SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Koronavírus vo svete: Zomreli ďalší dvaja pacienti s COVID-19 (minúta po minúte)

Niektoré školy a škôlky ostanú zatvorené, pribudlo 72 nakazených.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh druhej vlny pandémie sme sledovali naživo (minúta po minúte)

20:01 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme vám za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v stredu.

Skryť Vypnúť reklamu

19:46 SLOVENSKO - Do Maďarska sa bude dať od stredy dostať aj cez priechod Slovenské Nové Mesto - Sátoraljaújhelyi. Cestný hraničný priechod s Maďarskom v Sátoraljaújhelyi bude pre obojstrannú osobnú a nákladnú dopravu otvorený od 5.00 h.

19:39 SVET - Taliani zaznamenali za uplynulý deň menej ako tisíc prípadov nákazy koronavírusom, aj keď sa počet testov na ochorenie COVID-19 v krajine zvýšil.

V Taliansku za 24 hodín potvrdili 978 prípadov nákazy, pričom za rovnaký čas vykonali približne 81 000 testov. Je to o 22 500 testov viac než deň predtým, počas ktorého zaevidovali takmer rovnaký počet novoinfikovaných.

Súvisiaci článok Egypt sprístupnil staroveké pamiatky po prvýkrát od marca Čítajte 

19:09 SVET - Európa môže žiť s COVID-19 bez vakcíny tak, že bude kontrolovať jej výskyty lokalizovanými opatreniami, tvrdí regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge. Neočakáva návrat obmedzení na celoštátnych úrovniach.

Skryť Vypnúť reklamu

18:40 SVET - Španielska vláda je znepokojená vývojom pandémie v autonómnom spoločenstve Madrid. Španielsko bolo v súvislosti s pandémiou jednou z najviac postihnutých krajín v Európe. Prísne opatrenia však pomohli šírenie nákazy zmierniť.

Počet prípadov nákazy v Španielsku však podľa AFP po uvoľnení opatrení začal opätovne narastať najmä v Madride, kde je nárast často spájaný s obnovením nočného života a zhromaždení.

18:15 SVET - Egypt znovu otvoril staroveké pamiatky, ktoré boli v dôsledku pandémie koronavírusu zatvorené od marca. Úrady ich sprístupnili aj napriek tomu, že krajina zaznamenáva rastúci trend v prípade nových infekcií. Minister pre kultúrne pamiatky Chalíd al-Anány informoval, že múzeá, chrámy a ďalšie pamiatky otvorili s polovičnou kapacitou.

Skryť Vypnúť reklamu

17:36 SVET - Počas lokálnych aj parlamentných volieb v Holandsku budú platiť opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Úrady plánujú hygienické opatrenia aj sociálny odstup.

17:07 SLOVENSKO - V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku zomreli v utorok dvaja pacienti s pozitívnym výsledkom na COVID-19.

17:00 SVET - V Chorvátsku pribudlo za posledný deň 146 nakazených, o jeden prípad viac ako v pondelok. Najhoršia situácia je stále v Splitsko-dalmatínskej župe a v Záhrebe.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.

16:32 SVET - Demonštranti v Berlíne musia podľa tamojších úradov nosiť rúška na tvári, aby zabránili šíreniu nového koronavírusu. Zhodli sa tak po tom, čo sa cez víkend uskutočnila demonštrácia, ktorej účastníci ignorovali spoločenský odstup. Berlínska exekutíva sa zhodla na povinnosti nosiť rúška počas protestov s viac ako sto účastníkmi. Výnimkou budú len demonštrácie s bicyklami a autami.

Skryť Vypnúť reklamu

15:51 SVET - Prvé očkovanie proti koronavírusu by sa v Rakúsku mohlo začať v januári, pokiaľ to umožnia okolnosti, povedal minister zdravotníctva Rudolf Anschober. Do konca roku by neho mohla mať krajina k dispozícii 600-tisíc dávok očkovacích látok pre 300-tisíc ľudí.

15:20 SLOVENSKO - Ministra školstva Branislava Gröhlinga teší, že niektoré univerzity posunuli začiatok zimného semestra na neskôr. Minister vyzval univerzity, aby sa im vyučovanie začalo 28. septembra.

Gröhling tvrdí, že rezort školstva rýchlo zareagoval na vývoj situácie s druhou vlnou pandémie nového koronavírusu, a preto pristúpil k tejto výzve. "Vysoké školy už mali nastavené určité procesy. Takže najmä veľké vysoké školy neboli schopné na túto výzvu zareagovať," uviedol minister.

Skryť Vypnúť reklamu

14:52 SLOVENSKO - Všetky materské a základné školy v Trnave s výnimkou Materskej školy V jame 27 začnú 2. septembra školský rok. Materskú školu V jame, kde sa vyskytlo niekoľko prípadov ochorenia COVID-19, otvoria až v pondelok 7. septembra. Na rozdiel od stredných škôl budú fungovať aj školské kuchyne a jedálne.

14:27 SVET - Minister hospodárstva Peter Altmaier povedal, že Nemecko sa pomocou opatrení môže vyhnúť opätovnému zavedeniu lockdownu.

13:52 SLOVENSKO - Slováci môžu vycestovať do Holandska aj bez testu na ochorenie COVID-19 či absolvovania povinnej karantény. Konzílium však 27. augusta zaradilo Holandsko na zoznam červených krajín.

13:34 SVET - V stredočínskom Wuchane, pôvodnom epicentre pandémie koronavírusu, otvorili v utorok všetky školy.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri príležitosti začiatku nového roka sa do 2842 wuchanských materských a základných škôl vrátilo približne 1,4 milióna detí. Miestna univerzita otvorila svoje brány pre študentov už v pondelok.

13:08 SLOVENSKO - Minimálne v jednej základnej škole v Nitre sa školský rok nezačne. Ide o Základnú školu sv. Marka na Petzwalovej ulici. U jedného učiteľa potvrdili koronavírus.

12:41 SLOVENSKO - Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach zavádza od utorka do nedele 13. septembra na území okresu nové opatrenia súvisiace s prevenciou šírenia koronavírusu. Týkajú sa hromadných verejných podujatí, prevádzkových hodín a zariadení sociálnych služieb.

V obci Staré hygienici nariaďujú domácu izoláciu deťom, žiakom a študentom.

12:07 SLOVENSKO - Úrady verejného zdravotníctva sledujú vývoj situácie a je možné, že po jej zhodnotení odporučia niektorým školám posunutie začiatku školského roka.

Skryť Vypnúť reklamu

11:50 SVET - Trh Únie a eurozóny sa zotavuje z krízy. Nezamestnanosť v eurozóne v júli vrástla na 7,9 percenta.

11:30 SLOVENSKO - Od septembra nemôže rodič svojvoľne nechať dieťa doma , ak sa obáva, že by sa v škole nakazilo koronavírusom. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa v súvislosti s čerpaním dávky ošetrovné počas nového školského roka.

Nárok na túto dávku sa však nemení v prípade škôlkarov či príbuzných, ktorých nechce rodina ponechať v zariadení sociálnych služieb, ak sa obávajú, že by sa mohli nakaziť.

11:01 SLOVENSKO - Maďarsko zatvorilo hranice. Pozrite sa ako to vyzerá na hraničnom priechode Rajka.

10:00 SLOVENSKO - V pondelok pribudlo na Slovensku 72 nakazených. Laboratóriá otestovali 2 763 vzoriek, celkovo doteraz preverili 337 695.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Uzdravila sa ďalšia stovka pacientov, pribudli desiatky chorých Čítajte 

Najviac nakazených pribudlo v Bratislave -19, okrese Nitra 10, v okrese Michalovce 7, v okrese Trenčín 5, v okrese Považská Bystrica 4, v okrese Trnava 4, pozitívne testovaní ľudia boli aj v okresoch Zvolen, Komárno, Trebišov, Dolný Kubín, Ružomberok, Prešov, Banská Bystrica, Veľký Krtíš, Tvrdošín, Svidník, Púchov, Piešťany, Partizánske, Nové Mesto nad Váhom, Galanta a Brezno.

Z ochorenia COVID-19 sa zotavilo ďalších 101 pacientov, celkovo nákazu prekonalo už 2 478 ľudí. Nákaze v pondelok nikto nepodľahol, celkovo zomrelo na koronavírus 33 ľudí.

Sedemdňový kĺzavý medián je na čísle 84.

Ak sa vám graf nezobrazuje kliknite sem.

09:12 SVET - Nové opatrenia začali platiť aj v susednom Česku. Rúško je opäť povinné v hromadnej doprave aj na úradoch.

08:52 SVET - Maďarsko rozšírilo výnimku, ktorú udelilo Česku na Poľsko a Slovensko. „Česi, Poliaci a Slováci, ktorí si predtým rezervovali ubytovanie v Maďarsku, k nám môžu prísť s negatívnym testom, ktorý nebude starší ako päť dní,“ napísal minister zahraničia Péter Szijjártó na facebooku.

Skryť Vypnúť reklamu

08:31 SLOVENSKO - Dopravný podnik Bratislava prerušil linku 801 do Maďarska. Krajina zatvorila hranice pre cudzincov a na hranici osadila betónovú zábranu.

08:20 SVET - V Hongkongu sa začalo hromadné testovanie obyvateľstva na nový druh koronavírusu. Dobrovoľné testy sú motivované snahou zvládnuť v poradí už tretiu vlnu epidémie nového koronavírusu, ktorá sa v Hongkongu začala koncom júna.

Od soboty, keď sa spustila registrácia, sa na testovanie prihlásilo už približne 510 000 ľudí.

Súvisiaci článok Mení sa zoznam červených krajín. Ktoré štáty a regióny sú rizikové? Čítajte 

08:04 SLOVENSKO - Zoznam rizikových krajín sa od utorka od 7.00 h mení. Pribúdajú doň Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko a Malta. Osoby prichádzajúce z rizikových krajín budú musieť absolvovať domácu karanténu.

07:00 SLOVENSKO - Od utorka platí opatrenie proti šíreniu koronavírusu, ktoré od 1. septembra zakazuje hromadné športové, kultúrne či spoločenské podujatia v exteriéroch nad 1000 osôb alebo v interiéroch nad 500 osôb.

Skryť Vypnúť reklamu

Výnimku zo zákazu budú mať hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19, a to nie starším ako 12 hodín.

06:02 SLOVENSKO - Maďarsko od 1. septembra na mesiac uzatvára hranice pre zahraničných turistov. Cestujúci z Maďarska sa na Slovensko dostanú cez šesť hraničných priechodov.

6:00 SVET - V Česku počet nových prípadov za posledné dni klesá. Testy v pondelok preukázali ochorenie u 257 ľudí.

Aktuálne je chorých 6 387 ľudí, hospitalizovaných je 147 pacientov.

Ak sa vám graf nezobrazuje kliknite sem.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 034
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 276
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 216
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 153
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 718
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 663
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 618
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 522
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 576
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).
Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.

Zuzana Kepplová.
Do skúmavky treba pľuť minútu, aby bolo dosť slín na test. Netreba robiť výtery z nosa a hrdla.

Neprehliadnite tiež

Mazurek a Uhrík končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Milan Mazurek v budove Najvyššieho súdu (vpravo).

Ako Slovensko a svet bojuje s koronavírusom (súhrn)

Situáciu okolo nového koronavírusu a ochorenia COVID-19 sledujeme každý deň minútu po minúte.

Ilustračné foto
Testovanie na Covid-19.