SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Počet infikovaných prudko stúpol (minúta po minúte)

Slovensko eviduje celkovo 4 300 prípadov nákazy koronavírusom. Pandémia si doteraz vyžiadala 37 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

21:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

20:30 SVET Približne 3000 ľudí protestovalo v centre Záhrebu proti obmedzeniam pohybu, ktoré počas pandémie nového koronavírusu zaviedla vláda.

Demonštranti niesli nápisy ako "Sloboda je našou silou" či "Rodičia a deti sú nešťastní". Len málo demonštrantov malo na tvári ochranné rúška a dodržiavalo vzájomné rozstupy.

V sobotu z Chorvátska hlásili 311 nových prípadov infekcie, čím sa celkový počet dosiaľ zaevidovaných prípadov v tejto zvýšil na 11 739. V Chorvátsku momentálne evidujú 2771 aktívnych prípadov nákazy.

19:50 SVET V Ríme sa koná protest popieračov pandémie a odporcov rúšok a vakcín.

"Všetkým ľuďom, ktorí sa dnes schádzajú v Ríme a ktorí si myslia, že pandémia neexistuje, odpovedáme číslami. Viac ako 274-tisíc nakazených a zhruba 35-tisíc mŕtvych. Bodka," odkázal im premiér Conte.

Skryť Vypnúť reklamu

Denný prírastok nových prípadov v piatok prekročil viac ako 1 700. To je najviac od začiatku mája.

19:19 SVET Známu bruselskú sochu cikajúceho chlapčeka obliekli do bieleho lekárskeho plášťa a nasadili mu rúško a tvárový štít.

"Touto formou chceme vzdať veľkú vďaku všetkým zamestnancom nemocníc, nielen lekárom a zdravotným sestrám, ale aj upratovačkám a všetkým, ktorí pracujú v nemocniciach. Všetci riskujú, všetci robia mimoriadnu prácu," povedal pre Marc Guebel, jeden z členov združenia, ktoré sa o túto 400 rokov starú bronzovú sochu stará.

18:40 SLOVENSKO V okresoch Bratislava, Senec a Pezinok sa od nedele do 30. septembra zakazuje organizácia hromadných podujatí v exteriéri nad 500 osôb alebo v interiéri nad 250 osôb.

Súvisiaci článok Opatrenia sprísňujú v Bratislave aj okresoch Senec a Pezinok Čítajte 

Dovolená nie je ani organizácia akcií v čase od 23.00 do 6.00 h, výnimkou sú svadby do 150 osôb.

Skryť Vypnúť reklamu

Zakázané budú aj návštevy v nemocniciach a interiéroch pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.

Vyplýva to z opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

17:25 SLOVENSKO V prípadoch nových infekcií v Bratislave ide o importované prípady o zahraničia, ale aj dohľadané kontakty. Zo zahraničných krajín je to najmä Ukrajina, Srbsko, Bulharsko a tiež dovolenkové destinácie Grécko a Slovinsko.

"Ďalej sme zistili pozitívne osoby medzi aktívne dohľadanými kontaktmi už pozitívnych osôb a sporadický výskyt prípadov v rámci celého Bratislavského kraja bez epidemiologických súvislostí s už pozitívnymi osobami," približuje regionálny úrad na sociálnej sieti.

17:00 SVET Do konca tohto roka možno v celosvetovom meradle zabrániť 770-tisíc úmrtiam chorých s COVID-19, ak sa budú dodržiavať preverené ochranné opatrenia ako je nosenie rúšok a dodržiavanie sociálneho odstupu.

Skryť Vypnúť reklamu

V globálnej projekcii vývoja pandémie nového koronavírusu to uviedol Inštitút pre meranie a vyhodnocovanie zdravia pri Washingtonskej univerzite v americkom Seattli.

15:12 SVET Sobotňajší prírastok 358 infikovaných v Rakúsku je takmer zhodný ako v piatok, kedy úrady ohlásili 357 nových prípadov koronavírusu.

S chorobou COVID-19 zomrelo v krajine celkovo 735 ľudí, pričom tento údaj sa po piatku nezmenil. Väčšina nových prípadov - 206 - sa vyskytla vo Viedni.

14:34 SVET Podnikatelia dostali výnimku z nariadenia, ktorým Maďarsko od 1. septembra najmenej na mesiac z dôvodu pandémie uzavrelo svoje hranice pre zahraničných občanov.

Od soboty môžu opäť bez obmedzení vycestovať do Maďarska, vyplýva z novely príslušného vládneho nariadenia, ktorá bola v piatok večer zverejnená v úradnom vestníku.

Skryť Vypnúť reklamu

14:00 SLOVENSKO Číslo nakazených novým koronavírusom za piatok je podľa premiéra Igora Matoviča zarážajúce.

Vyšší počet prípadov pripisuje otvoreným hraniciam. Myslí si však, že na druhú vlnu epidémie je Slovensko pripravené. Dostatok personálu obsluhujúcich pľúcne ventilácie by sme podľa neho mali aj v prípade násobného počtu pacientov, ktorí by ich potrebovali.

V súvislosti s opatreniami Maďarska na hraniciach avizoval predseda vlády telefonát maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi počas víkendu.

13:34 SVET Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi, ktorého pozitívne testovali na nový koronavírus a od piatku leží v nemocnici v Miláne s obojstranným zápalom pľúc, má za sebou pokojnú noc.

Mediálny magnát dýcha samostatne a je pod neustálym dohľadom. Leží v samostatnej izbe, nenachádza sa však na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Skryť Vypnúť reklamu

12:59 SVET V Iráne sa začal nový školský rok. Školy boli takmer sedem mesiacov zatvorené z dôvodu koronavírusovej pandémie.

Prezident Rúhání uviedol, že vzdelávanie 15 miliónov žiakov je rovnako dôležité ako zdravotníctvo. Školy zároveň vyzval, aby zaviedli hygienické opatrenia porovnateľné s tými v kasárňach.

Opätovné otvorenie škôl sa však stretlo aj s kritikou a obavami z možného nárastu počtu nakazených. Časť odborníkov s tým nesúhlasí a argumentuje, že na väčšine územia Iránu je epidemiologická situácia nepriaznivá a ohrozené sú životy miliónov žiakov a učiteľov.

12:40 SLOVENSKO Doteraz najvyšší denný nárast pozitívne testovaných na COVID-19 na Orave zaznamenali v Tvrdošínskom okrese.

Súvisiaci článok Okres Tvrdošín je oranžový, nákaza je aj v kláštore františkánov Čítajte 

Pribudlo ich až dvadsať, čím sa celkový počet od vypuknutia pandémie zvýšil na šesťdesiat.

Skryť Vypnúť reklamu

Situácia sa začala prudko zhoršovať vo štvrtok, keď odhalili sedem nakazených, z toho boli traja rehoľní bratia rádu Františkánov v Trstenej. V piatok pribudli piati chorí, v sobotu dve desiatky.

11:55 SVET Nový rekord hlási aj Ukrajina. V krajine za posledný deň pribudlo 2 836 prípadov infekcie. O viac ako sto sa tým zvýšil piatkový rekord, kedy úrady evidovali 2 723 nakazených. Celkovo sa už na Ukrajine infikovalo 133 787 ľudí, 2 811 ich s chorobou COVID-19 zomrelo.

11:22 SLOVENSKO Materskú školu vo Vrábľoch otvoria, koronavírus sa tam nepotvrdil.

"Nakoľko bola prítomnosť vírusu u zamestnankýň testovaním vylúčená, krízový štáb rozhodol, že od pondelka 7. septembra sa obnovuje prevádzka materskej školy," informovala radnica.

Skryť Vypnúť reklamu

10:57 SVET Rusko zaznamenalo 5 205 nových prípadov nákazy koronavírusom a 110 súvisiacich úmrtí. Celkový počet nakazených stúpol na 1 020 310. Obetí pandémie je od jej vypuknutia už 17 759.

Najviac nových prípadov nákazy potvrdila Moskva (671), nasleduje Petrohrad (195), Moskovská oblasť (168), Nižnonovgorodská oblasť (154) a Rostovská oblasť (144). V Rusku je v súčasnosti 164 425 aktívnych prípadov.

10:50 SLOVENSKO Podľa Úradu verejného zdravotníctva sa vzhľadom na takmer 6 000 vykonaných testov vysoký denný prírastok predpokladal. Vyššie počty infikovaných očakávajú hygienici aj v nasledujúcom období, súvisí to s návratom detí do škôl aj podovolenkovým návratom pracujúcich do zamestnania.

Početnejší výskyt potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 zaznamenali regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Nitre a Dolnom Kubíne.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok V okrese Nitra pribudlo 22 prípadov, ide najmä o dohľadané kontakty Čítajte 

Všetky potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v okrese Tvrdošín sú dohľadané kontakty z identifikovaného a podchyteného ohniska nákazy. Hygienici vydali pre okresy Trstená a Tvrdošín odporúčanie obmedziť sociálne kontakty a vydanie zákazu návštev v nemocnici.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre eviduje zväčša aktívne dohľadané kontakty monitorovaných ohnísk nákazy, v niektorých prípadoch sa v súčasnosti vykonáva epidemiologické vyšetrovanie.

Bratislavskí hygienici došpecifikujú informácie k novým prípadom v priebehu dňa.

10:00 SLOVENSKO Na Slovensku sa novým koronavírusom nakazilo ďalších 226 ľudí. Laboratóriá otestovali 5 947 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 104 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie.

Je to vôbec prvýkrát od začiatku pandémie, kedy denný prírastok prekonal 200.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Koronavírus na Slovensku: Laboratóriá hlásia nový denný rekord Čítajte 

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch: Bratislava (75), Nitra (22), Tvrdošín (20), Prešov (8), Dunajská Streda (6), Košice (6), Nové Zámky (6), Pezinok (6), Trnava (6), Žilina (6), Senec (5), Stará Ľubovňa (5), Michalovce (4), Prievidza (4), Šaľa (4), Trenčín (4), Lučenec (3), Poprad (3), Spišská Nová Ves (3), Vranov nad Topľou (3), Banská Bystrica (2), Bardejov (2), Čadca (2), Ružomberok (2), Sabinov (2), Senica (2), Skalica (2), Veľký Krtíš (2), Žiar nad Hronom (2), Dolný Kubín (1), Komárno (1), Malacky (1), Martin (1), Námestovo (1), Považská Bystrica (1), Snina (1), Sobrance (1), Topoľčany (1).

V nemocniciach je hospitalizovaných 95 ľudí s podozrením na COVID-19 alebo potvrdeným ochorením. Z nich má potvrdené ochorenie 73 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je osem ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

9:29 SVET V Austrálii pribudlo 83 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, čím ich celkový počet stúpol na 26 207.

Počet nakazených tu niekoľko posledných týždňov výrazne klesá, čo je výsledkom obmedzení zavedených v Melbourne aj v štáte Viktória.

9:00 SVET Austrálska polícia zadržala desiatky ľudí na nepovolených protestoch proti prísnym obmedzeniam súvisiacim s koronavírusovou pandémiou, ktoré sa konali na viacerých miestach v Melbourne.

Polícia taktiež zatkla troch ľudí na nepovolenom proteste v Hyde Parku v Sydney. Ďalší protest v tomto meste sa konal pri Olympijskom parku.

8:02 SVET V Nemecku za posledný deň pribudlo 1 378 nových prípadov nákazy koronavírusom. Dnešná bilancia je v porovnaní s piatkom o niečo nižšia, keď úrady ohlásili 1 430 nakazených.

Skryť Vypnúť reklamu

Počet úmrtí spojených s chorobou COVID-19 v Nemecku dosiahol 9 324, z toho dvaja ľudia zomreli za posledný deň. Úrady tiež registrujú zhruba 222 900 vyliečených.

Reprodukčné číslo je teraz v Nemecku na hodnote 0,85, teda pomerne výrazne pod kritickou hodnotou jedna.

7:40 SVET V Indii sa koronavírusom nakazilo už viac ako štyri milióny ľudí. Celková bilancia krajiny sa tak priblížila Brazílii, ktorá je z hľadiska počtu infikovaných na druhom mieste po USA.

6:47 SVET V Číne pribudlo 10 nakazených, všetko ide o importované prípady. Celkovo je v krajine 194 aktívnych prípadov.

06:00 SVET Česko opäť hlási denný rekord infikovaných. V piatok pribudlo 798 nových prípadov, čo je najviac od začiatku pandémie.

Na COVID-19 zomrelo 429 pacientov, koronavírusom sa doteraz nakazilo 27 250 ľudí, vyliečilo sa ich viac ako 19-tisíc a aktuálne je nakazených takmer 7 800.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 6. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 4. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 5. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 7. Budúcnosť M&A v Európe
 8. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 9. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 10. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 31 719
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 11 819
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 248
 4. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 088
 5. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 812
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 601
 7. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 517
 8. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 463
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 417
 10. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 281
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.
Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak nie sme vo vojne

Čo robíme, keď sa vyloďujeme, zhadzujeme atómky a národne povstávame proti hnusobe?

Zuzana Kepplová.
Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Igor Matovič prichádzajú na tlačovú konferenciu v Prezidentskom paláci.

Neprehliadnite tiež

Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Malá obec nesmie spustiť privatizáciu vodární. Prokurátor vidí ovocie otráveného stromu

Starosta porušil štyri zákony, majetok dediny predáva i kupuje.

Starosta Čerhova Jaroslav Bajužik.

Podklad, listy, konáriky, penetrácia, asfalt. Aj tak opravujú košické chodníky

Firma: Stáva sa, nevadí. Mesto, vedúca, poslanec: Môže byť problém.

Firma odmieta, že by nečistoty pod penetračnou vrstvou ovplyvnili kvalitu a životnosť chodníka.
Ilustračné foto.