SME

Blanár vyčítal Pellegrinimu nezáujem o budúcnosť Smeru

Pellegriniho kroky nemajú nič spoločné s demokratickým prístupom a rešpektom, uviedol Blanár.

Načítavam video...

BRATISLAVA. Výzva Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby súčasný predseda strany Robert Fico odišiel z jej čela, dokazuje, že Pellegrinimu nejde o budúcnosť strany.

Vyhlásil to podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár s tým, že tento krok nemá nič spoločné s demokratickými princípmi strany.

Poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD) označil komunikáciu predstaviteľov strany cez médiá za nešťastnú.

Ide podľa neho len o individuálne názory straníkov, pričom je potrebná vnútrostranícka diskusia v jednotlivých organizáciách.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Blanár: Nedemokratický prístup

"Toto nemá nič spoločné s demokratickým prístupom a rešpektom k členom strany a s pokorou už ani nehovoriac. Smer-SD doteraz mal aj preto veľkú podporu u ľudí, lebo ponúkal stabilitu a istotu, pretože všetky veci sme si dokázali vydiskutovať v rámci strany na rozdiel od pravicových a liberálnych subjektov, ktoré sa len trieštili a odkazovali si všeličo cez médiá," skonštatoval Blanár.

Dodal, že Pellegrini a ďalší predstavitelia strany po jeho boku svojím vyhlásením podanú ruku od Fica nielenže odmietli, ale rovno povedali, čo jediné je pre nich prijateľné. "Na čele strany musí byť podľa nich jedine Peter Pellegrini," doplnil.

Jarjabekovi chýba stranícka diskusia

"Je to prestrelka na základe individuálnych úvah, ktoré nie sú skonfrontované s voličmi, ktorých všetkých zastupujeme," povedal Jarjabek v reakcii na mediálne výroky predstaviteľov strany.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Ak sa má o niečom v Smere hlasovať, tak o dohode Fica a Pellegriniho, hovorí Kaliňák Čítajte 

Podotkol, že v tom nevidieť objektivitu podloženú diskusiou v základných straníckych organizáciách.

"Veci sa musia najskôr verbálne vyjasniť, až potom sa má ísť na verejnosť so zdôvodneným názorom," uviedol s tým, že mediálnymi odkazmi si Smer-SD zbytočne podpílil konár, na ktorom sedí.

Vzhľadom na stúpajúce preferencie Smeru-SD si myslí, že strana má šancu stať sa vierohodnou opozičnou stranou. "Ako opozícia máme riešiť problémy, ktoré rieši verejnosť," povedal.

Pellegrini má záujem o prevzatie Smeru

Fico na výzvu Pellegriniho nereagoval. Podľa slov hovorcu strany Jána Mažgúta bola utorková tlačová konferencia predsedu strany Smer-SD dostačujúca a odznelo všetko, čo malo.

V Smere-SD sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany. Pellegrini už prejavil záujem kandidovať na post predsedu. Chce novú a modernejšiu sociálnu politiku.

SkryťVypnúť reklamu

Nevylúčil ani odchod zo strany, zrejme by ho nasledovali aj viacerí spolustraníci. Fico zdôraznil, že strana potrebuje nových bojovníkov, ale nie teoretikov a slniečkarov.

Robert Fico

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 835
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 506
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 566
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 440
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 344
  6. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 3 291
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 274
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 024
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Scott McTominay oslavuje gól.

Pri oboch tituloch stál aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.


a 1 ďalší
Juraj Kucka (Slovan) sa lúči s hráčskou kariérou so spoluhráčmi a fanúšikmi v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul ŠK Slovan Bratislava - FC Košice.

Pozrite si zaujímavé štatistiky Niké ligy.


Juraj Hertel
Novak Djokovič.

Vo finále sa predstaví proti turnajovej šestke Hubertovi Hurkaczovi.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu