Uznesenie, ktorým mala NR SR súhlasiť s Froncovou odpoveďou na interpeláciu a vysloviť mu dôveru, podporilo 59 zo 124 prítomných. Proti bolo 56 a deväť sa hlasovania zdržalo. Uznesenie podporili poslanci koaličných strán KDH, SDKÚ, SMK a nezávislí poslanci Robert Nemcsics, Ivan Šimko a Alexej Ivanko. Poslanecký klub ANO sa na hlasovaní nezúčastnil. Proti boli opozičné ĽS-HZDS, Smer, KSS a nezávislý Ivan Hopta. Deväť nezávislých poslancov sa hlasovania zdržalo.
Hlasovanie o dôvere ministrovi navrhla poslankyňa ĽS-HZDS Katarína Tóthová v rámci interpelácií na pôde parlamentu. Nebola spokojná s Froncovou odpoveďou na otázku ohľadne včasnosti udelenia štátneho súhlasu na činnosť súkromnej školy Slovanská medzinárodná univerzita Majstra Pavla v Košiciach. Jej návrh podporilo 33 poslancov ĽS-HZDS, KSS a Smeru.
Návrh na spojenie hlasovania o odpovedi na interpeláciu s vyslovením dôvery ministrovi školstva Martinovi Froncovi sa dnes objavil v parlamente už tretíkrát. Prvýkrát v októbri minulého roku navrhla poslankyňa ĽS-HZDS Katarína Tóthová, aby parlament spojil hlasovanie o vyslovení nespokojnosti s ministrovou odpoveďou s hlasovaním o dôvere Froncovi. Parlament s tým však nesúhlasil. Minister následne označil Tóthovej postoj za "pletky jednej tetky". Druhýkrát návrh na spojenie hlasovania o spokojnosti s odpoveďou s vyslovením dôvery ministrovi predložil na marcovej schôdzi parlamentu predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar. Uznesenie podporilo 78 poslancov zo 127 prítomných. Proti bolo 31 a 18 členov zákonodarného zboru sa hlasovania zdržalo. Napriek tomu, že predkladateľ návrhu Mečiar nebol spokojný s ministrovou odpoveďou, hlasoval napokon tiež za vyslovenie dôvery.
Vláda ešte minulý rok doručila na Ústavný súd (ÚS) SR podanie, v ktorom žiada o posúdenie súladu časti rokovacieho poriadku NR SR s Ústavou SR. Navrhla, aby ÚS dočasne pozastavil účinnosť paragrafu 130 odseku 6 zákona o rokovacom poriadku, ktorý umožňuje, aby sa o dôvere členovi vlády hlasovalo aj na návrh skupiny poslancov. Podľa kabinetu je možné hlasovať o vyslovení dôvery len na návrh vlády, teda na návrh subjektu, ktorého sa dôvera týka. Naopak - hlasovať o nedôvere voči vláde alebo jej členovi je možné len na návrh skupiny poslancov.
ka bmg pa