BRATISLAVA. Ich mená niekto napísal na bránu domu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a ľudia po vražde mladej dvojice žiadali odchod týchto ľudí z funkcií.
Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer sú dnes v civile, kým inšpekcia stále preveruje policajné kauzy spojené s vraždou, ktoré sa za ich vedenia objavili.

Stále nie je napríklad uzavretý prípad dvojice dnes už bývalých vyšetrovateľov Štefana Jombíka a Jaroslava Barochovského, ktorí čelia podozreniu z pomáhania Kočnerovi s jeho kauzami.
Ich vyšetrovanie sa naťahuje, hoci operatívne informácie o nich mala inšpekcia už pred rokmi.
V rozhovore pre denník SME to potvrdil policajný riaditeľ Milan Lučanský. V minulosti šéfoval policajnej inšpekcii, ktorá Kočnerových vyšetrovateľov preveruje.
„Vnímal som ich ako dobrých a šikovných vyšetrovateľov, ktorí majú niečo za sebou,“ povedal Lučanský s tým, že v minulosti na ich obvinenie chýbali dôkazy.
„V operatívnej rovine sa okolo nich pracovalo, ale veľa vecí vyšlo na povrch až z tej Threemy,“ dodal.
Čo robí Gašpar
Odchod Tibora Gašpara žiadali protestujúci pre jeho väzby na Norberta Bödöra, ktorý podľa komunikácií v Threeme získaval informácie zo živých policajných prípadov a posúval ich Kočnerovi.
Následne Gašpar robil poradcu ministerky vnútra Denisy Sakovej zo Smeru, napokon v januári 2019 odišiel aj od nej.
Denník SME sa ho pýtal, či žije len z výsluhového dôchodku, alebo má aj iné zamestnanie, ale na otázky neodpovedal.
Z verejných zdrojov sa dá zistiť, že jeho syn Peter podniká v nitrianskej firme WWA, ktorá sídli v budove Norberta Bödöra. Upozornil na to zavraždený Ján Kuciak. Firme sa darí a jej tržby stúpli zo 145-tisíc v roku 2015 na 330-tisíc v roku 2018.