SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Polícia zadržala 13 sudcov z Kočnerových káuz, zásah nemá obdobu (minúta po minúte)

Zadržali Jankovskú aj Urbancovú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Načítavam video...

Zásah proti sudcom sme sledovali minútu po minúte:

16:10 Minútu po minúte sme ukončili. Ďalšie dianie okolo zadržania sudcov budeme sledovať aj naďalej v dennom spravodajstve.

SkryťVypnúť reklamu

16:05 Všetci zainteresovaní už opustili budovu polície. Zajtra sa očakáva rozhodnutie Ústavného súdu o súhlase s väzbou pre trinástich obvinených a do piatku rozhodnutie o väzbe všetkých osemnástich, čo bude riešiť Špecializovaný trestný súd.

Súvisiaci článok Žitňanská: Zadržanie sudcov je šanca, ktorú nesmieme premárniť Čítajte 

16:02 "Absolútne kľúčové teraz je, aby všetky procesy prebehli v súlade so zákonom a kvalitne zo strany polície aj prokuratúry. Nikto sa nechce pozerať na šok ako v prípade bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Preto verím, že veci sú pripravené a že všetci vedia, čo robia," hovorí pre SME bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

"Je to šanca, ktorú sme dostali. Nejde už len o indície alebo klebety, ale aj o dôkazy. A nesmieme túto šancu premárniť."

SkryťVypnúť reklamu

15:31 Z NAKA odišla dozorová prokurátorka, Jankovskú už naložili do auta. Z budovy polície odchádzajú poslední obvinení a zadržaní sudcovia.

15:15 Možno sme očakávali, že obvinenia prídu skôr, ale vždy lepšie neskôr, ako nikdy, uviedol minister spravodlivosti Gábor Gál.

Gál už predtým avizoval, že podá návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie všetkým sudcom, ktorí boli obvinení.

"Treba to vyčistiť rázne od všetkých, ktorí sú do toho namočení, a postaviť ich pred spravodlivý súd, aby sa justícia zreštartovala nanovo," dodal.

Treba to vyčistiť rázne od všetkých, ktorí sú do toho namočení, a postaviť ich pred spravodlivý súd, aby sa justícia zreštartovala nanovo.

Gábor Gál, minister spravodlivosti

Obvinenie, ktoré bolo doručované zo zákona aj Gálovi, okomentoval tak, že ide o kus práce aj vzhľadom na rozsah.

Podľa Gála môže mať obvinenie približne 120 strán.

K počtu obvinených uviedol, že nemusí ísť o konečné číslo. "Sú ešte mená, ktoré som počul, že môžu byť zainteresované v nekalých činnostiach, môže sa to rozšíriť," doplnil.

SkryťVypnúť reklamu

15:07 NAKA zatiaľ oficiálnou cestou neinformovala Krajský súd v Bratislave o zadržaných sudkyniach a sudcoch. Väčšina z nich je pritom zamestnaná práve na tomto súde.

Agentúre SITA poskytol stanovisko predsedu súdu Borisa Tótha hovorca Pavol Adamčiak. Uvádza sa v ňom, že súd sa vyjadrí, až keď bude disponovať oficiálnymi informáciami.

Okresnému súdu Bratislava I hrozil napríklad personálny kolaps ešte pred dnešným zásahom polície, počas ktorého boli zaistení aj viacerí jeho sudcovia. Nie je nateraz známe, či budú situáciu riešiť aj sudcovské rady.

14:36 Ústavný súd potvrdil, že ešte stále nedošla žiadosť generálneho prokurátora o súhlas s väzbou pre súd. Očakáva sa, že taká žiadosť príde zajtra (vo štvrtok) a plénum zasadne okamžite.

14:31 Obhajca Peter Filip, ktorý zastupuje tri sudkyne, potvrdil, že budú odvezené do Košíc a budú vypočuté plénom Ústavného súdu.

SkryťVypnúť reklamu

Znamená to, že prokurátorka navrhla sudcom väzbu. Súhlas na väzobné stíhanie musí vydať Ústavný súd.

14:27 Pravdepodobná budúca ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zo strany Za ľudí hovorí, že zásah voči podozrivým sudcom vníma pozitívne.

"Kauzy, ktoré súvisia s traumou celej justície a ktoré sa zakladajú na podozreniach z ovplyvňovania súdov, sú vyšetrované ďalej a bol k tomu urobený aj ďalší úkon. Tak vnímam aj toto zadržanie predstaviteľov justície," povedala pre SME Kolíková.

Dodala, že treba rozlišovať medzi aktívnymi sudcami a medzi tými, ktoré sa vzdali výkonu alebo majú prerušený výkon funkcie.

"Aj pri tých, ktorí majú prerušený výkon, naďalej nazeráme ako na sudcov," vysvetľuje s tým, že aj pri tejto skupine je potrebný na väzobné stíhanie súhlas Ústavného súdu. Ide napríklad o Davida Lindtnera, z ktorého sa stal v januári advokát.

SkryťVypnúť reklamu

Naopak, u ďalšieho advokáta Miroslava Mojta tento postup nutný nebude v prípade, že pre neho vyšetrovatelia budú žiadať väzbu.

Keďže podrobnosti o obvineniach Kolíková nepozná, nechce sa vyjadrovať k pravdepodobnosti väzobného stíhania či k ďalšiemu postupu pri Vladimírovi Sklenkovi, ktorý s políciou spolupracuje.

"Skôr predpokladám, že s ohľadom aj na medializáciu kauzy predpoklady na väzobné stíhanie naplnené sú. No je to len moje špekulovanie," vraví Kolíková.

Zdôrazňuje, že dôležité je predovšetkým dodržanie všetkých predpisov a postupov, aby neskôr obvinenia nepadli pre nejaké procesné pochybenia.

"Tieto kauzy naozaj traumatizujú celú spoločnosť," uzatvára Kolíková.

14:20 Minister spravodlivosti Gál podá návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcu všetkým sudcom, ktorí boli obvinení prokurátorkou z korupčných trestných činov v súvislosti s Kočnerovou Threemou.

SkryťVypnúť reklamu

14:18 Jankovskú obvinila prokurátorka z trestných činov korupcie a podplácania. Hrozí jej päť až desať rokov väzenia. Potvrdil to jej obhajca Peter Erdös.

Súvisiaci článok Jankovskú obvinili z prijímania úplatku a podplácania, hrozí jej desaťročné väzenie Čítajte 

Sudkyňa počas výsluchu podľa obhajcu poprela spáchanie skutku a podala voči obvineniu sťažnosť.

Obvinenie voči sudcovi sa podľa Trestného poriadku doručuje aj ministrovi spravodlivosti. Doručenie potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.

Jankovská je obvinená vo viacerých formách spolupáchateľstva, avšak Erdös nemá informáciu, že by bola obvinená v rámci organizovanej alebo zločineckej skupiny. K skutku samotnému nechcel Erdös uvádzať bližšie informácie vzhľadom na to, že nedostal od klientky súhlas na ich poskytovanie.

Erdös taktiež nemá informácie, že by bol podaný návrh na väzobné stíhanie. "V prípade, ak bude rozhodovať plénum Ústavného súdu, chce byť prítomná, aby sa mohla vyjadriť k samotnému návrhu," doplnil obhajca na margo faktu, že sudcu na väzobné stíhanie musí vydať Ústavný súd. Až keď Ústavný súd takýto návrh schváli, bude rozhodovať o väzbe Špecializovaný trestný súd.

SkryťVypnúť reklamu

Obhajca pre médiá potvrdil, že medzi dôkazmi je aj svedecká výpoveď.

14:05 Z NAKA odviezli Zuzanu Maruniakovú, pravdepodobne už ide do Košíc. Polícia práve pripravuje dodávku na odvoz ďalších.

14:04 Šéfka Súdnej rady Lenka Praženková hovorí, že sa kvôli zadržiavaniu sudcov telefonicky spojila so šéfom vyšetrovacieho tímu Hmla, ktorý vedie akciu Búrka.

Naďalej však vraj pozná len informácie z médií a snaží sa získať aj oficiálne údaje, ktoré jej však polícia zatiaľ odmieta poskytnúť.

"Vyšetrovateľ ju informoval, že nateraz nie je možné poskytnúť jej samej, ako ani verejnosti či zástupcom médií žiadne informácie," vysvetlila hovorkyňa Veronika Müller. V stanovisku k akcii je preto zatiaľ Praženková len všeobecná.

"Predsedníčka Súdnej rady má záujem o očistu justície, ktorú dlhodobo presadzuje. Tá musí byť dôsledná a musí prebiehať v súlade so zákonom. Situáciu aj naďalej pozorne sleduje," dodala Müller.

SkryťVypnúť reklamu

13:59 Z NAKA odišiel obhajca Gabriely Buľubašovej. Na otázku, či by sa médiám vyjadril, odvetil: “Nie je k čomu.”

13:38 Pred chvíľou eskortovali policajti na NAKA zadržanú ženu. Nie je jasné, o koho ide, tvár si zakrývala a pred novinármi rýchlo prebehla. Táto osoba tu od rána nebola.

Neskôr sa ukázalo, že ide o sestru Jankovskej, Andreu Haitovú.

13:31 Monika Jankovská sa vrátila na NAKA. Je pravdepodobné, že obvinených sudcov odvážajú na obed, pretože ako zadržaní obvinení na to majú právo.

13:24 Obhajca Ondrej Mularčík pri odchode povedal, že jeho klientom je sudca Richard Molnár z Krajského súdu Bratislava. “Nedal mi súhlas vyjadrovať sa pre médiá,” povedal.

12:54 Sudcov rôzne privážajú a odvážajú. Teraz napríklad opätovne priviezli sudcu Davida Lindtnera.

SkryťVypnúť reklamu

12:49 Moniku Jankovskú odviezli z nitrianskeho sídla NAKA.

12:35 Jankovskej obhajca pri odchode z NAKA povedal, že sa k ničomu nebude vyjadrovať.

Povedal, že Jankovská je obvinená a vypovedala. Nepovedal, aké dôkazy proti nej polícia má a ani to, za čo konkrétne je stíhaná.

12:27 Zadržaním Jarmily Urbancovej prišiel Najvyšší súd aj o náhradného šéfa.

Ešte od začiatku októbra je totiž bez riadneho šéfa a Urbancová ako podpredsedníčka súdu bola dočasne poverená vedením. V praxi to súdu spôsobí komplikácie, keďže s takouto situáciou neráta ani zákon o súdoch, ani rokovací poriadok Najvyššieho súdu.

Je to nádej pre slušnú časť justície, ale aj pre spoločnosť, že proces očisty justície od sudcov, ktorí sú podozriví z korupcie a zo zneužívaní funkcií, sa dnes začal.

Elena Berthotyová

Dvaja sudcovia súdu, Elena Berthotyová a Dušan Čimo, sa preto ešte v stredu obrátili na šéfa sudcovskej rady Najvyššieho súdu, Petra Melichera, aby zvolal plénum, ktoré by prijalo doplnenie rokovacieho poriadku, ktorý vyrieši podobné situácie.

SkryťVypnúť reklamu

"Návodom nám môže byť pravidlo, ktoré je uvedené v zákone o Ústavnom súde," načrtla Berthotyová. Na Ústavnom súde podľa týchto pravidiel v prípade vypadnutia predsedu aj podpredsedu nastupuje do vedenia súdu ten zo služobne najstarších sudcov, ktorý je najstarší aj vekom. "Toto pravidlo by mohlo byť analogicky prevzaté aj do rokovacieho poriadku Najvyššieho súdu," hovorí Berthotyová. Melich už avizoval, že k zvolaniu sudcovskej rady pristúpi. Prebehnúť by mala už vo štvrtok.

"Je to nádej pre slušnú časť justície, ale aj pre spoločnosť, že proces očisty justície od sudcov, ktorí sú podozriví z korupcie a zo zneužívaní funkcií, sa dnes začal," hodnotí zásah polície sudkyňa Najvyššieho súdu Elena Berthotyová, ktorá zároveň predsedá osobitnej komisii Súdnej rady zriadenej na prešetrovanie podozrivých sudcov.

SkryťVypnúť reklamu

12:25 Koho vlastne zadržala NAKA? Ide o 13 sudcov aj jednu bývalú sudkyňu, jednu správkyňu konkurznej podstaty, jednu advokátku a dve civilné osoby.

12:21 Obhajca Peter Filip vyšiel z budovy NAKA v Nitre. Informoval, že má tri klientky, aktívne sudkyne. Ich mená nepovedal.

Už skôr však povedal, že ho sem zavolali kvôli Jarmile Urbancovej a Angele Balázsovej. Kto je tretia klientka, nie je jasné. Filip povedal, že polícia zatiaľ vypočula iba jednu z troch jeho klientiek, ďalšie výsluchy budú nasledovať.

Sudkyne vinu odmietajú. Zároveň povedal, že sú obvinené z nepriamej korupcie (prijimania úplatkov), trestná sadzba je tam tri až päť rokov väzenia. Filip dodal, že zatiaľ nemá informácie o návrhu na väzbu.

11:50 Mariana Kočnera v súvislosti s uplatením sudcov aj obvinili, povedal médiám jeho obhajca Marek Para.

SkryťVypnúť reklamu

Kočner vypovedať odmietol. Para hovorí, že obvinenie je rozsiahle, podrobnosti preto nepovedal.

11:47 Mariana Kočnera práve eskortovali z NAKA.

11:46 Minister spravodlivosti Gábor Gál sa k téme vyjadrí po rokovaní vlády.

11:45 Premiér Peter Pellegrini policajnú akciu privítal s tým, že podľa neho môže prispieť k zvýšeniu dôveryhodnosti sudcov.

Pre mňa a pre políciu je jedno, či ide o našu bývalú nominantku alebo nie.

Peter Pellegrini o Monike Jankovskej

Nezáleží podľa neho na tom, že zatknutá bola aj bývala tajomníčka za Smer, Monika Jankovska. "Pre mňa a pre políciu je jedno, či ide o našu bývalú nominantku alebo nie," vyhlásil pred stredajším zasadnutím vlády.

Nechcel ale komentovať slová jeho straníckeho šéfa Roberta Fica, ktorý sa Jankovskej poďakoval za spoluprácu v čase, keď komunikácia z Threemy bola už zverejnená. "Pýtajte sa jeho, ja som jej neďakoval," povedal Pellegrini.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

11:05 Na políciu prišiel obhajca Ondrej Mularčík. Zastupuje aj Norberta Bödöra.

Mularčík povedal, že si ho vyžiadal sudca, jeho meno nepovedal. “Nemám ešte podpísanú plnú moc,” vysvetlil.

10:53 Bez vyjadrenia prešiel okolo novinárov Kočnerov obhajca Marek Para.

10:43 Do Nitry prišiel obhajca Peter Filip.

Je jediný, kto sa pristavil pri novinároch. Vyšetrovateľ ho zavolal, pretože sudkyne Jarmila Urbancová a Angela Balaszová ho chcú za obhajcu, povedal. Sľúbil, že pri odchode poskytne vyjadrenie.

10:36 Hovorkyňa Ústavného súdu Martina Ferencová povedala, že zatiaľ nedostali žiadnu žiadosť o súhlas s väzbou sudcu.

Neodpovedala, kde sa teraz ústavní sudcovia nachádzajú, teda, či naozaj vedia zasadnúť v krátkom čase. Pripomenula, že predseda súdu musí zvolať plénum “bezodkladne” po doručení žiadosti o súhlas s väzbou.

SkryťVypnúť reklamu

Sudcovia môžu byť zadržaní najviac 48 hodín, teda do piatka rána. Dovtedy o ich väzbe musí rozhodnúť Ústavný súd (dáva súhlas) a tiež Špecializovaný trestný súd (rozhoduje o samotnej väzbe).

10:27 Polícia najprv odviezla Zuzanu Maruniakovú a po asi trištvrte hodine ju priviezla naspäť.

10:05 Obhajcovia, ktorí prichádzajú do Nitry, sa nechcú vyjadrovať.

10:03 Polícia priviedla práve do Nitry sudcu Davida Lindtnera. Mal putá a zakrýval sa. Lindtnera polícia nezastihla doma, preto ho doviezli až teraz.

09:58 Sudcovia ostávajú v zadržaní, odvážajú ich do väzníc v blízkosti Košíc.

Dôvodom je, že v najbližších hodinách o súhlase s ich väzbou musí rozhodnúť Ústavný súd.

09:55 Polícia z Nitry už odviezla podpredsedníčku Najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú.

SkryťVypnúť reklamu

Zatiaľ nie jasné, kam sudcov prevážajú, pretože polícia podrobnosti o zásahu neposkytuje, je pravdepodobné, že časť sudcov bude ďalej v zadržaní a prokurátorka navrhne ich väzobné stíhanie.

09:44 Medzi zadržanými sudcami je aj sudkyňa Okresného súdu Bratislava I Katarína Bartalská.

V Threeme o nej Kočner a Sklenka hovoria ako o Katke. Bartalská momentálne dozoruje trest prepadnutia majetku (konkurz) Ladislava Bašternáka.

09:22 Z polície v Nitre odišli už traja sudcovia, všetci v sprievode polície. Z budovy vyšli aj kukláči, môže to znamenať, že sa chystá odchod Mariana Kočnera.

09:11 "Vedenie Krajského súdu v Bratislave v tejto chvíli nedisponuje relevantnými oficiálnymi informáciami od orgánov činných v trestnom konaní. Pokiaľ nám budú tieto relevantné informácie príslušnými orgánmi poskytnuté, vedenie Krajského súdu v Bratislave vydá oficiálne vyjadrenie," reagoval na dnešnú akciu NAKA predseda krajského súdu v Bratislave, Boris Tóth.

09:05 Prvého sudcu polícia odviezla z Nitry. Mal na sebe naďalej putá, čo naznačuje, že bude naďalej v zadržaní a asi sa bude rozhodovať o jeho väzbe.

08:47 Do Nitry stále vozia sudcov, momentálne eskortovali ďalšiu sudkyňu, ale nie je jasné, kto to je. Viacerí sudcovia si svoju tvár pred médiami skrývali.

08:19 Do Nitry priviezli aj predsedu petržalského súdu Dušana Srogončíka a sudcu Molnára z Krajského súdu v Bratislave.

08:15 Novinári od 6:45 zaevidovali eskortovanie už 12 sudcov, jedného advokáta a Mariana Kočnera. Čaká sa na eskortu ďalších.

07:57 V kolóne s Kočnerom prišla aj sudkyňa Okresného súdu Bratislava 5 Zuzana Maruniaková.

07:44 Kolóna ozbrojencov previezla do Nitry Mariana Kočnera. Mal na sebe nepriestrelnú vestu.

Priviezli aj Mariana Kočnera a Moniku Jankovskú

07:31 Do Nitry už prišla prokurátorka úradu špeciálnej prokuratúry, ktorá sudcov stíha.

07:30 Z domu Miriam Repákovej vyšla jedna osoba a veľmi rýchlo nastúpila do policajného auta. Polícia hneď potom odišla.

07:21 Do Nitry už priviezli asi 10 sudcov, medzi nimi aj Moniku Jankovskú a jej sestru. Medzi zadržanými je aj advokát Miroslav Mojto.

V Nitre je už aj Jarmila Urbancová, podpredsedníčka Najvyššieho súdu. Ruky si prekrývala kabátom, pravdepodobne mala putá.

V Nitre je už aj sudkyňa Angela Balázsová, ktorá riešila spor medzi Gamatexom a Markízou koncom 90. rokov.

07:18 Pred domom Repákovej je pohyb. Policajti s niekým komunikujú, a zrejme po požiadaní tejto osoby, ktorú nie je vidieť si nasadili rúška a ochranné rukavice.

07:12 Na ceste do Nitry sú aj Jankovská a Haitová, ktoré boli tiež zadržané.

07:08 Na výsluch na NAKA do Nitry už priviezli prvé dve sudkyne. Jedna z nich si skrývala tvár a nie je jasné, o koho ide.

6:55 Zásah pred domom sudkyne Miriam Repákovej na bratislavských Dlhých dieloch už prebieha viac ako hodinu. Javí sa, že policajti sa nevedia dostať do domu napriek tomu, že cez zavretú bránu s niekým v dome komunikujú. Pred budovou sú dve policajné autá a niekoľko policajtov v civile.

6:55 Ak vyšetrovatelia plánujú väzobné stíhanie sudcov, prokurátor musí požiadať o súhlas Ústavný súd.

Denník SME už požiadal súd o stanovisko, či sú sudcovia v Košiciach, resp. na Slovensku a či môže do piatka mimoriadne zasadnúť plénum, ktoré žiadosti o súhlas s väzbou posudzuje. Podľa zákona musí plénum zasadnúť bezodkladne.

6:47 Polícia pomenovala akciu Búrka.

Načítavam video...

Akcia Búrka

6:45 Podľa informácií SME medzi zadržanými nie je bývalý podpredseda okresného súdu Bratislava I Vladimír Sklenka, ktorý s políciou spolupracuje. Sklenka si s Kočnerom vymenil 9000 správ, v ktorých sa spomínajú aj úplatky.

6:40 Zadržaných alebo predvedených sudcov prevezú do Nitry, kde ich budú vypočúvať vyšetrovatelia NAKA.

6:30 Denisa Cviková je sudkyňa Okresného súdu Bratislava V, podľa komunikácie medzi Kočnerom a Jankovskou pomáhala kolegyni sudkyni Zuzane Maruniakovej pripraviť rozsudok, ktorým prikázala TV Markíza zaplatiť jednu z falošných zmeniek v hodnote 8,3 milióna eur.

Cviková sa dokonca osobne prišla pozrieť na vyhlasovanie tohto rozsudku, zachytila ju kamera TV Markíza. Cvikovú do prípadu mala angažovať Jankovská.

6:25 Sudkyňu Cvikovú odviedli z jej domu v Petržalke krátko pred pol siedmou. K jej domu prišli dve autá s policajtmi v civile označenými páskami. Sudkyňa vyšla v kabáte, nič nehovorila.

6:20 Pred šiestou hodinou stáli pri každej uličke vedúcej od bytovky v bratislavskom podhradí, kde žije Monika Jankovská, autá a sedeli v nich ľudia v civile. Niekoľko mužov v kapucniach a bundách prešlo okolo bytov a stáli tak, aby mali výhľad na bránu. Do garáže vošli dve autá s nitrianskymi značkami.

6:15 Podľa reportérov SME prebieha akcia pri domoch bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, sudkyne Denisy Cvikovej a sudkyne Miriam Repákovej. Všetky sú spojené s kauzami Mariana Kočnera.

6:10 Po podozrivých nemusia pri takomto zadržaní nevyhnutne prísť takzvaní kukláči. Záleží napríklad na tom, či sa polícia domnieva, že sa pri zákroku môže u osôb stretnúť so zbraňami.

6:00 Nateraz nie je známy počet zadržaných sudcov. Zadržaní budú postupne vypočutí, bude to trvať hodiny. Sudcovia môžu byť zadržaní najviac 48 hodín.

Niektorí zo zadržaných sudcov sa medzičasom vzdali funkcie, preto prišli aj o väzobnú imunitu. O ich väzbe bude preto priamo rozhodovať Špecializovaný trestný súd, nie je potrebné čakať na súhlas Ústavného súdu.

5:55 Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry od rána zasahuje na rôznych miestach na Slovensku. Prokuratúra totiž vzniesla viacerým sudcom obvinenia za korupciu, zasahovanie do nezávislosti súdu, zneužívania právomoci a marenie úloh.

Okrem komunikácie z telefónu Mariana Kočnera má polícia v rukách aj ďalšie dôkazy proti sudcom. Obvinení a zadržaní sudcovia pôsobia na súdoch v Bratislave.

Prvý sudca, ktorý bol odsúdený za korupciu, bol Igor Škultéty z bratislavského okresného súdu. Kauza sa ťahala pätnásť rokov a sudca napokon dostal podmienku.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 3. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 4. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 5. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 6. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 7. Prehľad a automatizácia
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Po rokoch cichosci richtuju v Raslavicoch slavnosci
 2. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom.
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 4. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 5. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 6. Trenčín potrebuje nový impulz!
 7. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 8. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 20 786
 2. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 15 864
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 14 102
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 775
 5. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 3 657
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 1 980
 7. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 1 946
 8. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 1 849
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

K1 Attack lákala na svoje autá aj na autosalónoch.

K-1 Attack bol fenoménom. Ale len krátko.


13 h
Zápas proti Fínsku bol pre Slovákov posledný na MS do 20 rokov 2022.

Slováci na šampionáte skončili.


3 h
V Trnave znova fungujú staré automaty.

Lístky z nových automatov nevychádzali celé alebo sa nedalo vyťukať EČV.


3 h
Ruský prezident Vladimir Putin.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 5 ďalší 5 h

Neprehliadnite tiež

Dobrovoľníčky preberajú zbierku v humanitárnom centre Kto pomôže Ukrajine? pre vojnových utečencov z Ukrajiny v priestoroch nákupného centra Aupark v Bratislave.

Utečenci z Ukrajiny stále prichádzajú.


a 1 ďalší 17 h

Ako sa vyvíja pandémia koronavírusu na Slovensku? Pozrite si aktuálny vývoj ochorenia Covid-19 na Slovensku.


a 1 ďalší 1 h

V nemocniciach je aktuálne 580 pacientov.


2 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Prečo nie je ľahké vymaniť sa z generačnej chudoby?


a 2 ďalší 5 h
SkryťZatvoriť reklamu