SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Kočner chcel sledovanie hodiť na Tótha, spoluprácu s Bödörom odmieta (minúta po minúte)

Proces sa blíži ku koncu.

Marian Kočner a jeho advokát Marek Para.Marian Kočner a jeho advokát Marek Para. (Zdroj: TASR)

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súd s Marianom Kočnerom v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka sme sledovali minútu po minúte:

16:30 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

16:20 Ďalšie termíny pojednávania sú 29. júna, 20. a 23. júla 2020. Ďalšie neboli určené. Súd neinformoval, akým dôkazným návrhom vyhovel.

Skryť Vypnúť reklamu

16:14 Naďalej sa riešia organizačné otázky, jednotlivé strany konania navrhnú ďalšie dôkazy a vzájomne sa k nim vyjadrujú.

15:49 Skončila voľná časť výpovede Zsuzsovej. Nasledovať by mali otázky, ale predsedníčka senátu Sabová avizuje, že na dnes sa blížime ku koncu a priestor na otázky bude nabudúce. Začínajú sa riešiť organizačno-technické otázky o ďalšom vývoji procesu.

15:39 "Keby bola pravda, že mám mafiánskych kamarátov, ako to tvrdí Andruskó, tak si nikdy neobjednám vraždu u takého truľa ako je on," tvrdí Zsuzsová a opakovane vyhlásila, že žiadnu vraždu si neobjednala a nemala na to dôvod.

15:28 Zsuzsová povedala, že polroka pred zadržaním sa stretla s Kočnerom 27-krát. Poukazuje na to, že Andruskó vypovedal, že údajný doplatok za vraždu dostali týždne po vražde. "Čiže dátum 26. februára ako dátum výplaty je irelevantný," tvrdí.

Skryť Vypnúť reklamu

15:24 Pojednávanie pokračuje, Zsuzsovej výsluch pokračuje. "My sme sa nepochopili. Vy ste nepochopili mňa, ja som nepochopila vás," povedala Zsuzsová. Napriek tomu miestami pokračuje vo výpovedi rovnakým spôsobom ako pred prestávkou.

"Žiaden dôkaz, že by sme sa 22. februára stretli s pánom Kočnerom, neexistuje. Žiaden dôkaz, že vyberal peniaze z banky, neexistuje. Žiaden dôkaz, že som komunikovala s pánom Andruskóom, neexistuje," hovorí Zsuzsová.

"Tak isto, čo sa týka stretnutia 26. februára v Báči. Toto stretnutie som nikdy nepopierala, ale poukazovanie na to, že vtedy sme si odovzdali nejaké peniaze, nedáva zmysel, lebo o tom neexistuje žiaden dôkaz," hovorí Zsuzsová.

15:00 Bola vyhlásená krátka hygienická prestávka, aby mali obhajca a Zsuzsová ďalší čas na radenie.

Skryť Vypnúť reklamu

14:59 Napriek opakovaným výzvam, aby sa Zsuzsová vyjadrovala k obžalobe a nie k dôkazom, pokračuje v hodnotení dôkazov. Zsuzsovej obhajca ju preto išiel druhýkrát usmerniť, ako má ďalej pokračovať.

14:54 Alena Zsuzsová sa doťahuje s predsedníčkou senátu. "Mám právo sa vyjadrovať k dôkazom kedykoľvek," nástojí obžalovaná. "Nechápem, dopĺňam svoju výpoveď," hovorí. "Nemáte právo kedykoľvek sa vyjadrovať k dôkazom," oponuje sudkyňa Sabová. "Mám právo sa vyjadriť k dôkazom, pri ktorých vykonaní som nebola," opakuje Zsuzsová.

Táto debata vznikla, pretože Zsuzsová opakovane požiadala o konanie v neprítomnosti a súhlasila s tým, aby sa dôkazy vykonávali aj v jej neprítomnosti. Štandardne je to tak, že obžalovaný má právo sa vyjadriť k dôkazu bezprostredne po jeho vykonaní. Keďže Zsuzsová požiadala o konanie v neprítomnosti, fakticky o túto možnosť prišla, resp. táto úloha prešla na jej obhajcov. Takéto vyjadrenia ešte môže dať v záverečnej reči. Výpoveď by mala byť spontána reč o skutku a obžalobe, nie bilancia a hodnotenie jednotlivých dôkazov.

Skryť Vypnúť reklamu

14:46 Predsedníčka senátu Sabová už začala opakovane napomínať Zsuzsovú, aby vypovedala, nečítala z poznámok a nezhŕňala dôkazy, ale vypovedala. Zsuzsovej výpoveď totiž vyzerá ako záverečná reč, nie výpoveď, navyše všetko systematicky číta. Sabová už vyzvala aj Zsuzsovej obhajcu, aby ju usmernil. Ten jej síce dohovoril, ale Zsuzsová pokračuje vo výpovedi rovnakým spôsobom.

14:35 Alena Zsuzsová svoju výpoveď číta plynulo z poznámok. Nikto zatiaľ nenamieta. "Snažil sa s novinármi bojovať rovnakými zbraňami ako oni s ním, zverejňovaním informácií," tvrdí Zsuzsová.

14:26 Výsluch Kočnera skončil. Na mieste pre svedkov si už sadla Alena Zsuzsová, ktorá ide vypovedať.

14:15 Výsluch skončil, splnomocnenci dostali priestor na vyjadrenie. Daniel Lipšic poukázal na to, že Kočner sám priznal, že veril veštici, že ho má zradiť blízky človek a myslel si, že je to Tóth. Okrem toho mu zveril kódy do internetbankingu, mobilný telefón s citlivými údajmi a pravidelmu mu volal a písal z väznice. "Na druhej strane obžalovaný odmieta, že by Tóth bol jeho blízky človek," upozorňuje na rozpor Lipšic. Ak by mala byť Threema upravená, ako to tvrdí Kočner, podľa Lipšica by také úpravy niekto urobil tak, aby Kočnera jednoznačne usvedčovali a nerozprávali sa o vražde iba v inotajoch. Neverí ani o legende, že Kočner bol v bankovom sejfe pre znalecký posudok. "Žiaden taký znalecký posudok nebol v civilnom ani trestnom konaní, ktoré sa týka zmeniek, produkovaný," dodal Lipšic.

Skryť Vypnúť reklamu

14:08 "Pán Tóth je spravodajský dôstojník a nemám k tomu čo viac povedať, každý si pod tým vie predstaviť...," odpovedá Kočner na žiadosť aby charakterizoval Tótha. Čo to znamená, dopytuje sa prokurátor. "Robí to, čo je pre neho výhodné, nie ja jasné, kto ho platí, z čoho žije," hovorí Kočner. "Aj jeho deti boli tie, ktoré som nejakú dobu podporoval Aj jeho syn bol na brigáde v jednej z našich firiem. Pomáhal som mu, podporoval som ho," hovorí Kočner o Tóthovi. Počas toho, ako ste boli vo výkone väzby, akým spôsobom ste komunikovali s Tóthom? "Písomne a telefonicky," odpovedá Kočner. Čo bolo obsahom komunikácie? "Pán prokurátor, čo len chcete, všetko možné, zväčša politika, potom ma pán Tóth presviedčal o výmene právneho zástupenia, chcel rozhodovať o zmenkách, právnom zastúpení," hovorí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

14:06 Prečo bolo auto pani Zsuzsovej evidované na jej matku? "Pretože v tom čase mala pani Zsuzsová exekúcie a preto by ani s garanciou ona nedostala lízing," hovorí Kočner.

14:02 Kočner na ďalšiu sériu otázok prokurátora Juraja Novockého spresnil, že existuje aj ďalšia matka, ktorej v rokoch 2014 - 2018 prispieval podobne ako Alene Zsuzsovej. "Nevidím dôvod odpovedať na túto otázku," odvetil Kočner na otázku, ako komunikoval s touto ďalšou matkou. "Máme tomu rozumieť tak, že aj komunikácia s touto ďalšou osobou je vo vašom telefóne?" pýta sa Novocký. "Neviem sa k tomu vyjadriť," povedal Kočner.

14:00 "Mne je ľúto, čo sa stalo vášmu synovi. Verte tomu, že s tým nemám nič spoločné," reaguje Kočner na poznámku Jozefa Kuciaka st.

Skryť Vypnúť reklamu

13:59 Kočner odmietol odpovedať na otázky splnomocnencov Daniela Lipšica a Romana Kvasnicu.

13:54 "Nikomu som nič neurobil a preto nevidím dôvod niekomu niečo nahrádzať," reaguje Kočner na otázku, aké je jeho stanovisko k nároku na náhradu škody.

13:50 Aké spoločné voľnočasové aktivity ste mali? "Žiadne. Nikdy sme neboli na spoločnej dovolenke. Raz sme hovorili o tom, že dcéra by prišla na týždňový golfový kurz, že sa jej budem venovať, ale nikdy k tomu nedošlo, bola tam dve poobeda, skúšala to, ale nešlo jej to, nechytilo ju to," tvrdí Kočner.

13:46 Kočner hovorí, že Zsuzsová by prežila aj bez jeho peňazí. "Z akého dôvodu ste potom podporovali dieťa, keď ich situácia bola uspokojujúca?" pýta sa sudkyňa Sabová. Kočner hovorí, že to robil, aby sa mali ešte lepšie, lebo "slečny sa zvyknú fintiť". Tvrdí, že mu ich prišlo ľúto, lebo biologický otec dieťaťa "by mohol reálne prispievať viac než 150 eur mesačne".

Skryť Vypnúť reklamu

13:44 Dôverovali ste si? "Áno, dôveroval som pani Zsuzsovej. Akurát tá jedna vec, ten zber podpisov, to bolo sklamanie, ale nakoniec sa ukázalo, že ani to nie je celkom jej vina," tvrdí Kočner.

13:39 Sabová sa pýta, či Kočner niekoho zamestnáva a či to bola Zsuzsová a či dostávala výplatu. Odpovedá, že zamestnaná nebola. Sabová mu preto prečítala jeho správu Zsuzsovej z aplikácie Threema "aj ty dostávaš výplatu načas". "Je to jej dcéra tých 1300 eur, volali sme to výplata, mohli sme to príspevok alebo výžívné, hoci jej dcéra nebola moja dcéra, ale volali sme to výplata," hovorí Kočner. Kontaktovali ste sa s tou dcérou? "Áno, veľakrát," hovorí Kočner. Vedela vaša rodina o tom, že podporujete takto niekoho? "Áno, stretli sme sa aj na Donovaloch. Moja pani a moje deti o tom vedeli," hovorí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

13:34 Predsedníčka senátu sudkyňa Sabová sa Kočnera pýta na podrobnosti o založení politickej strany Cieľ, zaujímajú najmä presné termíny registrácie.

13:23 Kočner potvrdzuje, že pred uväznením požiadal Petra Tótha, aby sa spojil s Alenou Zsuzsovou. Potvrdil zároveň, že požiadal Tótha, aby cez mobilnú aplikáciu Tatra banky v Kočnerovom iPhone kontrolval pochyby na Kočnerovom účte.

13:18 "To je absolútna hlúposť, nikdy som od neho nič nechcel, ani nás nezoznámila," hovorí Kočner o tom, či Zoltán Andruskó dohodil Kočnerovi biele kone, resp. či ich vôbec Zsuzsová zoznámila.

13:15 Pojednávanie pokračuje.

13:09 Zástupca Kuciakovcov Daniel Lipšic počas prestávky novinárom povedal, že list z operatívneho preverovania, ktorý predložil Marek Para, neobsahuje žiadne konkrétne informácie o naďalej prebiehajúcom vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka. V liste sa má uvádzať iba to, že predmetom preverovania je osoba, ktorá v prípade vraždy Jána Kuciaka vystupuje ako obžalovaný, ale preverovanie sa vraj týka iného skutku. Podrobnosti nie sú nateraz známe.

Skryť Vypnúť reklamu

12:00 Pojednávanie bolo prerušené do 13.00 na obed.

11:52 Stretli ste sa 21. februára popoludní s pani Zsuzsovou? "Nie," hovorí Kočner. Aj tu opakuje, že komunikácia cez Threemu o tom, že "som tu" je dopĺňaná.

11:48 Prečo ste písali 21. februára 2018 písali Tóthovi, že zastavujete činnosť tímu? "Nepamätám si na takú správu, je to opäť o tom, že Threema nie je autentická. Mnohé veci chýbajú, mnohé boli dopĺňané. Nemá to ani logiku, akého tímu?" hovorí Kočner.

11:46 Prečo ste Jánovi Kuciakovi v telefonáte povedali, že "uprednostním vás pred pani Monikou Tódovou (reportérka Denníka N, pozn. red.)"? "Neviem to vysvetliť, berto to tak, že to bolo v afekte. Možno som to myslel tak, že ho uprednostním v rozbore článkov pred rozborom článkov pani Tódovej," hovorí

Skryť Vypnúť reklamu

11:41 "Pán Bödör pre mňa nikdy nič nerobil, ani neviem, či to nazvať kamarátstvo. Boli sme známi. Bavili sme sa o politike, hotelierstve," hovorí Kočner. Prokurátor sa ho pýta na komunikáciu, podľa ktorej si cez Threemu nechal cez Bödöra vylustrovať ľudí od polície. "Ja si takú komunikáciu nepamätám. Threema bola dopĺňaná a my dokážeme, že dopĺňaná bola," hovorí Kočner.

11:35 "Poskytol som Tóthovi na činnosť získavania informácií z prostredia novinárov 10- alebo 12-tisíc eur," priznáva Kočner v reakcii na otázku sudkyne. Mali ste vedomosť o sledovaní Jána Kuciaka? pýta sa sudkyňa. "Nemal som. Mal som informáciu, že aj on (Kuciak) bol v záujme Tótha," hovorí Kočner. "Nikdy som nevidel žiaden materiál zo sledovania, pretože už roky nemám žiaden počítač," tvrdí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

11:26 "Tóth nikdy nebol môj blízky priateľ, dôverník. Nič nevedel o mojom biznise, čo aj povedal v prvých výsluchoch," hovorí Kočner. Na Tótha hodil aj zodpovednosť za kauzu Lipšicove stádo z roku 2016, na webe vtedy anonym zverejnil súkromnú komunikáciu novinárov a Kočner k tomu urobil tlačovku. "Tie informácie zohnal Tóth, mňa do toho natiahol," tvrdí Kočner.

11:20 "Bolo to povedané možno v afekte, ale nikdy som nezískaval takéto informácie," hovorí Kočner na otázku sudkyne, ktorá sa ho pýtala na telefonát s Kuciakom, kde mu hovoril, že bude zbierať špinu na Kuciakovu rodinu. Prokurátor mu zas pripomína tlačovku, kde vyzval verejnosť, aby mu posielala súkromné informácie na novinárov.

11:18 "Nevyvíjal som žiadnu aktivitu na získanie informácií o novinároch, túto aktivitu vyvíjal pán Tóth, ktorý nenávidel novinárov viac," hovorí Kočner na otázky o sledovaní novinárov.

Skryť Vypnúť reklamu

11:16 "Nezameriaval som sa špeciálne na určitých novinárov," tvrdí Kočner o stránke na Na pranieri. Nie je to pravda. Aj z telefonátu s Jánom Kuciakom vyplýva, že Kočner mal zoznam novinárov, ktorých nenávidel.

11:10 Kočner opakuje svoje predchádzajúce stanovisko, že biely mercedes dostala Zsuzsová v súvislosti s projektom Na pranieri. Pri procese pre falšovanie zmeniek tak vypovedal už Kočnerov kamarát Jozef Dučák st. Kočner tvrdí, že Zsuzsová v jeho mene komunikovala s fanúšikmi facebookovej stránky Na pranieri. "Ak si pamätám správne, tak odmena bola 1000 eur mesačne," hovorí Kočner. Tvrdí, že jej ani raz nezaplatil, pretože to bola len dohoda a Na pranieri skončilo skôr, pretože ho vzali do väzby.

11:05 Kočner na otázky prokurátora vysvetľuje, že platil časť lízingu na červený merecedes Aleny Zsuzsovej, pretože lízing jej pôvodne vybavoval on, ona ho platila, ale začala meškať. "Nechcel som mať hanbu v lízingovke," hovorí Kočner. Dohodol sa preto so Zsuzsovou, že svoje peniaze si odpočíta z predajnej ceny auta, keď ho Zsuzsová predá, vyplýva z Kočnerových slov.

Skryť Vypnúť reklamu

10:59 Odkedy ste poskytovali finančné prostriedky na účet dcéry pani Zsuzsovej? pýta sa sudkyňa. "Tak, ako bolo uvedené na bankových výpisoch (september 2017). Predtým to možno bolo párkát v hotovosti. Vždy to bolo k narodeninám, na Vianoce, vysvedčenie," hovorí Kočner. "Myslím si, že to bolo od roku 2014 alebo 2015, myslím si, že to bola suma 1000 eur mesačne," vraví.

10:58 "Tak, ako som pomáhal pani Zsuzsovej, ktorá bola sama s dieťaťom, som pomáhal 6 alebo 7 matkám. Nikdy som sa tým nechválil, môžem ich tu vymenovať, len im tým ublížim," hovorí Kočner. "Ani to od vás nežiadam," reaguje prokurátor. "Len viete, potom mi nikto neuverí. Pani Zsuzsová nebola jediná," hovorí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

10:46 Kočner ukončil vlastnú výpoveď a nasledujú otázky. Otázky kladie prokurátor Vladimír Turan. Kočner vysvetľuje, že si už nepamätá, kde presne sa zoznámili, ale tvrdí, že Zsuzsová oslovila jeho.

"Takýchto oslovení bolo každý rok 10, možno 15. Takýchto žiadostí som dostával ja a mnohí iní podnikatelia veľa," hovorí Kočner.

Kočner vysvetľuje, že Zsuzsovej mu bolo ľúto. "Zadal som jej aj preklady do taliančiny a maďarčiny, ktoré som vôbec nepotreboval, lebo som jej chcel pomôcť," hovorí Kočner.

Kočner: Polícia vraždu naďalej vyšetruje

10:44 Kočner spochybňuje obžalobu aj preto, že prokurátor mu navrhuje zhabať biele bentley, pretože údajne bolo použité pri trestnom čine. "Pri akom trestnom čine? Nikde sa to v obžalobe neuvádza," upozorňuje Kočner.

10:33 Kočner prekvapil vyjadrením, že ešte 27. 11. 2019, teda dávno po podaní obžaloby na skupinu Kočner, Zsuzsová, Szabó a Marček, polícia vyšetrovala, kto je objednávateľ vraždy a s čím môže vražda súvisieť.

Kočner predložil oficiálnu listinu z prezídia, ide o "vyrozumenie, trestná činnosť organizovanej skupiny z južného Slovenska" z 27. 11. 2019, listinu spísalo operatívne oddelenie NAKA v Nitre. "Je to oficiálna informácia, hovorí o vražde Jána Kuciaka a hovorí sa tam, že komusi kdesi tam pokazil nejaký kšeft," tvrdí Kočner. Predsedníčka senátu Ružena Sabová hovorí, že má pochybnosti o tejto listine.

"Treba doložiť, z akého konania táto listina pochádza a treba doložiť, aké postavenie máte v tejto trestnej veci," hovorí Sabová smerom na Kočnerovho obhajcu Mareka Paru. Para hovorí, že k operatívnej listine sa dostal tak, že študoval trestný spis v inej trestnej veci, kde Para vystupuje ako obhajca. "Koho zastupujete?" pýta sa Sabová. "Nemám dôvod jeho meno zverejňovať," reaguje Para. Do pár dní doloží vyžiadané dokumenty - splnomocnenie a spresnenie policajného spisu, z ktorého listina pochádza.

Ak sa potvrdí, že listina je pravdivá a polícia naďalej vyšetruje vraždu Jána Kuciaka a iných údajných možných páchateľov, môže ísť o dôležitý moment v celom prípade.

10:23 Kočner opakuje teóriu, že vražda súvisí s osobou László Krecsík. "Ktorého nazvali starým maďarským mafiánom a ktorý im dodal zbraň," hovorí Kočner. Na telekomunikačných dátach ilustruje, ako sa Zoltán Andruskó a Láslzó Krecsík stretli na maďarsko-slovenskom pohraničí. "Ak si Andruskó pamätá, že 22. februára dostal peniaze doobeda, tak to korešponduje s tým, že sa predtým stretol s pánom Krecsíkom," hovorí Kočner.

10:20 Kočner hovorí, že prokuratúra a splnomocnenci vytvárajú zdanie, že 27. februára, deň po medializácii vrážd, vyberal 50-tisíc eur pre vrahov. "Ale veď Andruskó tvrdí, že peniaze údajne dostal už týždeň predtým," hovorí Kočner. Opakuje, že nemal motív dať Kuciaka zavraždiť. "Nespochybňujem jeho novinársku činnosť, ale mojej osobe sa venovali aj iní novinári a venovali sa mi intenzívnejšie," hovorí Kočner.

10:16 Verejnosť zavolali naspäť do pojednávacej miestnosti, Marian Kočner pokračuje vo výpovedi. Kočner reaguje na články médií, ktoré dnes zverejnili o včerajšom pojednávaní.

Čítanie Threemy a bankových výpisov

10:10 Pojednávanie je naďalej bez verejnosti, čítajú sa výpisy z účtov.

09:48 Pre čítanie bankových výpisov bola vylúčená verejnosť.

09:47 Predsedníčka senátu sudkyňa Sabová chce ešte pred výsluchom Kočnera vykonať dôkaz - výpisy z účtov Zsuzsovej dcéry. "Ide o bankové tajomstvo," povedala Sabová. Ide o prevody od Kočnera na účet Zsuzsovej dcéry.

09:42 Kočner sa vyjadruje k dôkazu. Vyjadruje sa iba k časti, kde sa so Zsuzsovou cez Threemu rozprávali o veštkyni a o tom, že veštkyňa predpovedala, že nejaký Kočnerov blízky mladý človek ho zradí. Vtedy si myslel, že to bol práve Ellul. "Keby sme si dnes tu pustili náhravku, ktorú vtedy povedala pani Róžika, tak nám z toho vyjde Peter Tóth,“ tvrdí teraz Kočner. "Pokojne sa z toho môže niekto aj smiať."

Súvisiaci článok Malta odňala licenciu Kočnerovmu bývalému zaťovi Čítajte 

09:26 Predsedníčka senátu sudkyňa Sabová povedala, že chce ešte prečítať komunikáciu z 1. marca 2018. "Z môjho bývalého zaťa urobili mafiána," písal Kočner Zsuzsovej o bývalom manželovi svojej dcéry Christianovi Ellulovi, ktorý mu spravoval schránkové firmy na Malte.

"Len mi povedal, že s okamžitou platnosťou mi ruší všetky firmy a nechce so mnou už nikdy nič mať. Od včera mi to behá v hlave, ako to rýchlo urobiť, nič nedoj...ť a na nič nezabudnúť," písal Kočner ďalej.

09:14 Ide o komunikáciu z 28. februára 2018 medzi Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. V ten deň Aktuality.sk a ďalšie médiá zverejnili posledný Kuciakov nedokonečný článok o talianskej mafii na Slovensku.

"Inak si myslím, že toto muselo Talianov silno znepokojiť. Ani tak nie kvôli tomu, čo v tom článku je (lebo to samozrejme nemohli vedieť), ale kvôli tomu čo tam nie je," písal Kočner.

Ďalej so Zsuzsovou anylizovali politickú situáciu na Slovensku. V ten deň zároveň pokračovalo civilné pojednávanie v kauze údajných zmeniek TV Markíza.

09:10 Senát rozhodol, že ešte pred pokračovaním výsluchu Mariana Kočnera vykoná ďalší dôkaz - ďalšiu časť komunikácie cez aplikáciu Threema. Túto časť navrhol prečítať právny zástupca Kuciakovcov Daniel Lipšic, zatiaľ nie je známe, o ktoré správe ide.

09:07 Senát vstúpil do pojednávacej miestnosti, pojednávanie začalo.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 394
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 239
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 417
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 460
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 741
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 613
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 263
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 096
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 079
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 5 982
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Vražda novinára Jána Kuciaka

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Plošné testovanie na Covid: Premiér Matovič oznámil plán Zachráňme spolu životy.
Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Výtery bez pointy

Vláda vyhodí milióny na testy, keď svet už beží preteky v očkovaní.

Peter Schutz

Neprehliadnite tiež

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.

Predajca áut tvrdí, že stromy ohrozovali autá. Parkovisko je od väčšiny vyrúbaných vzdialené viac ako 10 metrov.
Penzák je významnou architektonickou dominantou a kultúrnou pamiatkou Nového Smokovca.
Zosun časti pôdy na sídlisku Sekčov. Obyvatelia sa boja v blízkosti parkovať.