Súd zároveň avizuje, že Marček bude vylúčený na samostatný proces, aby sa tak zrýchlilo konanie (pretože sa priznal).
  • Tomáš Szabó využil právo nevypovedať, predsedníčka senátu preto prečítala jeho skoršie výpovede z vyšetrovania.
  • „Takýto ohavný čin by som za takéto peniaze nikdy neurobil a keby som takéto peniaze dostal, tak by som už nebol na Slovensku,“ povedal policajtom Szabó. Jeho výpovede obsahujú viacero takýchto vzájomne odporujúcich tvrdení, vinu však odmietol vo všetkých výpovediach.
  • Predsedníčka senátu prečítala aj výpovede Aleny Zsuzsovej z prípravného konania. Zsuzsová síce využila svoje právo nevypovedať, ale potom sa vyjadrovala k niektorým tvrdeniam Zoltána Andruskóa.
  • „Pán Kočner by mi nikdy nezveril ani stánok s hotdogmi, pretože dobre vedel, že moje stavy sú nevyspytateľné,“ povedala Zsuzsová o obvinení, že Kočner jej zveril naplánovanie vraždy.
  • „Ja som nikdy sledovanie pána Kuciaka nevidela, nevedela som o tom,“ povedala o fotkách zo sledovania, ktoré vraj ukázala Andruskóvi.
  • Zsuzsová policajtom priznala, že komunikovala s predsedom SNS Andrejom Dankom, niekdajším námestníkom generálneho prokurátora René Vanekom alebo podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom. Tvrdí, že komunikovala aj s Danielom Lipšicom, čo Lipšic odmietol.
  • V stredu vypovedal Miroslav Kriak, bývalý príslušník ŠtB a SIS, a niekdajší pracovník daňovej kriminálky. Na zadanie od bývalého Kočnerovho kamaráta Petra Tótha Kriak viedol sledovacie komando, ktoré špehovalo novinárov a verejných funkcionárov.
  • Kriak vypovedal o podrobnostiach sledovania, napr. výšku nákladov, platby za sledovanie a pod. Potvrdil svoju skoršiu výpoveď z vyšetrovania, že Tóth ho uviedol do omylu a myslel si, že novinárov sleduje pre SIS.
  • Kriak potvrdil, že fotografie Kuciaka, ktoré polícia zaistila pri domovej prehliadke v Kočnerovej vile na Kolibe v Bratislave, sú fotografie, ktoré zhotovili pri sledovaní.
  • Kriak potvrdil, že sledovali novinárov Štefana Hríba, Eugena Kordu, Moniku Tódovú, Jána Kuciaka, Adama Valčeka, Mareka Vagoviča a Daga Daniša.
  • V stredu vypovedal aj ďalší Kočnerov špeh Štefan Mlynarčík, ktorého oficiálne povolenia je policajný vyšetrovateľ. Potvrdil Kriakovu výpoveď a spoznal niektoré fotografie z Kuciakovho sledovania, ktoré sa našli u Kočnera. „Bol som presvedčený, že pracujem v agentúrnej sieti SIS,“ povedal Mlynarčík.
  • Marian Kočner súhlasil s čítaním znaleckých posudkov s výnimkou jediného – posudku, ktorý spísal IT znalec Jaroslav Oster k Threeme. Znamená to, že súd predvolá Ostera a bude vypočutý ako znalec, Kočner a obhajcovia sa ho budú môcť pýtať na podrobnosti zo znaleckého skúmania.
  • Predsedníčka senátu na návrh splnomocnencov pozostalých začala skúmať majetok Mariana Kočnera, ktorý ešte nebol zablokovaný (prokuratúra totiž v prípade vyšetrovania podvodov s DPH s hotelmi na Donovaloch Kočnerovi zablokovala všetok osobný majetok). Zisťuje, kde je napr. Kočnerova jachta a či ju ešte vlastní.
Súvisiaci článok Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte) Čítajte 

7. deň, pondelok 3. februára 2020

  • Súd vylúčil Miroslava Marčeka na samostatné konanie (predsedníčka senátu to avizovala už 22. januára 2020). O treste pre Marčeka, ktorý sa k streľby na Kuciaka, Kušnírovú a Molnára priznal, bude rozhodovať rovnaký senát.
  • Predsedníčka senátu Ružena Sabová avizovala, že to potrvá najviac dva pojednávacie dni, pretože treba vykonať už len dôkazy na určenie výšky trestu pre Marčeka (napr. posudky k jeho duševnému stavu a k očakávaniam jeho resocializácie).
  • V pondelok vypovedali traja špecialisti z Kriminalistického a expertízneho ústavu z oblasti kriminalistická balistika a kriminalistická chémia. Skúmali náboje, nábojnice a strely z miesta činu.
  • Pri dvoch strelách skonštatovali, že boli vystrelené z tej istej zbrane. Tretia bola zdeformovaná, a preto povedali, že pochádza z „druhovo zhodnej“ zbrane.
  • Chytili sa toho Zsuzsovej obhajcovia a otázkami chceli vytvoriť pochybnosti, či sa strieľalo z jedinej zbrane. Senát otázky odmietol ako špekulácie.
  • Znalec na balistiku Miroslav Šimonič vysvetlil, že dôvody deformácie jednej zo striel z Kuciakovho tela môžu byť rôzne – náraz o kosť, konštrukcia zbrane alebo problémy pri prebíjaní.
  • Na súde sa čítali aj zápisnice z rekonštrukcie vrážd a vyšetrovacích pokusov. „Preukazujú, že skutok sa musel stať inak, ako ho opisuje Marček, a verím, že v budúcnosti s tým bude konfrontovaný,“ povedala Zsuzsovej obhajkyňa Júlia Vestenická.
  • Marček vypovedá, že Kuciaka zastrelil hneď po otvorení vstupných dverí, v skutočnosti bol zastrelený na schodoch z pivnice. Právny zástupca Kuciakovcov Daniel Lipšic pripustil, že v Marčekovej výpovedi sú isté rozpory, ale dajú sa vysvetliť jeho duševným stavom a jeho emočnou plochosťou (aj priebeh vraždy opisoval veľmi technicky a chladne).
  • V pondelok vypovedala aj znalkyňa z oblasti súdneho lekárstva, ktorá pitvala podnikateľa Petra Molnára. Potvrdila dve rany do hlavy, ku ktorým sa už skôr priznal Marček. Povedala, že ani včasnou prvou pomocou nebolo možné Molnára zachrániť.
  • Vypovedala aj kriminalistická antropologička Oľga Petrusová, ktorá v niekoľkých posudkoch skúmala postavy na kamerových záznamoch z Veľkej Mače zo dňa vraždy Kuciaka a Kušnírovej, a z niekoľkých dní predtým.
  • Na tmavých snímkach zo záznamu je postava v kapucni, aj pre Petrusovú bolo ťažké určiť, či je na zábere Szabó. S istotou povedala, že na záznamoch z Veľkej Mače z rôznych dní je tá istá osoba, ale iba opatrne a s malou pravdepodobnosťou určila, že touto osobou je Tomáš Szabó.
Súvisiaci článok Na súde sa riešilo, kto strieľal, hoci sa k vražde priznal Marček (minúta po minúte) Čítajte 

8. deň, utorok 4. februára 2020

  • Ráno mal súd ďalší konflikt s médiami, pretože senátu sa nepáčil bulvárny jazyk, ktorým web pluska.sk opisuje priebeh pojednávania. Predsedníčka senátu Ružena Sabová varovala novinárov, že za neúctivé správanie ich môže pokutovať alebo definitívne odoprieť prístup na pojednávanie.
  • Sudkyňa Sabová vyhlásila, že online textové prenosy z pojednávania typu minúta po minúte považuje za nezákonné, podľa nej ide o obchádzanie zákazu vykonávať zvukový prenos.
  • Prečo považuje textový prenos za obchádzanie zvukového prenosu, Sabová nevysvetlila. Médiá v textových prenosoch pokračujú s väčším oneskorením.
  • Po kritike médií zakázala fotiť a nahrávať video počas prestávok, bol to jediný priestor na vizuálne zaznamenanie priebehu súdu, pretože počas pojednávania je zakázané fotiť zo zákona.
  • Súd asi tri hodiny vypočúval znalcov psychológie a psychiatrie Antona Heretika a jeho manželku Andreu Heretikovú, ktorí posudzovali duševný stav Aleny Zsuzsovej.
  • Na návrh Zsuzsovej obhajcu Štefana Neszméryho senát vylúčil verejnosť na tieto výsluchy pre ochranu súkromia a zdravotných údajov Zsuzsovej, hoci ona sama počas verejnej časti pojednávania povedala, že trpí aj panickou poruchou.
  • Vylúčenie verejnosti bol nevídaný krok, pretože v trestných procesoch je bežné čítať aj posudky k duševnému stavu obžalovaných verejne.
  • Podľa zástupcu rodičov Jána Kuciaka Daniela Lipšica znalci zotrvali na svojich predchádzajúcich posudkoch, že Zsuzsová je zodpovedná za svoje činy. Podrobnosti nechcel uviesť, pretože výsluch bol neverejný.
  • Neskôr v utorok sa už verejne čítali znalecké posudky k duševnému stavu Mariana Kočnera a Tomáša Szabóa. „Resocializáciu hodnotíme za možnú, aj keď značne limitovanú,“ napísal znalec o Kočnerovi. Ani pri Szabóovi nevylúčili „priaznivú“ resocializáciu.
  • Tieto závery sú dôležité, pretože za úkladnú vraždu hrozí obžalovaným 25-ročný trest alebo doživotie. Jednou z podmienok na uloženie doživotného trestu je záver, že resocializácia obžalovaného nie je možná.
  • V utorok vypovedali aj súdni lekári, ktorí robili pitvu Jána Kuciaka. Zhodli sa, že jeho poranenia nesedia s opisom vraždy, ktorý rozpráva strelec Miroslav Marček.
  • Marček vypovedá, že Kuciaka zastrelil bez toho, aby vstúpil do domu, ihneď po otvorení vstupných dverí. Marčekovu výpoveď nepotvrdila ani rekonštrukcia vraždy ani vyšetrovací pokus na mieste za účasti súdnych lekárov a znalcov na balistiku.
Súvisiaci článok Prokurátor navrhol vypočuť expertov k Threeme bez verejnosti (minúta po minúte) Čítajte 

9. deň, štvrtok 6. februára 2020

  • V deviaty deň procesu prečítali zápisnice z domových prehliadok, pri ktorých boli zaistené mobilné telefóny Aleny Zsuzsovej a Tomáša Szabóa,
  • mobilné telefóny vykonali ako vecný dôkaz, čiže prokurátor ich fyzicky vybral z obálky na dôkazy a ukázal ich všetkým účastníkom konania, ako vecný dôkaz vykonal aj telefóny Mariana Kočnera,
  • súd prečítal forenzné správy Europolu, v ktorých organizácia zhrnula, ako sa dostala k obsahu zaistených mobilných telefónov vrátane komunikácie cez aplikáciu Threema,
  • takmer celý pojednávací deň vypovedali zahraniční experti Europolu, ktorí súdu podrobne vysvetľovali technický postup, ako rozšifrovali zaistené telefóny,
  • verejnosť bola vylúčené počas výpovede expertov z Europolu a tiež aj počas výpovede počítačových expertov slovenskej polície, dôvodom bolo, že počas výpovede zazneli informácie, ktoré by mohli budúci zločinci využiť, aby sa vyhli odhaleniu,
  • vypovedal zároveň IT znalec Jaroslav Oster, ktorý z iPhonu Mariana Kočner vytiahol QR kód jeho Threema ID (unikátne používateľské číslo v aplikácii Threema),
  • súd sa po výsluchoch vyjadril, akým spôsobom bude akceptovať návrh na vykonanie prepisov z Threemy ako dôkazu, súdu nestačí, aby prokurátor a obhajcovia predkladali na prečítanie tabuľky s komunikáciou, ktoré na základe dát od Europolu vypracovala slovenská polícia, účastníci konania musia označiť v primárnych dátach od Europolu, čo konkrétne chcú čítať.
Súvisiaci článok Europol vysvetlil Threemu, proces pokračuje v marci (minúta po minúte) Čítajte 

10. deň, 15. apríla 2020

  • Na pojednávaní bol prítomný iba Marian Kočner, Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó súhlasili s konaním v neprítomnosti.
  • Bolo to prvé pojednávanie v čase pandémie ochorenia Covid-19, na pojednávaní preto boli prítomní iba novinári z verejnoprávnych médií RTVS a TASR, a redakcie Aktuality.sk, kde pôsobil Ján Kuciak. Senát zároveň súhlasil zo živým zvukovým prenosom.
  • Marian Kočner hneď v úvode podal námietku zaujatosti proti všetkým trom členom senátu. Namietal, že ten istý senát neprávoplatne odsúdil strelca Miroslava Marčeka a v rozsudku zmienil, že Kuciaka zavraždil na objednávku osoby „M. K.“.
  • Najvyšší súd už v minulosti záväzne rozhodol, že takýto rozsudok nie je porušením prezumpcie neviny spoluobžalovaného, ktorý je súdený v inom (samostatnom) konaní. To je aj prípad Kočnera a Marčeka. Senát preto Kočnerovu námietku odložil a nerozhodol o nej.
  • Na pojednávaní sa ďalej čítali zápisnice z výsluchov policajtov, ktorí lustrovali Jána Kuciaka a ďalších novinárov v policajných databázach.
  • Bývalý riaditeľ finančnej spravodajskej jednotky Pavol Vorobjovov na prvom výsluchu povedal, že mu to prikázal vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar, neskôr svoju výpoveď zmenil, tvrdil, že si to zle pamätal a že si nepamätá, kto konkrétne mu lustráciu prikázal.
Súvisiaci článok Kočner podal námietku zaujatosti, riešili sa lustrácie Kuciaka (minúta po minúte) Čítajte 

11. deň, 16. apríla 2020

  • Aj 11. deň sa pojednávalo iba s obmedzeným počtom médií, prítomný bol iba Marian Kočner.
  • Súd predvolal na výsluch jeho brata Ivana, pretože Marianovi Kočnerovi nestačí, aby sa prečítala jeho výpoveď, ktorú urobil pred vyšetrovateľom. Má na to právo. Marian Kočner chce svojho brata konfrontovať.
  • Kočner sa prvýkrát počas procesu začal brániť alternatívnymi vysvetleniami jednotlivých dôkazov. Tvrdí napríklad, že asi mesiac po vražde nebol v Hoteli Zlatý Kľúčik v Nitre, ktorý financoval podnikateľ Norbert Bödörom, hoci jeho biele bentley tam v tom čase nafotili novinári.
  • Kočner zároveň tvrdí, že on si protiprávnu lustráciu Jána Kuciaka v policajných databázach neobjednával, pretože v tom čase s ním nemal žiaden spor.
  • Kočner vyhlásil, že lustrácia súvisí s článkom o eurofondoch na ministerstve školstva, ktoré vtedy viedol Peter Plavčan (SNS); Kuciak vtedy podrobne analyzoval, komu ministerstvo pridelilo eurofondy na vedu a výskum, a zistil, že ide o firmy blízke Smeru cez ľudí z okolia exministra dopravy a financií Jána Počiatka. Článok vyšiel v deň, kedy policajti Kuciaka nezákonne lustrovali.
  • Právnici poškodených pripomenuli, že je to absurdné a lustrácia vôbec nemusí časovo súvisieť s udalosťami, ktoré sa stali v deň vykonania lustrácie. Pripomenuli, že už v čase lustrácie mal Kočner s Kuciakom spor, pretože Kuciak ho znemožnil na naživo vysielanej tlačovej konferencii otázkami ku kauze podvodov s DPH pri prevodoch hotelov na Donovaloch (Kočnera začali po článkoch vyšetrovateľ, teraz je v kauze obvinený).
  • Na pojednávaní sa čítali najmä zápisnice z výsluchov, ktoré súvisia s vraždou podnikateľa Petra Molnára z Kolára z roku 2016. Zo spoluúčasti na nej je obžalovaný Tomáš Szabó.
Súvisiaci článok Kočner sa bráni, že po vražde nebol v Zlatom kľúčiku (minúta po minúte) Čítajte 

12. deň, 29. apríla 2020

  • V 12. deň proces pokračoval čítaním listinných dôkazov, prítomný bol opäť iba Kočner.
  • Kočner oznámil, že chce žalovať Europol na civilnom súde a chce si uplatniť práva podľa európskeho práva - napr. právo na výmaz osobných údajov. Predsedníčka senátu sa k jeho žiadosti nevyjadrila.
  • Z posudku k cylindrickému zámku v Kuciakovom dome vo Veľkej Mači vyplynulo, že zámok nebol vnútorne ani vonkajšie poškodený.
  • Prokurátor prečítal aj znalecký posudok k analýze DNA na peniazoch, ktoré boli zaistené pri domovej prehliadke u Aleny Zsuzsovej. Na bankovkách bola okrem jej DNA aj DNA Zoltána Andruskóa.
  • Znalec uviedol, že zároveň našiel na bankovkách DNA bližšie nešpecifikovanej osoby mužského pohlavia a povedal, že to môže byť Kočner. Podľa neho je pravdepodobnejšie, že to je Kočner než že by to bol niekto cudzí.
  • Kočner sa prvýkrát prihlásil o slovo, keď reagoval na znalecký posudok z pňa z Dediny mládeže, kde údajne Marček, Szabó a Andruskó skúšali vražednú zbraň. Znalci na pni nenašli žiadne stopy po streľbe.
  • „Ak som pochopil závery tohto znaleckého posudku správne, tak sa tam nenašlo nič. Je to veľmi zarážajúce, pretože práve tento strom označil Andruskó, konkrétne tento označil ako strom, kde sa mala cvičiť streľba. Potom nechápem, prečo sa tam projektily nenašli. Sú iba dve možnosti. Buď si Andruskó niečo vymýšľa... Ale inú možnosť ani nevidím, je len jedna možnosť,“ reagoval Kočner.
Súvisiaci článok Kočner chce žalovať Europol, ktorý sa dostal k jeho Threeme (minúta po minúte) Čítajte 

13. deň, 30. apríla 2020

  • V 13. deň sa Kočner prvýkrát verbálne vymedzil voči pozostalým, keď namietal, že sú dopredu informovaní o tom, aké konkrétne dôkazy sa budú v konkrétny deň pojednávania vykonávať. Žiadal, aby také informácie mali aj oni. Sudkyňa odmietla, že by pozostalým tieto informácie dávali sudcovia alebo pomocný personál súdu.
  • Kočner sa prvý raz vyjadril aj k článkom, ktoré mali byť motívom vraždy. „Nie je pravdou, že články Jána Kuciaka ohrozovali moje podnikanie alebo moju osobu," povedal Kočner. "Nemá žiadnu logiku, aby som si objednal sledovanie a potom si objednal vraždu. Veď by som sa k tomu priznal. Snáď taký hlupák nie som."
  • Na súde pustili nahrávku, v ktorej sa Kočner vyhrážal Kuciakovi, a tiež Kočnerovu tlačovku, na ktorej sa ho Kuciak pýtal na kauzu Donovaly.
  • Súd zahrnul do rozsahu dokazovania množstvo dôkazov vrátane komunikácie z aplikácie Threema medzi Kočnerom a Alenou Zsuzsovou (používateľ vystupuje v aplikácii pod nickom Dušan Keményi), Norbertom Bödörom (nick N) a Petrom Tóthom (nick Peter Agent), zatiaľ ju však nečítali.
Súvisiaci článok Kuciak ma neohrozoval, začal sa brániť Kočner (minúta po minúte) Čítajte 

14. deň, 18. mája 2020

  • Na úvod pojednávania požiadala Alena Zsuzsová o umožnenie vypovedania.
  • Kočnerov obhajca Marek Para spochybnil komunikáciu z Threemy. Označil ju za neúplnú a spochybnil tiež možnosť jej použitia ako dôkazu, pričom sa odvolal na viaceré postupy zahraničných súdov, vrátane Súdneho dvora EÚ či na predošlé rozhodnutia Ústavného súdu. Navrhol prerušiť pojednávanie a zaslať otázku do Luxemburgu.
  • Vypovedať mal Kočnerov brat Ivan, napokon to však odmietol. "Som v blízkom príbuzenskom vzťahu k obžalovanému, a preto by som využil právo nevypovedať," zdôvodnil Ivan Kočner. Na návrh obhajoby súd rozhodol o čítaní jeho pôvodnej výpovede.
  • Senát po porade pripustil ako dôkaz aj rozhovor Ivana Kočnera, ktorý poskytol Denníku N. V ňom okrem iného hovoril, že jeho brat na oslave výročia svadby rodičov v roku 2013 pred ním spomínal aj to, že jedného novinára "treba dať dolu", aby bol pokoj.
  • Marian Kočner sa snažil spochybniť dôveryhodnosť brata. Nazval ho umelcom a povedal, že si nikdy nezakladal na faktoch.
  • Vypovedať mal policajný expert Dušan Mikulaj, ktorý sa zameriava na počítačovú kriminalitu. Pre zložitosť vysvetľovania postupu, ako údaje od mobilných operátorov spracoval, jeho výpoveď odložili.
  • Senát vyhovel požiadavke Daniela Lipšica, aby bola ako dôkaz pripustená, a teda aj prehraná zvuková nahrávka rozhovoru Kočnera s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom.
Súvisiaci článok Kočnerov brat odmietol vypovedať, súd povolí nahrávku s Trnkom (minúta po minúte) Čítajte 

15. deň, 19. mája 2020

  • Zsuzsová sa na úvod opätovne dožadovala toho, aby mohla vypovedať. Povedala, že sa chce vyjadriť k doterajším dôkazom a svedeckým výpovediam a považuje to za dôležité ešte predtým, než dokazovanie skončí. "Súd berie na vedomie vašu žiadosť," reagovala predsedníčka senátu Ružena Sabová.
  • Súd začal čítať komunikáciu z aplikácie Threema.
  • Zsuzsová spochybnila autenticitu Threemy. Tvrdila, že keď ju mal u seba dva mesiace Peter Tóth, mohol ňou manipulovať. Napokon komunikáciu nepoprela, tvrdila však, že správy sú upravené alebo vytrhnuté z kontextu.
  • Podobne reagoval aj Kočner. "Ja nehovorím, že komunikácia neexistovala. Hovorím, že bola menená v niektorých častiach.“
  • Na súde zazneli aj správy o fialkách či vypadávaní zubov. Kočner aj Zsuzsová sa snažili vysvetliť, že ich význam bol iný, ako interpretuje obhajoba.
  • Zsuzsová reagovala, že interpretácia právnych zástupcov pozostalých je len ich "vymýšľancami a domýšľancami. To je všetko v ich hlave."
  • Známa správa 50 so symbolom smrtky (50-tisíc eur bola podľa obžaloby odmena za vraždu) sa podľa Zsuzsovej týkala investície do chystanej Kočnerovej strany Cieľ. „Malo to znamenať, že (Kočner) o peniaze navždy príde a tie peniaze skapú. Že ich vyhodil zbytočne, pretože tie podpisy sa vyzbierať nestihnú,“ vraví Zsuzsová.
  • Súd tiež prečítal komunikáciu Mariana Kočnera s Petrom Tóthom.
Súvisiaci článok Na súde prečítali kľúčové pasáže Threemy, Kočner ich vysvetľuje po svojom (minúta po minúte) Čítajte 

16. deň, 1. jún 2020

  • Na pojednávaní sa čítal psychologický posudok Mariana Kočnera.
  • Ľudí vníma skôr ako prostriedky a nie ciele, píše sa v posudku.
  • Počúvali aj nahrávku Kočnera s Dobroslavom Trnkom o Gorile.
  • Zazneli aj dve nahrávky telefonátu Kočnera s Kuciakom.
Súvisiaci článok Vy ste malý pisálek. Na súde pustili nahrávku Kočnera s Kuciakom (minúta po minúte) Čítajte 

17. deň, 17. júna 2020

  • Vypovedal Marian Kočner, objednávku vraždy novinára odmietol.
  • Súd zahrnul do dôkazov ďalšie listiny a čítal listinné dôkazy.
  • Na súde sa prečítali podklady z Privatbanky, ktoré zhrňujú, aké produkty mal Kočner v banke a kto všetko k nim mal prístup.
  • Kočner a Zsuzsová tiež vysvetľovali Threemu.
Súvisiaci článok Kočner o sejfoch: Nebol som tam po peniaze za vraždu Čítajte 

18. deň, 19. jún 2020

  • Na súde sa čítala ďalšia časť komunikácie cez aplikáciu Threema a výpisy z účtov.
  • Kočner opakoval teóriu, že vražda súvisí s osobou László Krecsík.
  • Kočner chcel sledovanie hodiť na Tótha, spoluprácu s Bödörom odmietol.
Súvisiaci článok Kočner chcel sledovanie hodiť na Tótha, spoluprácu s Bödörom odmieta (minúta po minúte) Čítajte 

19. deň, 29. júna 2020

  • Súd zahrnul do rozsahu dokazovania aj správu spoločnosti Threema GmbH zo Švajčiarska, ktorá je vývojárom šifrovacej komunikačnej aplikácie Threema a prevádzkuje ju.
  • Čítali sa prepisy správ a telefonátov Zoltána Andruskóa, ktorá polícia zachytila pri jeho odpočúvaní.
  • Zsuzsová hovorí, že viackrát dostala od Kočnera finančnú hotovosť, ekonomické vzťahy s Kočnerom vysvetľuje nejasne.
  • Expert vylúčil, že by sa do Threemy dorábali správy.
Súvisiaci článok Zsuzsová sa zaplietla, expert vylúčil zmeny v Threeme Čítajte 

20. deň, 20. júla 2020

  • Súd zahrnul medzi dôkazy SMS-ky medzi Andruskóm a Zsuzsovou.
  • Andruskó zopakoval, že Kočner si objednal vraždu, spomenul aj Bödöra
Súvisiaci článok Bödör čelí ďalším podozreniam, podľa Andruskóa chcel oklamať políciu Čítajte 

21. deň, 23. júl 2020

  • Opäť vypovedal policajný expert Dušan Mikulaj.
  • Prokurátor navrhol pre všetkých obžalovaných trest 25 rokov, zároveň navrhuje trest prepadnutia veci, resp. zhabania veci.
  • Motív mal iba Kočner, tvrdí Lipšic.
Súvisiaci článok Dokazovanie o vražde sa skončilo, zhrnuli sme argumenty oboch strán Čítajte 

22. deň, 31. júl 2020

  • Zsuzsová v krátkosti zopakovala, že je nevinná.
  • Kočner povedal, že súd mu dal dostatočný priestor a preto sa tiež vzdáva priestoru na záverečné slovo.
  • Szabó trvá na nevine.
Súvisiaci článok Kočner najprv mlčal, potom už musel vysvetľovať. Ako prebiehalo dokazovanie vraždy Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Richarda Sulíka nahradil Branislav Gröhling.


a 2 ďalší
Čísla politických subjektov kandidujúcich v júnových voľbách do Európskeho parlamentu.

Oficiálne vyhlasovanie výsledkov volieb sa môže konať až v pondelok.


TASR
Ranný brífing SME

Prečítajte alebo vypočujte si najdôležitejšie správy.


Diskusia Petra Pellegriniho s Ivanom Korčokom v televízii Markíza pred prvým kolom prezidentských volieb.

Diskusia bola predposlednou pred moratóriom


a 1 ďalší

Sportnet

Momentka zo zápasu Washington - Calgary.

Jeff Skinner strelil siedmy hetrik v kariére.


Oh my Hockey
Brankár Košíc Dominik Riečický oslavuje triumf.

Vypočujte si utorňajšiu časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.


Na snímke tréner slovenska Francesco Calzona

Reprezentantov vyradili zranenia.


TASR
Na snímke gólová radosť hráčov Slovana v prvom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy medzi HC Košice - HC Slovan Bratislava 18. marca 2024 v Košiciach. FOTO TASR - František Iván

- S

Košice hrali veľmi dobre takticky, povedal Samuel Takáč.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu