Za svoju aktivitu získala ocenenie Humanitný čin roka 2004 v kategórii záchrana života. "Počula som večer o pol dvanástej pri sledovaní televízie silný náraz. Keď som vyšla na ulicu, zbadala som auto, ktoré narazilo do neďalekej garáže. Sedeli v ňom dvaja ľudia v bezvedomí," opísala udalosť Lehocká.
Podarilo sa jej otvoriť zadné dvere a prebrať z bezvedomia spolujazdca. Následne spoločne vyslobodili aj vodiča zakliesneného pod volantom. "Spolujazdec bol v úplnom šoku, no napokon sme sa spoločne vzdialili od auta. Plamene z neho začali šľahať približne do štvormetrovej výšky a výbuchu podľa hasičov zabránilo asi len to, že sa uvoľnila zátka z nádrže," dodala Anna Lehocká. Už vzhľadom na svoju profesiu si vždy všíma, čo sa okolo nej deje, a prvú pomoc poskytla napríklad jednej žene po páde z bicykla.
V kategórii "iné humanitné aktivity" ocenila odborná porota Vladimíra Švantnera z Budmeríc, ktorý od roku 1994 dobrovoľne pomáha drogovo závislým deťom. "Po jednom letnom prevenčnom tábore, ktorý som organizoval, sa na mňa obrátilo 14-ročné, ťažko závislé dievča. Keďže aj ja sám som podstúpil odvykaciu kúru od alkoholu, rozhodol som jej pomôcť a spolu s mojou rodinou sme ju adoptovali," spomenul Švantner. Dnes má už toto dievča vlastnú rodinu a čaká druhé dieťa. Potom sa na neho začali obracať ďalší rodičia. Doposiaľ absolvovalo "pobyt" v rodine Švantnerovcov 69 detí. K deťom si Vladimír Švantner hľadá cestu tak, že im dôveruje a snaží sa ich naučiť niečo nové, predovšetkým v oblasti výpočtovej techniky. Samotná práca s deťmi nie je podľa neho až taká ťažká. "Keď si chcem ku niekomu nájsť cestu, tak si ju nájdem," spomenul. Stretáva sa však so sprievodnými problémami, napríklad absenciou pomoci zo strany štátu.
Ocenenie v kategórii darcovstvo orgánov získala desaťročná Henrieta Pacoňová, ktorá darovala kostnú dreň svojej staršej sestre Viktórii. Tá však napriek snahe rodiny a lekárov svoju ťažkú chorobu neprežila. Novinári nominovali na ocenenie manželov Králikovcov zo Spišského Bystrého za darovanie telesných orgánov svojej tragicky zosnulej dcéry. Ocenenie prevzal jej brat František. "Automobil ju usmrtil v Poprade deň potom, ako urobila na jednotku štátnicu z anglického jazyka. Mala 23 rokov," spomenul František Králik.
V kategórii významný medicínsky objav získal cenu lekár Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici Stanislav Okapca za originálne riešenia pri liečení mozgových ciev a pažeráka.