SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Ministerstvo pripravilo pandemický plán, pribudlo 31 nakazených (minúta po minúte)

Česko ohlásilo nové opatrenia.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sme sledovali naživo (minúta po minúte)

19:52 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme vám za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v piatok.

Skryť Vypnúť reklamu

19:46 V kalifornskom federálnom väzení Lompoc sa koronavírusom nakazilo viac ako tisíc väzňov a štyria ochoreniu COVID-19 podľahli. Nakazilo sa aj 23 členov personálu.

V kalifornské federální věznici Lompoc se koronavirem nakazilo přes 1000 vězňů a čtyři zemřeli. K nakaženým patří také 23 členů personálu.

19:28 Počet prípadov nákazy novým koronavírusom v USA presiahol vo štvrtok štyri milióny - každú hodinu pribudne priemerne vyše 2600 nových infikovaných, čo je najvyššia miera na svete, ukázal to výpočet agentúry Reuters.

19:05 Vzhľadom na nárast prípadov nákazy novým koronavírusom ohlásila česká vláda vo štvrtok nové plošné opatrenia.

Od soboty bude v krajine znova povinné nosiť rúška na hromadných akciách s účasťou nad sto osôb a od pondelka bude platiť obmedzenie vnútorných akcií na maximálne 500 účastníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

"Vnímame, že existuje riziko komunitného šírenia. Musíme preto zaviesť nejaké preventívne opatrenia. Rozhodol som sa, že s účinnosťou od sobotu dôjde k zavedeniu plošnej povinnosti ochrany nosa a úst vo vnútorných priestoroch," povedal Vojtěch na tlačovke.

18:38 Európsky parlament požaduje zmeny v návrhu dlhodobého rozpočtu Únie, na ktorom sa dohodli členské štáty.

Europarlament odhlasoval rezolúciu výraznou väčšinou 465 k 150. Varuje v nej, že poslanci rozpočet neschvália, ak by mali hlasovať o aktuálnom návrhu rozpočtu, a požaduje rokovania o jeho zlepšení.

18:33 Koronavírusom sa v Juhoafrickej republike nakazilo približne 13 000 zdravotníkov a zomrelo naň vyše sto z nich.

JAR zaznamenala zatiaľ najvyšší počet infekcií na africkom kontinente, konkrétne 408 052, a tiež 5940 mŕtvych. Je takisto piatou najhoršie zasiahnutou krajinou na svete, pokiaľ ide o diagnostikované prípady infekcie.

Skryť Vypnúť reklamu

18:20 V Španielsku sa za posledných 24 hodín potvrdilo ďalších 971 nakazených koronavírusom, ich počet sa oproti predošlému dňu zvýšil.

Doteraz sa koronavírus potvrdil v Španielsku u 270 166 ľudí, ochoreniu COVID-19 podľahlo 28 429.

17:53 Počet nezamestnaných Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o štátnu podporu, stúpol na 1,4 mil. z úrovne 1,3 mil. v predchádzajúcom týždni.

Išlo o prvý rast počtu nových nezamestnaných od marca, kedy USA zasiahla pandémia koronavírusu.

17:14 Belgicko sprísnilo pravidlá pre nosenie rúšok a vyhlásilo ich za povinné na vonkajších trhoviskách a v rušných nákupných areáloch.

Premiérka Sophie Wilmesová vydala nariadenie, ktoré vstúpi do platnosti v sobotu 25. júla, pričom odložila plány na ďalšie uvoľňovanie protipandemických obmedzení budúci mesiac.

Skryť Vypnúť reklamu

Belgicko zaznamenáva znepokojujúci nárast prípadov nákazy odvtedy, ako začalo uvoľňovať mnohé prísne karanténne opatrenia - pribúdajú nové infekcie aj hospitalizácie.

17:09 Český minister vnútra Jan Hamáček vyzval vo štvrtok popoludní ľudí, aby bez ohľadu na nariadenie ministerstva zdravotníctva dobrovoľne nosili vo vnútorných priestoroch rúška.

Vývoj je alarmujúci, varoval podľa portálu Českej televízie.

Celkovo je v ČR aktuálne 5062 aktívnych prípadov nákazy.

16:57 Izrael pošle do Indie výskumný tím na testovanie diagnostických technológií.

Ministerstvo obrany uviedlo, že delegácia, ktorú povedie Riaditeľstvo obranného výskumu a vývoja, vycestuje do Indie v najbližších týždňoch.

Výskumníci budú experimentovať s rôznymi testami, ktoré využívajú nahrávky hlasov, dychové skúšky, izotermálnu technológiu a analýzu polyaminokyselín.

Skryť Vypnúť reklamu

16:42 Ministerstvo zdravotníctva pripravilo nový pandemický plán. V piatok ho má odobriť Pandemická komisia vlády.

Ako vo štvrtok TASR informoval rezort zdravotníctva, cieľom plánu je zabezpečenie pripravenosti Slovenska na pandémiu akútnych respiračných ochorení, eliminácia zdravotnej a ekonomickej záťaže obyvateľstva, stanovenie úloh orgánov štátnej správy, samosprávy a odborných orgánov, ktoré riadia, zaisťujú a plnia činnosti v spojitosti so zabezpečovaním ochrany verejného zdravia.

Nový plán bude koordinovať postupy v prípade druhej vlny pandémie ochorenia COVID-19.

"Slovenské zdravotníctvo je s prihliadnutím na pandemický plán pripravené na prípadnú druhú vlnu pandémie ochorenia COVID-19," zdôraznil rezort.

16:38 Približne 100 holandských múzeí varovalo, že im následkom koronavírusovej krízy hrozí ukončenie činnosti, ak nedostanú finančnú pomoc.

Skryť Vypnúť reklamu

Uviedlo to vo štvrtok združenie holandských múzeí, z ktorého vyhlásenia citovala tlačová agentúra DPA.

Asociácia vykonala prieskum medzi svojimi 430 členskými inštitúciami, ktorý ukázal, že najmä malé múzeá s menej než 40 000 návštevníkmi za rok sú ohrozené bankrotom v prípade, ak nedostanú príslušné subvencie.

15:59 O zaradení Slovenska medzi bezpečné krajiny sa v Spojenom kráľovstve rozhodne v najbližších dňoch.

Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti po stretnutí s odchádzajúcim veľvyslancom Spojeného kráľovstva Andrewom Garthom.

V spoločnom rozhovore sa zhodli na tom, že napriek odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie ostávajú obe krajiny blízkymi spojencami a partnermi.

15:51 Mikloš: Vnímať európske peniaze len ako určené na výstavbu je riziko.

Skryť Vypnúť reklamu

"Mali by to byť predovšetkým reformy, ktoré zabezpečia makroekonomickú stabilitu, vymožiteľnosť práva, lepšie podnikateľské prostredie, efektívnu verejnú správu a kvalitné verejné služby, zásadné zlepšenie vzdelania, vedy, výskumu a transferu technológií, a tiež ekologickú udržateľnosť," vysvetlil Mikloš.

15:12 V Moravskosliezskom kraji zmiernia niektoré protivírusové opatrenia.

Kultúrne podujatia bude môcť v kraji znova navštíviť až 1000 ľudí, v okrese Bruntál navyše bez rúšok. Reštaurácie v celom kraji budú môcť byť otvorené až do polnoci, teda o hodinu dlhšie ako doteraz.

Hygienici v piatok rozšírili protiepidemické opatrenia platné v okrese Karviná na celý Moravskosliezsky kraj. V regióne totiž pribúdali ohniská nákazy.

Ochorenie COVID-19 sa objavilo napríklad v Mestskej nemocnici Ostrava, v detskom tábore v Štramberku alebo v rôznych podnikoch v okresoch Ostrava, Nový Jičín i Frýdek-Místek.

Skryť Vypnúť reklamu

14:38 Finančná podpora chudobným krajinám môže spomaliť šírenie koronavírusu.

Súvisiaci článok Koronavírus vo svete: V Česku pribudlo vyše dvesto nakazených Čítajte 

Vyplýva to z novej správy, ktorú vo štvrtok zverejnil Rozvojový program OSN, informuje agentúra AFP.

Program dočasného vyplácania nepodmieneného základného príjmu by sa mohol týkať približne 2,7 miliardy ľudí v 132 krajinách sveta, žijúcich na hranici chudoby alebo tesne pod ňou.

"Bezprecedentná doba si žiada bezprecedentné sociálne aj ekonomické kroky," povedal vedúci programu Achim Steiner.

"Vyplatenie peňazí v núdzi a plány obnovy sa nemôžu sústrediť iba na veľké trhy a veľké podniky. Dočasný základný príjem by mohol zaručiť, že vlády poskytnú ľuďom v lockdowne finančnú podporu," povedal Steiner.

14:23 Ministerstvo práce chce peniaze z EÚ použiť na reformu sociálnych služieb a kurzarbeit.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Obrovské projekty a investície. Čo s miliardami z Únie? (otázky a odpovede) Čítajte 

Nadstavba viacročného finančného rámca na roky 2021 až 2027 vo forme Fondu obnovy predstavuje pre Slovensko alokáciu vo výške 7,5 miliardy eur.

Na čerpanie týchto prostriedkov je potrebné, aby každá členská krajina EÚ vypracovala a odovzdala Európskej komisii Národný plán obnovy a odolnosti.

Tento plán bude obsahovať súbor reforiem a investícií potrebných na obnovu a posilnenie odolnosti Slovenska.

14:05 Povinnosť nosiť rúška bude v Rakúsku platiť aj pre návštevníkov opatrovateľských zariadení, nemocníc, kúpeľov či čerpacích staníc.

Rozširuje sa tak nariadenie rakúskej vlády z utorka, ktorá avizovala, že od piatka sa opäť zavádza povinnosť nosiť rúška v supermarketoch, v bankách a na poštách.

14:01 Situácia v gastro sektore je zlá, opatrenia zo strany vlády a štátu sú nepostačujúce, neadresné a likvidačné.

Skryť Vypnúť reklamu

Podnikatelia upozorňujú na byrokratickú náročnosť pri žiadaní o podporu, potrebovali by práve v týchto časoch zníženie administratívnej záťaže a predovšetkým sociálnych odvodov.

Aj také sú zistenia exkluzívnej ankety "Ako je na tom gastro po znovuotvorení" iniciatívy Pomoc pre gastro na vzorke takmer 500 majiteľov reštaurácií, jedální a iných gastro prevádzok, ktorú realizovali začiatkom júla.

13:50 Kríza ohrozuje v Nemecku približne 300 000 miest v kovo a elektropriemysle.

Vyhlásil to vo štvrtok člen správnej rady odborovej organizácie IG Metall Jürgen Kerner. Dodal, že sa to dotkne najmä zamestnancov v automobilovom a leteckom priemysle.

13:20 Nové Zámky chcú z karanténneho strediska vytvoriť kontaktný bod pre občanov bez prístrešia.

Skryť Vypnúť reklamu

„Máme ambíciu naďalej ponúkať občanom bez domova možnosť hygieny, výmeny oblečenia, drobného občerstvenia, ako aj sociálne poradenstvo.

Preto sa mesto uchádza o finančnú podporu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na dotáciu regionálneho rozvoja subjektov územnej samosprávy,“ skonštatovala Denisa Felixová, vedúca odboru sociálnych vecí a školstva mestského úradu.

13:13 Poľská ekonomika na budúci rok ožije a po tohoročnom poklese sa vráti k rastu, zatiaľ čo inflácia sa citeľne spomalí.

Uviedli to vo štvrtok varšavské noviny Dziennik Gazeta Prawna s odvolaním sa na vládnu smernicu v súvislosti s prípravami návrhu rozpočtu na budúci rok.

Konkrétne, vláda vo Varšave očakáva, že sa hrubý domáci produkt (HDP) Poľska v roku 2021 zvýši o 4 % po poklese o 4,6 % v tomto roku, zatiaľ čo tempo rastu inflácie sa spomalí na 1,8 % z tohoročných 3,3 %, napísal Dziennik Gazeta Prawna.

Skryť Vypnúť reklamu

12:16 V Česku opäť pribudlo vyše 200 infikovaných, vláda zvažuje znovuzavedenie reštrikcií.

Jedno z najnovších ohnísk vzniklo v Prahe, kde sa v nočnom klube nakazilo 76 ľudí.

České ministerstvo zdravotníctva v stredu oznámilo, že počet potvrdených prípadov nákazy stúpol o 247, čo je najviac od 28. júna.

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v tejto súvislosti uviedol, že vláda prediskutuje možný návrat k celoštátnym opatreniam, neposkytol však zatiaľ žiadne detaily.

V Českej republike registrujú celkovo 14 750 potvrdených prípadov koronavírusu a 364 osôb podľahlo ochoreniu COVID-19.

11:55 Zamestnanec stravovacieho zariadenia Bieleho domu vo Washingtone mal pozitívny test na nový koronavírus.

S odvolaním sa na tri zdroje administratívy prezidenta USA Donalda Trumpa o tom informoval spravodajský portál NBC News.

Skryť Vypnúť reklamu

Kafetéria a jedáleň v budovách Eisenhower Executive Office Building a New Executive Office Building, ktoré sú súčasťou komplexu Bieleho domu a nachádzajú sa blízko Západného krídla, boli tento týždeň - po odhalení prípadu - zatvorené.

11:39 Na bitúnku v nemeckom okrese Gütersloh sa koronavírusom nakazilo už 2119 ľudí.

Bitúnok v meste Rheda-Wiedenbrück bol uzatvorený približne štyri týždne po tom, čo sa medzi zamestnancami rozšírila nákaza novým druhom koronavírusu.

Okresy Gütersloh a Warendorf následne opäť sprísnili hygienické opatrenia pre tamojších obyvateľov a zaviedli aj obmedzenia pohybu.

11:04 India a Juhoafrická republika hlásia rekordné nárasty nakazených a mŕtvych.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Juhoafrickej republike sa blíži k 400-tisíc. Krajina zároveň zaznamenala najvyšší denný prírastok úmrtí - 572, čím sa počet obetí ochorenia COVID-19 v JAR vyšplhal na 5 940.

Skryť Vypnúť reklamu

Juhoafrická republika sa pritom s 394 948 potvrdenými prípadmi dostala do prvej päťky najzasiahnutejších krajín na svete a pripadá na ňu tiež viac ako polovica nakazených na africkom kontinente.

India zaznamenala za uplynulých 24 hodín ďalších 685 úmrtí súvisiacich s koronavírusom a do štatistík doplnila aj 444 dosiaľ nenahlásených obetí, čím celkový doterajší počet mŕtvych dosiahol 29 861.

Ministerstvo zdravotníctva tiež vo štvrtok ohlásilo nový rekordný prírastok nakazených - 45 720, čím sa celkový doterajší počet potvrdených prípadov v Indii vyšplhal na 1 238 635.

Viaceré indické štáty začali v tejto súvislosti znovu zavádzať opatrenia proti šíreniu vírusu.

10:54 V Maďarsku pribudlo 14 nových prípadov.

Celkový počet infikovaných tak v krajine stúpol na 4380. Na ochorenie COVID-19 nezomrel za posledný deň nikto, počet obetí zostáva 596, vyplýva z údajov informačného servera vlády koronavirus.gov.hu.

Skryť Vypnúť reklamu

10:46 V Rakúsku odsúdili ženu za porušenie karantény.

Ženu vo veku 49 rokov pôvodom z Bosny uznal krajinský súd v meste Klagenfurt za vinnú z úmyselného ohrozenia ľudí prenosnými chorobami.

Súd jej uložil pokutu 800 eur a šesťmesačný podmienečný trest odňatia slobody. Rozsudok ešte nie je právoplatný.

10:41 Slováci míňali počas pandémie na tovary a služby zrejme o niečo viac, ako ukazujú oficiálne štatistiky o vývoji inflácie.

Súvisiaci článok Peniaze nenahradia odvahu na reformy, Fond obnovy môže Slovensku aj uškodiť Čítajte 

Konštatovali to analytici menového úseku Národnej banky Slovenska.

Podľa nich sa totiž po zavedení karanténnych opatrení v súvislosti s novým koronavírusom zmenili nákupné preferencie ľudí oproti oficiálnym váham spotrebného koša, z ktorých vo svojich inflačných štatistikách vychádza Štatistický úrad SR.

Nakupovali najmä potraviny a nevyhnutné tovary, pričom na služby míňali podstatne menej ako v štandardných časoch.

9:53 V druhom najľudnatejšom austrálskom meste Melbourne je od dnes povinné nosiť na verejnosti rúška alebo iné prekrytie horných dýchacích ciest.

Austrálsky štát Viktória a najmä jeho metropola Melbourne sú momentálne hlavným ohniskom nákazy novým koronavírusom v krajine.

9:31 Na Slovensku pribudlo 31 nových prípadov nákazy koronavírusom.

V laboratóriách otestovali 2251 vzoriek. Celkový počet infekcií tak v krajine stúpol na 2089.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Celkovo sa z ochorenia vyliečilo už 1556 ľudí, v stredu nepribudlo žiadny vyliečený. Na ochorenie COVID-19 v stredu nikto nezomrel, celkovo infekcii podľahlo 28 ľudí.

Hospitalizovaných je 16 osôb, v desiatich prípadoch ide o pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú dve osoby a na pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Na Slovensku v stredu nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Celkovo Slovensko doteraz eviduje 28 úmrtí.

Kĺzavý medián je na hodnote 14.

9:00 Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok rozhodli o
opätovnom sprísnení režimu a prijali opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu
, aby ochránili pacientov aj zamestnancov nemocnice.

K doterajším opatreniam pribudla povinnosť pacientov, ktorí idú na plánovaný alebo akútny operačný zákrok, podstúpiť testovanie na Covid-19.

Od stredy sú zároveň zakázané návštevy hospitalizovaných pacientov na lôžkových oddeleniach.

8:45 Talianska vláda v stredu neskoro večer schválila dodatočné výdavky vo výške 25 miliárd eur. Je to tretia veľká injekcia na podporu tretej najväčšej ekonomiky eurozóny, ktorú zdecimovala pandémia koronavírusu.

Nový stimul bude zahŕňať ďalšie pôžičky a povedie k zvýšeniu rozpočtového deficitu Talianska v roku 2020 na 11,9 percenta HDP. Pritom ešte v apríli talianska vláda počítala s deficitom 10,4 percenta HDP.

8:17 Papua Nová Guinea požiadala Svetovú zdravotnícku organizáciu o pomoc v boji proti pandémii koronavírusu. Stalo sa tak po tom, ako zaznamenali výrazný nárast počtu prípadov nákazy.

Pandémia sa dosiaľ Papue Novej Guiney viac-menej vyhýbala, aspoň čo do oficiálnych údajov. Ešte v nedeľu v Papue evidovali len 11 potvrdených prípadov, do štvrtka ich počet stúpol na 30.

Vzhľadom na nedostatočný rozsah testovania, najmä mimo hlavného mesta Port Moresby, však existujú obavy, že počet prípadov je v krajine omnoho vyšší, než uvádzajú oficiálne štatistiky.

8:06 V Nemecku vzrástol za posledný deň počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom o 569 a dosiahol 203 368.

Pribudlo tiež ďalších šesť pacientov, ktorí s ochorením Covid-19 zomreli. Mŕtvych je v krajine celkovo 9101.

7:41 Iba desatina Američanov si myslí, že predškolské zariadenia a školy by sa na jeseň mali otvoriť bez akýchkoľvek obmedzení. Vyplýva to z prieskumu agentúry AP a spoločnosti NORC.

Väčšina ľudí zastáva názor, že by sa v školách mali nosiť rúška a zaviesť ďalšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Traja z desiatich opýtaných obnovu vyučovania v školách odmietli úplne.

Ako píše agentúra AP, výsledok ankety je v protiklade s obrazom, aký o epidémii vytvára prezident Donald Trump. Ten tlačí na otvorenie škôl, pričom tvrdí, že pre to má širokú podporu a že demokrati s tým nesúhlasia z politických dôvodov.

7:00 Všetci cestujúci prichádzajúci do Nemecka z vysoko rizikových krajín sa budú musieť na nemeckých letiskách podrobiť testu na koronavírus, navrhlo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Na opatrení sa zhodli spolkový minister zdravotníctva Jens Spahn a ministri jednotlivých spolkových krajín počas stredajšieho telefonátu. Konečné rozhodnutie však ešte nepadlo. Detaily by ministri mali doladiť v piatok.

Jedným z nedoriešených bodov je, kto za testovanie zaplatí, a kto ho bude vykonávať. Asociácia nemeckých letísk v stanovisku uviedla, že takéto testovanie budú musieť mať na starosti úrady.

6:35 V Spojených štátoch už deviaty deň za sebou pribudlo za 24 hodín viac ako 60-tisíc nových nakazených.

USA sú pandémiou najpostihnutejšou krajinou na svete. Počet infikovaných vzrástol o 63 967 na celkovo 3,9 milióna, počet úmrtí stúpol o 1059 na 142 942.

6:16 Kalifornia v počte prípadov nákazy koronavírusom prekonala New York a stala sa epidémiou najťažšie zasiahnutým americkým štátom.

Kalifornia celkovo zaznamenala 415 763 prípadov infekcie. New York eviduje 415 094 prípadov.

V utorok Kalifornia potvrdila rekordný denný nárast počtu pacientov, keď ich pribudlo 12 807.

6:00 Brazília eviduje v priebehu uplynulých 24 hodín rekordný denný nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom. Nakazilo sa 67 860 ľudí.

Celkovo sa v tejto najväčšej juhoamerickej krajine od začiatku epidémie infikovalo už 2,2 milióna ľudí.

Počet úmrtí v dôsledku choroby Covid-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, stúpol vo štvrtok o 1284 na 82 771.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 024
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 265
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 257
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 151
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 745
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 662
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 645
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 542
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 582
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).
Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.

Zuzana Kepplová.
Do skúmavky treba pľuť minútu, aby bolo dosť slín na test. Netreba robiť výtery z nosa a hrdla.

Neprehliadnite tiež

Mazurek a Uhrík končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Ako Slovensko a svet bojuje s koronavírusom (súhrn)

Situáciu okolo nového koronavírusu a ochorenia COVID-19 sledujeme každý deň minútu po minúte.

Ilustračné foto
Testovanie na Covid-19.