Uznala ho vinným z trestného činu ohovárania českého veľkopodnikateľa slovenského pôvodu Andreja Babiša. Ohováraním sú tvrdenia v jeho kontroverznej knihe Počestný Andrej Babiš, ktorá vyšla v septembri 2002 pred parlamentnými voľbami. Rozsudok nie je právoplatný, Dušan V. sa odvolal hneď po vyhlásení verdiktu.
Novinár sa necíti byť vinný. Publikované skutočnosti zistil pátraním a z výpovedí rôznych osôb, ktoré sa s veľkopodnikateľom poznali. Babiš knihu považuje za zmes nepresných faktov, totálnych lží a fabulácií. Myslí si, že knihu si objednala jeho konkurencia, čo Dušan V. zásadne popiera.
Podľa Babiša sa kniha v Čechách dostala do parlamentu a všetkým členom vlády, ako i rôznym advokátom. Rozdávali ju aj v slovenskom parlamente. V spore o ochranu osobnosti, ktorý sa vedie v Bratislave, požaduje Babiš od Dušana V. sedem miliónov korún.
Autor knihy považuje Babiša za najbohatšieho Slováka v Čechách. Označil ho za zlodeja, klamára, podvodníka a agenta štátnej bezpečnosti, ktorý vytuneloval istú spoločnosť. Dokonca naznačil záujem Babiša na odstránení exministra Jána Duckého, ktorého v januári 1999 zavraždili.
Do právoplatného skončenia sporu je šírenie a predaj knihy Počestný Andrej Babiš zakázané. Na domáci trh bolo určených 1500 výtlačkov, v českej verzii dvetisíc kusov knihy.
Dušan V. bol redaktorom denníkov Smena a Nový čas, pracoval v súkromných televíziách Markíza a VTV i v rádiu TWIST. Ako redaktor Markízy bol jediným žurnalistom pri pompéznych oslavách narodenín Mikuláša Černáka v roku 1997 v Banskej Bystrici. Neskôr na hlavnom pojednávaní s "Mikim" vypovedal ako svedok.