SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Francúzsko hlási najnižší počet nových úmrtí na Covid-19 od 22. marca (minúta po minúte)

Na Slovensku evidujeme 1 407 ľudí, ktorí sa nakazili koronavírusom SARS-CoV-2. Pandémia si zatiaľ vyžiadala 24 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Priebeh pandémie koronavírusu ste mohli sledovať s nami naživo (minúta po minúte):

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

21:44 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

21:44 Francúzsko hlási najnižší počet nových úmrtí na Covid-19 za viac ako mesiac.

Počet ľudí, ktorí zomreli na Covid-19 tam vzrástol o 166 na 24 760, čo je najnižší denný nárast od 22. marca, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na úrad verejného zdravotníctva.

Deň predtým podľahlo chorobe Covid-19 218 ľudí. Počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa znížil o 51 na 3827.

Tento ukazovateľ klesá 24. deň po sebe. Vrchol 7200 pacientov na oddeleniach JIS zaznamenali vo Francúzsku 9. apríla. Počet osôb s koronavírusom hospitalizovaných v nemocnici sa znížil o 60 na 25.827

21:41 Turecko zrušilo obchodné obmedzenia uvalené v dôsledku pandémie nového koronavírusu na vývoz niektorých zdravotníckych pomôcok do západných krajín, kde ich je nedostatok.

Skryť Vypnúť reklamu

20:38 Reprodukčné číslo nového koronavírusu vo Švédsku sa už niekoľko dní udržiava pod hodnotou 1.

To znamená, že človek infikovaný vírusom SARS CoV-2 nakazí v priemere menej ako jednu ďalšiu osobu, povedal hlavný švédsky epidemiológ Anders Tegnell v sobotu v rozhovore pre verejnoprávnu televíziu SVT.

"To znamená, že pandémia bude pomaly ustupovať," konštatoval Tegnell.

19:47 S plynúcim časom v mimoriadnych podmienkach protiepidemických opatrení ľudia prestávajú tvrdiť, že zásadne ovplyvňujú ich každodenný život.

Súvisiaci článok Prieskum: Ľudia si na opatrenia proti Covid-19 postupne zvykli Čítajte 

Vyplýva to zo série prieskumov Slovensko v čase pandémie.

19:39 V piatok krátko pred polnocou sa uskutočnila logisticky náročná repatriácia občanov Slovenska a ďalších členských štátov Európskej únie z Libanonu a Iraku.

Skryť Vypnúť reklamu

TASR o tom informoval riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Juraj Tomaga. "Je symbolické, že našim spoluobčanom z Únie sme pomohli v čase, keď si pripomíname 16. výročie nášho vstupu do EÚ," poznamenal minister Ivan Korčok (nominant SaS) s tým, že podobne aj slovenskí občania využívali lety iných krajín EÚ pri návrate domov.

Z Libanonu na Slovensko repatriovali celkovo 18 občanov SR a iných členských štátov EÚ, pričom zároveň sa do svojej domoviny vrátilo desať občanov Libanonu, ktorí využili letecké spojenie zo Slovenska do ich krajiny. Slovenský repatriačný let z irackého Bagdadu do Európy prepravil viac ako 60 občanov pochádzajúcich z 15 členských štátov EÚ.

Repatriácia z Iraku bola spolufinancovaná zo spoločných európskych zdrojov za použitia mechanizmu Únie v oblasti civilnej ochrany, ktorý umožňuje členským štátom EÚ čerpať spoločné európske finančné prostriedky v prípade mimoriadnych udalostí.

Skryť Vypnúť reklamu

19:20 NATO sa obáva, že na jeseň prepukne druhá vlna pandémie nového koronavírusu.

Veľvyslanci jej členských krajín preto minulý týždeň s generálnym tajomníkom Jensom Stoltenbergom tajne prerokovali vojenský operačný plán.

Podľa veľvyslancov sa Aliancia doteraz dostatočne nezamerala na riziko vírusových pandémií. Preto by sa okrem spomínaného operačného plánu pre potenciálnu druhú pandemickú vlnu mal vypracovať aj dlhodobý pohotovostný plán.

18:52 Taliansko zaznamenalo ďalších 474 úmrtí na nákazu koronavírusom SARS-CoV-2.

Podľa úradu civilnej ochrany ide o najvyšší nárast počtu obetí epidémie od 21. apríla.

18:46 Počet úmrtí na nový koronavírus v Británii sa za posledných 24 hodín zvýšil o 621, na celkových 28 131.

Pozitívny výsledok testu na chorobu Covid-19 malo v krajine doteraz 182 260 ľudí, a to vrátane 4806 nových prípadov, ktoré pribudli do bilancie od piatku. Počet hospitalizácii pre Covid-19 pritom v Británii klesá.

Skryť Vypnúť reklamu

18:42 Vedci vo Francúzsku zistili infekciu koronavírusom SARS-CoV-2 u mačky, ktorá žila v aglomerácii Paríža s osobou trpiacou ochorením Covid-19.

Zviera malo problémy s dýchaním a trávením

18:39 Koronakríza spôsobila prudký pokles spotreby zemiakov v Belgicku. Pre veľký prebytok hrozí, že sa vyhodí vyše 750-tisíc ton zemiakov.

Združenie Belgapom preto vyzýva Belgičanov, aby dvakrát do týždňa jedli hranolky.

17:23 Opatrenia v boji proti Covid-19 zmierňujú viaceré spolkové krajiny Nemecka.

Sasko-Anhaltsko zmierni od pondelka obmedzenia regulujúce sociálne kontakty, ktoré sú v platnosti už šesť týždňov.

Na verejnosti budú môcť byť spolu piati ľudia bez toho, aby žili v spoločnej domácnosti.

Začiatkom budúceho týždňa sa v Sasku-Anhaltsku otvoria aj všetky obchody nezávisle od veľkosti predajnej plochy, ako aj kaderníctva, masážne, kozmetické či nechtové štúdiá a autoškoly. Všetky obchody otvoria od pondelka aj v Sársku, doteraz bolo povolené len otvorenie obchodov do 800 metrov štvorcových.

Skryť Vypnúť reklamu

16:51 Minister bezpečnosti Bosny a Hercegoviny Fahrudin Radončič nedovolil ruským vojenským špecialistom vstúpiť na územie krajiny, kam boli pozvaní, aby urobili dezinfekciu v meste Mostar.

Ruské ministerstvo obrany ešte predtým vydalo vyhlásenie, v ktorom informovalo, že časť ruských vojenských expertov pomáhajúcich v boji proti epidémii koronavírusu v Srbsku, bude presunutá do Bosny a Hercegoviny, a to na základe žiadosti tamojších úradov.

16:43 Rusko hlási ďalší prudký nárast nových prípadov , potvrdili ďalších 9 633 infekcií koronavírusom SARS-CoV-2.

Celkový počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Rusku prekročil 124-tisíc a viac ako 1 200 ľudí chorobe Covid-19 podľahlo.

16:32 K ľuďom pracujúcim v prvej línii patria aj šoféri autobusov, ktorí sú prakticky dennodenne vystavení riziku nakazenia sa koronavírusom.

Skryť Vypnúť reklamu

Autobusy martinskej MHD sú v špičke poloprázdne. Čítajte viac TU >>>>

16:23 Syn Borisa Johnsona dostal meno po doktorovi, ktorý premiérovi s Covid-19 zachránil v marci život.

16:17 Španielsko zavádza od pondelka povinnosť nosiť v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy ochranné rúška.

Vláda chce tak zamedziť šíreniu Covid-19, keďže v krajine sa postupne začínajú uvoľňovať niektoré obmedzenia zavedené z dôvodu pandémie SARS-CoV-2.

16:16 Francúzska vláda v sobotu navrhla predĺžiť stav zdravotnej núdze v krajine až do 24. júla.

Na brífingu v Paríži o tomto rozhodnutí, ktoré padlo v sobotu na mimoriadnom zasadnutí rady ministrov, informoval minister zdravotníctva Olivier Véran.

14:51 Nové karanténne centrum v Modre ubytuje 50 ľudí, ktorí musia ísť do štátnej karantény po návrate zo zahraničia.

Skryť Vypnúť reklamu

Ide o Študijné a kongresové stredisko Modra - Harmónia, ktoré patrí Univerzite Komenského (UK) v Bratislave.

14:36 Počet ľudí nakazených koronavírusom v Európe presiahol 1,5 milióna. Ide o polovicu zo všetkých prípadov na svete.

Európa je s celkovo 1 506 853 potvrdenými prípadmi nákazy a 140 260 úmrtiami pandémiou najviac zasiahnutým kontinentom.

14:34 Na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach sa na budúci týždeň začnú štátne skúšky za prísnych bezpečnostných opatrení proti šíreniu Covid-19.

Prezenčná forma štátnych skúšok je určená pre všetkých. Študenti, predovšetkým zahraniční, ktorí sa v čase konania štátnych skúšok budú nachádzať mimo územia Slovenska, môžu štátne skúšky absolvovať on-line formou.

13:56 Pandémia Covid-19 pomohla výrobcovi dezinfekcie Clorox zvýšiť zisk o takmer 30 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

Americký výrobca Clorox uviedol, že za treťom kvartál obchodného roka 2019/2020, čo predstavuje obdobie od januára do konca marca, dosiahol čistý zisk 241 miliónov dolárov (221,59 milióna eur). Medziročne to predstavuje rast o 28,9 %.

Čisté tržby dosiahli 1,78 miliardy dolárov, čo v porovnaní s tretím kvartálom obchodného roka 2018/2019 znamená rast o 15 %.

13:21 Únia varovala pred obmedzovaním slobody tlače počas pandémie Covid-19.

"Je veľmi znepokojujúce, že pandémia Covid-19 sa v niektorých krajinách zneužíva ako zámienka na zavádzanie neprijateľných obmedzení slobody tlače," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré v sobotu v mene 27 členských štátov EÚ zverejnil šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

13:08 Dezinfekciu podľa občianskeho združenia deratizérov čoraz častejšie vykonávajú neodborné firmy, ktoré pred krízou, spôsobenou novým koronavírusom, pôsobili v úplne iných oblastiach.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa novely zákona č.355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, Úrad verejného zdravotníctva počas krízovej situácie nevydáva osvedčenia o odbornej spôsobilosti na prácu s prípravkami na dezinfekciu pre profesionálne použitie a reguláciu živočíšnych škodcov.

Subjekty, ktoré chcú ponúkať profesionálne služby v oblasti dezinfekcie, by podľa združenia predtým mali absolvovať aspoň akreditovanú odbornú prípravu.

13:00 Nemecký automobilový dodávateľ Veritas vyhlásil pre krízu spôsobenú pandémiou Covid-19 bankrot.

Konkurz sa dal očakávať po tom, čo firma neuspela v hľadaní investora. "Dôsledky pandémie nového koronavírusu a s ňou spojený prepad tržieb výrazne poškodili proces hľadania investora," cituje firmu agentúra DPA.

Skryť Vypnúť reklamu

Konkurzné konanie poskytne "spoločnosti možnosť pokračovať v nastúpenej ceste sanácie a reorganizácie, pričom jednou z možností sanácie je spustenie nového procesu hľadania investora".

12:44 Štát zatiaľ neplánuje zrušiť prednostné nakupovanie dôchodcami od 9: do 11 hodiny.

Súvisiaci článok Matovič: Od stredy by sa mohli otvoriť všetky obchody Čítajte 

Nebude sa tak diať napriek pozitívnemu trendu v počte nakazených na Slovensku.

„Teraz by sme nemuseli stresovať dôchodcov tým, že im túto výhodu zrušíme,“ povedal Matovič v rádiu Slovensko.

12:34 "Keď si udržíme disciplínu, tak v priebehu dvoch týždňov môžeme mať nula nakazených a potom môžeme otvoriť, čo len chceme,“ reagoval premiér Matovič na otázku o prípadnom otváraní škôl, aby sa rodičia mohli vrátiť z OČR do zamestnania.

Podmienkou na otvorenie škôl podľa premiéra tak môže byť nulový denný prírastok nakazených na Covid-19.

Skryť Vypnúť reklamu

12:31 Poradné konzílium epidemiológov premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na základe pozitívneho vývoja nakazených koronavírusom na Slovensku uvažuje, že od stredy budú otvorené všetky obchody bez ohľadu na metráž.

S týmto krokom pritom štát počítal až v tretej fáze uvoľňovania ekonomiky. „Odborníci v pondelok rozhodnú,“ povedal v relácií Sobotné dialógy RTVS premiér Matovič.

12:11 Akonáhle bude k dispozícii očkovacia látka voči novému koronavírusu, musí byť dostupná pre všetkých ľudí.

Vyhlásila to v sobotu vo svojom pravidelnom týždňovom videopodcaste nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Načítavam video...

12:10 Obmedzenia na hraniciach v súvislosti s pandémiou Covid-19 spôsobujú problémy mnohým ľuďom v prihraničných oblastiach.

Medzi nich patria aj viacerí príslušníci maďarskej menšiny, ktorí sú izolovaní od svojich príbuzných žijúcich v Maďarsku. Pre TASR to potvrdili primátor Komárna Béla Keszegh a primátor Štúrova Eugen Szabó.

Skryť Vypnúť reklamu

12:09 Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer) nenamieta skrátené legislatívne konanie k viacerým vládnym návrhom zákonov v čase pandémie nového koronavírusu.

Súhlasí, že vzhľadom na situáciu je potrebné niektoré veci vyriešiť rýchlo, upozorňuje však na možné zneužitie krízy pri pretlačení niektorých opatrení, ktoré nemusia s krízou súvisieť.

11:46 Bratislavské Nové Mesto spustilo v sobotu opäť premávku lanovej dráhy medzi Železnou studničkou a Kamzíkom.

Mestská časť tak urobila po uvoľnení niektorých opatrení v súvislosti s koronavírusom SARS-CoV-2. Pre návštevníkov však naďalej platia bezpečnostné a hygienické opatrenia.

11:43 Rusko je momentálne siedmou krajinou s najvyšším počtom prípadov koronavírusu.

Ďalších 5358 prípadov koronavírusovej infekcie zaznamenali v Moskve, čím celkový počet nakazených ľudí v ruskom hlavnom meste dosiahol 62.658.

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus vo svete: Grafy a mapy si môžete pozrieť tu >>>>

11:36 Obyvatelia Španielska si môžu od soboty po 49 dňoch vyjsť von zašportovať.

Ulice tamojších miest tak od rána zaplnili bežci či cyklisti po tom, ako vláda začala postupne uvoľňovať obmedzenia spojené s pandémiou nového koronavírusu.

11:33 Z dôvodu výpadku príjmov pre opatrenia proti Covid-19 sa viaceré podniky dostanú do straty. Upozorňujú na to analytici Národnej banky Slovenska.

Vzrastie podiel insolventných podnikov, ktorých krátkodobé finančné aktíva nebudú postačovať na pokrytie strát. Najvýraznejší nárast pravdepodobne nastane v koronakrízou najviac ohrozených podnikoch zaoberajúcich sa ubytovacími a stravovacími službami, obchodom a umením, zábavou a rekreáciou.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri dlhšie trvajúcej karanténe sa však pod finančný tlak dostane aj množstvo podnikov priemyselnej výroby.

10:45 Španielsko už zrejme prekonalo vrchol epidémie začiatkom tohto mesiaca, vláda teda stanovila plány uvoľňovania blokády.

Od 11. mája sa postupne začnú otvárať aj reštaurácie, bary a hotely.

Nové hygienické štandardy však môžu zaskočiť klientov v krajine, kde je populárne zdieľanie jedla ako paella alebo tapas. Hotely v Madride, najviac postihnutom regióne Španielska, už pracujú na známke kvality Covid-free : hotel.

To zahŕňa napríklad dezinfekčné rohožky, ktoré sa postarajú o topánky aj kolieska kufrov, a tiež masky, rukavice či meranie teploty pri vstupe.

Hotel VP na námestí Plaza de Espana v centre mesta chce hostí pred vstupom podrobiť rýchlemu testu na COVID-19. Veľkou otázkou však zostáva, kedy sa otvoria hranice Španielska pre návštevníkov zo zahraničia.

Krajine, kde sa cestovný ruch podieľa 12 % na hrubom domácom produkte a 13 % na zamestnanosti ide o veľa. Pre nejasnosti okolo plánov vlády na odstránenie obmedzení predložili odborníci v priemysle množstvo návrhov zameraných na spätné prilákanie turistov.

10:37 Španielsko patrí medzi krajiny, ktoré evidujú najviac obetí nového koronavírusu. Vláda preto v polovici marca zaviedla mimoriadne prísne pravidlá blokády, jedny z najtvrdších.

Ľudia smeli vychádzať z domu len do práce, k lekárovi alebo na nákup najnutnejších položiek čo najbližšie k svojmu bydlisku.

Zavretí doma sa tak mnohí Španieli vrhli na domáce cvičenie a dezinfekciu. Naznačuje to veľký dopyt po čistiacich prostriedkoch a pomôckach na cvičenie v online obchodoch.

10:33 Singapur začne v najbližších týždňoch postupne uvoľňovať niektoré z protiopatrení k pandémii Covid-19.

Načítavam video...

Od 12. mája budú môcť otvoriť vybrané prevádzky, ako napríklad domáce podniky, práčovne, holičstvá či obchody s krmivom pre zvieratá. Od 19. mája nastúpia do škôl v menších skupinkách prví žiaci.

10:27 Česko postupne ruší prísne opatrenia proti koronavírusu, no epidemiológovia varujú pred predčasnou radosťou.

"Môže totiž prísť druhá vlna nákazy," povedal pre TV Nova infektológ z pražského Inštitútu pre klinickú a experimentálnu medicínu Petr Smejkal.

A aj keď je tento odborník síce skôr optimistický, rozhodne nechce stav zľahčovať. "Momentálna situácia je dobrá. Ako však vieme, vírus má svoju inkubačnú dobu, preto efekt súčasného postupného uvoľňovania opatrení môžeme posúdiť až tak v polovici mája," vysvetľuje Smejkal.

K postupnému uvoľňovaniu dochádza v etapách od 20. apríla, posledné tri dni české ministerstvo zdravotníctva skutočne sleduje nárast v počte nakazených.

10:08 Na Covid-19 zomrelo v Maďarsku za uplynulých 24 hodín ďalších 12 ľudí, jeden z nich mal iba 33 rokov.

Informoval o tom na svojej stránke krízový štáb, podľa ktorého ide doposiaľ o najmladšiu obeť ochorenia Covid-19 v krajine. Mladý muž trpel zápalom pankreasu a pečene.

Drvivá väčšina ďalších zosnulých boli pacienti vo veku nad 60 rokov.

Aktuálny počet potvrdených prípadov nákazy novým typom koronavírusu v Maďarsku stúpol na 2942. Hospitalizovaných je 1008 nakazených, z ktorých 52 je napojených na pľúcnu ventiláciu. Z nemocníc prepustili 625 vyliečených ľudí.

Koronavírus vo svete: Grafy a mapy si môžete pozrieť tu >>>>

09:52 Rakúsko otvorilo všetky obchody aj nákupné centrá. Tie boli zatvorené v rámci opatrení v boji proti pandémii Covid-19.

Zákazníkov znova privítajú obchody s elektrotechnikou, oblečením, nábytkom či športovým tovarom.

Ľudia musia však pri nakupovaní dodržiavať minimálne metrový odstup a nosiť ochranné rúško zakrývajúca ústa a nos.

Počet osôb v jednotlivých prevádzkach bude navyše regulovaný - povolený je len jeden zákazník na desať metrov štvorcových.

09:35 Na Slovensku v piatok pribudli štyria infikovaní na koronavírus SARS-CoV-2. Celkovo Slovensko eviduje 1407 prípadov.

Súvisiaci článok Nakazení pribúdajú pomaly, laboratóriá hlásia len štyri nové prípady Čítajte 

Laboratóriá v utorok urobili 3698 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je tak už 94 770. Ochorenie prekonalo ďalších 50 ľudí, spolu sa tak vyliečilo už 608 ľudí.

Zároveň pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19. Na Slovensku tak evidujeme celkovo 24 úmrtí ľudí pozitívne testovaných na toto ochorenie.

V nemocniciach je podľa Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných 142 pacientov, u 44 bolo ochorenie Covid-19 potvrdené. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je päť pacientov, na pľúcnej ventilácii je jeden pacient. S podozrením na Covid-19 je hospitalizovaných 98 pacientov.

Kliknite sem ak sa vám graf nezobrazuje správne.

07:49 Polícia v nemeckých mestách Berlín a Hamburg zadržala v piatok večer desiatky ľudí.

Na Sviatok práce sa zúčastnili na nelegálnych protestných pochodoch a nerešpektovali zákaz verejných zhromaždení.

Načítavam video...

07:39 Čína hlásila jediný nový prípad infekcie koronavírusom a žiadne úmrtie.

Krajina má podľa úradov celkovo 82 875 potvrdených prípadov infekcie a 4633 úmrtí na Covid-19.

07:07 Ruského ministra výstavby Vladimira Jakuševa hospitalizovali s nákazou novým koronavírusom.

V piatok o tom informovali miestne médiá, podľa ktorých hospitalizovali v moskovskej nemocnici aj ministrovho námestníka Dmitrija Volkova.

V predchádzajúci deň pritom aj ruský premiér Michail Mišustin oznámil, že sa nakazil koronavírusom.

07:03 Američan Rudi Heider je podľa dostupných informácií jedným z najstarších ľudí na svete, ktorí prežili ochorenie Covid-19.

07:02 Počet úmrtí na Covid-19 v Spojených štátoch stúpol za posledných 24 hodín o 1883.

Celkový počet mŕtvych je v USA takmer 65 000.

06:51 Juhokórejskí vedci dospeli k záveru, že ľudia sa nemohli nakaziť koronavírusom druhýkrát.

Množstvo hlásených prípadov pacientov, ktorým sa nákaza koronavírusom po vyliečení vrátila, bolo v skutočnosti spôsobené chybami pri testovaní.

Informovala o tom britská spravodajská televízia Sky News.

06:31 Južná Kórea hlásila v sobotu šesť nových prípadov nákazy koronavírusom.

Celkový počet nakazených v Južnej Kórei je 10 780.

06:14 Regulačný úrad Spojených štátov schválil antivírusový liek remdesivir na núdzové použitie pre pacientov nakazených koronavírusom SARS-CoV-2.

Súvisiaci článok Spojené štáty schválili liek remdesivir pre pacientov s koronavírusom Čítajte 

Oznámil to osobne prezident USA Donald Trump. Citovali ho tlačové agentúry AP a AFP.

Ide o prvý liek, ktorý pomáha niektorým pacientom s ochorením COVID-19 vyliečiť sa rýchlejšie - je to míľnik v celosvetovom hľadaní účinných terapií na nový koronavírus spôsobujúci spomínané ochorenie, napísala agentúra AP.

6:14 Počet obetí pandémie nového koronavírusu v Európe prekročil v piatok 140-tisíc mŕtvych. Vyplýva to z bilancie tlačovej agentúry AFP, vychádzajúcej z oficiálnych údajov jednotlivých štátov a platnej k 19:40 SELČ.

Európa je s celkovo 1 495 293 potvrdenými prípadmi nákazy a 140 096 úmrtiami kontinentom najviac zasiahnutým koronavírusovou chorobou COVID-19.

Celosvetovo bolo podľa správy zaznamenaných 234 987 úmrtí.

Európskymi krajinami s najvyšším počtom úmrtí sú Taliansko (28 236), Británia (27 510), Španielsko (24 284) a Francúzsko (24 594).

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 054
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 288
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 191
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 156
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 713
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 666
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 610
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 516
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 573
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).
Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.

Zuzana Kepplová.
Do skúmavky treba pľuť minútu, aby bolo dosť slín na test. Netreba robiť výtery z nosa a hrdla.

Neprehliadnite tiež

Mazurek a Uhrík končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Ako Slovensko a svet bojuje s koronavírusom (súhrn)

Situáciu okolo nového koronavírusu a ochorenia COVID-19 sledujeme každý deň minútu po minúte.

Ilustračné foto
Testovanie na Covid-19.