SME

Štátna poisťovňa predstavila Peňaženku zdravia

Prepoisťovacia kampaň vrcholí, štátna VšZP intenzívne bojuje o klientov.

Nový generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko.Nový generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) bojuje v čase vrcholiacej prepoisťovacej kampane o nových klientov.

Jej nové vedenie tak reaguje na rekordný minuloročný odchod desaťtisícok poistencov do súkromných zdravotných poisťovní.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Peňaženka zdravia

Ako v utorok uviedol generálny riaditeľ štátnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko, cieľom je získať okrem doterajších poistencov aj mladých ekonomicky aktívnych občanov.

Štátna zdravotná poisťovňa predstavila produkt Peňaženka zdravia.

"Historicky prvýkrát VšZP pripravila pre nových aj verných poistencov komplexný benefitný program, kde môžu získať až 800 eur pre seba a svojich blízkych," komentoval šéf štátnej zdravotnej poisťovne s tým, že financie z balíka môže poistenec využiť napríklad na starostlivosť o zuby, oči, prevenciu či lieky.

SkryťVypnúť reklamu

Ak niekto sumu vo výške 100 eur nevyužije, môže 50 percent z nej darovať inému členovi tohto balíčka.

Bez maklérov

VšZP tiež odmieta použiť na prepoisťovaciu kampaň maklérske spoločnosti.

"Myslíme si, že peniaze majú ostávať v systéme, a preto vyzývame občanov na opatrnosť, keď ich osloví takýto maklér, aby si naozaj overili všetky informácie," doplnil Strapko.

Podpredsedníčka predstavenstva VšZP Beáta Havelková doplnila, že najväčšou výzvou pre nich boli otvorené zmluvné vzťahy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti naprieč celým sektorom.

"Museli sme zabezpečiť pre našich poistencov zdravotnú starostlivosť na celý kalendárny rok," komentovala s tým, že podľa jej slov má v súčasnosti VšZP opäť najširšie preventívne prehliadky. Snahou je efektívne zachytiť ovplyvniteľné a zvrátiteľné rizikové faktory.

SkryťVypnúť reklamu

Moderná liečba pre diabetikov

Člen predstavenstva Ľubomír Kováčik dodal, že vo VšZP majú stabilizované a optimalizované náklady a sú lídrami v hradení zdravotnej starostlivosti a tiež, že dávajú najviac na zdravotnú starostlivosť.

Ambíciou je tiež zabezpečiť inovatívnu modernú liečbu, skrátiť pacientom čakaciu dobu či napríklad poskytnúť zdravotnú starostlivosť diabetickým pacientom na jednom mieste, prinášať nové liečebné postupy či hradiť výkony 'COVID-balíčka', budú rozlišovať medzi chrípkou a ochorením COVID-19.

Zdravotná poisťovňa dodala, že chce byť modernou a efektívne hospodáriacou organizáciou, preto znižuje a optimalizuje prevádzkové náklady. Mení tiež otváracie hodiny svojich prevádzok a predlžuje svoje call centrum do 21.00 h.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 866
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 453
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 196
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 572
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 826
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 183
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 111
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 884
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Martin Madej stvárňuje Jozefa Tisa v inscenácii Hitlerov prezident a hrá ho spôsobom, kedy je aj divák na pochybách, či v Tisovi nebolo trochu ľudskosti.

V divadle hrá Jozefa Tisa.


15
Grécko - Slovensko: ONLINE prenos z prípravného zápasu.

Sledujte s nami prenos.


7
17. november v Bratislave.

To, že zo všetkých sviatkov zmizne práve 17. november, dokazuje, že sme neustrážili demokraciu.


Veronika Šikulová 45
Coco Gauffová vo finále Roland Garros 2025.

Gauffová zdolala Sabalenkovú v druhom grandslamovom finále.


a 1 ďalší 6

Sportnet

Martin Dúbravka v drese Slovenska.

Pozrite si zostavy zápasu Grécko - Slovensko v prípravnom futbalovom zápase.


Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová.

Slovenská cyklistka je v celkovej klasifikácii v TOP 10.


Brankár Jaroslav Janus si preberá ocenenie pre najlepšieho hráča play-off po 7. zápase finále play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Nitra.

V drese Košíc odohral uplynulé tri sezóny, počas ktorých tímu pomohol ku dvom majstrovským titulom.


TASR
Protestujúci fanúšikovia klubu Brescia Calcio.

V Serie A strávil dovedna 23 sezón.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu