SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Pribudlo 49 prípadov, Ukrajina zaradila Slovensko do červenej zóny (minúta po minúte)

Slovensko eviduje celkovo 2417 prípadov.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

20:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

19:22 Svetová zdravotnícka organizácia vyzvala mladých ľudí, aby sa pridali do boja proti šíreniu koronavírusu a zvážili, či musia chodiť na párty.

Súvisiaci článok Žiadne večierky vo vnútri, odkazujú zdravotníci mladým ľuďom Čítajte 

Niektoré krajiny začali po uvoľnení obmedzení hlásiť zvýšený počet nakazených práve medzi mladými.

19:00 New York zriadi kontrolné stanovištia na kľúčových vjazdoch do mesta. Cieľom je zaistiť dodržiavanie štátnych epidemiologických opatrení cestujúcimi.

18:40 Stovky pracovníkov v továrni na spracovanie mäsa vo flámskom meste Staden umiestnili do karantény potom, ako v jej priestoroch identifikovali viaceré pozitívne prípady.

Všetci zamestnanci s pozitívnym testom pracovali na oddelení rezania mäsa.

Súvisiaci článok Nákaza Covid-19 prepukla v belgickom mäsokombináte Čítajte 

Firma Westvlees nevylúčila, že počet pozitívnych náletov môže byť vyšší, lebo ešte stále sa čaká na výsledky testov ostatných zamestnancov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ide o podobný prípad, k akým už došlo v Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Holandsku, Spojenom kráľovstve či USA, keď sa nový typ koronavírusu objavil na bitúnkoch a v prevádzkach na spracovanie mäsa krátko po návrate zamestnancov z domácej karantény.

18:20 Jeden z popredných brazílskych domorodých náčelníkov Aritana Yawalapiti zomrel na komplikácie spôsobené COVID-19.

Aritana (71), náčelník indiánskeho kmeňa Yawalapiti žijúceho v Amazónii, bol známym bojovníkom za záchranu najväčšieho dažďového pralesa na svete a práv domorodého obyvateľstva Brazílie.

"Bol silným zástancom boja za zachovávanie kultúry svojich ľudí pre budúce generácie a neúnavným aktivistom proti následkom odlesňovania," uviedla vo vyhlásení náčelníkova rodina.

Skryť Vypnúť reklamu

18:04 Poľsko má aj napriek nedávnemu nárastu nových prípadov v úmysle opäť otvoriť školy od 1. septembra, uviedol poľský minister školstva Dariusz Piontkowski.

"Chceme, aby sa žiaci vrátili späť k normálnemu vzdelávaniu na školách už od septembra," povedal Piontkowski.

17:35 Svetová zdravotnícka organizácia vyzvala mladých ľudí, aby sa pridali do boja proti šíreniu koronavírusu a zvážili, či musia chodiť na párty.

Niektoré krajiny začali po uvoľnení obmedzení hlásiť zvýšený počet nakazených práve medzi mladými.

"Mladší ľudia by mali byť zodpovední. Mali by sa pýtať, či potrebujú ísť na párty, či sa potrebujú zúčastniť na diskotéke, ktorá sa koná vo vnútri," vyhlásil šéf WHO pre núdzové situácie Mike Ryan.

17:26 Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatilo v rámci Prvej pomoci zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám takmer 467 miliónov eur.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalších vyše 10 miliónov eur v rámci SOS dotácie poslal rezort práce zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu.

17:18 Grécka vláda oznámila, že uplynulý týždeň bol pre ňu "budíčkom" v súvislosti s pandémiou. Počet prípadov nákazy v krajine stúpa.

Vláda za nárastom vidí najmä preplnené nočné kluby a iné spoločenské podujatia.

"Tento týždeň je pre nás budíčkom. Snažíme sa ľudí informovať každodennými správami a oznámeniami o nových opatreniach," uviedol hovorca gréckej vlády Stelios Petsas pre televíziu Mega TV.

"Vírus je tu. Živí sa našou samoľúbosťou," pokračoval.

Úrady v auguste zaznamenali už 380 nových prípadov nákazy. Iba 10 percent z nich pochádza podľa premiéra Kyriakosa Mitsotakisa zo zahraničia.

Skryť Vypnúť reklamu

17:14 Tržby americkej farmaceutickej firmy Moderna sa v 2. kvartáli späťnásobili vďaka vývoju potenciálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Tržby za tri mesiace od apríla do júna vyskočili na 66,4 milióna USD (56 miliónov eur) z 13,1 milióna USD v rovnakom období pred rokom.

Súvisiaci článok Tržby americkej farmaceutickej firmy Moderna sa späťnásobili Čítajte 

Analytici očakávali tržby na úrovni len 27,4 milióna USD.

Strata sa znížila na 116,7 milióna USD alebo 31 centov na akciu zo 134,9 milióna USD alebo 41 centov na akciu. Analytici počítali so stratou 35 centov na akciu.

16:55 Francúzsko zvyšuje podporu pre vinárov. Francúzsky premiér Jean Castex vyhlásil, že štátna podpora pre vinársky sektor, ktorý tvrdo zasiahla pandémia, sa zvýši na 250 miliónov eur.

Castex to povedal počas návštevy vinohradov Menetou-Salon a Sancerre v departemente Cher, v regióne Centre-Val de Loire.

Skryť Vypnúť reklamu

16:35 V poľskom Západopomoranskom vojvodstve potvrdili ochorenie COVID-19 u ďalšieho kňaza.

Tamojšie štátne epidemiologické orgány sa už pustili do hľadania veriacich, ktorí boli 26. júla na omšiach v Rózaňsku na severozápade krajiny.

Dosiaľ sa prihlásilo približne 60 veriacich, všetci sú v karanténe a čakajú na výsledky testovania.

16:09 Švajčiarsko zaradilo Španielsko na zoznam krajín, pre ktoré platí povinná 10 dňová karanténa.

Dôvodom je snaha zastaviť šírenie koronavírusu. Nariadenie nadobudne účinnosť v sobotu. Netýka sa to Baleár a Kanárskych ostrovov.

15:45 Vedenie madridského regiónu, ktorý bol zo španielskych oblastí najviac postihnutý koronavírusom, nabáda prostredníctvom reklamného videa s kremačnou pecou k noseniu rúšok.

Osvetové video má názov „Chráň seba, chráň nás" a trvá necelú minútu. Končí sa upozornením, že sú veci, ktoré spôsobujú väčšie teplo ako rúška.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

ročník tradičnej súťaže vo varení fazuľovej polievky Fyzulnačka sa v Pezinku uskutoční až v roku 2021.

Presunutie termínu tradične plánovaného na koniec augusta si vyžiadala aktuálna situácia súvisiaca s pandémiou koronavírusu.

15:19 Spolu 500 filtrov do respirátorov, ktoré javili znaky falzifikátov, zaistili pri colnej kontrole zásielok na žilinskej vyclievacej pošte pracovníci finančnej správy.

Podľa hovorkyne Colného úradu v Žiline Boženy Chríbikovej adresát namiesto objednaného tovaru dostal oznámenie o zaistení zásielky.

15:00 Testovanie na koronavírus nepoškodzuje takzvanú hematoencefalickú bariéru. Ministerstvo zdravotníctva to uviedlo na sociálnej sieti ako reakciu na šírenie dezinformácií, podľa ktorých má byť testovanie skrytou metódou vytvorenia vstupu do mozgu pre infekcie.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako ministerstvo vysvetlilo, táto bariéra je medzi krvnými cievami a mozgovým tkanivom a v nosohltane sa vôbec nenachádza.

Rezort upozorňuje, že sa nachádza v mozgu vo vnútri lebky, kam sa odberové paličky vôbec nedostanú.

14:40 V Trenčianskom kraji sú pre koronavírus v karanténe stovky ľudí. Hygienici aktuálne evidujú tri väčšie ohniská nákazy, všetky sú vo výrobných závodoch.

Za posledné dva dni pribudlo jedenásť nových prípadov v Starej Turej, druhé ohnisko je vo výrobnom závode v obci Potvorice neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Nárast prípadov evidujú aj v Bánovciach nad Bebravou.

Hygienici v ohniskách nákazy sprísňujú opatrenia.

14:12 Maloobchodný predaj v eurozóne aj v celej Európskej únii sa v júni zotavil a vrátil sa na úroveň zaznamenanú pred zavedením blokád spojených s pandémiou.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyplýva to z predbežných údajov Eurostatu, štatistického úradu Európskej únie.

13:49 V Turecku za uplynulý deň potvrdili 1083 nakazených, čo je najvyšší denný nárast počtu prípadov za predchádzajúce tri týždne.

V tureckej metropole už podľa Ankarskej lekárskej komory (ATO) nie sú voľné lôžka jednotiek intenzívnej starostlivosti v koronavírusových nemocniciach a problémy s kapacitou majú tiež ostatné nemocnice v Ankare.

13:14 Vo Veľkej Británii začali testovať odpadové vody z kanalizácie v rámci boja proti koronavírusu.

Súvisiaci článok Británia začala testovať odpadové vody kvôli koronavírusu Čítajte 

Vedci predtým objavili, že vírus sa nachádza vo výkaloch infikovaných ľudí a ďalší výskum dospel k záveru, že analýza odpadových vôd by mohla pomôcť odhaliť ohniská nákazy o týždeň skôr ako lekárske testovanie.

13:00 Výletné plavidlo so 123 cestujúcimi a 85-člennou posádkou v stredu zakotvilo v nórskom prístave Bodö.

Skryť Vypnúť reklamu

Nikto však nesmel odísť, keďže dánskeho pasažiera, ktorý z neho medzičasom vystúpil, vo vlasti pozitívne testovali na koronavírus.

"Berieme túto situáciu veľmi vážne," povedala nórskej televíznej stanici NRK primátorka spomenutého mesta Ida Pinnerödová a dodala, že príslušné orgány diskutovali s tamojším inštitútom verejného zdravia, či by okrem posádky nemali testovať aj zvyšných cestujúcich na palube SeaDream 1.

Majiteľ lode si v oficiálnom vyhlásení úprimne zaželal, aby v jej priestoroch nediagnostikovali ochorenie COVID-19, pričom zdôraznil, že aktuálne nemá informácie o žiadnych nakazených medzi posádkou a cestujúcimi.

Uvedený infikovaný občan Dánska nemal počas plavby žiadne príznaky. Domov odcestoval 2. augusta z Tromsö, kde sa v rovnaký deň začala nová plavba smerom na juh popri nórskom pobreží.

Skryť Vypnúť reklamu

12:50 Šíreniu koronavírusu dokáže zabrániť aj verejnosť. "Majte na pamäti základnú zásadu ROR: rúško-odstup-ruky/dezinfekcia. Ide o základnú a veľmi účinnú prevenciu, ktorou dokážeme seba a svoje okolie efektívne chrániť a ktorou prispievame k zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19," povedala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

12:30 Austrálsky štát Viktória hlásil 15 nových úmrtí súvisiacich s nákazou. Od prepuknutia pandémie je to v tomto druhom najľudnatejšom austrálskom štáte vôbec najvyšší denný prírastok obetí.

Medzi novými obeťami je aj muž-tridsiatnik.

12:21 Zástupcovia českých parlamentných strán a minister vnútra Jan Hamáček sa dohodli na návrhoch hlasovania ľudí, ktorí budú v čase jesenných volieb v karanténe.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľudia by tak mohli v krajských a senátnych voľbách hlasovať z auta, v špeciálnych volebných okrskoch alebo u výjazdovej komisie, uvádza portál Novinky.cz.

Návrhy však ešte musí prerokovať parlament.

Súvisiaci článok Český minister vnútra predstavil návrhy volieb z karantény Čítajte 

V prípade takzvaného drive-in hlasovania by ľudia volili z vozidla na špeciálnych stanovištiach, ktoré by sa nachádzali vo všetkých okresoch - na 78 miestach.

12:14 Latinská Amerika prekonala Európu v počte obetí a stala sa tak oblasťou s najvyšším počtom úmrtí na toto koronavírus.

Novému koronavírusu podľahlo doteraz v krajinách Latinskej Ameriky viac než 206 000 ľudí, čo je zhruba 30 percent zo všetkých úmrtí na svete.

V Brazílii, ktorá je najviac zasiahnutou krajinou Latinskej Ameriky, doteraz zaznamenali 95 819 úmrtí na nový koronavírus. V druhej najzasiahnutejšej krajine v regióne - Mexiku - evidujú 48 869 úmrtí.

Skryť Vypnúť reklamu

Šírenie ochorenia COVID-19 sa zrýchľuje aj v Kolumbii, Peru, Argentíne či Bolívii.

12:08 Americký prezident Donald Trump nečakane podporil hlasovanie poštou v novembrových prezidentských voľbách v štáte Florida, ktorý môže byť kľúčovým pre konečný výsledok volieb.

V minulosti hlasovanie poštou kritizoval a republikáni sa ju aj v súčasnosti pokúšajú zablokovať v štáte Nevada.

Na Floride sa dosiaľ zaregistrovalo na hlasovanie poštou 1,9 milióna demokratov. To je o 600 000 viac než republikánov.

"Či už tomu hovoríte hlasovanie poštou alebo hlasovanie v neprítomnosti, volebný systém na Floride je bezpečný, odskúšaný a spoľahlivý. Hlasovací systém na Floride bol vyčistený (zabránili sme demokratom zmeniť to), takže na Floride pozývam všetkých, aby požiadali o hlasovanie poštou!" napísal Trump v utorok na sociálnej sieti Twitter.

Skryť Vypnúť reklamu

11:54 Cestujúci prichádzajúci do Grécka musia najneskôr 24 hodín pred vstupom do krajiny vyplniť online formulár.

V ňom uvedú údaje ako odkiaľ cestujú, dĺžku predchádzajúcich pobytov v iných krajinách či adresu pobytu v Grécku.

Inak hrozí pri príchode do krajiny pokuta 500 eur.

11:47 Nákazu v Maďarsku potvrdili v uplynulých 24 hodinách v 11 prípadoch. Ochoreniu COVID-19 podľahol jeden starší chronicky chorý pacient.

Počet potvrdených nakazených tak stúpol na 4564 a obetí na 599.

11:41 Ukrajina zaradila Slovensko a Česko do tzv. červenej zóny s nepriaznivou koronavírusovou situáciou.

Súvisiaci článok Ukrajina zaradila Slovensko na červený zoznam, karanténa bude povinná Čítajte 

Pri príchode na Ukrajinu je nutné predložiť negatívny test na koronavírus alebo absolvovať karanténu. Zoznam sa má každý týždeň aktualizovať.

11:10 Spotreba domácností sa v júni tohto roka začala zotavovať, úrovne spred pandémie však stále nedosiahla.

Skryť Vypnúť reklamu

Dokazujú to aj najnovšie štatistiky o maloobchodných tržbách. Podľa analytikov bude mať pandémia ešte vplyv na spotrebu domácností aj v najbližšom období a prípadná druhá vlna nákazy môže tržby obchodníkov ešte okresať.

S postupným uvoľňovaním opatrení na zamedzenie šírenia nákazy sa začala oživovať aj chuť domácností opäť utrácať.

10:54 Nemecká automobilka BMW v druhom kvartáli skončila v strate 212 mil. eur v dôsledku obmedzení pre pandémiu, ktoré viedli k poklesu predaja áut o štvrtinu.

Počas apríla až júna minulého roka výrobca áut dosiahol zisk 1,48 mld. eur. Predaj áut BMW za tri mesiace do konca júna tohto roka oslabil o 25 percent na 485 500.

Tržby spoločnosti sa znížili o 10 percent na 43,2 mld. eur.

10:53 Hospodársky výsledok amerického mediálneho a zábavného koncernu Walt Disney sa počas apríla až júna dramaticky zhoršil, pretože väčšina zábavných parkov firmy bola zatvorená a uvádzanie filmov odložili.

Koncern za svoj účtovný tretí kvartál vykázal stratu 4,84 mld. USD, čiže 2,61 USD na akciu. V rovnakom období pred rokom firma dosiahla zisk 79 centov na akciu.

10:20 V Afganistane sa v stredu znovu otvorili všetky univerzity a vysoké školy, ktoré boli pre pandémiu zatvorené takmer päť mesiacov.

Hovorca afganského ministerstva vyššieho vzdelania potvrdil, že profesori i študenti sa už v stredu fyzicky vrátili na prednášky.

Na univerzitách je povinné nosiť na tvári rúško a dodržiavať medzi sebou fyzické rozstupy. Areály škôl budú podľa hovorcu denne dezinfikovať.

"Ak medzi našimi študentmi alebo profesormi objavíme pozitívny prípad (nákazy), tak nakazený bude na dva týždne poslaný do domácej karantény," povedal hovorca agentúre DPA.

9:30 Na Slovensku pribudlo v utorok 49 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Testy doteraz odhalili celkovo 2471 nakazených.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Laboratória otestovali v utorok 2 538 ľudí, celkovo urobili 269 655 testov.

Pozitívne testovaných bolo 30 žien a 19 mužov vo veku od 4 do 73 rokov v okresoch Bratislava (17), Nitra (4), Banská Štiavnica (3), Nové Mesto nad Váhom (3), Senec (3), Trenčín (3), Bánovce nad Bebravou (2), Prešov (2), Dunajská Streda (1), Prievidza (1), Komárno (1), Malacky (1), Sabinov (1), Žilina (1), Humenné (1), Stropkov (1), Čadca (1), Šaľa (1), Michalovce (1) a Levice (1).

V utorok pribudli aj šiesti vyliečení, celkovo sa z ochorenia zotavilo 1 777 pacientov. Spolu je hospitalizovaných 29 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 11 ľudí.

Nepribudlo žiadne úmrtie. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden človek, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje tiež jeden pacient.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.

9:20 Ukrajina hlási ďalší rekordný nárast počtu nakazených koronavírusom, 1271 prípadov za uplynulý deň.

Predchádzajúci rekord z konca júla predstavoval 1197 nakazených. Najviac nových prípadov zaznamenali vo Ľvovskej oblasti a v Kyjeve.

9:13 Fajčiari nakazení koronavírusom môžu počas fajčenia vyfukovať kvapôčky obsahujúce vírus a nakaziť ľudí okolo. Keď osoba zacíti dym z cigarety, je to akýsi varovný signál, že stojí príliš blízko fajčiara.

Kvapôčky ľudia rozširujú počas rozprávania, kýchania alebo kašľania a sú považované za najčastejší spôsob šírenia vírusu.

Tie isté kvapôčky ľudia vylučujú aj počas fajčenia. "Nielenže môžu šíriť vírus tým, že nemajú na tvári rúško, ale takisto vyfukujú kvapôčky, ktoré môžu nakaziť ľudí okolo nich," povedal Albert Rizz, zástupca Americkej pľúcnej asociácie.

9:00 V Česku pribudlo v priebehu utorka 290 prípadov nákazy. Ide o najvyšší denný prírastok od konca júna.

Od vypuknutia epidémie tak v ČR zaevidovali už celkovo 17 286 infikovaných. Rastie tam aj počet aktuálne chorých, ktorých je teraz rekordných 5091.

Najpostihnutejším okresom je aj naďalej Frýdek-Místek, ležiaci v juhovýchodnej časti Moravskosliezskeho kraja.

08:12 V Brazílii opäť rastie počet nových prípadov nákazy. Za posledný deň v krajine pribudlo 51 603 nakazených, ochoreniu COVID-19 podľahlo 1154 ľudí.

Od začiatku epidémie sa v Brazílii nakazilo viac ako 2,8 milióna ľudí a 95 819 z nich ochoreniu podľahlo.

07:35 Počet obetí pandémie prekonal podľa agentúry Reuters hranicu 700-tisíc. Najviac ľudí zomrelo na ochorenie COVID-19 v USA, Brazílii, Mexiku a Británii.

07:11 Čilská polícia začala trénovať psov, aby dokázali odhaliť ľudí s ochorením COVID-19. Vybrané zvieratá sa podľa agentúry AFP doteraz venovali vyhľadávaniu drog, výbušnín, alebo nezvestných. Podobné pokusy nedávno robili aj vo Francúzsku, Belgicku a Nemecku.

06:38 Nemecko za posledný deň zaregistrovalo 741 prípadov nákazy a celkový počet nakazených od začiatku pandémie stúpol na 212 022.

Počet úmrtí sa zvýšil o 12, celkovo ochoreniu COVID-19 podľahlo už 9168 ľudí. Z nákazy sa už zotavilo 194 600 pacientov.

Inštitút Roberta Kocha vzhľadom k nárastu počtu prípadov minulý týždeň varoval pred možným príchodom druhej vlny epidémie.

6:00 USA zaznamenali za posledný deň ďalších 1302 úmrtí na koronavírus, počet obetí prekročil hranicu 156-tisíc. Pribudlo tiež 53 847 nakazených, celkovo sa už nakazilo 4,77 milióna ľudí.

USA sú najviac zasiahnutou krajinou na svete podľa počtu nakazených aj podľa poštu obetí, prezident Donald Trump ale na svojej pravidelnej tlačovke v utorok opäť chválil americké úrady v boji proti koronavírusu.

"Niektoré údaje ukazujú, že naše neutíchajúce úsilie dostať vírus pod kontrolu prináša dobré výsledky, predovšetkým pri ochrane najzraniteľnejších," povedal.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 38 660
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 012
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 501
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 9 515
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 043
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 890
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 202
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 862
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 666
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 555
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Odberné miesto v električkách Dopravného podniku Bratislava na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie. PCR testy odhalili viac ako 234-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 965 obetí.

15 h
Nemocnice v Londýne sú pod tlakom.

Nový kmeň môže byť smrteľnejší.

4 h
Polícia zasahuje na proteste v Moskve.

Na protestoch zadržali už vyše 2 200 ľudí.

10 h
Publicista Matúš Ritomský.

Je opodstatnené interpretovať dianie pomocou psychiatrických diagnóz?

21. jan

Neprehliadnite tiež

Utrhnuté bočnice mosta v Kysaku.

Kovové časti sú odtrhnuté, v strede konštrukcie je diera a drevo zhnité.

4 h
Riaditeľ zariadenia Arcus Juraj Briškár potvrdil nové úmrtia.

Zariadenie má vyše sto nakazených. Trnka: Možno došlo k zlyhaniu vedenia.

5 h