SME

Pellegrini chce byť predsedom vlády aj po voľbách

Pellegrini sa vymedzil voči všetkým, ktorí spochybňujú slovenskú históriu a SNP.

Premiér SR a podpredseda strany Peter Pellegrini počas prezentácie finálnej fázy predvolebnej kampane strany SMER – sociálna demokracia v priestroch Múzea SNP v Banskej Bystrici. Premiér SR a podpredseda strany Peter Pellegrini počas prezentácie finálnej fázy predvolebnej kampane strany SMER – sociálna demokracia v priestroch Múzea SNP v Banskej Bystrici. (Zdroj: SITA/Peter Rusko)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BANSKÁ BYSTRICA. Predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý je zároveň volebným lídrom Smeru, sa v prípade, že strana vyhrá nadchádzajúce parlamentné voľby a bude súčasťou vlády, vidí na poste premiéra.

Uviedol to na prezentácii finálnej fázy kampane Smeru, ktorá sa uskutočnila v piatok v Múzeu Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.

"Nestojím tu ako človek, ktorý nemá od večera do rána nič iné na práci, len sa hrabať v špinách minulosti a vyťahovať ich na verejnosť, ale stojím tu ako človek, ktorý má reálnu skúsenosť z rôznych štátnych pozícií, a vie, čo je to stáť na čele štátu a vlády," povedal.

SkryťVypnúť reklamu

Smer neznesie spochybňovanie SNP

Vo svojom prejave sa hneď na začiatku vymedzil voči všetkým, ktorí spochybňujú slovenskú históriu.

"Smer-SD nemôže nikdy spolupracovať s niekým, kto spochybňuje udalosti SNP, kto spochybňuje udalosti holokaustu, kto sa vysmieva z obetí vypálených obci," uviedol.

Zdôraznil tiež, že strana si nikdy nesadne za stôl ani s predstaviteľmi strán, ktorí otvorene hovoria či len naznačujú, že chcú zrušiť sociálne opatrenia, ktoré Smer pre obyvateľov Slovenska zaviedol.

Tí, ktorí pochybili, opustili Smer

Súvisiaci článok Najlepší program pre podnikateľov má podľa INESS opozičná SaS Čítajte 

Spomenul však aj chyby, s ktorými sa strana musela v uplynulom období vyrovnať. Pripomenul však, že ľudia, ktorí tieto chyby spôsobili, už nie sú členmi strany a nie sú ani na kandidátnej listine Smeru-SD.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa neho sa Slovensko mení a dnes je iné, ako bolo nielen v roku 2008, ale aj v roku 2018. "Na Slovensku už zmena nastala," podotkol.

Reagoval aj na iniciatívu šéfa OĽaNO Igora Matoviča, ktorý chce, aby občania v ankete vyjadrili, čo všetko očakávajú od vlády a štátu.

"Polovica rokovaní vlády pod mojím vedením bola na východe Slovenska či na juhu stredného Slovenska, preto my dobre vieme, čo ľudí trápi a s čím im musíme pomôcť. Nijakú anketu nám preto nie je treba," zdôraznil.

Prezident Peter Pellegrini

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 942
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 958
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 538
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 912
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 3 166
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 401
  7. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 367
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 135
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Adam Sýkora

Pozrite si zostavy piatkového zápasu Slovensko - Francúzsko v prípravnom zápase pred MS v hokeji 2025.


FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Tatran Prešov: ONLINE prenos zo zápasu 24. kola II. ligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu 24. kola MONACObet ligy: FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Tatran Prešov.


Momentka zo zápasu Kalinovo - Rimavská Sobota.

Systém súťaže sa mení po troch rokoch.


SkryťZatvoriť reklamu