SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Testy odhalili 75 nakazených, Matovič kritizoval prezidentský palác (minúta po minúte)

Slovensko eviduje 2 690 prípadov.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem.

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

20:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

17:31 Stará matka brazílskej prvej dámy Michelle Bolsonarovej podľahla ochoreniu COVID-19.

Osemdesiatjedenročnú Mariu Aparecidu Firmovovú Ferreirovovú hospitalizovali ešte začiatkom júla po tom, čo spadla na ulici na predmestí hlavného mesta.

"Všetci sme veľmi otrasení," povedala teta Michelle Bolsonarovej brazílskemu spravodajskému portálu Metrópoles.

17:28 Španielska armáda pripravuje v Zaragoze poľnú nemocnicu v snahe pomôcť tamojším úradom zastaviť nárast počtu nových pacientov s koronavírusom. V regióne za uplynulých sedem dní hospitalizovali 242 ľudí, pričom 32 zomrelo na COVID-19.

17:17 Nórsko opäť rozšírilo zoznam krajín, ktoré nepovažuje za bezpečné. Do desaťdňovej karantény pôjdu po novom aj cestujúci z Poľska, Holandska, Malty, Islandu, Cypru, Faerských ostrovoch a niektorých oblastí Švédska a Dánska.

Skryť Vypnúť reklamu

Slováci môžu do Nórska cestovať aj naďalej bez nutnosti karantény.

17:08 Pandemický plán zverejnia podľa ministra zdravotníctva Krajčího na stránkach ministerstva od 15. augusta.

16:55 Slovensko zatiaľ nemá záujem o ruskú vakcínu. Prezident spoločnosti infektológov Pavol Jarčuška tvrdí, že vakcína zatiaľ nespĺňa všetky kritériá.

16:38 Medzinárodná cyklistická únia zrušila majstrovstvá svet v cyklistike vo Švajčiarsku.

16:31 Úrady v čínskom meste Ťing-čou informovali o prípade ženy, ktorá pred šiestimi mesiacmi prekonala ochorenie COVID-19 a počas víkendu mala opäť pozitívny test. Podobné prípady už zaznamenali aj v USA. Vedci stále hľadajú odpoveď na otázku, ako dlho môže po prekonaní nákazy vydržať imunita.

16:10 Úrad pre dohľad začal nové šetrenie v súvislosti s prvou obeťou COVID-19 v Bojniciach. Nemocnica na facebooku informovala, že pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti nepochybila, úrad hovorí o nových závažných skutočnostiach, pre ktoré začal ďalšie prešetrovanie prípadu.

Skryť Vypnúť reklamu

15:53 V Žiline potvrdili koronavírus na okresnom súde aj na prokuratúre. Pozitívny test mali dve prokurátorky, sudkyňa a aj zamestnankyňa, ktorá bola v kontakte so sudkyňou.

Chod súdu je zabezpečený, podateľňa, obchodný register a Register partnerov verejného sektora funguje v štandardnom režime, prokuratúra v obmedzenom.

Súvisiaci článok Vláda vyčlenila na bezúročné pôžičky pre samosprávy takmer dvesto miliónov Čítajte 

15:38 Matovič kritizuje prezidentský palác za to, že vrátil do parlamentu novelu o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Zákon mal umožniť Úradu verejného zdravotníctva získavať telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v rizikových krajinách.

15:31 Vláda stiahla návrh ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý chcel od rodičov vyhlásenie, že 14 dní pred nástupom do školy neboli deti v zahraničí. Presný obsah vyhlásenia zatiaľ nedohodli.

Skryť Vypnúť reklamu

15:29 "Situácia je nepriaznivá, ale zatiaľ je pod kontrolou," hovorí premiér Igor Matovič o aktuálnej situácii po rokovaní vlády.

15:17 Hygienici odhalili vo firme v Sládkovičove doteraz 24 pozitívnych na COVID-19. Výsledky sú zatiaľ priebežné, počet infikovaných sa zrejme zvýši.

Súvisiaci článok Mikulec disktuje s Gröhlingom o karanténe pre študentov Čítajte 

Spoločnosť Fekollini uviedla, že sa vyjadrí po získaní kompletných výsledkov z testov. Pozitívni zamestnanci sú v karanténe.

15:12 Samosprávy dostanú možnosť požiadať o bezúročné pôžičky, aby vykryli výpadok príjmov v čase koronakrízy, návrh ministerstva financií schválila vláda. Úvery budú môcť obce aj vyššie územné celky začať splácať o štyri roky.

15:00 Niektoré štátne karanténne zariadenia môžu byť určené pre zahraničných študentov, povedal minister vnútra Roman Mikulec v reakcii na návrh ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby všetci zahraniční študenti, ktorí prídu študovať na Slovensko, najprv prišli do zariadenia, kde by podstúpili testy na COVID-19.

„Je to jedna z možností,“ reagoval minister. Mikulec by však preferoval, ak by školy boli schopné zvládnuť túto situáciu sami.

Skryť Vypnúť reklamu

14:48 Nemocnica v Skalici zakázala návštevy na všetkých oddeleniach až do odvolania. Dôvodom je hospitalizácia infikovaného pacienta.

Nemocnica tiež obmedzila poskytovanie starostlivosti na neurologickom oddelení. Ambulantné vyšetrenia pacientov neurológie sú zrušené do 18. augusta, pacienti sa môžu objednať na iný termín. Ambulancia zostáva v prevádzke pre vyšetrenia život ohrozujúcich stavov.

14:32 Na podporu neziskoviek v čase krízy vyčlení Ministerstvo investícií viac ako jeden milión eur, povedala šéfka rezortu Veronika Remišová.

14:16 Nové prípady ochorenia COVID-19 na Slovensku sú najmä úzke kontakty s už potvrdenými prípadmi, ale aj importované zo zahraničia. Komunitné šírenie sa v krajine zatiaľ nepotvrdilo, tvrdí Úrad verejného zdravotníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

14:01 Ruská ekonomika v druhom kvartáli klesla medziročne o 8,5 percenta, ukázali predbežné údaje štatistického úradu Rosstat. Za prvé tri mesiace ruský hrubý domáci produkt medziročne vzrástol o 1,6 percenta.

Pandémia paralyzovala väčšinu podnikania, to prinútilo centrálnu banku znížiť úrokové sadzby na rekordné minimum. Pre pandémiu tiež klesli ceny ropy, ktorá je hlavným ruským vývozným artiklom. V druhom štvrťroku rástol len poľnohospodársky sektor.

Súvisiaci článok Gröhling nesúhlasí s čestným prehlásením, ktoré navrhla komisia Čítajte 

13:40 Vláda upraví uznesenie pri vyhlásení rodiča o bezinfekčnosti, ktoré majú doniesť žiaci do škôl pri svojom nástupe, povedal premiér Igor Matovič počas rokovania vlády.

"Určite sa neprijme uznesenie tak, ako prišlo na vládu. Nebudeme tu spôsobovať chaos, keď si ľudia raz plánovali dovolenky v Chorvátsku, Maďarsku a Rakúsku. My sme zadefinovali, že tie krajiny sú bezpečné, tak nebudeme rodičov stresovať novými povinnosťami," povedal Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo zdravotníctva na vládu predložilo materiál, ktorý by mal zaviesť podpisovanie vyhlásenia o bezinfekčnosti. To by malo obsahovať informáciu o tom, že osoba nebola počas predchádzajúcich 14 dní v zahraničí, nezúčastnila sa ani na hromadných podujatiach nad sto ľudí a nebola v tábore, na ktorom boli ľudia zo zahraničia..

13:37 Nemocnica v Liptovskom Mikuláši zakázala návštevy. U pacientky na pôrodníckom oddelení potvrdili COVID-19. Žena podľa námestníka nemocnice Jána Drobču vykazovala symptómy, ktoré mohli súvisieť s COVID-19.

„Po otestovaní boli výsledky negatívne. Kvôli zhoršujúcemu sa stavu pacientku preložili na OAIM a následne bola prevezená do Martina,“ vysvetlil s tým, že ďalší test na COVID-19 mala žena už pozitívny.

13:30 Nitra je na druhú vlnu pandémie pripravená materiálne lepšie ako pri prvej. Radnica v predstihu kúpila ochranné prostriedky, tie sú určené pre seniorov, klientov Správy zariadení sociálnych služieb a pre občanov mesta, ktorí sú vo vyššom veku.

Skryť Vypnúť reklamu

13:06 V novozélandskom Aucklande obmedzili úrady voľný pohyb po tom, čo sa v jednej rodine vyskytli štyri prípady nákazy a úrady nezistili jej pôvod. Vírus sa na Novom Zélande objavil po 102 dňoch.

Voľný pohyb v Aucklande obmedzili od stredajšieho poludnia. Zatvorené ostali školy a podniky, ktorých prevádzka nie je nevyhnutná.

12:43 Americký minister zdravotníctva Alex Azar uviedol, že snaha o vyvinutie očkovacej látky na koronavírusové ochorenie "nie sú preteky o prvenstvo".

Azar reagoval na tvrdenie ruského prezidenta Vladimira Putina, že jeho krajina ako prvá zaregistrovala vakcínu proti koronavírusu SARS-CoV-2. Mnohí však o bezpečnosti ruskej vakcíny pochybujú.

12:26 Pápež odsúdil kultúru individualizmu, ktorú odhalila pandémia a ktorej obeťou sa stala starostlivosť o najslabších.

Skryť Vypnúť reklamu

Pápež v príhovore na audiencii vyzval veriacich, aby práve teraz - v období, keď odborníci pracujú na vývoji liečby COVID-19, ktorá "postihla nás všetkých bez rozdielu" - "prekonali osobný a kolektívny individualizmus".

12:10 Čína zmiernila obmedzenia pre vstup občanov z 36 európskych krajín po niekoľkých mesiacoch od zavedenia prísnych opatrení.

Keď Peking v marci zaviedol opatrenia, vstúpiť do krajiny mali zakázané skoro všetci cudzí štátni príslušníci, aj tí, ktorí mali povolenie na prácu alebo pobyt v Číne alebo ktorých rodiny žili v krajine.

11:53 Ruský minister zdravotníctva Michail Muraško odmietol obvinenia, že ruská vakcína proti COVID-19 nie je bezpečná, považuje ich za nepodložené a motivované konkurenciou.

Skryť Vypnúť reklamu

Rozhodnutie Moskvy udeliť súhlas vyvolalo obavy medzi niektorými vedcami. Úspešných bolo iba desať percent z klinických testov očkovacej látky a niektorí vedci sa obávajú, že Moskva dáva prednosť národnej prestíži pred bezpečnou vakcínou.

11:23 Plán opatrení v prípade druhej vlny predstaví ministerstvo školstva na budúci týždeň 18. augusta. Školám, internátom a jedálňam bude ministerstvo zasielať manuál s opatreniami. Ministerstvo plánuje postupovať pri školách individuálne.

11:00 V okrese Galanta odhalili za včerajší deň 21 nových prípadov COVID-19. Nákaza sa vyskytla v jednej z firiem v Sládkovičove, ide o epidemiologickú súvislosť s už potvrdeným prípadom. Firma zamestnáva viac ako päťsto ľudí, regionálna hygienička Iveta Šuleková však spoločnosť nemenovala.

Skryť Vypnúť reklamu

Nákazu zistili po tom, čo sa zamestnávateľ rozhodol otestovať všetkých ľudí vo firme, testovanie nie je ukončené. Úzkym kontaktom pozitívnych osôb nariadili izoláciu a testovanie.

Regionálny úrad v spolupráci s firmou zabezpečuje potrebné protiepidemické opatrenia a komunikujú spolu o ďalšom postupe.

Hygienici odporučia zakázať všetky hromadné podujatia v Sládkovičove.

10:54 Rusko zaznamenalo za posledný deň 5102 nových prípadov nákazy, počet nakazených prekročil 900-tisíc.

10:33 Počet prípadov nákazy koronavírusom v Indii presiahol 2,3 milióna, za posledných 24 hodín pribudlo 60 963 infikovaných. Premiér Naréndra Módí vyzval najviac zasiahnuté časti, aby nekompromisne uplatňovali stratégie na zastavenie šírenia koronavírusu.

09:39 Na Slovensku pribudlo 75 nových prípadov nákazy koronavírusom. V krajine doteraz odhalili 2690 nakazených. Počet nových prípadov je najvyšší od 22. apríla.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Pribudlo najviac prípadov od apríla, otestovali viac ako 3000 ľudí Čítajte 

V okrese Galanta pribudlo 21 nakazených, v Bratislave 16, v okrese Senec 7, v okrese Bánovce nad Bebravou 5, v okrese Trnava 4, v okrese Dunajská Streda 3.

V Košiciach a okresoch Kysucké Nové Mesto, Prešov, Skalica, Trebišov po dvaja nakazení, v okresoch Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Rožňava, Ružomberok, Trenčín, Vranov nad Topľou a Zvolen po jednom.

Laboratória otestovali v utorok 3131 vzoriek. Celkovo doteraz vykonali 284 111 testov.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.

V utorok pribudlo aj desať vyliečených, celkovo sa z ochorenia COVID-19 zotavilo 1884 pacientov. V utorok infekcii nikto nepodľahol.

Sedemdňový kĺzavý medián ostáva na čísle 43.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.

09:34 Americký Boeing v júli nezískal žiadne objednávky na lietadlá a zákazníci zrušili objednávky 43 strojov 737 Max. Pandémia koronavírusu totiž zdevastovala leteckú prepravu a letecké firmy teraz majú viac lietadiel, ako potrebujú.

Skryť Vypnúť reklamu

9:06 Veľká Británia sa prepadla do recesie. Britský hrubý domáci produkt v druhom štvrťroku padol o rekordných 20,4 percenta po poklese o 2,2 percenta prvých troch mesiacoch, uviedol britský štatistický úrad ONS v predbežnom odhade.

9:00 V Česku po troch dňoch pribudlo opäť vyše dvesto nových prípadov koronavírusu. V utorok odhalili testy 288 infikovaných. Laboratóriá otestovali 5673 vzoriek. Nepribudlo nijaké úmrtie.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite sem.

8:45 Regionálna vláda v Bruselskom regióne nariadila povinné nosenie rúšok na všetkých verejných miestach, informovala televízia RTBF.

Opatrenie platí s okamžitou platnosťou pre všetky osoby nad 12 rokov na verejných miestach i na súkromných miestach prístupných verejnosti.

Výnimku majú ľudia pri športovaní, výkone intenzívnej fyzickej práce a osoby so zdravotným postihnutím, ktoré im nedovoľuje nosenie rúška.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok V Rusku zaregistrovali vakcínu, WHO je v kontakte s ruskými úradmi Čítajte 

8:37 Schválenie prvej vakcíny, ktorá bola vyvinutá Ruskom po menej ako dvoch mesiacoch klinických skúšok na ľuďoch, vzbudzuje obavy vo vedeckej komunite. Uviedla to v utorok večer belgická televízna stanica RTBF.

Podľa RTBF odborníci upozorňujú, že pri absencii úplných údajov o klinických skúškach bude ťažké dôverovať vakcíne, ktorá by mala byť mimo hraníc Ruska predávaná pod obchodnou značkou Sputnik 5. Rovnaký názov mala aj prvá sovietska družica na obežnej dráhe Zeme.

Vakcína, o ktorej v utorok informoval ruský prezident Vladimir Putin, by mala byť dostupná na trhu od 1. januára 2021. RTBF však upozornila, že aj napriek snahe Ruska byť prvou krajinou v celosvetovej súťaži o vyvinutie účinnej vakcíny proti Covid-19 musí ruská strana ešte uskutočniť rozsiahle pokusy na ľuďoch s cieľom získať nevyhnutné údaje dokazujúce jej účinnosť, pričom takéto "uponáhľanie" odborníci považujú za "bezohľadné".

Skryť Vypnúť reklamu

8:20 Austrália eviduje 21 úmrtí v dôsledku choroby Covid-19 v priebehu 24 hodín. Ide o najvyšší počet úmrtí v krajine od začiatku pandémie.

Všetky úmrtia hlási štát Viktória na východe Austrálie. Celkový počet obetí v štáte stúpol na 267, v celej krajine na 352.

8:00 Šesť štátnych laboratórií financovaných zo štátneho rozpočtu sa bude môcť uchádzať o podporu cez eurofondy určené na zvládnutie situácie spôsobenej pandémiou nového koronavírusu.

Konkrétne ide o Národné referenčné centrum pre chrípku Úradu verejného zdravotníctva, ďalej regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlami v Banskej Bystrici, Košiciach a v Trenčíne, Virologický ústav Slovenskej akadémie vied v Bratislave a o pracovisko klinickej mikrobiológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta.

Finálna suma celého procesu testov na ochorenie Covid-19 je podľa úradu v súčasnosti predmetom štúdie. Výška nákladov sa totiž mení každý deň.

7:47 Na Novom Zélande sa kvôli výskytu niekoľkých nových prípadov po viac ako troch mesiacoch možno oneskoria parlamentné voľby naplánované na 19. septembra.

Premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že rozpustenie parlamentu, čo je nutný krok pre vyhlásenie volieb, sa neuskutoční dnes, ale až v pondelok.

O odklade samotného hlasovania sa ešte nerozhodlo.

"Je ešte skoro, aby sme urobili definitívne rozhodnutie, ale pokiaľ to bude potrebné, môžeme byť ohľadom posunutia dátumu volieb pružní," povedala premiérka na tlačovej konferencii s tým, že pre voľby je možné vybrať náhradný termín kedykoľvek do 21. novembra.

V utorok úrady oznámili, že testy potvrdili nákazu koronavírusom SARS-CoV-2 u štyroch členov jednej rodiny v Aucklande. Predtým krajina viac ako 100 dní žiadny nový prípad infekcie nemala.

7:35 Zdravotnícke opatrenia proti koronavírusu a nemocničné náklady od polovice marca do konca júna vyšli belgickú štátnu pokladnicu na zhruba 512 miliónov eur. Uviedol to v utorok belgický týždenník Knack s odvolaním sa na údaje Národného inštitútu pre nemocenské poistenie (Inami).

Podľa tlačovej agentúry Belga však ide iba o časť verejných nákladov, pretože zdravotné testy a samotná liečba pacientov s ochorením Covid-19 neboli do tohto výpočtu zahrnuté.

7:21 Po Brazílii druhá najpostihnutejšia krajina Latinskej Ameriky Mexiko ohlásila viac ako 6500 novonakazených a 926 úmrtí. Celkovo sa tam počet nakazených blíži k hranici pol milióna.

Skokovo pribúda infikovaných aj v Argentíne. V utorok malo pozitívny test na koronavírus vyše 7-tisíc ľudí. Celkový počet nakazených prekročil 260-tisíc, čím Argentína predbehla v tejto štatistike Taliansko.

V Kolumbii podľa agentúry AP počet prípadov nákazy prekonal 400-tisíc.

7:00 V Brazílii prudko stúpol počet nových prípadov koronavírusu, keď ich za uplynulý deň zdravotníci odhalili vyše 52-tisíc. To je viac než dvojnásobok oproti predchádzajúcej bilancii.

Výrazne sa zvýšil aj počet ľudí, ktorí za deň na komplikácie spojené s ochorením Covid-19 zomreli: a to na 1274. O deň skôr bolo obetí 703.

6:34 Žiaci v Škótsku sa v utorok - po takmer päťmesačnej prestávke - začali vracať naspäť do škôl. V súlade s nariadením regionálnej vlády sa deti v jednotlivých oblastiach Škótska budú vracať do školských lavíc postupne až do 18. augusta.

Ako prví sa začali učiť žiaci v oblasti Scottish Borders a niektorých škôl na Shetlandských ostrovoch. Na školách v metropole Edinburgh je návrat plánovaný od stredy do piatku.

Podľa škótskej premiérky Nicoly Sturgeonovej je "úplne pochopiteľné," že žiaci, rodičia aj učitelia cítia v súvislosti s návratom do škôl určitú nervozitu a obavy. Ubezpečila však, že školy sa na tento krok dôkladne pripravili.

6:12 V Libanone zaznamenali viac ako 300 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo predstavuje rekordný denný prírastok.

Súvisiaci článok Do zničeného Bejrútu sa vracia násilie, je však iné ako počas vojny Čítajte 

K rekordnému nárastu počtu infekcií došlo po ničivom výbuchu v Bejrúte zo 4. augusta, ktorý si vyžiadal najmenej 171 mŕtvych a vyše 6000 zranených.

Explózia a následná tlaková vlna poškodili rozsiahle oblasti mesta, bez strechy nad hlavou zostalo takmer 300-tisíc obyvateľov.

Miestne nemocnice sú po výbuchoch plné zranených ľudí. Viaceré z nich boli v dôsledku expózie poškodené a zranenia utrpeli aj mnohí zdravotníci.

K nárastu počtu prípadov nákazy však dochádzalo v Libanone už v období pred výbuchom. V krajine celkovo potvrdili už 7121 nakazených a 87 úmrtí.

6:00 V Nemecku začal po troch dňoch opäť strmšie rásť počet nových prípadov nákazy koronavírusom. Za uplynulý deň ich pribudlo 1226.

Včera Inštitút Roberta Kocha informoval o 966 novoinfikovaných, v pondelok iba o 436 (v nedeľu sa testuje menej). Minulý týždeň však až trikrát za sebou prekročil počet nových prípadov tisícovú hranicu, ktorá bola naposledy prekonaná 9. mája. Cez víkend sa štatistiky zasa o niečo zlepšili.

Počet úmrtí stúpol za predchádzajúcich 24 hodín o šesť na 9207.

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí vo svojom novom odporučení varovalo turistov pred cestami do španielskeho regiónu Baskicko a do Madridu. Už dlhšie sú v platnosti odporúčania necestovať do regiónov Katalánsko, Aragónsko a Navarra.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 034
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 276
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 216
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 153
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 718
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 663
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 618
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 522
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 576
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).
Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.

Zuzana Kepplová.
Do skúmavky treba pľuť minútu, aby bolo dosť slín na test. Netreba robiť výtery z nosa a hrdla.

Neprehliadnite tiež

Mazurek a Uhrík končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Ako Slovensko a svet bojuje s koronavírusom (súhrn)

Situáciu okolo nového koronavírusu a ochorenia COVID-19 sledujeme každý deň minútu po minúte.

Ilustračné foto
Testovanie na Covid-19.