SME
Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Mikulec obhajuje karanténu (minúta po minúte)

Na Slovensku potvrdili nákazu u 1 429 ľudí.

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priebeh pandémie koronavírusu sme sledovali naživo (minúta po minúte):

20:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

19:44 Španielsky parlament schválil štvrté predĺženie stavu núdze v krajine.

Obmedzenia pohybu a podnikania tak budú v Španielsku platiť najmenej do 24. mája.

19:33 Hoci sa epidemiologická situácia v dvoch najhoršie zasiahnutých amerických štátoch zlepšuje, denne tam stále kvôli koronavírusu umierajú stovky ľudí.

Guvernér New Yorku Andrew Cuomo oznámil, že v utorok si tu nákaza vyžiadala ďalších najmenej 232 obetí. Líder susedného New Jersey Phil Murphy ohlásil ďalších 308 úmrtí spojených s vírusom SARS-CoV-2 a o mesiac predĺžil stav zdravotníckej núdze.

19:10 V súvislosti s možným otváraním škôl sa pôjde postupne. Najskôr by sa mali vrátiť do škôl deti v materských školách a žiaci prvého stupňa základných škôl spolu s piatakmi.

Následne sa bude zvažovať, či sa do škôl vrátia aj ostatní žiaci. Vo videu na facebooku to uviedol minister školstva Gröhling.

Skryť Vypnúť reklamu

19:02 Nemecko prekonalo prvú fázu pandémie, stále sa však nachádza len na jej začiatku. Povedala to nemecká kancelárka Angela Merkelová.

"Myslím si, že dnes môžeme povedať, že prvú fázu pandémie máme za sebou, ale napriek tomu sme len na jej začiatku a koronavírus nás bude ešte dlho zamestnávať. Môžeme teraz konštatovať, že sme dosiahli cieľ, ktorým bolo spomalenie šírenia vírusu a ochrana nášho zdravotníckeho systému pred preťažením. Musíme mať ale núdzový mechanizmus, v ktorom bude jasne stanovené, že ak opätovne vzniknú regionálne ohniská infekcie, budú sa tam musieť znova prijať osobitné opatrenia," konštatovala Merkelová.

18:41 Grécko sa pre turistov otvorí od júla. Uviedol to minister zahraničných vecí s tým, že podrobnosti vrátane finančnej podpory turistického sektora sa doriešia do 15. mája.

Skryť Vypnúť reklamu

"Oblasť cestovného ruchu otvoríme 1. júla," citovala vyjadrenia Giorgosa Gerapetritisa na pôde gréckeho parlamentu agentúra DPA.

18:33 V zariadeniach sociálnych služieb v desiatich okresoch Banskobystrického samosprávneho kraja bolo k 5. máju 3955 seniorov a 2343 zamestnancov.

S ich testovaním na nový koronavírus sa začalo 23. marca a výsledky sú nateraz uspokojujúce.

Rýchlotestami doposiaľ vyšetrili 824 zamestnancov a 171 klientov. Všetky výsledky boli negatívne. PCR metódou – molekulárna metóda, ktorá je vysoko špecifická a citlivá, vyšetrili odborníci 271 zamestnancov. Traja boli pozitívni, dvaja v Domove sociálnych služieb v Revúcej a jeden v zariadení v Rimavskej Sobote. Klienti vyšetrení touto metódou boli negatívni.

18:26 Augustový olympijský kvalifikačný turnaj v Bratislave, na ktorom mali slovenskí hokejisti zabojovať o miestenku na olympiádu v roku 2022, sa uskutoční o rok neskôr.

Skryť Vypnúť reklamu

17:59 Litva, Lotyšsko a Estónsko otvoria hranice pre svojich občanov a vytvoria pobaltskú "cestovateľskú bublinu". Pobaltský región ako prvý v Únii obnoví voľný pohyb.

17:47 Rakúsko predĺžilo hraničné kontroly do 31. mája. Pri vstupe do krajiny je potrebné predložiť negatívny test na Covid-19, ktorý nesmie byť starší viac ako štyri dni.

17:43 Nemecko uvoľňuje ďalšie opatrenia proti koronavírusu. Otvoriť môžu všetky obchody, rozšíria sa možnosti osobného kontaktu, povolené je športovanie pod holým nebom, aj keď zatiaľ bezkontaktne.

17:28 Pandémiu španielskej chrípky a koronavírusu delí viac ako sto rokov, fotky však zachytávajú mnohé podobnosti.

Načítavam video...

17:24 Newyorské metro prechádza hĺbkovou dezinfekciou, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

16:52 Inšpekcia Ministerstva vnútra začala stíhanie v prípade údajného útoku policajta na deti z rómskej osady v Krompachoch. Policajta zatiaľ neobvinili.

16:45 Španielsky premiér Pedro Sánchez varoval, že rýchle ukončenie skoro osem týždňov trvajúcich obmedzení by bolo "neodpustiteľné". Parlament žiada, aby schválil návrh na predĺženie stavu núdze.

16:38 Americký minister Mike Pompeo tvrdí, že USA majú "významný dôkaz", že koronavírus sa rozšíril z wuchanského laboratória. Istotu stále nemajú.

16:22 Vo svete sa koronavírusom nakazilo najmenej 90-tisíc zdravotníkov. Ich skutočný počet by podľa Medzinárodnej rady zdravotných sestier mohol byť viac ako dvestotisíc.

16:13 Koronavírusom sa nakazil tretí člen ruskej vlády. Ochorenie Covid-19 potvrdili ministerke kultúry Oľge Ľubimovovej.

Nákazu zistili aj u ruského premiéra Michaila Mišustina a u ministra výstavby Vladimira Jakuševa.

Skryť Vypnúť reklamu

16:01 Pracovnú skupinu Bieleho domu, ktorá dohliada na pandémiu, nerozpustia.

15:54 V americkom súkromnom sektore prišlo v apríli o prácu rekordných 20,2 miliónov ľudí, informovala o tom organizácia ADP. Dôvodom boli karanténne opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

15:39 V Peru potvrdili koronavírus už viac ako 50-tisíc ľuďom . Po Brazílii je Peru druhou najviac postihnutou krajinou v Južnej Amerike.

15:35 Nemecká futbalová liga sa dohrá. Bundesliga má pokračovať od druhej polovice mája. Presný dátum zatiaľ neurčili.

15:19 V Domove sociálnych služieb v Martine potvrdilo testovanie po 14 dňoch pozitívne výsledky na Covid-19 u siedmich zamestnancov a 11 klientov. Zamestnanci aj klienti zariadenia ostávajú v karanténe ďalšie dva týždne.

15:01 Minister vnútra Roman Mikulec obhajuje neobhájiteľné, komentuje dianie okolo karantény Peter Tkačenko.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Problémom nie sú otvorené kostoly, ale pokrytectvo Čítajte 

15:00 Británia plánuje do konca mája testovať na koronavírus dvestotisíc ľudí denne, povedal v parlamente premiér Boris Johnson.

14:50 BMW odkladá niektoré investície, aj plánovanú výstavbu závodu vo východomaďarskom Debrecíne odložia o rok.

14:40 Mnohé prevádzky v Košiciach sa na otvorenie nestihli pripraviť.

Terasy sa v meste otvárajú postupne, majitelia podnikov ich nestihli postaviť.

14:21 V Indii prišlo pre pandémiu v apríli o prácu 122-miliónov ľudí. V apríli stúpla nezamestnanosť z 8,7 na 23,5 percenta. V súčasnosti je už vyššia ako 27 percent, tvrdí Centrum pre monitorovanie indickej ekonomiky.

14:16 Vláda znovu upozornila Francúzov, že počas pandémie by nemali očakávať, že toto leto budú cestovať na dovolenky ďaleko.

13:54 Španielsko vyhlási celoštátny smútok za obete koronavírusu. V krajine už ochoreniu Covid-19 podľahlo viac ako 25-tisíc ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

13:49 Vysvetlenie príčiny pôvodu a rozšírenia koronavírusu je podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka kľúčové pre obnovenie dôvery.

Korčok telefonoval s čínskym náprotivkom Wang Yi-om, rozprávali sa aj o pandémii.

13:40 Rusko potvrdilo štvrtý deň po sebe viac ako desaťtisíc nových prípadov nákazy koronavírusom.

V celkovom počte nakazených predbehlo Nemecko a v štatistikách je na šiestom mieste s viac ako 165-tisíc prípadmi nákazy.

13:34 Dokumenty o vyhlásení mimoriadnej situácie a núdzového stavu pre oblasť zdravotníctva sú podľa exministerky vnútra Denisy Sakovej na webe Úradu vlády aj ministerstva vnútra.

Saková reagovala na medializované informácie o tom, že konkrétne uznesenia o zavádzaní opatrení nie sú dostupné.

Predchádzajúca vláda vyhlásila podľa Sakovej mimoriadnu situáciu od 12. marca a zároveň vyhlásila núdzový stav pre oblasť zdravotníctva od 19. marca.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Ambulantní lekári žiadajú Krajčího, aby pomohol s paušálnymi platbami Čítajte 

13:19 Škôlky a školy by sa mohli otvoriť. Epidemiológovia a ministri riešia, ako ich otvoriť už začiatkom júna.

12:46 V Iráne prekročil celkový počet nakazených stotisíc. Ochoreniu zatiaľ podľahlo 6418 pacientov.

12:36 Chorvátsko v lete otvorí svoje pobrežie turistom. Sezónu aj napriek koronavírusu plánuje aj Grécko.

12:16 Minister vnútra Roman Mikulec povedal, že pochybnosti ombusmanky Márie Patakyovej o povinnej štátnej karanténe sú neopodstatnené. Čísla podľa Mikulca dokazujú, že opatrenie je efektívne a účinné. Ombudsmanku pozval na osobné stretnutie.

Minister tvrdí, že hranice pre cudzincov Slovensko uzavrelo na základe Kódexu schengenských hraníc, následne ho predlžovalo. Kontroly na hraniciach zrejme predĺžia.

Patakyová odporučila zmeniť systém povinnej štátnej karantény. Vykonávanie sprevádzané zásahom do dôstojnosti či ponižujúcim zaobchádzaním podľa nej nie je primerané a takýto zásah nie je v demokracii akceptovateľný ani v situácii, v akej sa Slovensko v súčasnosti nachádza.

Skryť Vypnúť reklamu

12:15 Žiaci posledných ročníkov stredných škôl v čínskom meste Wu-chan sa vrátili do škôl po prvýkrát od uzavretia mesta koncom januára. Študenti sa majú pripraviť na záverečné skúšky.

12:04 Čína až do skončenia pandémie nepovolí vstúpiť medzinárodným expertom do krajiny, aby preskúmali zdroj šírenia ochorenia Covid-19.

11:36 Kríza podľa prognózy eurokomisie najviac zasiahne Taliansko (-9,5 %), Grécko (-9,7 %) a Španielsko (-9,4 %).

Ekonomiky týchto krajín sú do veľmi miery závislé od turizmu.

11:11 Eurokomisia ráta tento rok s veľkým prepadom hospodárstva eurozóny. Ekonomika eurozóny by mohla klesnúť o 7,75 percenta a celej Únie o 7,4 percenta.

Slovenská ekonomika sa podľa odhadov dostane do hlbokej recesie pre prepad súkromnej spotreby, investícií a obchodu.

Skryť Vypnúť reklamu

11:07 Kontroly na hraniciach s Rakúskom, Českou republikou, Poľskom a s Maďarskom by sa mali predĺžiť do 27. mája. Vyplýva to z návrhu nariadenia ministerstva vnútra.

10:57 Autoškoly môžu znova začať vyučovať. Podmienkou je zachovanie prísnych hygienických opatrení.

Výučba musí prebiehať dištančnou formou. Vodič a inštruktor zároveň musia mať vhodným spôsobom prekryté horné dýchacie cesty.

Praktický výcvik vo vedení vozidla a údržby vozidla bude možné vykonávať len za účasti jedného účastníka kurzu a inštruktora.

10:47 Nemecko podľa agentúry DPA plánuje zrušiť kontroly na hraniciach.

10:32 Juhokórejská tajná služba tvrdí, že Kim Čong-un nepodstúpil operáciu srdca. Na verejnosti sa neobjavuje zrejme pre obavy z koronavírusu.

Súvisiaci článok Vírus z laboratória? Nič o tom nevieme, hovoria americkí partneri Čítajte 

10:22 Správa štátnych hmotných rezerv postupovala pri nákupe zdravotníckych pomôcok za viac ako 12 miliónov eur v rozpore so zákonom o obstarávaní. Pomôcky mala dodať spoločnosť Lacorp.

Skryť Vypnúť reklamu

10:17 Stále je možné posielať prihlášky na osemročné gymnáziá a stredné školy, termín je do 15. mája.

10:03 Slovenské lode po Baťovom kanáli plávať nemôžu, prekročili by tak hranicu a porušili by nariadenie krízového štábu.

Pritom loď s návštevníkmi štátnu hranicu síce prekročila, ale ľudia by na breh nevystúpili a neboli by hrozbou, tvrdí správca prístavu Marián Tongeľ.

09:56 Minister vnútra Roman Mikulec bude mať o 12.00 tlačovku. Reaguje na otvorený list ombudsmanky Márie Patakyovej, ktorá upozorňuje na možné pochybnosti na hraniciach a pri umiestňovaní ľudí do štátnej karantény.

09:53 Taxislužby a prepravné platformy môžu znova prepravovať ľudí, musia byť však v oddelenom priestore.

Načítavam video...

09:27 Na Slovensku pribudlo ďalších osem nakazených koronavírusom. Celkovo sa nakazilo 1429 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

Z ochorenia sa zotavilo ďalších 21 pacientov, celkovo sa vyliečilo 762 ľudí. V utorok ochoreniu nepodľahol žiadny pacient, nákaza si zatiaľ vyžiadala 25 obetí.

09:05 Košická ZOO po 55-dňovej prestávke sprístupní celý areál, zatvorené bude exotárium a minivivárium. Návštevníci sa môžu pohybovať len v jednom smere.

9:00 Otvoriť môžu kaderníctva, pánske holičstvá i pedikúry. Pracovníci musia mať tvár zakrytú ochranným štítom.

8:55 Mesto Nitra v uplynulých dňoch dezinfikovalo verejné priestory na najfrekventovanejších miestach. Čistili zábradlia, lavičky, zastávky a ďalšie miesta, s ktorými ľudia často prichádzajú do kontaktu.

Ako informovala radnica, dezinfekcia sa vykonávala na desiatkach ulíc a ďalších verejných priestoroch. Zábradlia a lavičky sú vyčistené aj na mestskej tržnici a v deviatich domoch smútku. Vydezinfikované sú aj lavičky na Župnom a Svätoplukovom námestí i na pešej zóne. Na okresnom a mestskom úrade sa čistili aj schody, vydezinfikovalo sa tiež okolie fontány pri okresnom súde, uviedol Andrej Jančovič z mestského úradu.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Prioritu majú škôlky a prvý stupeň škôl. Riešia, ako ich otvoriť začiatkom júna Čítajte 

8:50 Hoci premiér Igor Matovič ešte začiatkom apríla vyhlásil, že deti sa do škôl pred septembrom stopercentne nevrátia, štát teraz hľadá spôsoby, ako by sa škôlky a prvý stupeň základných škôl, teda triedy od prvého do štvrtého, prípadne aj piateho ročníka mohli otvoriť ešte pred letom.

O otváraní rokujú epidemiológovia s ministrom školstva.

Viac si prečítate v texte Daniely Hajčákovej tu >>

8:33 Viac ako polovica Slovákov je v súčasnej situácii za otváranie obchodov a prevádzok služieb prístupných z ulice. Naopak, iba necelá desatina opýtaných by umožnila organizovanie hromadných podujatí.

Ukázal to májový prieskum Omnibus spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý pre agentúru SITA realizovala v období od 27. apríla do 2. mája na vzorke 505 respondentov internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Z údajov vyplynulo, že 50,1 percenta Slovákov je za otváranie obchodov a prevádzok služieb prístupných z ulice, kým otváranie takýchto prevádzok v
obchodných centrách podporuje iba 32 percent opýtaných.

Okrem obchodov prístupných z ulice však Slováci v podobnej miere podporujú otváranie vonkajších športovísk, čo uviedlo 49,8 percenta opýtaných.

Otvorenie kontaktných služieb ako kaderníctva či pedikúry podporuje 47,7 percenta respondentov a otváranie vonkajších terás podnikov verejného stravovania podporuje 46,1 percenta ľudí.

8:11 Svoje služby obnovujú aj taxikári. Priestor medzi vodičom a klientom však musí byť vhodným spôsobom oddelený, pričom v zadnej časti auta musí byť vypnutá klimatizácia.

8:03 Svoje brány na verejnú bohoslužbu otvoril v stredu prvýkrát po niekoľkých týždňoch aj Dóm sv. Alžbety v Košiciach.

Aj v kostoloch treba dodržiavať hygienické opatrenia. Pri vstupe je povinná dezinfekcia rúk, veriaci musia byť od seba vzdialení najmenej dva metre.

Prijímanie podáva kňaz iba do ruky.

7:58 Britský epidemiológ Neil Ferguson odstúpil z tímu poradcov britskej vlády počas koronavírusovej pandémie z dôvodu porušenia opatrení obmedzujúcich voľný pohyb osôb.

Profesor Ferguson odstúpil v súvislosti s informáciami, že povolil svojej známej, aby ho navštívila, čím porušil pravidlá, k vytvoreniu ktorých sám prispel.

Ferguson vo vyhlásení, v ktorom oznámil svoje odstúpenie, uviedol, že sa dopustil "chybného úsudku", a vyjadril ľútosť nad svojím konaním.

7:20 Od dnešného dňa sa opäť môžu konať aj bohoslužby v kostoloch, avšak za prísnych hygienických opatrení a s obmedzeným počtom ľudí.

Súvisiaci článok Veriaci sa vrátia na omše. Aké sú prvé odporúčania Čítajte 

Konferencia biskupov Slovenska odporúča kňazom, aby vo väčších farnostiach, ktoré majú denne dve omše, jednu z nich vyčlenili pre seniorov. Týka sa to najmä nedeľných bohoslužieb.

Zároveň pripomína, že nový koronavírus je spojený s väčším rizikom pre starších, preto odporúča, aby seniori vo vyššom veku svoju prítomnosť na bohoslužbách ešte zvážili. Konferencia pripomína, že až do úplného odvolania opatrení, ktoré limitujú zhromažďovanie sa, platí dišpenz.

Znamená to, že účasť na bohoslužbách v nedele a sviatky stále nie je povinná.

7:15 Hoci masovejšie uvoľňovanie opatrení spúšťa Slovensko až od dnešného rána, napríklad viaceré kúpele otvorili svoje brány už v predchádzajúcich dňoch - a to pre ľudí s poukazom zo zdravotných poisťovní, ktorým kúpeľnú liečbu schválil lekár.

Napríklad Trenčianske Teplice fungujú v takomto režime už od 15. apríla.

7:08 Guvernér amerického štátu New York Andrew Cuomo oznámil, že v štáte v pondelok zaznamenali ďalších 230 úmrtí na ochorenie COVID-19.

Pondelňajšie číslo predstavuje v porovnaní s nedeľňajšími údajmi mierny nárast, je to však výrazne nižšie číslo ako najvyšší zaznamenaný počet obetí v tomto štáte z 8. apríla, keď ochoreniu COVID-19 podľahlo 799 ľudí. Počty hospitalizovaných takisto klesajú.

6:46 Južná Kórea ohlásila dva nové prípady nákazy a jedno úmrtie. Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že oba nové prípady zistili počas testovania na letiskách a v krajine nezaznamenali žiadne lokálne prípady nákazy.

Celkový počet nakazených v krajine je 10 806 a chorobe podľahlo 255 osôb.

6:35 Peruánsky prezident Martín Vizcarra oznámil, že počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v krajine dosiahol 51 189, čo je druhý najvyšší počet v oblasti Latinskej Ameriky po Brazílii.

Ochoreniu COVID-19, ktoré je koronavírusom spôsobené, podľahlo v Peru viac ako 1400 ľudí.

6:28 Súd v New Yorku rozhodol, že prezidentské primárky Demokratickej strany sa v štáte New York musia 23. júna uskutočniť, pretože ich zrušenie by bolo protiústavné, informovala agentúra AP.

Sudkyňa povedala, že pred tým, ako sa primárky uskutočnia, je k dispozícii dostatok času na zaistenie ich bezpečného priebehu.

Primárky sa pôvodne mali konať 28. apríla, volebná komisia ich z dôvodu pandémie koronavírusu presunula na 23. júna.

6:18 Biely dom zvažuje, že v priebehu najbližších týždňov rozpustí pracovnú skupinu, ktorá dohliada na postup vlády pri pandémii.

Americký prezident Donald Trump povedal, že vláda sa v súčasnosti sústredí na bezpečnosť a znovuotvorenie ekonomiky a zrejme v tejto súvislosti vytvorí ďalšiu pracovnú skupinu. "Nemôžeme túto krajinu držať zatvorenú najbližších päť rokov," povedal Trump.

Súvisiaci článok Fungovať začnú malé obchodné centrá aj terasy. Aké opatrenia sú od stredy v platnosti Čítajte 

6:12 Azda najzaujímavejšou zmenou, o ktorej ešte v pondelok premiér Igor Matovič a tím epidemiológov neinformovali a ktorá sa objavila až v prehľade zverejnenom Úradom verejného zdravotníctva v utorok večer, je výnimka pre menšie obchodné centrá.

Pôvodne sa hovorilo o otvorení všetkých obchodov okrem obchodných centier.

Napokon budú môcť otvoriť aj tie obchodné centrá, ktoré nezdružujú viac ako 35 maloobchodných prevádzok.

V platnosti pritom ostáva nutnosť používať rúško aj dodržiavanie dvojmetrového odstupu či obmedzenie jedného zákazníka na 25 metrov štvorcových.

6:00 Od dnešného dňa sa na Slovensku súčasne spúšťajú druhá a tretia fáza uvoľňovania opatrení, ktoré boli prijaté v boji proti šíreniu koronavírusu.

Povoľuje sa krátkodobé ubytovanie na izbách v penziónoch a hoteloch bez možnosti ostatných služieb. Otvorené budú vonkajšie terasy reštaurácií, obchody bez ohľadu na metráž a výnimku dostali aj menšie obchodné centrá.

Tiež sa otvárajú kaderníctva či holičstvá, vonkajšie turistické atrakcie, múzeá i galérie. Za dodržania podmienok sa povoľujú verejné bohoslužby a svadby a možná je aj prevádzka taxislužieb.

Podrobnejší prehľad si pozrite tu >>

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
 2. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
 3. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
 5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 6. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
 7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 10. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
 3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 6. FVT orientovaná na modernú výučbu prepojenú s praxou
 7. 26 years of providing you with essential information
 8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 9. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 10. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
 1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 25 275
 2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 13 829
 3. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 9 449
 4. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto! 9 139
 5. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 7 217
 6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur 7 109
 7. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 6 967
 8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov 6 620
 9. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 5 733
 10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 431
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Víťazom v koalícii je podľa preferencií Sulík, inak boduje Pellegrini.

12 h
V Dolnom Kubíne mesto neotvorí tento víkend ani jedno odberné miesto.

Sprísni sa nočný zákaz vychádzania.

16 h

Ako dopadol experiment s barmskou demokraciou.

9 h

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Ministerstvo financií ukázalo, komu a na čo išli peniaze.

1 h
Prešovská nemocnica.

Odborárka: Sestričky chodby nezmývajú.

9 h
Nové vedenie VÚSCH. Zľava Anton Jura, Martin Studenčan a Štefan Lukačin.

Manažment sa teší, že zamestnanci prijímajú zmeny pozitívne.

9 h