SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Počet testovaných prekročil tri milióny, oznámil Naď (minúta po minúte)

V nedeľu bol nápor na odber menší.

Načítavam video...

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus na Slovensku: Priebeh celoplošného testovania sme sledovali naživo (minúta po minúte)

Minútu po minúte z celoslovenského plošného testovania sme ukončili. O ďalšom dianí v tejto pandemickej situácii vás budeme informovať aj zajtra. Ďakujeme za pozornosť.

23:39 SLOVENSKO Víkendové celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 na Slovensku sa skončilo.

21:32 SLOVENSKO Ak treba ďalšie plošné testovanie, štát to zvládne aj bez samospráv. Myslí si to primátor Hlohovca a viceprezident Únie miest Slovenska (ÚMS) Miroslav Kollár, ktorý je aj poslancom parlamentu za stranu Za ľudí.

Tvrdí, že to, čo mala na tento víkend zabezpečiť samospráva, si už do budúcna môže zorganizovať štát aj sám. "Prosím vás, neťahajte samosprávy budúci víkend do ďalšieho plošného testovania. Ak aj odborníci povedia, že ho treba, už nás na to nepotrebujete. Ukázali sme, ako na to, a máte dostatok štátnych kapacít v území, ktoré môžete využiť," napísal Kollár na sociálnej sieti.

Skryť Vypnúť reklamu

21:20 KOŠICE Košický magistrát bude v pondelok úplne uzavretý pre verejnosť aj zamestnancov. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že dôvodom je nevyhnutná dezinfekcia priestorov po víkendovom celoplošnom testovaní na nový koronavírus.

V utorok od 8.00 h bude opäť dostupná podateľňa, avšak pre vybavovanie stránok zostáva Magistrát mesta Košice naďalej uzatvorený až do odvolania, uvádza. Úradné záležitosti si podľa mesta možno vybaviť elektronicky cez webovú stránku www.esluzbykosice.sk.

21:00 SLOVENSKO Ľudia vo viacerých lokalitách Slovenska poďakovali potleskom všetkým, ktorí počas víkendu pomohli s celoplošným testovaním.

Potlesk bol podľa organizátorov podujatia venovaný dobrovoľníkom, zdravotníkom, policajtom, armáde, hasičom, ale aj ďalším ľuďom, ktorí počas krátkeho času museli všetko zabezpečiť. Či už išlo o zdravotný materiál, logistiku, prípravu, alebo aj mnoho ďalšej práce.

Skryť Vypnúť reklamu

20:43 SLOVENSKO Igor Matovič v televízii JOJ skritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú. Jej postoj z piatka 30. októbra považuje za zásadnú chybu, ale na druhej strane jej kvituje, že dnes uznala, že sa celoplošné testovanie podarilo.

"Každý má právo na chyby. My sme v tej kritickej situácii deň pred spustením operácie očakávali, že na tej tlačovke príde a vyzve zdravotníkov, že poďte pomôcť a dokážeme to spoločne a bol to pravý opak," povedal Matovič.

20:38 BRATISLAVA Ako to vyzeralo v prvý deň celoplošného testovania v bratislavskom Starom Meste? Nakrúcali sme, keď sa už stmievalo. Aby sme sa veliteľov jednotlivých odberných miest pýtali, aká teda bola sobota.

Na "Hviezdku" (Hviezdoslavovom námestí) sme sa rozprávali aj s dvoma dobrovoľníkmi, Pavlom a Angelou. Angela je z Kene a na Slovensku študuje medicínu a ako povedala, strašne rada by robila aj samotné stery, ale rada pomohla aj ako administrátorka.

Skryť Vypnúť reklamu

Pavol zase vraví, že akciu ako veľké testovanie si jednoducho nemohol nechať ujsť. Ako to teda kde vyzeralo? Pozrite si video.

Načítavam video...

19:59 SLOVENSKO Matematik Richard Kollár hodnotí výsledky testovania. Aj podľa neho musia prísť ďalšie opatrenia, aj keď lokálne. V regiónoch ako Orava, Bardejov alebo Sabinov opakované testovanie antigénnovými testami môže výrazne zmeniť epidemiologickú situáciu, hovorí.

V rozhovore hovorí aj o tom, koľko falošne pozitívnych a negatívnych ľudí mohlo cez plošné testovanie prekĺznuť.

19:11 SLOVENSKO Minister obrany Jaroslav Naď uviedol, že do dnešného obeda počet testovaných prekročil tri milióny. Miera pozitivity sa dostala nad jedno percento.

Minister to povedal v TV Joj.

18:46 LEVICE Počet testovaných v Leviciac sa oproti včerajšku prepadol asi o tretinu. Do 13.30 bolo otestovaných 7 914 obyvateľov, pričom v sobotu o takom čase úrady hlásili vyše 21-tisíc ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

18:31 SLOVENSKU Pri ohlasovaní predbežných výsledkov celoplošného testovania na koronavírus premiér Igor Matovič a jeho ministri v nedeľu neskrývali nadšenie. Ako štát s výsledkami naloží a čo čaká ľudí v najbližších týždňoch, však vláda zatiaľ jasne nehovorí. Debata na túto tému by sa mala začať už na pondelkovom krízovom štábe, ktorý bude mať k dispozícii už aj súhrnné výsledky víkendového testovania národa.

Odborníci sa zhodujú na tom, že tieto dáta by mali byť najmä základom na prijímanie ďalších opatrení.

18:18 SENICA V meste Senica bolo v podvečer otestovaných približne 9000 ľudí a približne jedno percento z nich malo pozitívny test na ochorenie COVID-19.

18:00 BRATISLAVA Situácia na odberných miestach v Bratislave je pokojná. Čakanie na odbery je takmer minimálne, miestami žiadne.

Skryť Vypnúť reklamu

17:41 OKRES ŽIAR Takmer 200 otestovaných a žiadny pozitívny prípad hlásil v dnes podvečer z obce Nevoľné v Žiarskom okrese starosta Štefan Henžel.

V obci sa testuje len jeden deň a prišli aj s jednou "vychytávkou".

"Všimol som si, že inde na odberných miestach chýbajú vyznačené odstupy, u nás som tak chcel farbou na asfalt natrieť značky. Môj 8-ročný syn ale navrhol, že by to mohli byť dinosaurie stopy, tak sme sa toho chytili. Je to celkom milé," opísal s úsmevom starosta.

17:20 V prihraničných obciach Milhosť a Kechnec v okrese Košice-okolie otestovali aj desiatky tzv. pendlerov.

17:05 KYSUCE Blízkosť hraníc s Českou republikou je dôvodom vysokej infekčnosti aj v meste Turzovka, ktoré delí od našich susedov len pár kilometrov.

Skryť Vypnúť reklamu

Miera pozitívnych prípadov sa tu pohybuje okolo piatich až šiestich percent, čo je vysoko nad celoslovenským priemerom.

„Množstvo našich obyvateľov dochádza za prácou za hranice. Potvrdilo sa, že to ohnisko je tu v regióne už pár týždňov. Takže sme aj očakávali zvýšený počet infikovaných,“ hovorí pre týždenník Kysuce primátor Turzovky Ľubomír Golis.

17:00 BANSKÁ BYSTRICA Viac než 300 zahraničných študentov do týchto chvíľ otestoval tím špeciálnej mobilnej odbernej jednotky, ktorá v nedeľu stojí v areáli Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

"Zatiaľ bolo otestovaných 308 študentov, pričom všetci majú negatívny výsledok. Prevažne ide o študentov z Ukrajiny, Ruska, Kazachstanu, Srbska a z ďalších európskych krajín," konštatoval rektor univerzity Vladimír Hiadlovský.

Skryť Vypnúť reklamu

16:52 TURIEC Priebežné výsledky, ktoré sa viazali k 12. hodine v nedeľu, ukázali, že na testovaní sa v okrese Martin zúčastnilo 52 575 obyvateľov, čo predstavuje 59,36 percenta z plánovaného počtu (obyvatelia od 10 do 65 rokov).

Z nich 721 sa dozvedelo, že sú pozitívni na koronavírus. Percento pozitivity tak bolo 1,37.

16:50 KYSUCE Príčinou vyššej infekčnosti v okrese Čadca je podľa primátora Krásna nad Kysucou Jozefa Grapu fakt, že Kysuce hraničia s Českom a Poľskom.

„Množstvo ľudí pracuje v třineckých železiarňach, alebo v zdravotníckych zariadeniach u našich českých susedov. Dobre vieme, že tam je tá situácia dlhodobo zlá. Do Poľska zas mnoho ľudí mierilo za nákupmi na trhy a pod. Už predčasne kupovali kvety, vence na hroby," tvrdí Grapa.

Skryť Vypnúť reklamu

16:22 Starostka Chorvátskeho Grobu navrhla zrušiť tri z piatich odberných miest v obci. Momentálne túto možnosť preverujú príslušníci armády u svojho velenia.

16:20 Prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti uviedla, že plošné testovanie sa podarilo dobre zvládnuť.

Poďakovala sa všetkým zúčastneným, špeciálne samosprávam, a vyzvala pozitívne testovaných ľudí, aby dodržiavali povinnú karanténu.

16:16 BRATISLAVA V Starom Meste sa otestovali aj klienti a zamestnanci Seniorcentra. Všetkých 169 testov bolo negatívnych. Negatívne výsledky testov mali aj všetky ošetrovateľky zo staromestských jaslí.

16:10 Iniciatíva Potlesk pre hrdinov vyzvala obyvateľov, aby o 20:00 h potleskom poďakovali zdravotníkom, policajtom, armáde, hasičom a dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na organizácií a vykonávaní plošného testovania.

Skryť Vypnúť reklamu

15:52 TURIEC Dva testy na nový koronavírus mal absolvovať v sobotu počas celoplošného testovania muž z Martinského okresu. Polícia z Martina začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

"Skutku sa mal dopustiť muž z okresu Martin, ktorý sa v sobotu predpoludním zúčastnil na testovaní na odbernom mieste v obci Ivančiná (okres Turčianske Teplice). Bol diagnostikovaný ako pozitívny. Po odporúčaní nenastúpil do povinnej izolácie a opätovne sa v ten istý deň popoludní dal testovať na odbernom mieste v Turčianskych Tepliciach, kde mu mal vyjsť výsledok negatívny," uviedla Balogová.

15:50 KYSUCE V Krásne nad Kysucou v okrese Čadca zabezpečili na celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 štyroch zdravotníkov na každom zo šiestich odberných miest.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa primátora mesta Jozefa Grapu boli medzi nimi zdravotné sestry z nemocnice v českom Třinci, študenti Lekárskej fakulty Karlovej univerzity v Prahe, študenti z iných českých lekárskych fakúlt i lekári pracujúci v ČR.

15:46 SOBRANCE Záujem o celoplošné testovanie v nedeľu utíchol. Podobná situácia bola aj v sobotu popoludní. V tento deň podľa primátora Pavla Džurinu (nezávislý) odberné miesta pomaly zívali prázdnotou.

15:45 NITRA Väčšina odberných miest hlási 0 - 15 ľudí v rade. Mesto upozorňuje, že odberné miesto Orechov dvor - Komunitné centrum testuje len do 17. hodiny, potom sa odberný tím presúva na iné miesto.

15:44 BRATISLAVA Zredukovanie odberných miest na menší počet, najmä na miestach, kde sa ich na jednej adrese nachádza viac, navrhuje starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý. Dôvodom je podľa neho nízky záujem ľudí o testovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

15:41 BRATISLAVA Mestská časť Staré mesto oznámila, že pre obyvateľov, ktorí ešte neabsolvovali testovanie, nastala momentálne ideálna možnosť prísť a dať sa otestovať bez čakania na viacerých odberných miestach.

15:35 ŽIAR NAD HRONOM Pohľad na plošné testovanie počas náročného prvého dňa zo strany zdravotníkov priblížila študentka ošetrovateľstva Lea Beňová, ktorá je členkou tímu aj v nedeľu.

15:28 KOŠICE V obci Chrastné pri Košiciach zaznamenali počas plošného testovania raritných záujemcov z ďalekej cudziny.

15:25 PREŠOV Prednosta Okresného Okresného úradu v Prešove František Höger k proebehu celoplošného testovania uviedol, že napriek menším incidentom je situácia pokojná a všetky zložky testovanie zvládli. Pri monitorovaní situácie narazili aj na kuriózny prípad.

Skryť Vypnúť reklamu

15:05 BARDEJOV V Bardejove v sobotu otestovali 11 396 osôb, z nich bolo 148 pozitívnych, čo je zhruba 1,29 percenta. Potvrdil to hovorca mesta Štefan Hij.

Ako ďalej priblížil, mesto má aplikáciu, kde sleduje 21 odberných miest v 14 lokalitách. V sobotu to bolo o radoch v priemere od 30 do 80 ľudí. V nedeľu na odberných miestach čakalo dopoludnia menej ako päť ľudí.

14:48 BRATISLAVA Parkovisko pri cintoríne v Slávičom údolí vo štvrtom bratislavskom obvode sa tento rok na Sviatok všetkých svätých zmenilo na odberové miesta. Návštevníkov cintorína je v čase zákazu vychádzania málo.

14:45 TRNAVSKÝ KRAJ Polícia v Trnavskom kraji prijala od rána štyri podnety v súvislosti s opakovaným testovaním osôb.

V obci Boleráz prišiel muž na testy v sobotu aj nedeľu, oba testy boli pozitívne. Prípad polícia nahlásila regionálnemu úradu. Opakovane pozitívny test bol zaznamenaný aj v obci Pusté Úľany v okrese Galanta. Odhalili aj opakovaný test u muža z obce Dolné Saliby v okrese Šaľa.

Skryť Vypnúť reklamu

14:37 Strana Za ľudí presadzuje po celoplošnom testovaní päť opatrení, medzi ktoré patrí výrazné posilnenie vyhľadávania kontaktov, aby bolo rýchle a efektívne, či manažment lokálnych ohnísk aj s ďalším využitím antigénnych testov.

14:35 Minister obrany SR Jaroslav Naď pre RTVS pripustil možnosť, že v regiónoch s nízkym zamorením obyvateľstva sa nebude opakovať celoplošné testovanie. V pondelok 2. novembra by o tom mal rozhodovať Ústredný krízový štáb.

Platí, že najprv o tom majú hovoriť hygienici a epidemiológovia. „Ale zároveň budem hovoriť tak, aby sme zbytočne nemíňali ochranné pomôcky a veci na pretestovanie v tých regiónoch, kde to nie je potrebné,“ uzavrel Naď.

14:33 Vyhodnocovanie testovania možno otočiť podľa toho, či chcete byť rozčúlení – klamali o dobrovoľnosti, lockdown nie je vyvrátený a hnusoba nie je zažehnaná – alebo sa chcete udržať v dobrej nálade – prezidentkino varovanie sa nenaplnilo, testovacie štácie boli takmer kompletne funkčné a účasť bola značná. Viac v komentári Zuzany Kepplovej.

Skryť Vypnúť reklamu

14:30 MARTIN V Martine sa pýtali ľudí na odberných miestach, ako vnímajú testovanie. Názory sa rôznia.

14:25 BRATISLAVA Zákaz vychádzania rešpektujú ľudia, ktorí majú blízkych pochovaných na cintoríne pri bratislavskom krematóriu. Po 14.00 h tam nebol takmer nikto. Po iné roky je parkovisko na Sviatok všetkých svätých preplnené a dopravu usmerňujú policajti. Aj v nedeľu hliadkovala pri krematóriu polícia.

14:22 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ Jana Maliariková, učiteľka zo Základnej školy na Okoličianskej ulici v Liptovskom Mikuláši sa prihlásila ako dobrovoľníčka v rámci celoštátneho testovania hneď po tom, ako vyšla správa o tom, vraj až tretina učiteľov verí hoaxom a rôznym konšpiráciám.

"Naštartovalo ma to, lebo ja haoxom neverím. Prišla som preto, aby som vyvrátila tvrdenie, že učitelia veria na konšpirácie,“ hovorí.

14:15 BRATISLAVA Bratislavské mestské časti hlásia pokojný priebeh celoplošného testovania a len minimálne čakania.

"V sobotu si naši koordinátori písali, čo a kde chýba, testy, certifikáty či ochranné pomôcky. Hláška nedeľného rána je, kto dodá ľudí na otestovanie, chýbajú vraj v celej Bratislave," napísal na sociálnej sieti starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka.

14:10 Minister zdravotníctva Marek Krajčí na sociálnej sieti informoval, že v sobotu spolu so svojou manželkou pomohol pri otestovaní 620 ľudí. Pracovali od 6:00 do 22:00 s dvomi malými prestávkami.

"Vybrali jedinečnou cestou, ktorá spomalí šírenie korony a život v našej krajine sa nebude musieť výrazne zastaviť. Ukážme celému svetu, akí sme jednotní a zodpovední," uviedol minister Krajčí a vyzval občanov na účasť na testovaní.

14:05 Zhudobnené výroky premiéra Matoviča využili členovia testovacieho tímu v obci Pribiš v okrese Dolný Kubín na odreagovanie sa počas prestávky.

13:55 DETVA Žena v Detve chcela potvrdenie o absolvovaní antigénového testu na tlačivo, ktoré si doma vyrobila. Keď to príslušný zdravotnícky pracovník odmietol, nedala sa testovať a odišla s tým, že pôjde radšej na PN.

Polícia upozorňuje, že počas testovania zaznamenala viac ako 24 pokusov osôb s pozitívnym výsledkom o opakované testovanie. Zúčastniť sa na ňom mal v Piešťanoch aj človek bez domova.

13:30 BRATISLAVA Štáb SME nakrúcal v sobotu podvečer v bratislavskom Starom Meste. Na otázky o situácii počas prvého dňa plošného testovania odpovedali velitelia jednotlivých odberných miest.

Načítavam video...

13:28 Najväčší podiel nakazených, teda 1,84 percenta, odhalili regionálne veliteľstvá armády v Žiline a Topoľčanoch.

Doposiaľ počas celoplošného testovania vo veliteľstve Žilina, pod ktoré patria okresy Žilina, Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, otestovali 161 917 ľudí a pozitívnych bolo 2 982 testov.

Veliteľstvo Topoľčany s okresmi Topoľčany, Partizánske, Prievidza otestovalo 114 971 ľudí a pozitívnych bolo 2 117 z nich.

Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Štatistiky o testovaných zo soboty
Regionálne veliteľstváTestovaníPozitívniPercento pozitívnych
Bratislava230 6707170,31
Hlohovec124 9256880,55
Levice156 2888720,56
Malacky129 8199910,76
Martin108 1111 5671,45
Michalovce142 7071 6871,18
Nitra129 5258190,63
Prešov259 0954 2631,65
Rožňava136 5179560,7
Ružomberok80 5411 3761,71
Sereď169 5571 0830,64
Trebišov209 4521 2200,58
Topoľčany114 9712 1171,84
Trenčín207 8562 8331,36
Zvolen225 6611 7520,78
Žilina161 9172 9821,84
Celkovo

2 581 113

25 8501,00

13:21 Predseda vlády Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec na spoločnej tlačovej konferencii v Komárne poďakovali predstaviteľom Maďarska za poskytnutie zdravotníkov.

13:20 Testovaný s pozitívnym výsledkom sa musí ihneď odobrať do izolácie. Pripravili sme návod, čo robiť, ak máte pozitívny výsledok testu.

13:15 LUČENEC Nedeľné celoplošné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19 sa Lučenci začalo podľa plánu. Primátorka Alexandra Pivková informovala, že situácia pri odberných miestach je v porovnaní so sobotou odlišná. Je bez radov pred odberovými miestami.

V sobotu otestovali v okrese Lučenec 31 698 ľudí, z toho počtu evidujú 171 pozitívnych.

13:12 POLTÁR Sedem odberných miest na testovanie ochorenia COVID-19 v meste Poltár navštívilo v sobotu 2 814 ľudí. „Z celkového množstva vykonaných výterov bolo evidovaných 20 pozitívnych odberov, čo je 0,71 percenta,“ informoval Martin Cifranič z poltárskeho mestského úradu.

V odberných tímoch pracovalo 57 ľudí, v mestskom krízovom štábe pomáhali šiesti ľudia. Jedno odberné miesto v Poltári navštívilo v sobotu priemerne 402 ľudí.

13:00 OKRES MYJAVA V obci Priepasné, podobne ako v ďalších troch obciach okresu Myjava, sa celoplošné testovanie uskutočňuje iba počas jedného dňa v nedeľu. Pretestovaná je približne štvrtina obyvateľov.

12:53 Ľudia na cintoríny chodia, zákaz vychádzania ich neodrádza. To platí aj pre cintorín na Zlatom potoku vo Zvolene.

12:50 JELŠAVA Dokopy 1 102 ľudí otestovali zdravotníci počas prvého dňa celoplošného testovania v meste Jelšava v okrese Revúca. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Kolesár s tým, že 16 z nich bolo pozitívnych.

Podľa informácií samosprávy je v meste približne 2300 obyvateľov vo veku desať až 65 rokov.

12:36 Konflikt je pracovná metóda aj osobnostný rys premiéra Matoviča. Uhládzanie konfliktu je zas pracovná metóda aj osobnostný rys prezidentky Čaputovej.

Keď ju Matovič tlačí do čoraz nekomfortnejších pozícií, odpovedala dvoma návrhmi. A dočkala sa reakcií.

12:33 ŽILINA Celoplošné testovanie nepotvrdilo očakávania, že mesto Žilina je zasiahnuté koronavírusom viac ako ostatné regióny. Priebežné výsledky testovania za prvý testovací deň naznačujú, že Žilina sa pohybuje na úrovni slovenského priemeru.

12:31 OKRES PÚCHOV V okrese pretrváva problém s nedostatkom materiálu. "Chýbajú najmä certifikáty. V tejto chvíli vyráža vozidlo z Nemšovej a má dozásobovať odberové miesta,“ informuje prednosta okresné úradu.

12:30 NITRA "Je ideálny čas ísť sa dať otestovať. Odberné miesta sú takmer prázdne, tímy čakajú len a len na vás," napísal na sociálnej sieti primátor Marek Hattas.

12:28 POVAŽSKÁ BYSTRICA Na odbernom mieste v Považskej Bystrici si vyžiadali hliadku polície z dôvodu, že tri osoby prišli pod vplyvom alkoholu a jeden bol v takom stave, v ktorom sa nemohlo vykonať testovanie a preto ho poslali preč.

12:23 KOŠICE Aktuálny stav na odberovom mieste v areáli U. S. Steel Košice je taký, že sa takmer vôbec nečaká.

12:18 NOVÉ ZÁMKY Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch v priebehu víkendu robí vlastné plošné testovanie na ochorenie COVID-19. Jeho cieľom je otestovať všetkých pacientov i zamestnancov.

Hovorca nemocnice Ján Baček informoval, že v sobotu tu bolo vykonaných 1 560 testov, ktoré odhalili 33 ľudí s pozitívnym výsledkom. „Boli medzi nimi pacienti nemocnice aj rodinní príslušníci zamestnancov a ďalší ľudia,“ informoval Baček.

Riaditeľ nemocnice Daniel Žingor informoval, že majú 288 pacientov. „Na reprofilizovaných lôžkach na 13. poschodí máme hospitalizovaných 23 pacientov. Z nich 15 je pozitívnych a potvrdených aj PCR testom. Títo nemajú až taký ťažký klinický priebeh, ďalších šiestich pacientov máme na umelej pľúcnej ventilácii,“ uviedol Žingor.

12:08 Napriek rôznym dezinformáciám, ktoré sa šírili ešte krátko pred testovaním, je celoplošné testovanie úspešné a dobre pripravené, uviedla na sociálnej sieti podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Remišová pripomenula, že otestovať sa môže každý, kto má záujem a poďakovala zdravotníkom, samospráve, armáde, polícii a dobrovoľníkom za účasť.

12:02 Policajti zaznamenali počas soboty a nedeľe dopoludnia 24 prípadov, keď sa občania po pozitívnom výsledku testu opakovane testovali. Podozriví sú zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Polícia dôrazne vyzýva občanov, aby dodržiavali opatrenia a po pozitívnom výsledku testu išli okamžite do karantény a nie na ďalší test.

11:48 BRATISLAVSKÝ KRAJ Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v Bratislavskom kraji odhalilo za prvý deň menej ako jedno percento pozitívnych prípadov.

Počet pozitívnych testov za sobotu v bratislavskej Rači dosiahol podľa starostu Michala Drotována približne 0,3 percenta.

"V Devínskej Novej Vsi v sobotu otestovali 9 200 ľudí, z toho pozitívnych bolo 38, čo je 0,4 percenta. V Lamači bolo v prvý deň otestovaných 3 701 osôb, z toho 22 s pozitívnym výsledkom, čo je 0,59 percenta," doplnil kraj.

Pozitivita prípadov je podľa neoficiálnych informácií nízka aj v Senci, pohybuje sa okolo 0,3 percenta.

V Rohožníku otestovali 2 227 ľudí, pozitívnych bolo 11 testov, čo predstavuje 0,4 percenta.

11:44 KOŠICE V Nižnej Myšli v okrese Košice-okolie realizujú celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v areáli archeologického skanzenu.

"Záujemcovia o testovanie si môžu v tejto archeologickej lokalite Várhegy pozrieť napríklad aj repliku obetnej jamy z doby bronzovej,“ povedal starosta obce Miroslav Sisák s tým, že na tomto jednom odbernom mieste majú dva odberné tímy.

V Nižnej Myšli v sobotu otestovali 850 ľudí, všetci mali negatívny test na nový koronavírus. Celkovo na testovanie očakávajú 1 300 obyvateľov.

11:38 Minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok odmietol tvrdenia, že pobyt rakúskych vojakov v priebehu celoplošného testovania na Slovensku je v rozpore s Ústavou, ktorá mala byť hrubo porušená tým, že rakúski vojaci prišli na územie Slovenska bez súhlasu nášho parlamentu.

V komentári šéf slovenskej diplomacie upresnil, že ide o humanitárnu pomoc a je jasné, že keď budú rakúski vojaci robiť stery na Covid-19, neprišli sem prišli vykonávať bojové operácie.

11:30 Testovanie počas druhého dňa plošného testovania zabezpečujú tímy na 4 782 odberných miestach, k dispozícii je teda 98 percent všetkých plánovaných odberných miest. O testovanie sa stará vyše 40 463 osôb, upresnil minister obrany Jaroslav Naď.

"Najväčšiu pozitivitu zaevidovali regionálne veliteľstvá operácie v Žiline, Topoľčanoch, Ružomberku a Prešove," povedal Naď.

Podľa informácií armády je najväčšia pozitivita v okresoch na hornej Nitre, Kysuciach, na severnom Spiši. Výraznejší podiel je celkovo na severe a severovýchode Slovenska, ale aj v regióne Žitného ostrova.

11:26 BANSKÁ BYSTRICA Odberné miesta v Banskej Bystrici zatiaľ podstatne prázdnejšie ako v sobotu. Dlhé rady sa zatiaľ netvoria ani na stanovištiach v obciach okresu.

V sobotu otestovali v okrese Banská Bystrica 50 851 ľudí, z toho bolo pozitívnych 532. Potvrdil to prednosta Okresného úradu v Banskej Bystrici Martin Dolinaj.

Doplnil, že prípadné zdržania testovania, nedostatok testovacích sád, certifikátov, či ochranných odevov, ktoré sa v sobotu na niektorých miestach objavili, sa snažili riešiť operatívne.

11:15 KYSUCE V obci Dlhá nad Kysucou zaznamenali v sobotu až päť percent pozitívnych.

"Otestovať sa prišli aj ľudia z okolia, najmä z Turzovky, Podvysokej, Rakovej, Čadce i Vysokej nad Kysucou,“ informovala riaditeľka Územného spolku Slovenského červeného kríža v Čadci Helena Tomašiková, ktorá v obci pomáha s celoplošným testovaním.

11:11 BRATISLAVA Na odbernom mieste v základnej škole Pri Kríži v bratislavskej Dúbravke boli v priebehu celej soboty dlhé rady čakajúcich. Rovnaká situácia bola aj na viacerých ďalších miestach mestskej časti. V nedeľu pred 11:00 h sa nečaká vôbec.

11:07 Druhé kolo celoplošného pretestovania určite bude, vyhlásil to premiér Igor Matovič. Pripustil, že v niekoľkých okresoch by testovanie byť nemuselo. Hovoriť o tom mieni s odborníkmi. Pri druhom kole argumentuje dobrými výsledkami z testovania na Orave a v Bardejove.

Načítavam video...

10:55 SNINA V priebehu soboty otestovali v okrese Snina 15 410 ľudí, z toho bolo 276 pozitívnych, uviedla vedúca oddelenia strategického rozvoja mestského úradu Erika Jankajová s tým, že pozitívny test vyšiel aj primátorke Sniny Daniele Galandovej.

Nedeľa je v súvislosti s testovaním pokojnejšia. Odberné miesta, ktorých je 13, zatiaľ hlásia úplne plynulý chod.

Snine sa tak ako mnohým iným mestám nevyhol problém s nedostatkom zdravotníkov.

10:54 RUŽINOV Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren verí, že sa druhé kolo celoplošného testovania už nemusí uskutočniť. Aj on pritom poukazuje na čísla.

V Ružinove podľa jeho slov otestovali v sobotu zhruba 64 000 ľudí a pozitívnych z toho bolo asi 280. "Za sobotu v Bratislave vraj vyše 230 000 pretestovaných, o dosť menej než pol percenta z toho pozitívne,“ podotkol.

10:50 KARLOVA VES Starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová upozorňuje, že sa možno postaví na odpor, ak by štát nariadil druhé kolo celonárodného testovania.

10:45 Minister obrany Jaroslav Naď upozornil na pokusy o obchodovanie s certifikátmi. Ak sa podozrenia potvrdia a vypátrajú páchatelia, mali by čeliť exemplárnym trestom, vyhlásil Naď.

10:18 V priebehu prvého dňa celoplošného testovania sa dalo otestovať 2 581 113 ľudí. Pozitívnych z nich bolo 25 850, teda jedno percento. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď na tlačovej konferencii v Petržalke. Naď dodal, že celkovo tri milióny otestovaných by považoval za mimoriadny výsledok.

Testovanie počas druhého dňa plošného testovania zabezpečujú tímy na 4 782 odberných miestach, k dispozícii je teda 98 percent všetkých plánovaných odberných miest. O testovanie sa stará vyše 46 000 osôb.

"Slovensko ako spoločenstvo zodpovedných ľudí funguje,“ informoval na začiatku tlačovky premiér Matovič a dodal, že "je dojatý a hrdý na každého, ktorý pridal ruku k dielu."

Premiér vyzval pozitívne testovaných a ich rodiny na dodržanie desaťdňovej karantény a aby informovali o pozitivite osoby, s ktorými boli v kontakte. Vyzval občanov na zodpovedné správanie a dodržiavanie opatrení.

Minister vnútra Roman Mikulec vyzval ľudí, ktorí sa ešte nedali otestovať, aby tak urobili. Upozornil, že Slovensko sa nachádza vo vážnej epidemiologickej situácii a tento projekt môže významným dielom prispieť ku zvratu.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí sa k tejto výzve pridal a poďakoval zdravotníkom za ich účasť, náročnú prácu a nasadenie, ktorého výsledkom je pretestovanie veľkého množstva ľudí.

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak prirovnal celoplošné testovanie k národnému povstaniu vzhľadom na nebezpečenstvo, ktorému krajina čelí. Ocenil, že Slováci sa rozhodli klásť pandémii aktívny odpor.

10:10 V meste Hriňová v Detvianskom okrese v sobotu otestovali 3 357 ľudí na ochorenie COVID-19, uviedol primátor Hriňovej Stanislav Horník s tým, že je to 63 percent z počtu obyvateľov mesta vo veku od desať do 65 rokov.

Presné informácie o počte pozitívne testovaných ľudí zatiaľ mesto nemá k dispozícii. Podľa primátora je to však približne jedno percento otestovaných.

10:00 Pribudlo 2 282 prípadov nákazy ochorením Covid-19, informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Laboratóriá v sobotu vyhodnotili 21 949testov, od začiatku testovania sa ich vykonalo 791 767. Celkový počet pozitívne testovaných osôb stúpol na 59 946.

Vyliečilo sa ďalších 181 pacientov, dohromady už 12 798. S podozrením alebo potvrdenou diagnózou Covid-19 zostáva v nemocniciach 1 330. Potvrdenú diagnózu ma 1 241 pacientov, 113 z nich leží na jednotkách intenzívnej starostlivosti, na pľúcnu ventiláciu je pripojených 96 osôb.

Nepribudlo žiadne úmrtie, počet obetí v súvislosti s ochorením Covid-19 tak zostal 219.

Počet aktívnych prípadov je 46 929, informovalo Ministerstvo zdravotníctva.

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (662), nasleduje Trenčiansky kraj (332), Prešovský (315), Nitriansky (261), Trnavský (259), Banskobystrický (198) , Bratislavský (173) a Košický (82). Je medzi nimi 1 282 žien a 1 000 mužov, sú vo veku 1 do 95 rokov.

Sedemdňový kĺzavý medián má hodnotu 2 573.

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

9:58 Prvé výsledky testovania v Žiline sa nevymykajú celoslovenskému priemeru.

9:55 ŽILINSKÝ KRAJ V celom Žilinskom kraji prišlo v sobotu na testy takmer 350-tisíc ľudí. Z nich bolo 6652 pozitívnych. Znamená to 1,9 percentnú pozitivitu. V obci Svrčinovec sú aktuálne dve odberové miesta takmer prázdne. Ako skonštatovala starostka Renáta Majchráková gro ľudí prišlo včera.

9:53 ZLATÉ MORAVCE Všetky odberné miesta v okresnom meste sú dnes zatiaľ málo vyťažené.

9:52 TRENČÍN Všetky odberné miesta sú otvorené, čakacie doby vrátane drive thru miest sú minimálne. Aj v obci Sverepec je dnes ráno minimálny záujem o testovanie. V Trenčíne testujú ľudí z nocľahárne a ľudí bez domova.

9:42 V siedmich okresoch Trenčianskeho samosprávneho kraja, okrem okresov Prievidza a Partizánske, prišlo v prvý deň celoplošného testovania na odberné miesta okolo 207 000 ľudí, čo predstavuje približne 60 percent z celkového počtu ľudí, ktorí by sa na testovaní mali zúčastniť.

Na mnohých odberných miestach stredného Považia a kopaničiarskeho regiónu hlásili v sobotu problémy s nedostatkom antigénových testov a certifikátov.

Časť sa podarilo doplniť už večer, časť sa dopĺňa v nedeľu, prípadne sa testy a certifikáty operatívne presúvajú medzi odbernými miestami.

9:38 Armáda počas noci na nedeľu distribuovala materiál na odberné miesta. Hovorca Ozbrojených síl Štefan Zemanovič hodnotí priebeh testovania v nedeľu ako bezproblémový.

"Priebežne sa nám opäť rozbehlo testovanie. Keďže ide o plošnú aktivitu, vyskytujú sa určité prestoje, ale nie je to nič mimoriadne," skonštatoval.

9:34 PREŠOV Kým v sobotu ráno sa na odberných miestach na konci Sídliska III čakalo v dlhých radoch aj hodiny, dnes je situácia úplne iná.

Ľudí zrejme odradilo aj mrazivé ráno. Okolo deviatej hodiny na odberné miesta chodili ľudia skôr sporadicky.

V sobotu otestovali v Prešove 33-tisíc ľudí, zdravotníkom chýbala strava.

9:30 Polícia zaznamenala v sobotu večer ďalších dvoch občanov, ktorí sa podrobili opakovanému testovaniu.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová informovala, že podozrivá je 38-ročná žena, ktorá bola na odbernom mieste v Ľuboticiach dvakrát testovaná, pričom oba testy mala pozitívne.

Podobný prípad sa vyskytol aj v okrese Nové Mesto nad Váhom, kde sa 45-ročná žena podrobila testovaniu v jednej obci s pozitívnym výsledkom, potom sa presunula do inej obce, kde sa dala testovať opäť.

Polícia ešte skôr zaznamenala ďalších sedem podobných prípadov.

9:16 NITRA - Väčšia odberných miest v Nitre hlási zatiaľ nulové alebo malé počty ľudí v rade. Drive-iny sú voľné. Nitrianska radnica informovala, že v sobotu bolo otestovaných 35 717 ľudí. Pozitívnych bolo 212.

9:02 Diametrálne odlišná situácia na odberných miestach v porovnaní so sobotou panuje dnes ráno aj v okresných mestách bratislavského kraja.

Samosprávy Pezinku, Malaciek i Senca oznamujú prostredníctvom svojich webov a sociálnych sietí, že na testovanie sa momentálne na väčšine miest vôbec nečaká.

8:56 OKRES BANSKÁ ŠTIAVNICA A ŽARNOVICA V okrese Banská Štiavnica sa dalo v sobotu otestovať 7217 ľudí, 20 z nich dostalo od zdravotníkov certifikát o pozitívnom výsledku testu.

„Je to viac ako polovica ľudí vo vzťahu k počtu, o ktorom sa predpokladalo, že by mal prísť na odbery,“ poznamenal prednosta okresného úradu Miloš Ziman.

V okrese dnes otvorili 19 odberných miest, testovať sa dnes bude aj v banskoštiavnickej časti Šobov.

V Žarnovickom okrese za sobotu otestovali 13 413 ľudí, pozitívnych bolo o 71 z nich. V nedeľu sa testovanie v okrese začalo bez problémov

8:53 PREŠOV Na 66 odberných miestach v meste vykonali 32 786 odberov. Z toho 305 testov vyšlo s pozitívnym výsledkom. Infekčných teda bolo 0,93 percenta ľudí. V Prešove je aj dnes otvorených všetkých 66 odberných miest.

8:39 TRNAVA V Trnave v sobotu otestovali približne 30-tisíc ľudí, pozitívnych z nich bolo 0,68 percenta.

Súvisiaci článok V troch okresoch zachytili 682 pozitívnych prípadov Čítajte 

Testovanie sa dnes začalo v podstate bez čakania.

Počas soboty otestovali v troch okresoch - Trnava, Piešťany, Hlohovec dohromady 123 422 ľudí, z toho bolo 682 pozitívnych.

V okrese Dunajská Streda, jednom z najväčších v Trnavskom kraji, otestovali 65 399 ľudí, pozitívnych bolo až 605.

8:38 GELNICA Záujem v nedeľu je v Gelnici oproti sobote minimálny. Prvý deň víkendového testovania otestovali 2722 ľudí, z toho bolo pozitívnych 19.

8:21 BRATISLAVA Začiatok druhého dňa celoplošného testovania v hlavnom meste nekopíruje scenár prvých hodín zo soboty.

Dlhší rad pri odbernom mieste je momentálne skôr výnimkou, mestské časti pri oznámení o stave informujú väčšinou o pár osobách, čakajúcich na test.

Súvisiaci článok Scenár zo soboty sa v Bratislave nezopakoval, dlhší rad je skôr výnimkou Čítajte 

Aj pred bránou automobilového závodu v Devínskej Novej Vsi, kde je jedno z 15 odberných miest v mestskej časti, boli po siedmej hodine prítomní dvaja záujemcovia o testovanie. Pri všetkých odberných miestach v mestskej časti svieti zelená na semafore, teda testovanie prebieha bez dlhého čakania.

Podobne na zeleno sú vysvietené všetky odberné miesta v Dúbravke, ale aj v bratislavskom Novom Meste, kde pri odberných miestach čakalo po siedmej od päť do 15 ľudí.

8:05 BANSKÁ BYSTRICA V meste sa dnes ráno začalo testovanie postupne na všetkých odberných miestach, zdržanie nastalo len v mestskej časti Šalková, kde sa pre chýbajúcich zdravotníkov otvorenie posunulo približne o hodinu.

V odberných miestach na Triede SNP, alebo v troch školách Golianova, Sitnianska a Ďumbierska už naplno pracujú

7:59 SENICA V meste otestovali v sobotu 9 705 ľudí, z ktorých bolo približne jedno percento pozitívnych. Odberné miesta podstúpili dezinfekciu a od 7.00 h sú opäť otvorené.

7:57 PRIEVIDZA Funguje 33 odberných miest. V Prievidzi sú otvorené všetky odberné miesta okrem Drive-in pri OC Korzo, ktoré má otvoriť od 8:00

7:47 HLOHOVEC Mesto má aj dnes otvorených hneď od rána všetkých 18 odberných miest

7:45 POVAŽSKÁ BYSTRICA Všetky odberné miesta v okrese otvorili načas, majú však málo testov, niekde prišli len testy bez certifikátov.

7:44 BOJNICE Všetky odberné miesta v Bojniciach sú otvorené a v prevádzke. V týchto chvíľach sa pred nimi netvoria takmer žiadne rady.

7:41 BRATISLAVA Hlavné mesto zredukovalo počet odberných miest, na ktorých sa bude možné dať otestovať z auta.

K zmene príde v Karlovej Vsi, kde ostanú k depozícii už len dva takéto body, a tiež v Podunajských Biskupiciach, kde sa drive-in zmení na tri odberné miesta pre peších. V Ružinove ostávajú všetky drive-in odberné miesta.

Zelená vlna zatiaľ nehlási na cestách žiadne problémy.

7:30 Návšteva cintorínov nie je medzi výnimkami zo zákazu vychádzania platného do 1. novembra.

V súvislosti s nedeľným Sviatkom Všetkých svätých preto polícia apeluje na ľudí, aby dodržiavali opatrenia na blízkych spomínali napríklad zapálením si sviečky doma.

O tom, ako neprísť o Dušičky počas korony, píše šéfredaktorka SME Beata Balogová >>>>

7:25 KYSUCE V Dlhej nad Kysucou mali takmer päť percent pozitívnych. V sobotu tam otestovali 582 ľudí, z ktorých bolo 29 pozitívnych, čo predstavovalo 4,99 percenta.

7:20 BREZOVÁ POD BRADLOM V Brezovej pod Bradlom otestovali v sobotu 2632 ľudí, z ktorých malo pozitívny výsledok 23. Dnes budú v meste k dispozícii štyri odberné miesta. Dve v centre voľného času, jedno v dennom centre a jedno na hasičskej stanici.

7:10 KOŠICE Dnes ráno čakalo vyše 20 ľudí, zväčša chlapi, ktorí idú rovno z nočnej, na odbernom mieste U. S. Steel Košice. Zdravotníci už začínajú pracovať.

7:05 KOŠICE Odberné miesto v Aeroklube na košickom letisku je pripravené na testovanie aj v nedeľu.

V drive-in je k dispozícii 17 odberových tímov - 10 z nich poskytlo na vlastné náklady mesto Košice a sedem Hasičský a záchranný zbor v Košiciach.

Záujemcovia sa môžu prísť otestovať do 13 autobusov.

"Ráno o 7.00 hod. čakalo na otvorenie prevádzky najväčšieho odberového miesta na Slovensku desať áut, ktorých osádky boli hneď aj vybavené. Pozývame sem každého, komu sa nechce inde čakať v dlhých radoch," informoval námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda.

7:01 Považie - Testy, ktoré do okresov Považská Bystrica a Púchov mali doviezť vojaci nedorazili. Okresný úrad tak ráno rozdelil pár stovák testov, ktoré v meste boli, aby všetky odberné miesta mohli začať.

"Ako dlho však vydržia, nevieme. Veríme, že do hodiny, hodiny a pol testy dorazia," povedal Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici.

7:00 Otvorili sa odberné miesta, plošné testovanie Slovenska pokračuje druhým dňom. Prvý deň majú predstavitelia vlády zhodnotiť dnes dopoludnia.

Testuje sa rovnako ako v sobotu - v čase od 7.00 do 22.00 h s prestávkami v čase 12.00 - 12.45 h a 18.00 - 18.30 h, posledný ster by sa mal odoberať o 21.30 h.

Sumár zo soboty si môžete prečítať tu >>>>

6:33 SLOVENSKO Situáciu s odberovým miestom pre testovanie na Covid-19 úspešne vyriešila obec Malý Šariš, nachádzajúca sa neďaleko Prešova.

„Rozhodovali sme sa medzi futbalovým ihriskom a domom smútku. Obecný úrad neprichádzal do úvahy, nespĺňal kritériá. Rozhodli sme sa pre futbalové ihrisko, kde máme ideálne podmienky,“ povedal starosta obce Malý Šariš Stanislav Mathia. Prečítajte si, ako tam testovanie prebiehalo>>>>.

6:28 SLOVENSKO V prvý deň otestovali v Hnúšti 2752 ľudí, z ktorých 16 bolo pozitívnych. V Banskej Štiavnici otestovali 4368 ľudí a 17 malo pozitívny výsledok.

Krupina mala do 16:00 hod. dokopy pretestovaných 2 172 občanov, zachytili osem pozitívnych prípadov.

Načítavam video...

6:00 SVET V sobotu bol opäť nárast počtu prípadov choroby COVID-19 v Česku v porovnaní s minulým týždňom nižší.

Pribudlo 11 428 nakazených, teda zhruba o tisícku menej ako v predchádzajúcu sobotu. V nemocniciach leží 7 673 pacientov, celkovo sa ich vyliečilo 143 359. Pandémia si už v Česku vyžiadala 3 251 obetí.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Ako prebieha test na antigénový test?

Načítavam video...
Infografika: Ako prebieha celoplošné testovanie na COVID-19. Infografika: Ako prebieha celoplošné testovanie na COVID-19. (zdroj: SME/Igor Kovár)

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 2. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 6. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 7. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 1. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 2. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 3. V BILLA pokračuje Doba slovenská
 4. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 5. Legislative intention - recodification of the corporate law
 6. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 7. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 8. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 9. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 10. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 1. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 366
 2. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 10 876
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 8 996
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 026
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 6 884
 6. Po Slovensku na motorke 6 800
 7. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 094
 8. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 4 375
 9. Crème de la crème po slovensky 3 229
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 719
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kajetána Kičuru privádzajú na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici.

Kičura zostáva vo väzbe, bráni sa slabo.


11 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


a 2 ďalší 4 h

Neprehliadnite tiež

Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


3 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


a 2 ďalší 4 h