SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Koronavírus: Permanentný krízový štáb ukončil činnosť (minúta po minúte)

Na Slovensku celkovo evidujeme 1 542 prípadov nákazy koronavírusom.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →


Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priebeh pandémie koronavírusu sme sledovali naživo (minúta po minúte):

20:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

19:50 Koniec núdzového stavu, ktorý môže vláda vyhlásiť najviac na 90 dní, neznamená, že sa automaticky končí aj stav mimoriadnej situácie v súvislosti s pandémiou Covidu-19.

Súvisiaci článok Pandémia sa končí. Dokedy musíte priznať dane? (otázky a odpovede) Čítajte 

Núdzový stav sa síce skončí v sobotu, no mimoriadna situácia, ktorá sa začala ráno 12. marca 2020, trvá naďalej.

Na druhej strane, ak počty nakazených novým koronavírusom ostanú nízke, vláda pravdepodobne mimoriadnu situáciu odvolá.

To, kedy sa skončí mimoriadna situácia, je kľúčové, pretože na tento termín sa viaže väčšina povinností aj možnosti úľav.

INDEX vysvetľuje všetko podstatné prostredníctvom otázok a odpovedí >>>

19:46 Americká centrálna banka (Fed) očakáva, že stav financií domácností aj firiem zostane krehký v dôsledku šoku, ktorý ekonomike spôsobila pandémia koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

Fed vo svojej polročnej správe o menovej politike pre Kongres tiež potvrdil očakávania, že ekonomická aktivita zaznamená v prebiehajúcom štvrťroku strmý prepad. Aktuálne údaje signalizujú, že "tempo kontrakcie reálneho hrubého domáceho produktu bude prudké po medziročnom páde o 5 percent v 1. kvartáli 2020".

19:33 Otvorenie letnej turistickej sezóny sa tento rok z dôvodu pandémie nového koronavírusu neuskutoční oficiálne.

Ako informoval výkonný riaditeľ Zemplínskej oblastnej organizácie cestovného ruchu Patrik Cimprich, služby vrátane informačných centier v rekreačných strediskách však budú fungovať v "letnom režime" tradične, od 15. júna. Výnimkou sú umelé kúpaliská v správe obcí Kaluža a Klokočov.

19:02 Nórsko od 15. júna povolí cestovanie do Fínska, na Island a na švédsky ostrov Gotland a späť. Naďalej však budú platiť obmedzenia na pozemných hraniciach krajiny so Švédskom, ktoré má vyšší počet prípadov nákazy.

Skryť Vypnúť reklamu

Dánsko, Fínsko a Nórsko už zrušili niektoré kontroly na hraniciach zavedené v boji s koronavírusom, ale väčšinu obmedzení, ktoré sa týkali Švédska, najbohatšej a najľudnatejšej severskej krajiny, ponechali.

Súvisiaci článok Kam sa už lieta a kde sa ešte lietadlom nedostanete Čítajte 

18:20 Z Prahy a Viedne už lietadlá lietajú, pomaly sa po koronavíruse rozbieha aj bratislavské letisko.

Štát najskôr umožnil súkromné biznis lety s kapacitou do 20 cestujúcich do ôsmich štátov. V utorok 9. júna zrušil obmedzenia cestovania do 19 krajín, takže sa obnoví aj medzinárodná letecká preprava.

Kam sa už lieta a kde sa ešte lietadlom nedostanete, sa viac dozviete v texte Jany Hambálkovej >>>

18:06 Český premiér Andrej Babiš po otvorení hraníc a uvoľnení cestovania pozýva Slovákov na návštevu Českej republiky.

Ako vhodné miesta na dovolenku u našich západných susedov spomenul Prahu, Český Krumlov, Telč, Karlštejn a tiež Moravu s jej vínom. Tieto inak veľmi navštevované mestá sú v súčasnosti výnimočne bez davov turistov.

Skryť Vypnúť reklamu

17:45 Pravidelné zasadnutia permanentného krízového štábu sa sobotným uplynutím núdzového stavu končia , zostáva však v pohotovosti. Potvrdili to člen štábu Robert Mistrík a Úrad vlády.

Ako priblížil Mistrík, permanentný krízový štáb bol podľa štatútu, ktorý prijala vláda, viazaný na núdzový, mimoriadny alebo výnimočný stav. "Tým, že sa zajtra končí núdzový stav, tak permanentný krízový štáb sa v podstate, ako povedal premiér, dostáva do stavu hibernácie, čiže keby náhodou zase prišlo k núdzovému alebo výnimočnému stavu, zase sa môže oživiť," vysvetlil.

17:27 Klinika infektológie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach získala nové vybavenie. Nový ultrazvuk, prenosný EKG prístroj, mobilné systémy na meranie telesnej teploty, rampa pre imobilných pacientov, kamerový systém do izieb a ďalšie vybavenie v hodnote prevyšujúcej 65-tisíc eur budú slúžiť na rýchlejšiu liečbu a lepšiu starostlivosť o pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

Klinike, v ktorej sa v Košickom kraji sústredili sily zdravotníkov na pomoc pacientom s komplikáciami počas liečby ochorenia Covid-19, pomohli košické oceliarne U. S. Steel.

17:12 Spoločná európska mena sa v piatok stabilizovala po výraznom štvrtkovom poklese. Neskoro popoludní sa predávala po 1,1301 USD, keď v noci na piatok jej kurz padol až na 1,1277 USD/EUR.

17:03 V okrese Karviná zrušili časť opatrení prijatých v súvislosti s Baňou Darkov, informoval server iDNES.cz. Hygienici zrušili zákaz návštev v nemocniciach či obmedzenie počtu účastníkov na hromadných podujatiach na sto osôb. Povolené sú aj návštevy v sociálnych zariadeniach.

V Bani Darkov počas uplynulého týždňa ukončili druhú vlnu plošného testovania, počas ktorej potvrdili nákazu Covid-19 u desiatok ďalších baníkov a ich rodinných príslušníkov. Ochorenie už potvrdili u viac ako 460 zamestnancov bane a ich rodinných príslušníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

16:41 Ruský prezident Vladimir Putin sa po mesiacoch prvý raz objavil na verejnosti. Zúčastnil sa na ceremónii pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ruska.

Bolo to jeho prvé verejné vystúpenie od ohlásenia opatrení súvisiacich s pandémiou pred viac než dvoma mesiacmi.

16:37 Počet obetí pandémie stúpol v Británii na celkovo 41 481, keď ochoreniu Covid-19 podľahlo za 24 hodín ďalších 202 ľudí. Informovala o tom televízia BBC.

Británia eviduje druhý najvyšší počet obetí nákazy spôsobenej koronavírusom na svete, predstihujú ju len USA.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

16:32 Vystúpením rockovej kapely Billy Barman na Chopku vo výške viac ako dvetisíc metrov nad morom večer začne séria koncertov Liptovfest Online. Koncert bude možné sledovať cez Youtube kanál Region Liptov a na Facebooku.

Skryť Vypnúť reklamu

V nasledujúcich týždňoch sa uskutočnia koncerty v ďalších štyroch lokalitách
Liptova, séria vyvrcholí začiatkom septembra vo Vlkolínci.

16:08 Prokuratúra v severotalianskom meste Bergamo vypočúvala talianskeho premiéra Giuseppeho Conteho približne tri hodiny.

Prokurátorka Marie Cristina Rotová sa Conteho pýtala, prečo vláda vo februári neuzavrela skôr lombardské mestá Nembro a Alzano, ktoré boli podľa Rotovej ohniskami nákazy.

Predstavitelia lombardskej vlády prokurátorom povedali, že právomoc rozhodnúť o uzavretí určitých oblastí v krajine mala talianska vláda. Conte však povedal, že "keby Lombardsko chcelo, mohlo Alzano a Nembro uzavrieť".

Talianski prokurátori v piatok okrem Conteho vypočuli aj ministra zdravotníctva Roberta Speranzu a ministerku vnútra Lucianu Lamorgeseovú.

Skryť Vypnúť reklamu

15:59 Prvé prípady koronavírusu do Spojeného kráľovstva prinieslo najmenej 1 300 nakazených, nie jeden pacient nula. Väčšina infikovaných pritom prišla z iných európskych krajín. Vyplýva to z novej štúdie Covid-19 Genomics UK Consortium (Cog-UK), informuje web BBC.

Vedci skúmali genetický kód vzoriek vírusu od 20-tisíc ľudí, u ktorých sa nákaza potvrdila v Spojenom kráľovstve. Následne zostavili niečo ako masívny rodokmeň vírusu, ktorý skombinovali s dátami o predchádzajúcich cestách infikovaných mimo krajinu. Cieľom postupu bolo zistiť pôvod epidémie v Británii.

15:32 Manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa nakazila novým koronavírusom. Olena Zelenská to oznámila na službe Instagram, kde
napísala, že jej manžel a deti mali negatívne testy.

Skryť Vypnúť reklamu

Prvá dáma Ukrajiny sa podľa svojich slov cíti dobre, dostáva ambulantnú liečbu a izoluje sa od zvyšku svojej rodiny.

15:22 Česká letecká spoločnosť Smartwings v inzeráte v niekoľkých českých denníkoch upozorňuje, že pomoc od štátu dostali desiatky leteckých spoločností, nie však ona.

Súvisiaci článok Letenky za 9 či 10 eur. Ryanair a Wizz Air vracajú Viedni úder Čítajte 

"Prečo Česká republika váha s poskytnutím preklenovacieho úveru alebo záruky zaň pre letecké spoločnosti Smartwings a ČSA? Ak by existoval podporný program pre veľké firmy typu Smartwings, prihlásili by sme sa doň. Žiadny taký program neexistuje," píše sa v celostránkovom inzeráte.

Skupina v ňom žiada českú vládu, aby jej tak ako vlády ostatných štátov pomohla zvládnuť situáciu s nedostatkom hotovosti, do ktorej sa nedostala vlastnou vinou.

14:59 Británia oficiálne vylúčila predĺženie prechodného obdobia na vyjednanie postbrexitových dohôd s EÚ.

Skryť Vypnúť reklamu

"Formálne som potvrdil, že Veľká Británia nepredĺži prechodné obdobie a že chvíľa pre predĺženie už uplynula," napísal na Twitteri vedúci úradu britskej vlády Michael Gove, ktorý má na starosti brexit. "Od 1. januára 2021 opäť prevezmeme kontrolu a znovu získame politickú a ekonomickú suverenitu."

Mnoho podnikateľských zväzov a opozičných politikov vyzývalo Gova, aby prechodné obdobie predĺžil.

"Posledná vec, ktorú naša krajina teraz potrebuje, keď sa snažíme nájsť východisko z tejto pandémie, je ešte väčší chaos a neistota," uviedol začiatkom júna opozičný labouristický politik - starosta Londýna Sadiq Khan.

14:50 Rakúsko plánuje dočasne znížiť daň z pridanej hodnoty pre sektor gastronómie a kultúry. Päťpercentná DPH by mala platiť do konca roka. Vláda by mala plán dopracovať budúci týždeň.

Skryť Vypnúť reklamu

14:35 Podozrenia z tunelovania Správy štátnych hmotných rezerv naberajú reálne kontúry.

"Dnes môžem ako podpredsedníčka správy hmotných rezerv jednoznačne povedať, že SŠHR boli pod vedením Kajetána Kičuru systematicky a dlhodobobo tunelované. Pán Kičura a jeho ľudia páchali závažnú ekonomickú trestnú činnosť dlhé roky ako organizovaná skupina."

Zuzana Šubová

"Dnes môžem ako podpredsedníčka SŠHR SR jednoznačne povedať, že SŠHR SR boli pod vedením Kajetána Kičuru systematicky a dlhodobobo tunelované. Pán Kičura a jeho ľudia páchali závažnú ekonomickú trestnú činnosť dlhé roky ako organizovaná skupina," uviedla na sociálnej sieti podpredsedníčka úradu Zuzana Šubová.

Poradca úradu pre komunikáciu a média Igor Rabatin doplnil, že vzhľadom na krátky čas od nástupu nového vedenia je v tejto chvíli predčasné hovoriť o konkrétnych zisteniach a vyčíslených škodách. Tie budú podľa neho známe až po ukončení kontroly Najvyššieho kontrolného úradu.

Na čele štátnych rezerv bol Kičura osem rokov. Matovičova vláda ho odvolala pre podozrivé nákupy ochranných pomôcok potrebných pre boj s koronavírusom.

Skryť Vypnúť reklamu

14:22 Bratislavské Kultúrne leto sa uskutoční aj napriek koronakríze. Jubilejný 45. ročník festivalu odštartuje prvý júlový víkend.

14:16 Na slovenských letiskách platia upravené epidemiologické opatrenia. Základným pravidlom zostáva povinnosť mať prekryté ústa a nos rúškom či šatkou.

13:46 Čínske hlavné mesto Peking zrušilo plány na obnovenie vyučovania pre prvé tri ročníky základných škôl od budúceho týždňa. Dôvodom sú správy o nových prípadoch komunitného šírenia koronavírusu v metropole.

13:38 Britská vláda ruší plány na úplnú colnú kontrolu tovarov prichádzajúcich z EÚ. Chce tak zmierniť tlak na firmy, ktoré poškodzuje pandémia. Informovali o tom britské médiá.

Súvisiaci článok Ekonomika prudko padá, pripravte sa na čierne scenáre Čítajte 

13:04 Medzimesačný aj medziročný pokles priemyselnej produkcie na Slovensku bol v apríli v rámci EÚ tretí najhorší. Medzimesačne slovenský
priemysel oslabil o 26,7 percenta a medziročne o 42 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

Horší medzimesačný pokles nastal iba v Maďarsku a Rumunsku. Výraznejší medziročný pokles výroby evidovali len v Luxembursku a v Taliansku, informoval štatistický úrad EÚ Eurostat.

V rámci celej eurozóny priemyselná produkcia v apríli medzimesačne klesla o 17,1 percenta a v rámci celej EÚ o 17,3 percenta. Išlo o najhorší pokles v histórii záznamov Eurostatu.

Medziročne sa priemysel eurozóny v apríli zmenšil o 28 percent a priemysel celej EÚ klesol o 27,2 percenta, čo bol tiež najväčší pokles v histórii záznamov.

12:48 Talianskeho premiéra Giuseppeho Conteho vypočúvajú prokurátori, ktorí vyšetrujú pomalé kroky vlády vo dvoch mestách v provincii Bergamo.

Lekári a virológovia tvrdia, že dvojtýždňové oneskorenie pri zavádzaní karantény v mestách Alzano a Nembro umožnilo vírusu šíriť sa v provincii, v ktorej zaznamenali v marci 571-percentný nárast úmrtí v porovnaní s priemerom za posledných päť rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Conte pre taliansky denník La Stampa povedal, že konal na základe "vedy a svedomia".

12:39 Nemecká vláda schválila dočasné zníženie dane z pridanej hodnoty z 19 na 16 percent. Znížená DPH bude platiť na všetky tovary, a to od 1. júla do konca decembra.

Vláda schválila aj príspevok pre rodičov na každé dieťa vo výške 300 eur.

Opatrenia sú súčasťou rozsiahleho balíka v hodnote 130 miliárd eur, ktorý vláda oznámila minulý týždeň. Ako vtedy povedal minister hospodárstva Peter Altmaier, je to najväčší balík na podporu ekonomiky od roku 1949.

12:31 Ponechanie nedele ako sanitárneho dňa je podľa ústavných právnikov Radoslava Procházku a Mareka Benedika protiústavné. Konštatovali to v stanovisku pre platformu Ako dlho vydržíme.

"Môže sa naopak javiť, že ide o opatrenie fakticky zavádzajúce trvalý zákaz nedeľného predaja. O motivácii skrytými ideologickými dôvodmi sa môžeme len dohadovať, v každom prípade by to bolo v sekulárnom štáte, akým Slovensko je, neprípustné."

Ústavný právnik Marek Benedik

Platforma uviedla, že výber dňa či času na sanitáciu by mal byť na slobodnom rozhodnutí predajcov. Poukazuje tiež na to, že dezinfekcia sa dá vykonať aj bez zatvorenia prevádzky či v čase mimo otváracích hodín.

Skryť Vypnúť reklamu

"Na vykonanie dezinfekcie priestorov zjavne nie je potrebné zatvárať prevádzku na celý jeden deň. Môže sa naopak javiť, že ide o opatrenie fakticky zavádzajúce trvalý zákaz nedeľného predaja. O motivácii skrytými ideologickými dôvodmi sa môžeme len dohadovať, v každom prípade by to bolo v sekulárnom štáte, akým Slovensko je, neprípustné," uviedol Benedik.

12:19 Thajsko otvorí hranice pre turistov z krajín s nízkym počtom prípadov nákazy koronavírusom. Presný dátum však vláda nestanovila, uviedli podľa agentúry AFP jej predstavitelia.

Predstavitelia turistického odvetvia dúfajú, že Thajsko otvorí hranice aspoň pre okolité krajiny s podobnou epidemiologickou situáciou. Diskutuje sa o Číne, Vietname, Južnej Kórei, Austrálii a Novom Zélande.

12:14 Infolinka o novom koronavíruse (0800 221 234), ktorú prevádzkovalo Národné centrum zdravotníckych informácií, od pondelkovej polnoci končí.

Informácie o ochorení Covid-19 bude 24 hodín denne naďalej poskytovať call centrum NCZI na telefónnom čísle 02/32 35 30 30.

12:07 Od konca mája sa na sociálnych sieťach šírila fotografia, ktorá mala údajne zobrazovať "obete koronavírusu", či poukazovať na to, že celá pandémia je "podvod".

Na fotografii sú však v skutočnosti čierne igelitové vrecia použité ako makety obetí počas demonštrácie v americkom štáte Florida, ktorými chceli protestujúci vyjadriť nespokojnosť s opatreniami vlády v súvislosti s riešením ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou.

11:55 Senica bude verejné priestory čistiť a dezinfikovať ekologicky. Mesto zaobstaralo prístroj na dezinfekciu priestorov a ničenie burín bez použitia chemikálií - čistí pôsobením horúcej vody alebo vodnej pary.

11:52 V Česku zaznamenali za marec najmenej svadieb za sto rokov, informuje server Novinky.cz.

Mimoriadne nízky počet sobášov v priebehu marca (menej než 600) súvisí najmä s opatreniami proti šíreniu nového vírusu, ktoré limitovali počet zhromažďujúcich sa ľudí.

11:35 Počet prípadov nákazy koronavírusom v Rusku vzrástol za uplynulých 24 hodín o 8987 na 511 423. Počet úmrtí sa zvýšil o 183 na 6715. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na krízové centrum.

Súvisiaci článok WHO považuje nízku mieru smrtnosti v Rusku za ťažko pochopiteľnú Čítajte 

11:33 Vodný park Bešeňová v sobotu otvára prevádzku pre individuálnych klientov. Hostia sa musia pripraviť na meranie teploty a rešpektovanie zvýšených
hygienických opatrení.

Letnú sezónu plánuje akvapark odštartovať otvorením všetkých bazénov, vrátane letného areálu, od 26. júna.

11:28 MHD v Nitre začína od soboty opäť premávať v štandardnom režime. Vo vozidlách sa bude dať platiť hotovosťou a cestujúci si budú môcť kúpiť lístok u vodiča. Opätovne sa umožní nástup prednými dverami.

11:16 India v počte prípadov nákazy koronavírusom prekonala Britániu. Počet prípadov nákazy v krajine vzrástol za uplynulých 24 hodín o 9996 na celkový počet 295 772 infikovaných.

India sa v počte nakazených dostala na štvrté miesto, vyšší celkový počet infikovaných hlásia iba Spojené štáty, Brazília a Rusko.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

11:10 British Airways, Ryanair a easyJet podnikli právne kroky voči britskej vláde za jej rozhodnutie o zavedení 14-dňovej karantény pre cestujúcich prichádzajúcich do Británie.

Aerolínie požiadali o urýchlené súdne preskúmanie rozhodnutia, splnili tak hrozbu zo začiatku týždňa.

Ako uviedol šéf Ryanairu Michael OďLeary, Briti síce o destinácie v zahraničí majú napriek karanténe stále záujem, zahraniční turisti však do Británie prichádzať nebudú.

11:03 Egypt od 1. júla pre charterové lety otvorí niektoré odľahlé turistické destinácie a umožní návštevníkom zo zahraničia vrátiť sa do tých častí krajiny, ktoré sú menej zasiahnuté koronavírusom.

Patrí k ním južná časť Sinajského polostrova a letoviská na pobreží Červeného mora a Stredozemného mora. Letisko v Káhire však zostane pre medzinárodné komerčné lety zatvorené až do odvolania.

11:01 Brazílsky prezident Jair Bolsonaro odmietol obvinenia, podľa ktorých sa nezverejňovaním súhrnných údajov o vývoji šírenia koronavírusu pokúša celú situáciu bagatelizovať . Informovala o tom televízia CNN.

Brazílske úrady uplynulý víkend prestali zverejňovať celkový počet prípadov nákazy a úmrtí v dôsledku vírusu, keďže podľa Bolsonara neodrážajú súčasný stav pandémie v krajine. Na stránke ministerstva zdravotníctva sa začali objavovať iba počty nových prípadov. Najvyšší súd však rozhodol, že ministerstvo musí poskytnúť komplexné údaje.

Podľa Bolsonara boli údaje o počtoch nakazených a mŕtvych zverejňované, avšak až o niečo neskôr.

10:34 Po dvanástich týždňoch sa Británia otvára, centrálna banka však už predpovedá, že krajina sa dostane do najväčšej recesie od roku 1706. Zatvorenie tak ekonomiku nezachránilo, ale neskoré zavedenie opatrení môže byť zodpovedné za smrť 20-tisíc ľudí.

Viac sa dočítate v článku redaktora SME Matúša Krčmárika >>>

10:21 Prešovský kraj odporúča otvoriť stredné školy vo svojej pôsobnosti iba 30. júna, keď sa stredoškoláci po viac ako troch mesiacoch budú môcť stretnúť so spolužiakmi a prevziať si vysvedčenia.

"Nezdá sa nám celkom efektívne zabezpečiť plnohodnotnú prevádzku škôl, jedální a internátov v posledný týždeň školského roka, keďže opäť je dochádzka žiakov do škôl dobrovoľná. Navyše mnohé naše zariadenia využili čas a už počas pandémie začali s opravami budov a rekonštrukciami, ktoré nechceme zbrzdiť pre opätovnú zmenu režimu, s ktorou sme už ani nepočítali," vysvetlil vedúci odboru školstva kraja Ján Furman.

10:09 V apríli sa prepadli tržby vo všetkých priemyselných odvetviach, jedinou výnimkou bol farmaceutický priemysel. Informoval o tom Štatistický úrad Slovenskej republiky.

Súvisiaci článok Koronavírus na Slovensku: Mapa a vývoj počtu nakazených Čítajte 

Tržby v priemysle sa v apríli medziročne prepadli o 46,5 percenta, vo farmácii narástli o 11 percent.

9:33 Na Slovensku vo štvrtok pribudol jeden pozitívne testovaný pacient na nový koronavírus, otestovali 1262 vzoriek.

Nový prípad je z okresu Banská Bystrica a vyskytol sa mimo karanténneho centra. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Doteraz na Slovensku pozitívne otestovali celkovo 1542 pacientov.

Ochoreniu Covid-19 nepodľahol vo štvrtok žiadny pacient. Celkový počet obetí je 28.

Sedemdňový kĺzavý medián je na nule, informoval krízový štáb na webe korona.gov.sk.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

08:54 Britská ekonomika v apríli kvôli dopadom pandémie klesla oproti marcu o 20,4 percenta, čo je najviac v histórii.

08:36 V Nemecku vo štvrtok pribudlo 258 ľudí s koronavírusom, ďalších osem na komplikácie súvisiace s infekciou zomrelo.

V Nemecku sa doteraz nakazilo 185 674 ľudí, z nich 8763 zomrelo. Vyliečilo sa už 171 600 pacientov.

07:30 V pevninskej časti Číny pribudlo sedem nových prípadov nákazy a jeden prípad bez symptómov.

Celkový počet prípadov v pevninskej Číne stúpol na 83 064, počet obetí ostal nezmenený, 4634.

06:50 USA v priebehu 24 hodín zaznamenali 941 úmrtí spojených s ochorením Covid-19. Celkový počet obetí stúpol na 113 774.

USA sú najviac postihnutou krajinou na svete, koronavírusom sa tu nakazilo už 2 021 990 ľudí.

06:22 Dobrovoľníci vykopali sto hrobov na pláži Copacabana v brazílskom meste Rio de Janeiro ako symbolické pripomenutie tisícov Brazílčanov, ktorí zomreli na Covid-19. A zároveň tým odsúdili "nekompetentnosť" úradov pri pandémii.

Do piesku pred ikonickým hotelom Copacabana Palace vykopali desať radov jám a vedľa nich pozapichovali čierne kríže dekorované malými brazílskymi vlajkami, napísala agentúra AFP.

06:05 Celkový počet prípadov nákazy koronavírusom v Južnej Amerike presiahol vo štvrtok 1,5 milióna.

Latinská Amerika sa stala novým ohniskom smrtiacej pandémie: je tam už vyše 73 600 mŕtvych, z ktorých viac ako polovicu zaznamenali v Brazílii.

06:00 Počet úmrtí na koronavírus v Brazílii presiahol 40-tisíc a počet prípadov nákazy je už viac ako 800-tisíc, ukázali najnovšie údaje brazílskeho ministerstva zdravotníctva.

Najväčšia a najľudnatejšia krajina Južnej Ameriky zaznamenala za posledných 24 hodín 1239 mŕtvych na ochorenie Covid-19.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 036
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 282
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 202
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 154
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 714
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 663
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 612
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 517
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 572
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Koronavírus SARS-CoV-2, Slovensko, Vírusy a vírusové ochorenia
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).
Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.

Zuzana Kepplová.
Do skúmavky treba pľuť minútu, aby bolo dosť slín na test. Netreba robiť výtery z nosa a hrdla.

Neprehliadnite tiež

Mazurek a Uhrík končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Ako Slovensko a svet bojuje s koronavírusom (súhrn)

Situáciu okolo nového koronavírusu a ochorenia COVID-19 sledujeme každý deň minútu po minúte.

Ilustračné foto
Testovanie na Covid-19.