SME
Piatok, 20. máj, 2022 | Meniny má Bernard

Od štvrtka platia na Slovensku obmedzenia pri hromadných podujatiach (minúta po minúte)

Celkovo sa nakazilo 4 888 ľudí.

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sme sledovali naživo (minúta po minúte)

19:59 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj vo štvrtok.

SkryťVypnúť reklamu

19:30 SVET Nemecko pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu zaradilo región hlavného mesta Českej republiky na zoznam rizikových oblastí.

19:02 SVET V Anglicku sa bude môcť schádzať nanajvýš šesť ľudí. Toto jediné "pravidlo šiestich" od pondelka nahradí zákaz stretávania sa viac ako 30 ľudí, a tiež pravidlo, že sa môžu schádzať členovia najviac dvoch domácností. Ľudia musia podľa premiéra Borisa Johnsona čo najviac obmedziť kontakt s ostatnými.

18:13 SVET Honduras a Guatemala zavreli hranice pre cudzincov. V krajinách taktiež platia prísne epidemiologické opatrenia.

17:32 SVET Európska komisia ukončila prípravné rozhovory so spoločnosťou BioNTech-Pfizer o nákupe potenciálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

BioNTech-Pfizer je šiestou spoločnosťou, s ktorou komisia uzavrela rokovania.

SkryťVypnúť reklamu

Plánovaná zmluva by umožnila všetkým členským štátom Európskej únie kúpiť vakcínu, prípadne ju darovať krajinám s nižšími až strednými príjmami alebo ju presmerovať do európskych krajín.

17:20 SLOVENSKO Mestská polícia v Banskej Bystrici sa chystá kontrolovať cestujúcich MHD , či dodržiavajú hygienické opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19 v autobusoch a trolejbusoch.

Zaznamenala podnety, ktoré sa týkajú nedostatočného dodržiavania hygienických opatrení. Upozornila na to na sociálnej sieti.

16:57 SVET Nemecká vláda od 1. októbra zruší plošné varovanie pred cestami do viac ako 160 krajín mimo Európskej únie a schengenského priestoru.

Po novom bude riziko posudzovať pre každú krajinu zvlášť.

16:50 SLOVENSKO Matovič v mene všetkých troch krajín apeloval na ľudí, aby boli aj počas druhej vlny pandémie zodpovední.

SkryťVypnúť reklamu

"Tento boj naozaj vyhráme vtedy, keď budeme spoločne zodpovední. Keď si uvedomíme, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii," vyhlásil Matovič.

"Myslíme si, že aj obyčajné rúško chráni životy," pokračoval s tým, že nosenie rúšok zostane popri zodpovednom správaní kľúčovým nástrojom boja proti pandémii aj v druhej vlne.

16:43 SLOVENSKO Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii po stretnutí predsedov vlád Slavkovského formátu vo Viedni ubezpečil, že hranice medzi Slovenskom, Českou republikou a Rakúskom zostávajú nateraz otvorené.

Rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza pri tejto príležitosti pozval na návštevu Slovenska.

16:41 SLOVENSKO Opozičný Smer sa obráti na Ústavný súd v súvislosti s novelou zákona o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

SkryťVypnúť reklamu

V stredu to potvrdil predseda strany Robert Fico.

"Aj tento zákon ideme atakovať na Ústavnom súde, pretože je to len a len bohapusté zisťovanie informácií," skonštatoval.

16:10 SLOVENSKO V prípade taxislužieb odporúčajú hygienici cestujúcim sedieť na zadných sedadlách.

"Odporúčame zabezpečiť vhodné oddelenie priestorov vodiča od priestoru pre pasažiera, zabraňujúce voľnému prieniku aerosólu medzi týmito priestormi," uviedli hygienici.

15:42 SLOVENSKO Od štvrtka vstúpia do platnosti nové opatrenia, ktoré zjednotia podmienky organizácie hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy.

Pre všetky hromadné podujatia bude platiť obmedzenie na 1000 osôb v jednom okamihu pre exteriér a 500 osôb v jednom okamihu v interiéroch.

SkryťVypnúť reklamu

Platí to rovnako aj pre svadobné a pohrebné obrady, cirkevné i civilné, ako aj výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania a sviatosti birmovania.

15:33 SLOVENSKO Prezidentka Zuzana Čaputová nenapadne novelu zákona o elektronických komunikáciách na Ústavnom súde, ak v krátkom čase príde k novelizácii zákona, ktorá zohľadní nedávne rozhodnutie Ústavného súdu k podobnej právnej úprave.

Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

15:30 SLOVENSKO Základným a overeným spôsobom, ako znížiť až zastaviť šírenie koronavírusovej infekcie, ostávajú 3 základné a jednoduché prístupy: odstup od chorého, zvýšená a správna hygiena rúk a správne nosenie rúšok.

Praktický lekár pre dospelých Kristián Bucsay z Nemocnice Agel Košice-Šaca spolu s farmaceutom Dávidom Ferkom zodpovedali základné otázky, ako sa dá rozoznať chrípka od koronavírusu či kedy vyhľadať lekára. Hovorili aj o očkovaní a "babských receptoch".

SkryťVypnúť reklamu

15:15 SVET Nosenie rúšok je povinné v celom Paríži a na jeho vnútorných predmestiach.

14:38 SVET Britská vláda zaradila grécky ostrov Mykonos na svoj karanténny zoznam. Ľudia, ktorí pricestujú z istých gréckych ostrovov, sa od stredy musia podrobiť povinnej 14-dňovej karanténe.

Kontinentálne Grécko si však zachová výnimku z povinnej karantény, uviedol britský minister dopravy Grant Shapps.

14:12 SLOVENSKO V Ústrednej vojenskej nemocnici Ružomberok v stredu zomrel 78-ročný pacient s ochorením COVID-19.

Ležal na Anestéziologicko-resuscitačnom oddelení pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Presnú príčinu úmrtia určí až pitva.

"Na oddelení ARO sú momentálne napojení na umelú pľúcnu ventiláciu dvaja pacienti vo veku 77 a 76 rokov, obaja z Trstenej," priblížila aktuálny stav hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalší štyria pacienti ležia na klinike infektológie. "Ide o dvoch pacientov z Trstenej vo veku 89 a 87 rokov, 78-ročného pacienta z okresu Dolný Kubín a 42 ročného pacienta z Liptovského Mikuláša," dodala Dišková.

13:57 SLOVENSKO Zo 161 dnešných pozitívnych testov je až 17 z okresu Tvrdošín, za posledný týždeň potvrdili ochorenie už 55 obyvateľom tohto okresu.

Hygienici predpokladajú, že to nie je konečné číslo.

Súvisiaci článok Nakazili sa na dovolenke v Chorvátsku. Cestovali spolu autobusom Čítajte 

Jedným z prvých chorých bol kňaz z rehole františkánov v Trstenej, ktorý bol v Chorvátsku na dovolenke. Spolu s ním minulý štvrtok testy odhalili ďalších šesť pozitívnych ľudí, z toho boli jeho dvaja rehoľní bratia.

V piatok pribudlo ďalších päť nakazených, v sobotu až dvadsať, včera šesť, dnes 17, čím sa počet za posledný týždeň zvýšil na 55.

SkryťVypnúť reklamu

Sú medzi nimi účastníci zájazdu aj ich blízke kontakty, na ktoré sa ochorenie prenieslo neskôr.

13:50 SLOVENSKO Na odmeny pre pracovníkov z prvej línie počas pandémie pôjde 77 miliónov eur. Pôvodne plánovali použiť 50 miliónov eur.

Informoval o tom minister financií Eduard Heger počas brífingu ministrov k odmenám ľuďom, ktorí boli počas pandémie v prvej línii.

Odmeny dostane 11 180 príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru, ale aj členovia krízového manažmentu a pracovníci ministerstva vnútra.

Odmeny dostane aj 6 972 vojakov, vojenských lekárov a civilných zamestnancov, ktorí boli v priamom styku s ľudmi pozitívne testovanými na koronavírus.

13:34 SLOVENSKO Rodič, ktorý nepošle dieťa do škôlky alebo školy pre obavu z nakazenia sa koronavírusom, nebude mať nárok na pandemické ošetrovné.

SkryťVypnúť reklamu

Vyplýva to z návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorý v stredu schválila vláda.

Rodič však bude mať aj naďalej nárok na pandemické ošetrovné, ak počas trvania krízovej situácie budú predškolské zariadenia, školy alebo konkrétne triedy uzatvorené na základe rozhodnutia príslušného orgánu.

13:07 SLOVENSKO Početnejší výskyt ochorení COVID-19 za včerajší deň evidujú regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave a Dolnom Kubíne.

Územná pôsobnosť RÚVZ so sídlom v Bratislave: Medzi pozitívnymi osobami sú importy zo zahraničia, osoby, ktoré prišli do kontaktu s COVID-19 a evidujú aj sporadický výskyt v rámci celého Bratislavského kraja.

Výchovno-vzdelávací proces je doposiaľ prerušený v 12 predškolských a školských zariadeniach.

SkryťVypnúť reklamu

Územná pôsobnosť RÚVZ so sídlom v Dolnom Kubíne: Zväčša ide o kontakty z lokalizovaného a podchyteného ohniska nákazy (osoby cestovali spolu na zájazd), v tejto súvislosti sa bude v najbližších dňoch uskutočňovať početnejšie testovanie kontaktov potvrdených prípadov, preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov ešte narastie.

13:00 SVET Testy odpadových vôd na prítomnosť koronavírusu v Maďarsku naznačili, že na väčšine územia krajiny sa začalo komunitné šírenie nákazy, pričom najpravdepodobnejšími ohniskami infekcie budú v nadchádzajúcich dňoch mestá Nyíregyháza, Budapešť a Debrecín.

Informoval o tom v stredu spravodajský server privatbankar.hu s odvolaním sa na aktuálne údaje Národného centra zdravia.

Podľa tejto inštitúcie štyri až desať dní po náraste koncentrácie vírusu v splaškoch prichádza rast počtu symptomatických ochorení na COVID-19, avšak táto metóda nezohľadňuje privlečené prípady nákazy a ani individuálne ohniská.

SkryťVypnúť reklamu

12:50 SVET Počet prípadov nákazy v Poľsku za uplynulých 24 hodín vzrástol o 421 a dosiahol 71 497.

V utorok ochoreniu podľahlo v Poľsku ďalších 11 ľudí, čím sa celkový počet obetí zvýšil na 2147.

12:30 SVET V Slovinsku zaznamenali za utorok 79 pozitívnych testov na koronavírus z 2560 urobených, vyplýva z údajov tamojšej vlády.

Ide o najvyšší denný prírastok prípadov od začiatku pandémie. Počet aktívnych prípadov nákazy je 590.

12:19 SLOVENSKO Karanténne opatrenia v základných školách vo Zvolene pre koronavírus zatiaľ nemuseli prijať.

Hovorca mesta Martin Svatuška potvrdil, že v školách, ktorých zriaďovateľom je samospráva, je riadne vyučovanie.

12:05 SLOVENSKO Slovensko v súvislosti s pandémiou čelí veľkej dezinformačnej kampani. Je to najväčší zápas, ktorý treba zviesť. Uviedol to minister zdravotníctva Marek Krajčí.

SkryťVypnúť reklamu

"Situácia na Slovensku sa zhoršuje. Nie sme takí jednotní, ako sme boli na začiatku, keď pandémia vypukla na území SR," povedal Krajčí.

Podotkol, že Česko nepomáha pri boji s dezinformáciami.

"Blížia sa tam voľby. Spoločnosť je tam roztrieštená a mnohokrát aj odborníci dávajú protichodné stanoviská."

12:02 SVET Český premiér Andrej Babiš uviedol, že si v utorok písal s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Berlín pravdepodobne chystá obmedzenia pre cestovanie Pražanov do Nemecka.

12:00 SVET Belgicko sa rozhodlo zaradiť Prahu na koronavírusovom semafore do červenej kategórie, uvádza veľvyslanectvo Česka v Bruseli.

Po návrate bude povinná karanténa a tiež aj test na COVID-19.

11:53 SLOVENSKO Ústavný súd eviduje 41 podaní týkajúcich sa povinnej štátnej karantény alebo iných opatrení prijatých v súvislosti so šírením COVID-19.

SkryťVypnúť reklamu

"V 32 prípadoch sú sťažovateľmi fyzické osoby a v deviatich prípadoch sú sťažovateľmi právnické osoby," konštatovala ÚS Martina Ferencová.

Tri z podaní boli podľa jej slov vybavené odložením, ďalšími sa ÚS stále zaoberá.

11:52 SLOVENSKO Kapacity zdravotníkov sa posilnia aj v prípade, že by sa Slovensko dostalo do závažnejších fáz pandémie.

Vyplýva to z novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve, ktorú podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

11:42 SVET Od štvrtka bude povinné nosiť rúško vo vnútorných priestoroch v celej Českej Republike, uviedol minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Podrobnosti vydá ministerstvo v priebehu dňa. Nové opatrenia sa majú vzťahovať aj na regióny, ktoré sú z hľadiska semafora, teda epidemiologického ohrozenia, úplne bezproblémové.

SkryťVypnúť reklamu

11:35 SLOVENSKO Prezidentka Zuzana Čaputová opätovne nepodpísala novelu zákona o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Poslanci minulý týždeň prelomili veto hlavy štátu a opätovne legislatívu schválili po tom, ako ju prezidentka vrátila parlamentu.

Úrad verejného zdravotníctva bude môcť podľa novej legislatívy získavať od operátorov telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v "červených" krajinách.

11:30 SLOVENSKO Návrh na odmeňovanie pracovníkov v prvej línii v boji proti koronavírusu je vo finálnej fáze.

Pred stredajším rokovaní vlády to uviedol minister Krajniak. "Myslím si, že naozaj veľmi skoro sa dozviete výsledky," povedal.

Podľa neho išlo v poslednej dobe predovšetkým o upresňovanie postojov. Ako objasnil, tak v sociálnej, ako aj v zdravotníckej sfére totiž pôsobia štátne zariadenia, ale aj zariadenia Vyšších územných celkov, či miest a obcí, no aj neštátne súkromné zariadenia.

SkryťVypnúť reklamu

11:25 SLOVENSKO Zoznam otvorených hraničných priechodov s Maďarskom sa opäť rozšíri. Od štvrtka 10. septembra sa otvára starý hraničný priechod v Rajke.

Vodiči ho budú môcť využiť doobeda v čase od 6.00 do 8.00 h a popoludní od 15.00. do 17.00 h. Ministerstvo vnútra o tom informovalo na sociálnej sieti.

11:13 SLOVENSKO Podozrenie na koronavírus sa na ministerstve práce sa nepotvrdilo. „Zamestnankyne, ktoré boli choré mali negatívne testy,“ informoval minister práce Milan Krajniak.

Minister tak nemusel ísť na testy.

11:11 SLOVENSKO V Bratislavskom kraji je z dôvodu protiepidemiologických opatrení prerušená prevádza v ôsmich školách a škôlkach.

Vyplýva to z údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.

Počas utorka do zoznamu pribudla Súkromná stredná športová škola M. C. Sklodowskej, Súkromná materská škola Kozia, Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej a Súkromné gymnázium Česká.

11:04 SLOVENSKO Nezaradení poslanci na čele s Petrom Pellegrinim navrhujú zvýšiť sumu pandemického ošetrovného zo súčasných 55 percent na 75 percent hrubej mzdy zamestnanca, resp. vymeriavacieho základu samostatne zárobkovo činnej osoby.

Ošetrovné by sa tak zvýšilo len v čase krízovej situácie. Súčasnú výšku považuje Pellegrini za nedostatočnú.

10:56 SLOVENSKO Zatváranie hraníc je z pohľadu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka (nominant SaS) krajné riešenie.

"Osobne sa prihováram za to, aby sme hľadali také riešenia, ktoré nám pred týmto uzatvorením hraníc dajú určitú flexibilitu. Samozrejme, nemôžeme nevidieť, že v susedných krajinách, osobitne v Česku a Rakúsku, dramaticky narástli čísla infikovaných," povedal Korčok.

10:52 SLOVENSKO Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že dievča, ktoré zomrelo v nitrianskej nemocnici malo aj závažnú základnú diagnózu a tiež vysoký stupeň obezity.

To je v prípade koronavírusu podľa ministra vysoký rizikový faktor u pacienta s COVID-19.

Načítavam video...

Ako ďalej uviedol Krajčí, situácia na Slovensku zhoršuje. "Urobíme maximum preto, aby sme tú druhú vlnu čo najlepšie zvládli a aby sme mali čo najmenej hospitalizovaných a čo najmenej mŕtvych," informoval minister zdravotníctva.

Predpokladá, že so stúpajúcim počtom pozitívne nakazených bude stúpať aj počet testovaných. Zároveň doplnil, že kapacity sú zatiaľ uspokojivé.

10:47 SVET Rusko zaznamenalo v stredu 142 nových úmrtí v priebehu posledných 24 hodín, čím celkový počet obetí epidémie v krajine prekročil 18 000.

Počet infikovaných stúpol o 5128, čo je najviac od polovice augusta. Celkovo sa nakazilo už 1 041 007 ľudí.

10:46 SVET Organizátori najväčšej leteckej šou v Číne, ktorá sa mala konať v novembri, oznámili, že podujatie sa vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu neuskutoční.

Letecká šou, známa pod názvom China International Aviation & Aerospace Exhibition, sa od roku 1996 tradične koná každé dva roky v juhočínskom meste Ču-chaj.

Ďalší ročník podujatia bude v roku 2022, potvrdili organizátori.

10:37 SVET Nákazu koronavírusom potvrdili laboratórne testy v Maďarsku za uplynulých 24 hodín 411 ľuďom.

S ochorením COVID-19 zomreli dvaja muži vo veku 103 a 72 rokov, ktorí trpeli aj ďalšími chorobami.

10:17 SLOVENSKO Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici sprevádzkovala veľkokapacitné mobilné odberové miesto na testovanie COVID -19.

Zriadenie odberového miesta stálo jednorazovo 3 500 eur a mesačné náklady za prenájom unimobuniek sú 750 eur.

Odberové miesto na parkovisku na Mičinskej ceste nemocnica vybudovala na základe zhoršujúcej sa situácie šírenia ochorenia COVID-19.

10:01 SLOVENSKO Na Slovensku pribudlo 161 nových prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá otestovali 5 309 vzoriek, spolu otestovali už takmer 366-tisíc vzoriek.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v Bratislave (44), okrese Tvrdošín (17), Prešov (9), Nitra (8), Stará Ľubovňa (7), Žilina (7), Malacky (5), Michalovce (5), Senec (5), Trenčín (5), Komárno (4), Pezinok (4), Trnava (4), Galanta (3), v Košiciach (3), ďalej v okrese Nové Zámky (3), Prievidza (3), Snina (3), Dunajská Streda (2), Poprad (2), Šaľa (2), Banská Bystrica (1), Brezno (1), Detva (1), Gelnica (1), Hlohovec (1), Ilava (1), Liptovský Mikuláš (1), Lučenec (1), Nové Mesto nad Váhom (1), Partizánske (1), Považská Bystrica (1), Rimavská Sobota (1), Sabinov (1), Skalica (1), Sobrance (1) a Svidník (1).

Je medzi nimi 78 žien a 83 mužov, sú vo veku od 2 do 89 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 131 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 98 pacientov. Na JIS je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 7 pacientov.

Celkovo sa na u nás infikovalo 4 888 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa ďalších 34 pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 2 947 ľudí.

Ak sa vám graf nezobrazuje správne, kliknite tu

9:47 SLOVENSKO Vo fakultnej nemocnici v Nitre zomrelo v utorok 16-ročné dievča, ktoré malo dýchacie problémy a zistili u nej nový koronavírus.

"Môžeme potvrdiť, že sme počas víkendu prijali na kliniku detí a dorastu polymorbídnu pacientku so závažnými chronickými ochoreniami, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19," povedala hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

Dodala, že pacientka bola následné preložená na infekčnú kliniku, kde zomrela.

9:34 SLOVENSKO Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku zakázalo návštevy na všetkých lôžkových oddeleniach.

Nemocnica tým reaguje na vývoj situácie súvisiacej s nárastom počtu nakazených pacientov na Slovensku, ako aj s nárastom počtu hospitalizovaných pacientov s COVID-19 v ÚVN SNP Ružomberok.

Zákaz návštev platí do odvolania.

9:17 SLOVENSKO V prípade, ak sa študentovi na internátoch Univerzity Komenského v Bratislave potvrdí pozitívny test, podľa dostupných možností mu bude poskytnuté ubytovanie v izolačnej izbe.

Na internátoch UK budú platiť sprísnené opatrenia, pobyt v spoločných priestoroch je možný len s rúškom.

Návštevy ubytovaných počas zimného semestra povolené nebudú a kapacita pre stravníkov v jedálňach v správe univerzity je obmedzená na jednu osobu na 15 štvorcových metrov.

7:50 SVET Počet potvrdených prípadov na Ukrajine sa za posledných 24 hodín zvýšil o 2 551 na celkovo 143 030.

COVID-19 podľahlo v priebehu uplynulých 24 hodín 45 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 2979. Z ochorenia sa za posledných 24 hodín uzdravilo 1157 ľudí, od začiatku pandémie už 64 703.

6:48 SVET V Nemecku za uplynulý deň pribudlo 1 176 prípadov a deväť ľudí s COVID-19 zomrelo.

Reprodukčné číslo je v Nemecku 1,10. To znamená, že jeden nakazený v priemere nakazí jedného ďalšieho človeka.

Tridsaťdva percent ľudí, u ktorých sa v Nemecku koronavírus potvrdil medzi 31. augustom a 6. septembrom, sa pravdepodobne nakazilo v zahraničí.

6:30 SVET Britská firma AstraZeneca pozastavila finálnu fázu klinických testov vakcíny, ktorú vyvíja v spolupráci s vedcami z Oxfordskej univerzity, potom, čo sa u jedného z účastníkov prejavili nevysvetlené zdravotné problémy.

06:18 SVET Brazília za posledných 24 hodín zaznamenala 504 úmrtí pacientov s COVID-19 a 14 279 novo nakazených.

Koronavírus sa od začiatku pandémie v Brazílii potvrdil u viac ako 4,1 milióna ľudí a komplikáciám s COVID-19 tam podľahlo 127 464 pacientov.

Bilancia nakazených aj úmrtí je oproti predchádzajúcemu dňu vyššia. Krajina však v uplynulých dňoch celkovo eviduje klesajúci trend.

06:16 SVET Zhromaždenia viac ako šiestich ľudí budú od pondelka v Anglicku zakázané.

Súvisiaci článok Británia obmedzuje zhromažďovanie na verejnosti Čítajte 

Zákonný limit pre všetky zhromaždenia sa zníži zo súčasných 30 osôb na šesť. Nariadenie sa bude vzťahovať na zhromaždenia v interiéri, ako aj v exteriéri - vrátane súkromných domov, reštaurácií a parkov.

Tieto urgentné kroky sú nevyhnutné po tom, ako v nedeľu v Británii zaznamenali 2 988 nových prípadov, čo je najvyšší denný prírastok od mája.

Británia od začiatku pandémie eviduje už 354 932 prípadov nákazy a 41 675 úmrtí. Počet pacientov, ktorí zomreli, je v Británii najvyšší spomedzi európskych krajín.

06:00 SVET Počet nových infikovaných koronavírusom v Česku výrazne rastie. V utorok pribudlo rekordných 1 164 prípadov. Je to prvýkrát od začiatku pandémie, keď toto číslo prekonalo hranicu tisíc. Doterajšie maximum bolo z piatka - 796 prípadov.

V krajine je aktuálne s COVID-19 chorých 9 272 ľudí.

Najviac nakazených za posledný týždeň v prepočte na 100-tisíc obyvateľov registrovali v okrese Pelhřimov, nasledujú okres Plzeň-juh a hlavné mesto Praha.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 2. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 3. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 4. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 5. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 6. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 7. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 8. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť?
 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 2. Do finále McDonald´s Cupu sa prebojovalo mužstvo z Víťaza
 3. Garmin vyrobil cykloradar Varia RCT715 s bezpečnostnou kamerou
 4. Obľúbená pracovná agentúra Work Service nezmizla
 5. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov. Už zajtra
 6. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im
 7. Aké typy cukrovky poznáme?
 8. Biele srdce putovalo aj do Nemocnice AGEL Košice-Šaca
 1. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 7 322
 2. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 6 053
 3. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 6 011
 4. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 407
 5. 5 najčastejších chýb pri zateplení fasády: zabráňte im 1 252
 6. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza 1 245
 7. Doplaťte tisíce. Ako bojovať s podrazmi developerov? 1 053
 8. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 983
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dušan Kováčik

Kováčik sa odvolal proti 14 rokom väzenia.


10 h
Ilustračné foto

Hrozí mu najprudší ekonomický pokles od rozpadu ZSSR.


13 h
Peter Tkačenko

Jeho pasivita je hrubým porušovaním pracovnej disciplíny.


15 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Bizarný škandál ukazuje, ako funguje slovenský papalášizmus.


a 2 ďalší 1 h

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Bizarný škandál ukazuje, ako funguje slovenský papalášizmus.


a 2 ďalší 1 h
Aktuálne robotníci pracujú na zateplení budovy.

Kde skončil betónový fasádny reliéf nevedia ani robotníci.


14 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


7 h
Prieskum preferencií

Do parlamentu by sa dostala Republika aj KDH.


TASR 8 h
SkryťZatvoriť reklamu