SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Pribudli desiatky nových prípadov (minúta po minúte)

Slovensko eviduje celkovo 4 614 prípadov nákazy koronavírusom. Pandémia si doteraz vyžiadala 37 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

19:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

18:43 SVET Veľká Británia zaznamenala najvyšší denný prírastok nových prípadov od mája. Úrady oznámili 2 988 nových infekcií a dve nové úmrtia.

Časť nárastu nových prípadov sa dá pripísať rozšírenému testovaniu, ktoré identifikuje nakazených s miernymi alebo žiadnymi príznakmi. Vyšší počet nakazených tiež prišiel v čase, keď sa britské deti vrátili do školy.

Počet hospitalizácií a úmrtí zatiaľ neukazuje zodpovedajúci nárast. Británia má najvyšší počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 v Európe, a to 41 551.

18:00 SVET Mexiko pracuje na vývoji vlastnej vakcíny voči koronavírusu, ktorá by mohla byť pripravená na použitie na jar budúceho roku.

Podľa biologičky Esther Orozcovej, ktorá koordinuje boj proti koronavírusu v Mexiku, vyvíja očkovaciu látku súkromná spoločnosť Laboratorio Avimex. Spolupracuje pritom s odborníkmi z mexickej národnej univerzity UNAM a vládneho inštitútu pre sociálnu bezpečnosť IMSS.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ich výskum je už v pokročilej fáze. Myslím, že (vakcína) bude pripravená do jari alebo do začiatku leta," povedala Orozcová v rozhovore pre agentúry Reuters.

16:20 SLOVENSKO Bratislavské Staré Mesto ruší viaceré podujatia, ktoré sa mali konať v najbližších dňoch. Ukončilo tiež prevádzku Propelleru na Rázusovom nábreží.

Mestská časť preto ruší Staromestské hry seniorov, ktoré sa mali pôvodne konať v pondelok, ale taktiež pravidelné stretnutia starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej s obyvateľmi, ktoré sa konajú pravidelne v Propelleri.

13:40 SLOVENSKO V momente, keď bude prípadov nákazy COVID-19 pribúdať toľko, že hygienici nebudú schopní dohľadávať kontakty, budeme musieť nasadiť celoplošné opatrenia.

Premiér Matovič to uviedol v diskusnej relácii Na telo. Rozhodujúci teda nemá byť počet prípadov, ale výskyt komunitného šírenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Budúci týždeň plánuje zúčastniť sa aj na zasadnutí pandemickej komisie.

13:33 SVET Francúzsko rozšírilo zoznam "červených zón" o ďalších sedem departementov.

Až 28 z celkového počtu 101 francúzskych pevninských a zámorských departementov vláda považuje za "červené zóny", v rámci ktorých môžu tamojšie úrady zaviesť prísnejšie opatrenia s cieľom obmedziť šírenie nákazy.

V piatok Francúzsko potvrdilo takmer 9 000 nových prípadov, v sobotu ďalších 8 550.

13:16 SVET Talianska vláda plánuje až do konca septembra predĺžiť platnosť epidemiologických opatrení vrátane nosenia ochranných rúšok na tvár či dodržiavania fyzických odstupov medzi ľuďmi. Stať sa tak má v dôsledku narastajúceho počtu nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Talianska vláda predĺži platnosť epidemiologických opatrení Čítajte 

Taliansko momentálne zažíva najvyšší nárast v počte nových prípadov od začiatku mája.

Za uplynulý piatok tam pribudlo vyše 1700 infikovaných, čo je od uvedeného obdobia vôbec najvyšší denný prírastok. V sobotu pribudlo 1959 nových prípadov nákazy a 16 súvisiacich úmrtí.

11:59 SVET Melbourne predĺžilo karanténne opatrenia. Platiť budú do konca septembra, teda o dva týždne dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo. Podľa najnovšieho nariadenia bude mesto uzatvorené až do 28. septembra.

Štát Viktória, v ktorom sa Melbourne nachádza, zaznamenal 63 nových prípadov infekcie a päť úmrtí.

Napriek tomu, že ide o výrazný pokles počtu prípadov nákazy za 24 hodín, epidemiológia sa zhodujú, že nie je dostatočný na to, aby zabránil opätovnému zrýchleniu šírenia infekcie. Ešte začiatkom augusta zaznamenávali vo Viktórii zhruba 700 infikovaných denne.

Skryť Vypnúť reklamu

11:20 SLOVENSKO Podľa Úradu verejného zdravotníctva sú dnešné prípady aktívne dohľadané a importy zo zahraničia, sporadicky sa vyskytli aj prípady bez súvislosti so známymi prípadmi ochorenia.

"Epidemiológovia testujú osoby vracajúce sa z rizikových krajín, suspektné osoby a ďalšie indikované na testovanie," uvádza úrad.

V regiónoch naďalej zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, vyhľadávajú kontakty pozitívnych osôb a nariaďujú im domácu izoláciu a testovanie.

11:00 SVET V Maďarsku pribudlo 495 prípadov nákazy . Je to o niečo menej ako 510 infikovaných z piatka.

Počet pozitívne testovaných v Maďarsku už takmer dva týždne kontinuálne rástol. Celkový počet osôb s pozitívnym testom na koronavírus sa v Maďarsku zvýšil na 8 387, počet úmrtí zostal nezmenený (624).

Skryť Vypnúť reklamu

Počet aktívnych prípadov infekcie je 3 805, 3 958 ľudí sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo.

10:26 SVET V Indii pribudlo v sobotu 90 632 potvrdených prípadov koronavírusovej nákazy, čo je najvyšší denný nárast od začiatku pandémie nielen v tejto ázijskej krajine, ale aj v globálnom meradle.

Celkový oficiálny počet zaznamenaných prípadov sa tak zvýšil na 4 113 811. Viac infikovaných majú už len USA a Brazília.

Za uplynulý deň pribudlo aj 1065 úmrtí, ich celkový počet dosiahol 70 626.

10:00 SLOVENSKO V sobotu pribudlo 88 nakazených novým druhom koronavírusu, ich celkový počet tak stúpol na 4 614.

Laboratóriá otestovali 2 462 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších päť pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch: Bratislava (34), Nové Zámky (11), Michalovce (8), Nitra (8), Stará Ľubovňa (5), Trnava (3), Dunajská Streda (2), Komárno (2), Malacky (2). Trebišov (2), Dolný Kubín (1), Galanta (1), Ilava (1), Levice (1), Piešťany (1), Púchov (1), Ružomberok (1), Sabinov (1), Senec (1), Snina (1) a Trenčín (1).

Skryť Vypnúť reklamu

Hodnota sedemdňového kĺzavého mediánu je na čísle 88.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 78 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží 11 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

9:30 SLOVENSKO V Univerzitnej nemocnici Bratislava platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach.

"Bezpečnosť našich pacientov je pre nás na prvom mieste, preto prosíme všetkých príbuzných pacientov o rešpektovanie nariadenia," uviedla nemocnica.

9:00 SVET Mexiko hlási ďalších 6 319 nakazených a 475 súvisiacich úmrtí. Dohromady stredoamerická krajina eviduje 629 409 prípadov a 67 326 mŕtvych. Samotná vláda však pripúšťa, že skutočné počty sú zrejme oveľa vyššie.

Skryť Vypnúť reklamu

8:00 SLOVENSKO V Bratislave a okolí platia sprísnené pravidlá nakoľko 14 denná incidencia ochorení v okrese Bratislava I prekročila hodnotu 50 nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov a v okresoch Bratislava II až V a Pezinok prekročila hodnotu 25 nových prípadov na 100-tisíc ľudí.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

 • Vo všetkých bratislavských mestských častiach a v okresoch Senec a Pezinok je zakázané usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy v exteriéri nad 500 osôb alebo v interiéri nad 250 osôb.
 • Dovolená nie je ani organizácia akcií v čase od 23.00 do 6.00 h, výnimkou sú svadby do 150 osôb.
 • Zakázané sú aj návštevy v nemocniciach a interiéroch pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.
 • Plavárne a kúpaliská musia obmedziť kapacitu na 50 percent zo stanovenej kapacity.
 • Neodporúča sa organizovať hromadné podujatie určené pre seniorov.
 • Opatrenie platí od 6. septembra 2020 do 30. septembra.

7:03 SVET Južná Kórea hlási najmenší denný nárast počtu prípadov za tri týždne. Do sobotňajšej polnoci ich pribudlo 167, čo je o jedného menej ako v predchádzajúci deň.

Skryť Vypnúť reklamu

Štvrtý deň po sebe tak majú menej ako 200 infikovaných denne. V krajine zrejme zabrali opatrenia, ktoré majú zabrániť prehĺbeniu druhej vlny pandémie.

6:30 SVET V Nemecku za posledný deň pribudlo 988 potvrdených prípadov koronavírusovej nákazy a dokopy ich už miestne úrady zachytili 249 985. Tieto čísla sú však málo vypovedajúce o skutočnom vývoji epidémie, pretože v nedeľu bývajú počty hlásených prípadov často nižšie kvôli tomu, že niektoré regionálne úrady dáta neposkytujú.

V sobotu Nemecko malo 1 378 nových prípadov a v piatok ich ohlásilo 1430.

Reprodukčné číslo je teraz v Nemecku na kritickej hodnote 1,0.

06:00 SVET Sobota priniesla v Česku nižšie čísla infikovaných, krajina hlásila rekordné denné prírastky štyri dni po sebe.

Pribudlo 508 nových prípadov, cez víkend sa však tradične testuje menej. České ministerstvo zdravotníctva tento údaj ešte nezverejnilo. Z COVID-19 sa vyliečilo 19 039 pacientov, chorobe podľahlo 431 ľudí a aktuálne chorých ich je 8 282.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 38 903
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 172
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 448
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 9 801
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 050
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 932
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 227
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 910
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 709
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 602
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Odberné miesto v električkách Dopravného podniku Bratislava na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie. PCR testy odhalili viac ako 234-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 965 obetí.

16 h
Nemocnice v Londýne sú pod tlakom.

Nový kmeň môže byť smrteľnejší.

5 h
Polícia zasahuje na proteste v Moskve.

Na protestoch zadržali už vyše 2 200 ľudí.

11 h
Publicista Matúš Ritomský.

Je opodstatnené interpretovať dianie pomocou psychiatrických diagnóz?

21. jan

Neprehliadnite tiež

Utrhnuté bočnice mosta v Kysaku.

Kovové časti sú odtrhnuté, v strede konštrukcie je diera a drevo zhnité.

5 h
Riaditeľ Juraj Briškár.

Zariadenie má vyše sto nakazených. Trnka: Možno došlo k zlyhaniu vedenia.

6 h