BRATISLAVA. Stretnutie s Marianom Kočnerom v garáži Bonaparte, ovplyvňovanie Najvyššieho súdu či talianska mafia na Úrade vlády. Vyšetrovanie viacerých káuz v posledných mesiacoch viackrát upriamilo pozornosť verejnosti na šéfa strany Smer Roberta Fica.
Ten však aj v opozícii pokračuje vo svojom zvyku vyhýbať sa otázkam o svojich kauzách a médiám dáva vyjadrenie najmä vtedy, ak pritom môže kritizovať svojich politických súperov.

Naposledy v pondelok odmietol cez svojho hovorcu Jána Mažgúta komentovať komunikáciu zaistenú v telefóne talianskeho mafiána Antonina Vadalu s Máriou Troškovou z roku 2017, keď bola Ficovou štátnou radkyňou.
„Nateraz na otázky reagovať nebudeme,“ povedal v pondelok Mažgút.
Vadala sa podľa správ snažil využiť Troškovej kontakty na Úrade vlády a písal jej, že sa považuje za smeráka. Väčšinou však si písali o súkromných veciach, Trošková mu aj poslala fotografiu z oficiálnej akcie s Ficom.
Kým väčšina ľudí v Smere sa už tradične k problémom ich šéfa vyjadrovať nechce, podpredseda Smeru Richard Raši v utorok naznačil, že sa o tom bude diskutovať na najbližšom sneme Smeru.
„Sme pripravení sa vyrovnať s informáciami. Smerujeme k tomu, že budeme mať jednu férovú vnútrostranícku slušnú súťaž o to, kto bude stranu viesť a pri tej sa vyrovnáme s úplne všetkým,“ povedal Raši s tým, že zatiaľ nie sú informácie z Vadalovho telefónu potvrdené.