SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Koronavírus: Odberné miesta napokon otvoria aj v niektorých zelených okresoch (minúta po minúte)

Celkovo sa koronavírusom na Slovensku nakazilo 71 088 ľudí. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 317 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sme sledovali naživo (minúta po minúte)

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

21:33 SLOVENSKO - V červených okresoch, kde sa cez víkend uskutoční druhé kolo testovania, bude potrebný na vstup do zariadenia či zamestnania negatívny PCR test či antigénový test z celoplošného testovania.

Tieto testy majú byť z testovacieho víkendu či z testovania v týždni 9. až 15. novembra. Negatívnym testom sa musia preukázať aj osoby z tzv. zelených okresoch, teda v tých, kde sa druhé kolo neuskutoční. Títo ľudia potrebujú test z celoplošného testovania (29. 10. - 1. 11.) alebo negatívny PCR test z obdobia od 29. októbra do 8. novembra.

V oboch typoch okresov sa možno preukázať pri vstupe do zariadenia či zamestnania negatívnym PCR testom alebo antigénovým testom z obdobia 9. novembra až 15. novembra.

21:05 SLOVENSKO - Ľudia sa zajtra a v nedeľu budú môcť dať otestovať na koronavírus SARS-CoV-2 aj na viacerých odberných miestach v trinástich zelených okresoch, v ktorých sa druhé kolo plošného testovania neplánovalo.

Skryť Vypnúť reklamu

"Rozhodli sme sa, že týmto žiadostiam vyhovieme a na vytvorenie odberových miest v oblastiach mimo plánu poskytneme testy, certifikáty, dokumentáciu, vojaka a policajta. Keďže ale ide o vyslovene dobrovoľné konanie samospráv, ktoré oceňujeme ako zodpovedné, samosprávy musia poskytnúť zdravotnícky a administratívny personál a hygienikom vopred schválené odberové miesto, rovnako ako ochranné pomôcky a dezinfekciu," informoval na facebooku minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

V tzv. zelených okresoch zriadi celkovo 20 samospráv 20 odberných miest, v ktorých bude testovať 25 odberných tímov. Konkrétny rozpis odberných miest bude k dispozícii aj na stránke somzodpovedny.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Cestujúci z Ukrajiny na Slovensko budú musieť podstúpiť test na hranici Čítajte 

19:29 SLOVENSKO - Pri ceste na Slovensko z Ukrajiny bude treba podstúpiť antigénové testovanie na hranici.

19:25 SLOVENSKO - Odberné miesta budú počas druhého kola celoplošného testovania na koronavírus SARS-CoV-2 zriadené aj okrese Revúca, ktorý mal v prvom kole menej než 0,7 percenta pozitívnych testov.

Okrem okresného sídla bude testovacie miesto v dedine Muráň.

18:26 SLOVENSKO - Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, platná od pondelka 9. novembra, ruší limit 30-kilometrovej vzdialenosti od otvoreného hraničného priechodu pre pendlerov, ktorí žijú na Slovensku a pracujú v susedných štátoch.

Po novom tak budú medzi výnimky patriť všetky osoby, ktoré majú na území susedného štátu pracovný pomer alebo miesto výkonu práce.

Limit 30 kilometrov ostáva v platnosti pre osoby žijúce v susedných štátoch a pracujúce na území Slovenska, rovnako ako aj pre občanov Slovenska žijúcich v susedných štátoch, a to bez ohľadu na miesto výkonu práce. Žiaci a študenti žijúci v Českej republike a študujúci na Slovensku, alebo žijúci na Slovensku a študujúci v Českej republike sa musia pri prechode hraníc vedieť preukázať potvrdením vydaným školou o tom, že vyučovanie sa uskutočňuje prezenčnou formou.

Skryť Vypnúť reklamu

Po príchode z takzvaných červených krajín do domácej izolácie sa už nebude potrebné hlásiť regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, iba svojmu ošetrujúcemu lekárovi, keďže je v tomto prípade povinná registrácia na stránke koronagov.sk a regionálne úrady tieto informácie dostanú automaticky.

17:58 SLOVENSKO - Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii informoval, že núdozvý stav bude vláda pravdepodobne opäť predlžovať.

Dôvody, pre ktoré ho vyhlásili, podľa neho nepominuli.

17:56 SLOVENSKO - V okrese Žarnovica budú počas druhého kola plošného testovania k dispozícii dve odberové miesta. Jedno sa bude nachádzať v Žarnovici, druhé v Novej Bani.

Otestovať sa však bude možné len v sobotu, informovala na sociálnej sieti zástupkyňa primátora Žarnovice Alena Kazimírová.

Skryť Vypnúť reklamu

17:55 SLOVENSKO - Banská Bystrica je pripravená na druhé kolo plošného testovania.

Pripravených je všetkých 68 odberových miest, zabezpečení sú administratívni pracovníci aj dostatok ochranných pomôcok. Ako TASR informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, problémy nie sú ani s dostatočným počtom zdravotníkov.

17:42 SLOVENSKO - Minister Krajčí potvrdil, že od pondelka spustia pilotné testovanie na hranici s Ukrajinou.

17:31 SLOVENSKO - Premiéra by potešilo, keby sa počas víkendu podarilo otestovať 2 milióny občanov.

Na otázku ohľadom stavu pripravenosti testovania odpovedal, že stačí doladiť už len detaily.

17:25 SLOVENSKO - Premiér prisľúbil, že od pondelka budú vo všetkých zelených okresoch k dispozícii mobilné odberové miesta.

Na plynulý prejazd cez červený okres, t. j. bez zastavenia a vystúpenia z vozidla, certifikát nebude potrebný.

Skryť Vypnúť reklamu

17:04 SLOVENSKO - Premiér Matovič informoval, že v štyroch okresoch kde prebehlo pilotné testovanie, zaznamenali v porovnaní s celoštátnym priemerom výrazný pokles incidencie.

Podľa premiéra sme sa odklonili od tzv. českej cesty.

16:55 SLOVENSKO - Krajčí uviedol, že po novom budú informovať aj o úmrtiach s ochorením COVID-19, to znamená aj o pacientoch, ktorí v čase smrti mali pozitívny test na koronavírus.

Slovensku rovnako v medzitýždennom porovnaní kleslo aj reprodukčné číslo a počet infikovaných.

Minister zdravotníctva je však v prílišnom optimizme opatrný, pretože počet infikovaných nad 65 rokov, teda najrizikovejšej skupiny, výrazne narástol.

16:47 SLOVENSKO - Ministra Krajčího podľa vlastných slov teší, že môže konečne informovať o dobrých správach. Slovensko ide podľa neho dobrou cestou.

Skryť Vypnúť reklamu

Krajčího v medzitýždennom porovnaní potešil najmä spomalený nárast 14-dennej incidencie, počtu hospitalizovaných na pľúcnej ventilácii aj JIS.

Navyše percento pozitívne testovaných kleslo (aktuálne 13,9 %, minulý týždeň 19,4 %), čo je podľa Krajčího veľmi dobrý trend, aj keď toto číslo skresľuje celoplošné testovanie.

16:45 SLOVENSKO - Začala sa tlačová konferencia premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Marek Krajčího k aktuálnej epidemiologickej situácii.

16:26 SLOVENSKO - V zariadení sociálnych služieb Košického samosprávneho kraja Lumen v Trebišove pribudlo úmrtie klienta na COVID-19.

Nakazených evidujú v 8 z 13 zariadení pod správou kraja. Počet nakazených klientov v domove sociálnych služieb v Rakovci nad Ondavou v okrese Michalovce stúpol na 75.

Skryť Vypnúť reklamu

Celkovo ochoreniu COVID-19 v zariadeniach sociálnych služieb pod správou kraja podľahli štyria klienti a jedna zamestnankyňa.

Počet klientov a zamestnancov s novým koronavírusom sa zvýšil, pozitívny test na nový koronavírus má 100 klientov a 31 zamestnancov.

16:19 SLOVENSKO - V žilinskej nemocnici pribúda pacientov s COVID-19, otvárajú druhý pandemický pavilón.

K súčasnej kapacite 77 lôžok v pavilóne urológie otvára nemocnica v druhej fáze reprofilizácie ďalších 30 pandemických lôžok v pavilóne Liečebne dlhodobo chorých.

Dôvodom je vysoká obložnosť, ktorá pravidelne presahuje 80 %. V pandemickom pavilóne sa zdravotníci starajú o 65 pacientov, štyria sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

16:17 SLOVENSKO - Jedno odberné miesto v rámci druhého kola celoplošného testovania bude aj v meste Fiľakovo v okrese Lučenec, v ktorom bolo v prvom kole zaznamenaných menej ako 0,7 percenta pozitívnych testov.

Skryť Vypnúť reklamu

Informoval o tom primátor Attila Agócs, podľa ktorého vyšli v ústrety žiadostiam občanov. Otestovať sa podľa neho bude môcť ktokoľvek, kto o to prejaví záujem.

16:12 SLOVENSKO - Spolupráca Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska v boji proti pandémii pokračuje.

Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva. Koncom októbra sa uskutočnilo druhé rokovanie COVID-19 pohotovostného V4 centra.

Experti na videokonferencii riešili najmä zmeny v prijatých opatreniach a celoplošné testovanie na Slovensku. Konzultovali aj laboratórne postupy a naplánovali okruhy ďalšieho stretnutia.

16:08 SLOVENSKO - Mesto Bardejov sa počas nadchádzajúceho víkendu pripravuje už na tretie kolo testovania.

Okres Bardejov sa spolu s tromi okresmi Oravy zúčastnili na pilotnom trojdňovom testovaní od 23. do 25. októbra a následne 31. októbra a 1. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu

V Bardejove sa bude opäť testovať na 21 odberných miestach v 14 odberných lokalitách, ktoré sú identické s lokalitami spred týždňa.

Rozdielny je čas odberov, ktorý sa pre druhé kolo celoplošného testovania upravil od 8:00 do 20:00 s dvoma prestávkami medzi 12:30 - 13:30 a 17:30 – 18:30.

Radnica zároveň žiada ľudí, aby sledovali stránku www.odbernemiesta.sk, kde bude v pravidelných intervaloch informovať o počte ľudí, ktorí čakajú v rade na odber.

15:51 SLOVENSKO - Stav okolo pacientov s COVID-19 sa v nemocniciach na Zemplíne nemení.

Najviac pacientov je hospitalizovaných v jedinej zo štyroch nemocníc s infektologickým pracoviskom, v nemocnici v Michalovciach. Z 35 pacientov tam napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu potrebujú dvaja.

V humenskej nemocnici je na reprofilizovaných lôžkach hospitalizovaných spolu 30 pacientov, v nemocnici vo Vranove nad Topľou 20 a v Trebišove 16. Napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu si v každej z nich vyžaduje zdravotný stav jedného až dvoch pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

15:48 SVET - Maďarský parlament v utorok rozhodne o predĺžení mimoriadnej situácie.

Kabinet premiéra Viktora Orbána v utorok rozhodol pre nepriaznivý vývoj epidémie nového druhu koronavírusu vyhlásiť v krajine opäť mimoriadnu situáciu, a to na obdobie 15 dní, čo je v kompetencii vlády.

Orbán zároveň vyzval parlament, aby schválil predĺženie mimoriadnej situácie o ďalších 90 dní.

15:46 SLOVENSKO - Mesto Svit bude robiť odbery na šiestich miestach, zaviedlo i zmeny.

Odberné miesto futbalový štadión nie je tento víkend k dispozícii. Náhradou je ďalšie miesto v priestoroch Spojenej školy na Mierovej ulici - plocha od skleníkov. Informovala o tom radnica na svojej webovej stránke.

15:35 SLOVENSKO - Premiér Igor Matovič mal negatívny test na koronavírus.

Skryť Vypnúť reklamu

Oznámil na sociálnej sieti. Matovič bol v preventívnej karanténe od stredy po tom, ako bol v kontakte s pozitívne testovanou osobou.

Negatívny test mal aj minister obrany Jaroslav Naď.

15:25 SLOVENSKO - Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí budú mať o 16:30 tlačovú konferenciu k aktuálnej epidemiologickej situácii.

15:18 SLOVENSKO - Skupina úplných podporovateľov a odporcov plošného testovania na COVID-19 je približne rovnaká.

Vyplýva to z novembrového prieskumu "Ako sa máte, Slovensko?", ktorý sleduje postoje Slovákov od začiatku pandémie.

Na otázku, či s celoplošným testovaním respondenti súhlasia alebo nesúhlasia, sa 22,9 percenta respondentov priklonilo k odpovedi, že úplne súhlasia, 21,5 percenta opýtaných súhlasilo.

Skryť Vypnúť reklamu

K jednoznačnému názoru sa nevedelo prikloniť 20,6 percenta, 13,2 percenta nesúhlasilo a 21,8 percenta rozhodne nesúhlasilo.

15:12 SVET - Nemecký minister zdravotníctva varoval, že ak sa nepodarí prerušiť stúpajúci trend prípadov nákazy novým koronavírusom, krajinu čakajú ťažké časy.

Jens Spahn v parlamente prehlásil, že "situácia je vážna" a poukázal na to, že počet pacientov s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa v priebehu ostatných 10 dní zdvojnásobil.

"Dnes si s tým zdravotný systém poradí. Zdvojnásobenie za každých desať dní je niečo, s čím si dlhodobo neporadí ani najlepší systém zdravotnej starostlivosti na svete," skonštatoval minister.

14:50 SLOVENSKO - Núdzový stav by sa mal o týždeň skončiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Vláda SR ho pre pandémiu nového koronavírusu vyhlásila od 1. októbra na 45 dní. Spolu s núdzovým stavom by sa mal v sobotu 14. novembra skončiť aj zákaz vychádzania.

Vláda schválila návrh premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na vyhlásenie núdzového stavu na konci októbra v zmysle ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

Premiér vtedy priblížil, že má platiť na 45 dní a jeho predĺženie bude závisieť od vývoja situácie.

14:36 SLOVENSKO - Nemocnica v Leviciach eviduje k dnešnému dňu 19 zamestnancov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Ďalších 20 zamestnancov je z preventívnych dôvodov v karanténe.

"Napriek tomu vedenie nemocnice robí všetko preto, aby sa táto skutočnosť čo najmenej odrazila na chode nemocnice.

Skryť Vypnúť reklamu

Obmedzená nateraz bola plánovaná operatíva, činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je plne zachovaná, niektoré ambulancie sú v obmedzenom režime, konkrétne ambulancie tuberkulóznych a respiračných chorôb a gastroenterologická.

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, pediatria, ortopédia a traumatológia fungujú v plnom režime. V celej nemocnici platí prísny zákaz návštev," informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

14:32 SLOVENSKO - Na odberných miestach bude počas víkendového plošného testovania takmer 6000 príslušníkov polície. Ďalšie stovky policajtov budú v pohotovosti.

Na každom odbernom mieste bude zabezpečená prítomnosť minimálne jedného policajta. Ak by sa počty odberových miest menili, polícia je pripravená prispôsobiť aj počty policajtov v teréne.

14:19 SVET - USA požiadali Svetovú zdravotnícku organizáciu, aby na svoje budúcotýždňové zhromaždenie pozvala aj Taiwan. Dôvodom je podľa USA "senzačný úspech" krajiny v boji proti ochoreniu COVID-19.

Súvisiaci článok OSN usporiada v decembri samit o pandémii, povedie ho šéf WHO Čítajte 

Čína v posledných rokoch bráni Taiwanu v účasti na Svetovom zdravotníckom zhromaždení, pričom tak robí najmä od zvolenia Cchaj Jing-wen za prezidentku.

Pekingu, ktorý považuje Taiwan za súčasť Číny, sa totiž nepáčia jej postoje podporujúce nezávislosť.

Žiadosť Spojených štátov pritom nasleduje po tom, ako administratíva prezidenta Donalda Trumpa v lete podnikla kroky na vystúpenie krajiny z WHO v budúcom roku. Taiwan nie je členským štátom Organizácie Spojených národov.

Taiwan, ktorý má zhruba 23 miliónov obyvateľov, registruje len 569 prípadov nákazy koronavírusom a sedem súvisiacich úmrtí.

14:08 Ministerstvo zdravotníctva poďakovalo všetkým zdravotníkom, armáde, policajtom, hasičom, mestám, obciam a všetkým, ktorí pomáhali s celoplošným testovaním.

Pozitívnu spätnú väzbu vníma aj zo strany verejnosti prostredníctvom stránky podakuj.sk.

14:02 SLOVENSKO - V Komárne bude zriadené odberné miesto pre ľudí, ktorí sa chcú dať dobrovoľne otestovať na ochorenie COVID-19. Odberné miesto bude zriadené v Dome Matice slovenskej.

13:59 SLOVENSKO - Obec Ždiar v okrese Poprad je na druhé kolo testovania pripravená. Sťažuje sa však na chýbajúce informácie o predošlom testovaní.

"Do dnešného dňa nemáme žiadne informácie o predošlom testovaní. Príslušník Ozbrojených síl SR zobral zoznamy a odišiel preč.

Súvisiaci článok Podrobné údaje z plošného testovania zatiaľ nie sú vyhodnotené Čítajte 

Podľa môjho názoru výsledky testovania nie sú nahodené v žiadnom systéme, takže nemôžu rozhodovať podľa skutočných výsledkov, ale strieľajú od pása," dodáva starosta Pavol Bekeš.

Podotkol, že v prvom kole testovania zistili pozitívnych, no keďže obec ani polícia zoznamy nemajú, nevie, ako môžu skontrolovať dodržiavanie karantény.

"V televíznych novinách pán minister Jaroslav Naď povedal, že teraz nemajú čas, že výsledky nám dajú až po druhom kole testovania. Načo nám to bude? Takže nezodpovední a pozitívni sa veselo môžu dovtedy premávať po obciach a mestách, čo sa aj deje," konštatuje starosta.

Obec nemôže podľa jeho slov robiť nič, lebo nevie, a policajti môžu kontrolovať len náhodne, pretože okrem toho majú aj inú prácu.

13:55 SLOVENSKO - Situácia v nemocnici v Komárne by sa mala od budúceho týždňa výrazne zlepšiť.

Vzhľadom na vyšší počet zamestnancov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 prijalo vedenie nemocnice viacero zásadných rozhodnutí aj reorganizačných opatrení, potvrdil riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Nemocnica však podľa jeho slov funguje, poskytuje zdravotnú starostlivosť, v prevádzke sú aj ambulancie a riadne beží činnosť lineárneho urýchľovača pre onkologických pacientov, ktorí majú plánované ožarovanie.

"Polovica zamestnancov, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus, by sa po opätovných negatívnych testoch mala vrátiť do práce. Bude to zásadný krok k návratu do normálneho stavu," domnieva sa Jaška.

Plánuje sa opätovné otvorenie onkologického oddelenia, ako aj obnovenie plánovanej operatívy na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti v blízkej budúcnosti.

13:48 SVET - Európska únia schválila pomoc vo výške 17,2 milióna eur na podporu pripravenosti na pandémiu pre tri krajiny Afrického rohu - Somálsko, Sudán a Južný Sudán.

Peniaze boli vyčlenené cez Núdzový trustový fond Únie pre Afriku.

Európska komisia pripomenula, že podpora fondu v rámci reakcií na mimoriadne situácie v oblasti Afrického rohu dosahuje v súčasnosti takmer 300 miliónov eur a ďalších 480 miliónov eur bolo určených na minimalizáciu hospodárskych dôsledkov koronakrízy v tomto regióne.

13:45 SLOVENSKO - Polícia vyzýva ľudí, aby sa pri pozitívnom výsledku nešli testovať znova.

"Z prvého kola celoplošného testovania evidujeme desiatky prípadov, keď občania, ktorým vyšiel pozitívny výsledok, namiesto toho, aby išli do karantény, vybrali sa znova otestovať na ďalšie odberné miesto," uviedla polícia, s tým, že takéto konanie je neprípustné.

Podľa ich slov tak vystavujú nebezpečenstvu ďalších čakajúcich ľudí a členov odberných tímov.

13:41 SVET -Nemecká ministerka obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová je v karanténe v berlínskej budove svojho ministerstva a domov cez víkend nepocestuje vzhľadom na to, že bola v kontakte s osobou pozitívne testovanou na nový koronavírus.

Hovorca ministerstva v piatok uviedol, že Krampová-Karrenbauerová prebýva počas týždňa na ministerstve. Víkend trávi vo svojom dome v meste Saarbrückenn pri juhozápadnej hranici s Francúzskom.

V pondelok ministerstvo informovalo, že niekto z ministerkinho blízkeho okolia má pozitívny test na koronavírus. Krampová-Karenbauerová následne podstúpila test, ktorý ukázal negatívny výsledok.

13:25 SVET - V Belgicku klesá počet hospitalizovaných, no úmrtnosť je stále vysoká.

Súvisiaci článok Koronavírus vo svete: V Maďarsku zaznamenali za deň vyše sto obetí Čítajte 

Od 10. septembra sa počet hospitalizácií v súvislosti s COVID-19 neprestajne zvyšoval, pričom prekonal aj počet pacientov v prvej vlne pandémie.

Za posledné dva dni však už vidieť mierny zvrat v podobe poklesu počtu nových pacientov; ich počet sa v celej krajine znížil z z 7405 na 7282.

Znepokojivým trendom je však aj naďalej vysoká úmrtnosť osôb s ochorením na COVID-19. Vo štvrtok zomrelo ďalších 189 osôb.

V období medzi 27. októbrom a 2. novembrom bola priemerná denná úmrtnosť 159,4 osôb, čo je nárast takmer o 98 percent oproti predchádzajúcemu týždňu.

12:55 SVET - V anglickom meste Liverpool sa v piatok začalo celoplošné testovanie obyvateľstva. Ide o vôbec prvý takýto projekt v Británii.

V polmiliónovom meste je pripravených približne 2000 príslušníkov armády, aby pomohli s testovaním obyvateľstva členom anglickej Národnej zdravotníckej služby.

Ľudia sa budú môcť dať otestovať buď výterom z nosa, alebo pomocou nových rýchlotestov, ktorých výsledky by mali byť známe do 20 minút, a to bez využitia laboratória.

Testovacie miesta budú na rôznych lokalitách v meste vrátane domovov sociálnych služieb, škôl, univerzít a pracovísk. Ľudia sa môžu objednať aj on-line.

12:52 SVET - Rakúsko dá dve miliardy na pomoc firmám, ktoré zasiahne lockdown

Firmy budú mať nárok až na 80 percent tržieb z vlaňajšieho novembra. Reštaurácie, bary, hotely, ale aj kiná, divadlá či fitness centrá a ďalšie prevádzky musia zostať zatvorené do konca novembra.

12:45 SVET - Poľsko hlási rekordných 445 nových úmrtí na ochorenie COVID-19.

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom stúpol v Poľsku od štvrtka o 27 086 nových infekcií. Od začiatku pandémie tak už v krajine celkovo zaevidovali 493 765 prípadov.

Za uplynulých 24 hodín zomrelo ďalších 445 ľudí, čo je dosiaľ v tomto smere vôbec najvyšší denný nárast od začiatku pandémie. Celkovo už v tejto krajine zaznamenali 7287 obetí nákazy.

12:43 SLOVENSKO - Zvolenská nemocnica testuje pacientov, zamestnancov a ich príbuzných vo svojich priestoroch aj počas druhého kola.

"V piatok otestujú všetkých pacientov nemocnice a v sobotu medzi 7.00 a 16.00 h zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Testovanie je certifikovanými antigénovými testami s vydaním príslušného certifikátu," uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

12:39 SLOVENSKO - Dolný Kubín je pripravený na tretie kolo testovania.

Podľa tamojšieho primátora Jána Prílepka zostáva personálne zloženie väčšiny odberných tímov rovnaké ako počas predchádzajúcich dvoch testovaní. Rovnaké sú aj odberné miesta v meste.

12:32 SVET - Dánsky zdravotnícky ústav potvrdil prítomnosť zmutovanej verzie koronavírusu súvisiacej s norkovými farmami u 214 ľudí.

Súvisiaci článok V Dánsku sa objavil zmutovaný koronavírus na norkových farmách Čítajte 

Jeden kmeň zmutovaného vírusu, pre ktorý sa krajina v stredu rozhodla vyhubiť všetky norky, bol však dosiaľ prítomný len u 12 ľudí a na piatich norkových farmách.

Kodaň varovala, že táto mutácia môže ohroziť účinnosť akejkoľvek budúcej vakcíny. Dánsko je zároveň najväčším svetovým producentom norkových kožušín. V krajine sa nachádza 1080 norkových fariem, kde chovajú 15 až 17 miliónov týchto zvierat.

Dánsko sa v súvislosti so zmutovanou verziou koronavírusu rozhodlo uzavrieť časti regiónu Severné Jutsko, kde sa norkové farmy nachádzajú.

Načítavam video...

12:27 SVET - Demonštrácie proti pandemickým opatreniam v slovinskej metropole Ľubľana prerástli do násilností, zadržali desať osôb.

V centre mesta sa zhromaždili stovky demonštrantov, viacerí z nich do policajtov hádzali fľaše, svetlice a kamene. Bezpečnostné zložky proti výtržníkom nasadili slzný plyn aj vodné delo.

Demonštrácia sa konala napriek zákazu verejných zhromaždení. Podľa verejnoprávneho vysielateľa RTV Slovenija sa terčom útokov stali aj pracovníci médií, zásah do hlavy dostal jeden fotograf.

Slovinské úrady v snahe o spomalenie šírenia koronavírusu v krajine s dvoma miliónmi obyvateľov zaviedli rôzne reštrikcie vrátane zákazu nočného vychádzania.

Načítavam video...

11:54 SLOVENSKO - Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch vykonáva v piatok a v sobotu novembra opätovné pretestovanie zamestnancov nemocnice a pacientov na ochorenie COVID-19.

Ako informoval hovorca nemocnice Ján Baček, v nemocnici sú zriadené tri odberové tímy. "Dva vykonávajú testovanie zamestnancov v budove monobloku a tretí tím testuje administratívnych pracovníkov v areáli nemocnice," uviedol.

11:51 SLOVENSKO - V Košiciach budú cez víkend tri odberné miesta.

Aj keď sa druhé kolo celoplošného testovania na nový koronavírus v Košiciach nemusí uskutočniť, počas víkendu záujemcov bezplatne otestujú antigénovými testami na troch odberných miestach. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Bezplatné testovanie spustí v spolupráci s okresným úradom a mestskou časťou Nad jazerom. Všetky finančné náklady bude znášať magistrát.

Záujemcov otestujú vo Výmenníku Važecká, na parkovisku pri obchodnom centre na ulici Napájadlá 1/D a pri magistráte.

11:36 SLOVENSKO - Druhého kola plošného testovania sa môžu zúčastniť aj občania bez certifikátu z prvého kola.

Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.

Druhé kolo celoplošného testovania bude 7. a 8. novembra v okresoch, v ktorých počas prvého testovania bolo pozitívne testovaných viac ako 0,7 percenta ľudí.

Výnimku tak dostane 25 okresov, a to zväčša na juhu Slovenska, okrem Dunajskej Stredy. Výnimku dostanú aj mestá Košice a Bratislava.

11:32 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva vyzýva ľudí, aby sa aj v prípade, že im nebola nariadená domáca izolácia a majú pri sebe certifikát o negatívnom výsledku po antigénovom testovaní správali mimoriadne zdržanlivo.

11:30 SLOVENSKO - Obe liptovské okresné mestá Ružomberok a Liptovský Mikuláš sú aktuálne plne pripravené na druhé kolo celoplošného testovania.

Potvrdili to hovorca ružomberského primátora Viktor Mydlo a Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta Liptovský Mikuláš.

Prípravu testovania v Liptovskom Mikuláši podľa Sokolského nesprevádzali žiadne komplikácie.

"K dispozícii bude všetkých 29 odberných miest a pôsobiť na nich budú rovnaké tímy ako v prvom kole. Radnica zabezpečila ochranné pomôcky pre administratívnych pracovníkov a dobrovoľníkov," doplnil.

Rovnako aj v Ružomberku je pripravený dostatok personálu a technického zabezpečenia. Podľa Mydla je aktuálne nachystaných všetkých 24 odberových miest.

11:24 SLOVENSKO - Primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos vyzval ľudí z iných okresov, aby sa v sobotu nechodili testovať do okresu Dunajská Streda.

Mesto bude podľa neho pri testovaní uprednostňovať obyvateľov s trvalým a prechodným pobytom v meste a ľudí, ktorí tam pracujú alebo majú sídlo podnikania. Rovnako budú podľa Hájosa postupovať aj starostovia obcí v rámci okresu.

Mestský úrad v Dunajskej Strede podľa primátora Hájosa zaznamenal záujem testovanie zo susedných okresov, ale aj z Bratislavy alebo Trnavy.

„Ak bude dostatok času na testovanie, poskytneme možnosť aj občanom, ktorí bývajú mimo nášho okresu,“ uviedol primátor. Mesto je podľa neho na druhé kolo testovania po všetkých stránkach pripravené.

11:12 SVET - Najvyšší súd v Austrálii potvrdil, že federálny štát Západná Austrália mal v rámci úsilia o spomalenie šírenia koronavírusu právo uzavrieť svoje hranice.

Karanténne opatrenie pred súdom napadol ako protiústavné podnikateľ v baníctve Clive Palmer.

Zákaz prekročenia hraníc s výnimkou mimoriadne naliehavých prípadov je vzhľadom na riziká súvisiace s epidémiou v súlade s ústavou, uviedlo v jednomyseľnom rozhodnutí sedem sudcov Najvyššieho súdu.

11:10 SLOVENSKO - V pondelok hrozia na Slovensku výpadky v zásobovaní surovinami či potravinami.

Súvisiaci článok Vláda určila pravidlá pohybu medzi zelenými a červenými okresmi Čítajte 

Dôvodom je podľa Potravinárskej komory Slovenska povinnosť opätovného testovania tých pracovníkov, ktorí sa pohybujú v rámci červených a zelených okresov, pretože pokiaľ nebudú otestovaní, bude pre nich platiť zákaz vychádzania.

"Vláda síce vytvorí podmienky pre testovanie pracovníkov v zelených okresoch od pondelka 9. novembra, pre pracovníkov logistiky je to však neskoro, zvozy živých zvierat, surovín a rozvoz potravín prebieha už v noci z nedele na pondelok," konštatovala v piatok riaditeľka komory Jana Venhartová.

Kým výrobcovia pôsobiaci v červených okresoch budú mať testovanie pracovníkov zabezpečené vo vybraných okresoch prostredníctvom druhého kola celoplošného testovania, výrobcovia zo zelených okresov zatiaľ majú možnosť zabezpečiť proces testovania pre svojich zamestnancov až od pondelka 9. novembra 2020, čo je z pohľadu zabezpečenia činnosti pracovníkov logistiky neskoro.

11:02 SLOVENSKO - Rusko po prvý raz hlásilo viac ako 20 000 nových prípadov za 24 hodín.

Podľa štatistík ruských federálnych monitorovacích služieb v krajine za posledných 24 hodín pribudlo 20.582 nových prípadov koronavírusu.

Rusko s približne 145 miliónmi obyvateľov je v poradí štvrtou krajinou na svete s najväčším počtom prípadov ochorenia COVID-19. V krajine sa od začiatku pandémie nakazilo približne 1,7 milióna ľudí.

10:53 SLOVENSKO - Armáda musela pred celoplošným testovaním fyzicky preskúmať všetky pracoviská, kde mali byť odberné miesta.

Súvisiaci článok Major Stanislav Lučan: Kým nie sú vojaci v uliciach, svet je v poriadku Čítajte 

Mnohé z nich nevyhovovali bezpečnostným podmienkam, a tak museli byť zamenené. Príprava operácie bola pre vojakov náročnejšia, než samotná realizácia.

Z celej operácie celoplošného testovania bolo pre nich najťažšie zmobilizovať a kontaktovať všetkých ľudí, ktorí mali byť členmi odberných tímov. Bolo ich viac ako 1400.

Členovia ozbrojených síl mali vojaka v každom odbernom mieste, ktorý velil, organizoval a vytváral podmienky pre prácu jednotlivých tímov.

10:47 SLOVENSKO - Obec Veľká Lomnica v okrese Kežmarok je na víkendové testovanie pripravená, zriadila tri odberné miesta.

Starosta Peter Duda uviedol, že už pri hodnotení prvého kola možno konštatovať, že obec testovanie zvládla tak po materiálnej stránke, ako i logisticky.

"V prvom kole testovania sme nezaznamenali žiadne problémy výrazného charakteru, až na pár jednotlivcov, ktorí po pozitívnom výsledku testu mali tendenciu nechať sa otestovať v inom odberovom mieste," ozrejmil starosta.

Tento jav podľa jeho slov zaznamenali nielen medzi odberovými miestami vo Veľkej Lomnici, ale i medzi susednými obcami, hovoria však o jednom, dvoch prípadoch.

10:45 SLOVENSKO - Senica zatiaľ nemá sumárne číslo finančných nákladov, ktoré musela samospráva vynaložiť na zabezpečenie prvého kola plošného testovania.

Číslo ešte nie je finálne, pretože samosprávu v plnej miere zamestnáva organizácia druhého kola plošného testovania, ktoré je na programe počas nadchádzajúceho víkendu.

10:43 SLOVENSKO - V Prešove sa budú testy v rámci druhého kola celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 vykonávať na 66 odberových miestach, teda rovnako ako počas prvého kola.

Testovať sa bude aj na piatich odberových miestach v areáli Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove. Prioritne budú k dispozícii zamestnancom nemocnice, otestovať sa ale môže prísť aj verejnosť.

10:39 SLOVENSKO - Od pondelka bude v Nitre mobilná odberná jednotka, ktorá bude záujemcov zadarmo testovať na COVID-19.

Súvisiaci článok Starostovia v obavách, obce na hranici Topoľčianskeho okresu čakajú cez víkend nápor Čítajte 

Druhé kolo testovania cez víkend v Nitrianskom okrese nebude. Radnica istý čas uvažovala, že napriek tomu by mohli zdravotníci robiť odbery v Centre voľného času Domino - dôvodom boli požiadavky ľudí. Včera večer to ale prehodnotila.

Primátor Marek Hattas vo štvrtok povedal, že negatívny test potrebujú viaceré skupiny obyvateľov.

Niektorí nestihli prísť na odberné miesta počas uplynulého víkendu, ďalší cestujú do iných okresov, kde bude testovanie cez víkend povinné. Patrí medzi ne aj Topoľčiansky okres.

10:30 SLOVENSKO - Zbor väzenskej a justičnej stráže opätovne začal od piatka pretestovávať príslušníkov a zamestnancov zboru, personál súdov, Justičnej akadémie, Inštitútu vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR, prokurátorov, notárov, exekútorov, Centra právnej pomoci a členov ich domácností.

Zbor zriadil spolu 86 odberných stanovíšť. Testovanie potrvá do nedele v oblastiach s dosiahnutým podielom výsledkov pozitívnych testov vyšším ako 0,7 percenta v rámci prvého kola celoplošného testovania.

10:27 SLOVENSKO - V Maďarsku pribudlo 4709 infikovaných, zomrelo 103 pacientov.

Počet obetí pandémie stúpol na 2250 a z nákazy sa zotavilo 23.213 ľudí. Aktuálne je infikovaných 74.126 osôb, z nich 25 percent je z Budapešti.

Hospitalizovaných s ochorením COVID-19 je 5489 pacientov, z ktorých je na umelú pľúcnu ventiláciu napojených 391.

10:22 SLOVENSKO - Podrobnejšie informácie v súvislosti s plošným testovaním, ktoré sa uskutočnilo počas víkendu (31. 10. - 1. 11.), k dispozícii zatiaľ nie sú.

Súvisiaci článok Cestu z Bratislavy do Košíc komplikuje červený Zvolen Čítajte 

Ministerstvo obrany SR tým reagovalo na pripomienku primátora mesta Sabinov Michala Repaského, že so získanými dátami o počte chorých je potrebné pracovať ďalej a že dodnes nemá presné čísla za mesto.

Podľa hovorkyne rezortu Martiny Kovaľ Kakaščíkovej okres Sabinov patrí medzi 45 vybraných okresov, v ktorých sa bude počas nasledujúceho víkendu (7. 11. - 8. 11.) realizovať aj druhé kolo plošného testovania.

Repaský povedal, že nemajú oficiálne výsledky za mesto Sabinov od armády ani krízového štábu a nevedia preto, koľko majú chorých. Majú však indície, že v jednom z odberných miest je lokálne ohnisko nákazy.

V okrese bolo počas uplynulého víkendu zistených 2,27 percenta pozitívne testovaných.

10:01 SLOVENSKO - Na Slovensku pribudlo 2354 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 31 pacientov. Vyliečilo sa 564 ľudí. Laboratóriá otestovali 11 615 vzoriek. Počet aktívnych prípadov je 53 781. Pozitívny test malo 1 270 žien a 1084 mužov vo veku od 1 do 94 rokov.

Najviac pozitívnych prípadov bolo v Žilinskom kraji (473), nasleduje Trenčiansky kraj (399), Prešovský (397), Košický (342), Banskobystrický (240), Nitriansky (178), Bratislavský (175) a Trnavský (150).

V nemocniciach je hospitalizovaných 1 742 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 1 441 z nich. Na JIS je 112 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 106 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 564 ľudí, celkovo sa už zotavilo 16 990 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 71 088 od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 870 094 laboratórnych testov.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 2 282.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

9:59 SLOVENSKO - Michalovce majú na druhú etapu plošného testovania zabezpečený dostatok administratívnych pracovníkov aj dostatočný počet náhradníkov z radov dobrovoľníkov.

„Podľa informácií od Ozbrojených síl SR je zabezpečený aj dostatok zdravotníckeho personálu.

Mesto doplnilo zásoby dezinfekčného materiálu a ochranných prostriedkov,“ uviedla Marcela Andréová z mestského úradu v Michalovciach.

9:58 SLOVENSKO - Zvolenská mestská polícia náhodne kontroluje dodržiavanie zákazu vychádzania aj potvrdenia o bezinfekčnosti, teda negatívny certifikát z testovania.

V týchto dňoch sa mestská polícia pripravuje na úlohy, ktoré bude plniť počas nasledujúceho víkendu pri druhom kole celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

9:55 SLOVENSKO - Polícia upozorňuje verejnosť na príspevok, ktorý sa momentálne šíri konšpiračnými stránkami na Facebooku a týka sa údajného porušenia karantény zo strany predsedu vlády Igora Matoviča.

Ako ďalej Policajný zbor SR uvádza na stránke „Hoaxy a podvody - Polícia SR”, príspevok zobrazuje fotografiu osoby, ktorá je na nákupe v obchode. Zverejnený bol na facebookovej stránke „Slobodné Slovensko”.

„Tento pokus o dezinformáciu sa naozaj nevydaril. Môžete všimnúť deň 6.11.2020, čas 18:35. Potvrdzujeme, že 6.11.2020 je práve dnes, ale teda nevieme ako u vás, ale tu u nás na polícii je ešte ráno,” konštatuje polícia, pričom poukazuje na graficky nízku kvalitu fotografie. Dodáva, že príspevok už bol zo stránky odstránený.

9:39 Odberné miesta v okrajových obciach posilnili, očakávajú aj ľudí zo zelených okresov.

Vo Zvolene vytvorili pre pendlujúcich dve odberné miesta.

Aj v Krupine, ktorá je zeleným okresom a druhému kolu celoplošného testovania sa vyhla, budú dve odberné miesta. Sú určené pre ľudí, ktorí musia, často za prácou, cestovať do červeného okresu. Takým je Zvolen, Banská Bystrica aj Detva.

Odberné miesto bude aj v Žiari nad Hronom, napriek tomu krízový štáb okresu Zvolen očakáva v okrajových častiach okresu nápory ľudí zo susedných okresov.

9:33 SLOVENSKO - V horských strediskách vo Vysokých Tatrách a v Jasnej cez víkend opäť spustia lanovky.

V prevádzke budú lanovky v Tatranskej Lomnici aj lanovky na Chopok z južnej i zo severnej strany. Horské strediská uzavrel prevádzkovateľ pre prijaté protipandemické opatrenia ešte 25. októbra.

V sobotu a v nedeľu 7. a 8. novembra už budú k dispozícii aj lanovky v Tatranskej Lomnici vrátane tej na Lomnický štít, ktorá bude premávať s obmedzenou kapacitou na desať osôb.

9:30 SVET - Situácia v Maďarsku je alarmujúca a v polovici decembra môžu byť naplnené nemocničné kapacity.

Vyhlásil to v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, podľa ktorého sa v priebehu niekoľkých hodín rozhodne o odklade menej súrnych operačných zákrokov.

"O dva týždne bude potrebných 2240 postelí na jednotkách intenzívnej starostlivosti a zhruba do 10. decembra už dvojnásobok.

Vtedy bude s ochorením COVID-19 musieť byť hospitalizovaných už vyše 30 000 ľudí a vtedy dosiahneme hranicu možností nášho zdravotníctva," zdôraznil Orbán.

9:03 SLOVENSKO - Vo Vranove nad Topľou opäť vytvoria 17 odberových miest.

Mesto z dôvodu úpravy času a zabráneniu tvorby radov pri odberných miestach odporúča obyvateľom, aby sa prišli po oba dni otestovať podľa rozdelenia na základe abecedného poradia podľa prvého písmena priezviska.

V sobotu je tak odporúčané testovanie obyvateľov s priezviskami A až J, v nedeľu sú časy rozdelené pre písmená K až Z.

Itinerár je zverejnený na webových stránkach mesta.

8:16 SLOVENSKO Celoplošné testovanie v Tvrdošíne sa počas nadchádzajúceho víkendu uskutoční na siedmich odberových miestach. Pre niektoré z nich budú zabezpečené online prenosy.

6:58 SVET Nemecko dnes ohlásilo 21 506 nových prípadov nákazy a 166 úmrtí za uplynulých 24 hodín, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na Inštitút Roberta Kocha. Ide o najvyšší denný prírastok infikovaných od začiatku pandémie.

O deň skôr to bolo 19 990, čo tiež predstavovalo doterajší rekord.

V Nemecku, ktoré má približne 83 miliónov obyvateľov, sa od začiatku pandémie nakazilo minimálne 619 089 ľudí a z nich 11 096 nákaze podľahlo.

6:30 SVET V USA počas uplynulých 24 hodín pribudlo viac ako 120-tisíc prípadov nákazy koronavírusom, čo je rekordné množstvo.

Uviedla to agentúra AFP s odvolaním sa na údaje americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa, ktorá vývoj pandémie sleduje globálne.

V USA pribudlo 123 085 novo potvrdených prípadov od stredy do štvrtka, uviedla AFP s tým, že tento údaj sa vzťahuje k 20:30 miestneho času (02:30 SEČ) v Baltimore, kde univerzita sídli. O deň skôr pribudlo 99 660 infikovaných.

6:00 SVET V Českej republike potvrdili 13 231 nových prípadov nákazy koronavírusom a 97 súvisiacich úmrtí.

V krajine evidujú 173 343 aktívnych prípadov a 214 272 osôb sa z ochorenia vyliečilo.

Celkovo sa v Česku od začiatku pandémie nakazilo 391 945 ľudí a 4 330 zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19. Hospitalizovaných je 8236 pacientov.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 7. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 8. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 9. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 10. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 1. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 2. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 3. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 4. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 6. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 7. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 8. Budovanie zelenej značky
 9. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 10. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 21 001
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 20 860
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 17 594
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 624
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 232
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 969
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 419
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 284
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 7 225
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 129
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ak sa chcú seniori nad 65 rokov prihlásiť ako náhradníci na očkovanie musia pátrať po tom, aký systém prihlasovania používa ich najbližšie očkovacie centrum. Ilustračná fotografia.

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

6 h
Certifikát z celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19 prebiehajúceho od 18. - 26. januára 2021.

Zoznam zmien platných od 27. januára.

6 h

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.

3 h

Neprehliadnite tiež

Šačianska nemocnica.

Kedy mali vakcínu dostať, už nevysvetlili.

3 h
Očkovacie centrum v košickej nemocnici.

Nemocnica: Nemôžeme ovplyvniť, kedy ľudia prídu.

3 h
 Milan Uhrík v končí v Kotlebovej strane.

Kotleba taký odchod z ĽSNS ešte nezažil.

6 h
Certifikát z celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19 prebiehajúceho od 18. - 26. januára 2021.

Zoznam zmien platných od 27. januára.

6 h