SME

Súd predĺžil Kičurovi väzbu o ďalších sedem mesiacov

Rozhodnutie nie je právoplatné.

Kajetán Kičura.Kajetán Kičura. (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku predĺžil väzbu obvinenému bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetánovi Kičurovi o ďalších sedem mesiacov.

Zároveň zamietol sťažnosť obvineného o prepustenie z väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informoval obhajca obvineného Rastislav Palovič.

Ako ďalej uviedol, sudca zamietol i žiadosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o rozšírenie dôvodov väzby.

Proti uzneseniu obvinený, ako i prokurátor podali sťažnosť, každý proti inému výroku. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

SkryťVypnúť reklamu

Sudca rozhodoval takmer osem hodín

Súvisiaci článok Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách Čítajte 

"Rozumiem dôvodom, pre ktoré sudca pre prípravné konanie konštatoval dôvodnosť kolúznej väzby. V zásade odkázal na posledné rozhodnutie NS SR, ale nerozumiem dôvodom, pre ktoré predĺžil lehotu trvania väzby. Podľa mňa toto rozhodnutie nie je nezákonné, avšak rešpektujeme," dodal obhajca.

Sudca rozhodoval necelých osem hodín. Kajetána Kičuru krátko pred 8.30 h eskortovali do Pezinka z ústavu z Banskej Bystrice. Kičurovi naposledy v polovici júla Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, ktorý ho ponechal vo väzbe.

Jeho sťažnosť zamietol ako nedôvodnú. Stíhaný je pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Predtým ho sudca Špecializovaného trestného súdu do takzvanej kolúznej väzby vzal 23. apríla.

Podozrivé zmluvy aj kúpa bytov

Kičura bol predsedom Správy štátnych hmotných rezerv SR. Nová vláda ho odvolala koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu.

Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv Správy štátnych hmotných rezerv SR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach Správy štátnych hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Kajetán Kičura

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 834
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 505
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 564
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 439
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 345
  6. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 3 298
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 272
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 024
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Scott McTominay oslavuje gól.

Pri oboch tituloch stál aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.


a 1 ďalší
Juraj Kucka (Slovan) sa lúči s hráčskou kariérou so spoluhráčmi a fanúšikmi v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul ŠK Slovan Bratislava - FC Košice.

Pozrite si zaujímavé štatistiky Niké ligy.


Juraj Hertel
Novak Djokovič.

Vo finále sa predstaví proti turnajovej šestke Hubertovi Hurkaczovi.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu