SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Danko prerušil schôdzu, Beblavý a spol. pokračujú v proteste (minúta po minúte)

Schôdzu podporili odídenci zo SaS.

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dianie v parlamente sledujeme minútu po minúte:

19:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie. Dianie v parlamente budeme sledovať aj v stredu.

Skryť Vypnúť reklamu

18:59 Šiesti nezaradení poslanci okolo Beblavého strávia noc v parlamente. Budú tak pokračovať v blokovaní mimoriadnej schôdze.

Premiérovi Pellegrinimu odkázali, že by sa mal hanbiť.

Beblavý avizoval, že s blokádou budú pokračovať dovtedy, dokiaľ to bude potrebné. "Nepôjdeme domov, ale budeme spať v parlamente," dodal Beblavý s tým, že poslanci majú k dispozícii karimatky, spacie vaky aj pyžamá.

Ďalšie kroky majú pripravené aj na stredu, keď má schôdza pokračovať. Aké, nekonkretizoval.

17:33 Premiér Pellegrini vyzval nezaradených poslancov okolo Beblavého, aby prestali schôdzu blokovať. Odkázal im, nech nerobia z parlamentu cirkus.

"Cítim naozaj hanbu za to, čo dnes opozícia predvádzala a plánuje predvádzať v parlamente," uviedol premiér. "Tortoví opozičníci", ako ich premiér nazval, by mali namiesto blokovania parlamentu radšej pomôcť ľuďom.

Skryť Vypnúť reklamu

Poslanci si podľa Pellegriniho z rečníckeho pultu spravili stranícku pevnosť a zabránili tak poslancom využiť mandát od ľudí, aby pre nich pracovali do posledného dňa volebného obdobia. Beblavého označil za sociálneho netvora.

17:08 Natalia Blahová v rozhovore vysvetľuje , prečo podporili otvorenie parlamentnej schôdze 11 dní pred voľbami spolu s SNS, Smerom a ĽSNS.

16:03 "Kiskovci za bránami NR SR pohrozia koalíciou hrôzy. Progresívci prenesú blokovanie kotlebovcov do parlamentu, no (nielen) Andrejovi Dankovi pripomenú skôr Igora Matoviča než seba samých.

Súvisiaci článok Pýtame sa spolu s Dankom, Hrnkom a Hviezdoslavom Čítajte 

A urazení Galkovci, ktorých si vraj nik poriadne nevšímal a oni tým zjavne trpeli, pomôžu otvoriť schôdzu. Čím sa pridajú do klubu odpadlíkov zo Sme rodina a od ĽSNS, ktorí sa túlajú parlamentom a zo samej osamelosti často vyhľadajú náruč koalície." Píše Zuzana Kepplová.

Skryť Vypnúť reklamu

15:39 Skupina nezaradených poslancov z koalície PS/Spolu chce ďalej pokračovať v proteste s tým, že odmietajú opustiť rečnícky pult v rokovacej sále. Vyhlásil to poslanec Miroslav Beblavý.

Odmietol však prezradiť detaily ďalšieho postupu.

Ako však neskôr povedal poslanec Poliačik, za rečníckym pultom zostanú celú noc a aj zajtra.

15:14 Galko nepovedal priamo, či za body navrhované Smerom a SNS s kolegami zahlasujú.

“Na schôdzi predstavíme naše riešenia. Veľkú časť zajtrajšieho rokovania budeme venovať tomu, čo sa tu dialo posledných dvanásť rokov,” dodal Galko.

Súvisiaci článok Odídenci z SaS obhajujú podporu schôdze povinnosťou pracovať Čítajte 

K tomu, že zvyšok opozície konal inak ako Demokratická strana dodal, že na spoločnom konaní opozície nebola žiadna dohoda.

15:11 Podobne aj Rajtár spomína, ako na konci roka žiadali prerokovať opozičné návrhy zákonov. Situácia podľa neho bola podobná súčasnej.

Skryť Vypnúť reklamu

“Sme stranou činu, chceme konať,” hovorí Rajtár. Podobne aj Galko tvrdí, že schôdzu nezvolala Demokratická strana. Naopak, kvôli nej museli prísť z regiónov a zo svojej kampane.

Na reakciu Kravčíka Galko hovorí, že s ním už pred tlačovku hovoril. “Náš postoj mu ešte vyjasníme,” dodal Galko.

Tvrdí, že s kolegami by rovnako konal aj v prípade, ak by schôdza prebehla deň pred voľbami.

Súvisiaci článok Šéf Demokratickej strany nechce poslancov okolo Galka na kandidátke Čítajte 

To, že by rokovali so Smerom či SNS, skupinka poslancov poprela.

15:06 Poslanci z Demokratickej strany vysvetľuje svoju prezentáciu v parlamente. “Bola riadne ohlásená schôdza a my sme sa riadne prezentovali. Sme tu pre ľudí. Do poslednej chvíle budeme plniť svoje povinnosti a nehráme žiadne politické hry,” vyhlásila Natalia Bláhová.

S kolegami ďalej vysvetľujú, že sa nebudú hrať na neprítomných a že chcú pomáhať ľuďom, najmä dôchodcom, ktorých stretávajú v regiónoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Otvorenie schôdze podporili okrem Blahovej aj poslanci Vladimír Sloboda, Miroslav Ivan, Jozef Rajtár, Radoslav Pavelka, Ľubomír Galko, Renáta Kaščáková.

Načítavam video...

14:32 Poslanci okolo Galka sa k situácii vyjadria na brífingu o 15:00 hod.

14:23 "Členovia Demokratickej strany, poslanci na čele s Galkom sa rozhodli podieľať na volebnej korupcii. Moju dôveru definitívne stratili a žiadam ich o odchod z volebnej kandidátky Demokratickej strany," píše na facebooku Michal Kravčík, predseda DS.

14:16 Kotleba je už v parlamente, došiel s hodinovým meškaním. Poslanci sa pritom už postupne rozchádzajú.

14:11 “Prekročili všetky hranice slušného správania a dodržiavania rokovacieho poriadku,” reagoval Anton Hrnko z SNS na správanie poslancov okolo Beblavého.

Skryť Vypnúť reklamu

14:08 Bugár sa v reakcii na dianie pýta, v čom spočíva pojem demokratická opozícia. “Je to ich vizitka,” reaguje na správanie Demokratickej strany.

To, že odídenci zo SaS pomohli k otvoreniu schôdze, vraj nevie pochopiť. “Oni to musia vysvetľovať,” dodal Bugár.

Odročenie schôdze podľa jeho slov nemá zmysel, keďže čaká, že bojkot s tortou sa bude opakovať znova.

14:04 “Keď útočia na demokraciu, musíme sa brániť,” hovorí Michal Truban z PS, ktorý schvaľuje správanie poslancov okolo Miroslava Beblavého.

Ten zas hovorí o tom, že schôdza je porušovaním zákona a ide o “atentát na spoločne hospodárenie”, preto sa rozhodol s kolegami pristúpiť na pokojný protest a bojkot schôdze.

“Sme odhodlaní zabrániť rokovaniu parlamentu. Danko nám môže zobrať platy, no o to nám nejde,” hovorí Beblavý.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Poslanci PS/Spolu priniesli tortu. Ako vyzerala mimoriadna schôza Čítajte 

Z toho, že program schválili aj poslanci okolo Galka z DS je vraj šokovaný. Beblavý dodal, že protest nekončí, no ako sa bude s kolegami správať zajtra, vopred nepovedal.

14:00 “Je to predvolebný boj Roberta Fica, je to teatro, na ktoré nemá peniaze. My sme dodržali to, čo sme povedali,” reagoval Boris Kollár.

13:39 Odídenci okolo Galka zatiaľ na otázky novinárov neodpovedali, mali by mať tlačovku.

"Pred malou chvíľou sme s kolegami z Demokratickej strany zahlasovali za otvorenie mimoriadnej schôdze NR SR. Sme v robote a sme pripravení pracovať a vysvetliť v rozprave, čo si o jednotlivých návrhoch smerákov myslíme. Z politických strán, ktoré si hovoria "demokratická opozícia" s nami nikto nerokoval, nikto z nich nebol sa s nami dohodnúť na nejakom spoločnom postupe. Ďalšie informácie v priebehu dňa," napísal Galko na facebookovom profile.

Skryť Vypnúť reklamu

13:57 “Som znechutený, že naši bývali kolegovia podporili otvorenie schôdze, ktorá nás bude stáť 800 miliónov eur," reagoval Martin Klus zo SaS.

13:51 Schôdzu parlamentu prerušili, pokračovať bude v stredu. Dôvodom prerušenia schôdze sú šiesti nezaradení poslanci (Progresívne Slovensko/Spolu) Miroslav Beblavý, Jozef Mihál, Martin Poliačik, Alan Suchánek, Simona Petrík a Viera Dubáčová, ktorí ani po opakovaných výzvach Danka nechceli opustiť rečnícky pult.

13:50 Šéf ĽSNS Marian Kotleba v parlamente nie je prítomný. Podľa portálu topky.sk mal nehodu na diaľnici D1, nebol pri nej vážne zranený.

13:48 Danko zvolal poslanecké grémium, na ktorom sa chce dohodnúť, ako bude schôdza pokračovať ďalej.

Opoziční poslanci totiž odmietli poslúchnuť jeho výzvy týkajúce sa odstránenia torty symbolizujúcej manželský zväzok medzi Smerom a ĽSNS.

Skryť Vypnúť reklamu

Danko sa predtým pohádal s Cigánikovou. "Máte mandát na to, aby ste vykonávali poslaneckú prácu, ale nie na to, aby ste sa nesprávali príčetne," upozorňoval Danko Cigánikovú (SaS).

13:44 S vládnymi poslancami tradične hlasovali traja odídenci Sme rodina Martina Šimkovičová, Rastislav Holúbek a Peter Marček.

13:32 Program schôdze podporili aj traja poslanci okolo Petra Marčeka, ktorí zvyknú hlasovať s koalíciou a traja odídenci z klubu extrémistickej ĽSNS.

Chýbali štyria poslanci Smeru a štyria poslanci ĽSNS.

Načítavam video...

13:30 “Toto sme tu už tri roky nemali,” poznamenal Danko, ktorý naráža na transparenty Igora Matoviča v minulosti.

Poslancom, ktorí stoja pri torte, sa vyhráža vykázaním zo sály.

13:29 Danko upozornil Cigánikovú zo SaS a poslancov okolo Beblavého, že porušujú rokovací poriadok a vyzýva ich, aby opustili rokovaciu sálu.

Skryť Vypnúť reklamu

Spomína aj možnosť poslancov hlasovania z miesta.

13:27 Program schválili poslanci Smeru, SNS a ĽSNS za pomoci odídencov z SaS na čele s Ľubomírom Galkom. S Galkom hlasovali Natália Blahová, Jozef Rajtár, Renáta Kaščáková a Miroslav Ivan.

Keďže sa v úvode schôdze prezentovali, hoci nehlasovali za program, zvýšili účasť na schôdzi, ktorá dosiahla počet 77 prítomných. Minimum na otvorenie schôdze bol pritom 76.

13:21 Poslankyňa ĽSNS Natália Grausová na úvod navrhla, aby sa poslanci pomodlili modlitbu Otčenáš. Šéf parlamentu Andrej Danko to odmietol.

Martin Klus zo SaS zas Danka upozornil, že ako podpredseda parlamentu odmieta viesť schôdzu parlamentu, kedže jeho strana ju bojkotuje.

Danko vyhlásil prestávku.

Počas nej sa nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého (PS/Spolu) fotia s tortou na rečníckom pulte. Je venovaná Robertovi Ficovi a Marianovi Kotlebovi na znak ich spolupráce. Po odhlasovaní bodov chcú dať na vrch torty čerešničku.

Skryť Vypnúť reklamu

Danko ich vyzval na odnesenie torty. Beblavý žiadal o prednesenie procedurálneho návrhu, Danko to však neumožnil. Beblavý chcel vysvetliť, prečo tortu do pléna priniesol.

13:09 Poslanci svojimi hlasmi podporili otvorenie schôdze, prezentovalo sa 77 poslancov. Schôdzu otvorili vďaka poslancom Smeru, SNS, šiestich poslancov z extrémistickej ĽSNS.

Prezentovali sa tiež siedmi odídenci zo SaS na čele s Ľubomírom Galkom, Eduard Adamčík z klubu Most-Híd a poslanci okolo Petra Marčeka a odídenci z ĽSNS.

13:04 Podľa lídra koalície PS/Spolu Michala Trubana je mimoriadna schôdza generálkou toho, ako budú vedieť spolupracovať strany Smer a LSNS.

Zdôraznil, že schôdza je nezákonná.

13:03 Poslanci pôsobiaci v neparlamentných stranách Za ľudí a v koalícii Progresívne Slovensko/Spolu nepodporia mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu

Oba politické subjekty tvrdia, že takáto schôdza je v rozpore so zákonom, kritizujú nezodpovedný prístup Smeru a SNS.

Predseda strany Za ľudí Andrej Kiska na tlačovej konferencii zdôraznil, že síce podporujú 13. dôchodok a vyššie prídavky na dieťa, ale sú proti volebnej korupcii, za ktorú považujú aj zvolanie tejto schôdze.

12:47 Šéf Sme rodina Boris Kollár hovorí, že jeho poslanci budu schôdzu bojkotovať. Na jeho výzvu z pondelka vraj Smer nezareagoval, preto nemá dôvod návrhy odobriť.

"Snažili sa s nami skontaktovať, ale 8 miliónov pre Riška a ďalších nenašli," reagoval Kollár.

12:45 Most-Híd nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze. Šéf Mosta Béla Bugár pred začatím schôdze potvrdil, že za návrhy Smeru a SNS nezahlasuje.

Minister dopravy a líder kandidátky Mosta Arpád Érsek zároveň vyzval Andreja Danka, aby sa nemiešal do rezortov, ktoré jeho strana nemá na starosti, čím narážal na návrh na zrušenie diaľničných známok.

Skryť Vypnúť reklamu

"Naposledy v Exprese ani nevedel povedať, koľko stojí výstavba jedného kilometra diaľnice," povedal Érsek na adresu Danka.

Upozornil, že zrušením známok by došlo nielen k výpadku v rozpočte, ale že aj množstvo zahraničných vodičov by volilo cestu cez Slovensko, keďže v okolitých krajinách sa za diaľnice platí.

12:35 Smer bude mať problém otvoriť utorkovú schôdzu. Z ich poslancov podla zdrojov SME neprídu Burian, Buček, Glváč, Federič a Čaplovič.

Igor Federič na poslednú chvíľu však prišiel a za otvorenie schôdze hlasoval.

11:56 Otvorenie mimoriadnej schôdze je podľa viacerých poslancov otázne. Koaličný poslanec Dušan Jarjabek uviedol, že ešte nevie, či sa na schôdzu dostavia všetci poslanci Smeru, keďže ešte nezasadal klub. Skonštatoval, že všetci, ktorí sa podpísali za zvolanie schôdze, na ňu prídu.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Vláda zmenila uznesenie k Istanbulskému dohovoru, vyslovila s ním súhlas Čítajte 

Predseda poslaneckého klubu vládnej SNS Tibor Bernaťák povedal, že na schôdzu prídu všetci 16 poslanci za SNS.

Otvorenie schôdze považujú za otázne aj opoziční poslanci Martin Klus (SaS) a Peter Pčolinský (Sme rodina). Počkať podľa nich treba na to, či a ktorí koaliční poslanci sa dostavia.

11:54 Vláda zmenila znenie uznesenie k Istanbulskému dohovoru. Ak poslanci parlamentu otvoria schôdzu, na ktorej sa má o dohovore rokovať, budú vyjadrovať svoj súhlas s týmto dohovorom.

Pôvodne mali hlasovať o vyjadrení nesúhlasu s dohovorom. Viacerí právnici však upozornili, že v tejto podobe o tom poslanci rozhodovať nemôžu, išlo teda o technickú zmenu.

Vláda do uznesenia taktiež doplnila, že ide o medzinárodnú zmluvu, ktorá má prednosť pred zákonmi.

„Národná rada SR vyslovuje súhlas s Dohovorom Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu a rozhodla, že ide o medzinárodnú zmluvu, ktorá má pred zákonmi,“ znie nové uznesenie vlády.

Skryť Vypnúť reklamu

11:21 "Vláda sa ozlomkrky ponáhľa v rozpore s rokovacím poriadkom schváliť zákony, ktoré budú platiť o desať až dvanásť mesiacov, predstavujú ročné (!) výdavky okolo osemsto miliónov eur, pričom nepovie, odkiaľ ich vezme a zodpovednosť zavesí na krk budúcej vláde. Aj Poe s Lovercraftom by mali čo robiť, aby v jednej vete vykreslili taký obraz biedy a utrpenia."

Súvisiaci článok Beblavý môže podať trestné oznámenia aj na seba Čítajte 

Píše v komentári Peter Tkačenko.

10:57 K situácii pred mimoriadnou schôdzou zasadne ešte okolo obeda poslanecký klub Smeru. Schôdza začína o 13:00 h.

10:55 Poslanecký klub Smeru nemusí mať podľa informácií SME dostatok poslancov na otvorenie mimoriadnej schôdze. Neistá je účasť poslancov, ktorí nie sú na kandidátke Smeru alebo dostali nezvoliteľné miesta. O tom, že Smeru budú chýbať traja poslanci hovoril v pondelok aj líder Sme rodina Boris Kollár.

Na otvorenie utorkovej mimoriadnej schôdze parlamentu treba 76 hlasov. Ak poslanci Smeru nebudú v plnom počte, môžu mať problém s nájdením dostatku hlasov s SNS a s extrémistami z ĽSNS.

10:25 Brífing pred začiatkom mimoriadnej schôdze ohlásili aj strany Za ľudí a koalícia PS/Spolu.

10:10 S opatreniami, ktoré predkladajú Smer a SNS, rozpočet na rok 2020 nepočítal. Ak sa zavedú do praxe, podľa analytikov sa v čase nízkeho hospodárskeho rastu a deficitného štátneho rozpočtu negatívne podpíšu pod udržateľnosť verejných financií.

Pôvodný návrh rozpočtu na tento rok počíta s deficitom 0,49 percenta HDP. Rada pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorá robí vláde vo verejných financiách policajta, to však aj bez najnovších nápadov Smeru a SNS vidí na 1,79 percenta HDP, čo predstavuje sekeru vo výške takmer 1,8 miliardy eur.

Predseda Rady Ivan Šramko si myslí, že ak by sa prijali všetky navrhované opatrenia, tohtoročný deficit sa môže vyšplhať na 2,3 percenta HDP.

9:00 Most-Híd ohlásil ešte pred začiatkom schôdze tlačovú konferenciu. Predseda strany Béla Bugár, volebný líder Érsek a poslankyňa Irén Sárközy sa o 12:30 vyjadria k zvolaniu mimoriadneho zasadnutia.

Bugár už skôr avizoval, že poslanci Mosta otvorenie schôdze nepodporia a ani sa na nej neplánujú zúčastniť.

O 12:45 bude mať brífing aj SaS.

8:00 Na mimoriadnej schôdzi majú poslanci rokovať o vládnych návrhoch zákonov, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke.

Súvisiaci článok Trináste dôchodky, vyššie prídavky. Vláda porušuje vlastné rozpočtové sľuby Čítajte 

O všetkých troch bodoch by mal parlament rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Do programu schôdze sa zaradil aj návrh na vyslovenie nesúhlasu s Istanbulským dohovorom. Schôdzu iniciovali poslanecké kluby Smeru a SNS.

Zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ako aj samotné predložené opatrenia kritizujú viacerí opoziční poslanci.

Poslanci za OĽaNO a SaS neplánujú program schôdze podporiť, ak sa však otvorí, chcú sa zapojiť do diskusie.

Naopak, ĽSNS zvolanie schôdze podporuje, a to pre rokovanie o Istanbulskom dohovore. Poslanci vládneho Mosta-Híd so zvolaním schôdze nesúhlasia a neplánujú sa na nej ani zúčastniť.

Ak by parlament návrhy zákonov schválil, prezidentka Zuzana Čaputová má 15 dní od doručenia zákona na to, aby jednotlivé návrhy podpísala alebo vrátila poslancom.

Do volieb 2020 ich môže aj nemusí stihnúť podpísať. Hovorca prezidentky Martin Strižinec nepovedal, ako bude prezidentka postupovať, hlava štátu si podľa neho počká na rozhodnutie parlamentu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 36 628
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 35 372
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 863
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 499
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 988
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 363
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 032
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 643
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 564
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 6 313
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Marian Kotleba

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Záchranár Peter Vizvary z galantskej nemocnice, ktorého na ARO doviezli na Silvestra po tom, ako sa pri práci sám nakazil koronavírusom.

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

10 h
Monika Jankovská odchádza z výsluchu na NAKA v Nitre.

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.

8 h

Rozhovory ZKH s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.

8 h

Neprehliadnite tiež

Historik Henrich Hrehor.

Hodnotí aj súčasný stav v spoločnosti.

4 h
Vrtuľníky Black Hawk lietajú so študentami aj počas lockdowvnu. Slovak Training Academy zdôrazňuje, že to má odobrené hygienikmi.

Vrtuľníková akadémia sa drží toho, že študenti lietať smú.

4 h
Informačné tabule osadili až v priebehu januára. Do správnej výšky ich dajú na druhý pokus.

Na viacerých nových parkoviskách zabudli na informácie o spôsoboch platby.

4 h
Ilustračná fotka.

Sám už koronavírus prekonal.

4 h