Taký je výsledok vyše hodinového rozhovoru, ktorý mal prezident so signatármi a hovorcami výzvy - Milanom Markovičom a Ľudmilou Farkašovskou, Mironom Zelinom, Mariánom Kleisom a Gustávom Solárom. Zúčastnila sa na ňom generálna riaditeľka sekcie médií rezortu kultúry Zuzana Mistríková a člen Rady STV Bohumír Bobocký. "Dostali sme nádej, že nie sme osamotení," povedal po stretnutí Markovič. Podľa neho nebolo ťažké presvedčiť prezidenta, aby isté svoje výhrady k dianiu v kultúre a verejnoprávnych médiách začlenil aj do správy o stave republiky, ktorú prednesie v parlamente v júni.
Signatári výzvy budú ďalej pokračovať v stretnutiach s najvyššími ústavnými činiteľmi a poslancami. "Nech nikto neráta s tým, že sa unavíme," povedal Markovič. Ďalšia z diskusií iniciatívy by mala byť budúci štvrtok.
Najväčšou výhradou signatárov k STV podľa neho je, že verejnoprávna televízia porušuje zákony a koncesionári ju ešte za to aj platia. Vo výzve iniciatívy sa okrem toho uvádza, že STV nenapĺňa myšlienku duálneho vysielania, prestáva byť šíriteľom vzdelávania a osvety, ignoruje svoje základné poslanie a zanedbáva pôvodnú tvorbu. Cieľom výzvy je zastaviť úpadok STV a slovenskej kultúry vôbec. STV totiž nesie podstatný diel zodpovednosti za stav kultúry. Výzva je zverejnená na stránke www.vzv.szm.sk a podľa Markoviča už v prvý deň jej vyvesenia na internete k nej pribudlo vyše 100 podpisov.