SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Plošne testovať chce aj Rakúsko, Kurz hovorí o slovenskom príklade (minúta po minúte)

Slovensko eviduje 55 738 infikovaných.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem.

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sledujeme naživo (minúta po minúte)

Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

20:14 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva chce rozšíriť systém mobilných odberných miest, kde budú zdravotníci pre verejnosť robiť antigénové testovania.

Vyhlásilo preto verejný návrh určený poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Rezort zdravotníctva o tom TASR informoval v nedeľu.

Návrh sa má vzťahovať na všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, bez ohľadu na ich právnu formu, ktorí, za určitých podmienok, prejavia záujem zriadiť a prevádzkovať mobilné odberové miesto pre antigénové testovanie.

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti by mal zabezpečiť odber vzoriek biologického materiálu a tiež diagnostiku ochorenia COVID-19 prostredníctvom antigénového testu za dohodnutú odplatu. Diagnostické vyšetrenia má vykonávať najmenej päť pracovných dní v týždni v rozsahu osem hodín denne. Diagnostické vyšetrenia budú len v pracovné dni vždy najskôr od 7.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo tvrdí, že urobilo niekoľko zásadných krokov k zefektívneniu boja proti ochoreniu COVID-19 v súvislosti s diagnostikou antigénovými testami. Legislatívne upravilo, že testovať môže väčší okruh ľudí. Výtery a vyhodnocovanie antigénových testov môžu pod dohľadom viacerí študenti zdravotníckych odborov. "Odoberať vzorky a následne ich diagnostikovať budú môcť študenti pôrodnej asistencie, ošetrovateľstva, urgentnej zdravotnej starostlivosti i odboru laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve, ktorí absolvovali najmenej dva semestre. Pomáhať pri testovaní môžu už aj študenti doktorského odboru zubného lekárstva, ak absolvovali najmenej šesť semestrov," komentoval rezort zdravotníctva.

Dodal, že za zdravotníckeho pracovníka sa počas krízovej situácie považuje už aj žiak, ktorý je v pracovnom vzťahu u poskytovateľa a je žiakom druhého alebo tretieho ročníka na strednej zdravotníckej škole v študijnom odbore diplomovaná všeobecná sestra.

Skryť Vypnúť reklamu

Záujemcovia nájdu bližšie informácie na webe rezortu zdravotníctva.

18:52 SLOVENSKO - Nitrianski hasiči už od pondelka netestujú, v nemocnici zmenili čas odberov.

Pracovisko na Špitálskej 6 bude fungovať od 10. do 14. hodiny – okrem utorka, keďže je štátny sviatok. Netestujú ani cez víkend.

V uplynulom týždni testovali od 7.30 do 15. hodiny. „Denne sme pretestovali približne 400 ľudí,“ vyčíslila hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

V prvé dva dni bol zvýšený nápor, nestihli otestovať všetkých. „Podľa skúseností sme od 13. hodiny schopní zobrať vzorku 120 ľuďom. Policajné zložky tento počet odrátali a zvyšní záujemcovia boli odklonení na iné odberné miesto v rámci Nitry,“ povedala Kubinec.

17:30 SLOVENSKO - Hasiči budú počas budúceho týždňa testovať na koronavírus na 12 odberných miestach.

Skryť Vypnúť reklamu

Testovanie bude pre verejnosť prístupné v pondelok 16. novembra od 12:00 do 20:00 a od stredy 18. novembra do soboty 21. novembra v rovnakom čase. V utorok 17. novembra počas štátneho sviatku testovať nebudú. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Počas uplynulých šiestich dní otestovali hasiči 34 485 ľudí, z ktorých bolo bolo 457 pozitívnych, čo predstavuje 1,33 percenta.

16:12 SLOVENSKO - Celoplošné testovanie na Slovensku malo zmysel, vďaka nemu sú výsledky počtu pozitívne testovaných na nový koronavírus lepšie.

V nedeľnej politickej diskusnej relácii O päť minút 12 to povedal predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO). Podpredseda parlamentu a opozičného Smeru-SD Juraj Blanár (Smer-SD) tvrdí, že vyhodnotenie celoplošného testovania zatiaľ neexistuje.

Skryť Vypnúť reklamu

16:01 SLOVENSKO - Testovanie na koronavírus na hraniciach od pondelka 16. novembra nebude.

V dnešnej diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza to povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Ozrejmil, že o tom rozhodla pandemická komisia. Dodal, že je možné, že testovanie na hraniciach nebude vôbec.

Prioritou je podľa ministra v súčasnosti to, aby boli v každom okresnom meste zabezpečené odberné miesta na dobrovoľné testovanie

Zároveň však podľa neho platí, že ak sa súkromné firmy rozhodnú napriek tomu testovať, štát ich podporí. "V prípade, že tieto firmy zo svojho pohľadu, povedzme si na rovinu, je to obchodná vec, zvážia, že sa im to na tých hraniciach oplatí, keď budú testovať, sme pripravení ich podporiť," poznamenal šéf rezortu vnútra.

Skryť Vypnúť reklamu

15:50 SLOVENSKO - Bezplatné testovanie antigénovými testami na nový koronavírus bude môcť verejnosť v Prievidzi a Bojniciach od budúceho týždňa absolvovať na troch odberných miestach.

Dve budú v Bojniciach, jedno v Prievidzi, informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Odberné miesto pri vstupe do Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Prievidzi so sídlom v Bojniciach bude v prevádzke od pondelka (16. 11.) do stredy (18. 11.) od 12.00 do 16.00 h.

Druhé odberné miesto bude k dispozícii vo vstupnom vestibule Mestskej športovej haly. Testovanie tam budú môcť obyvatelia absolvovať od štvrtka (19. 11.) až do odvolania. Fungovať bude vždy počas pracovných dní v čase od 8.00 do 12.00 h. Prevádzkovateľom bude Slovenský červený kríž v súčinnosti s NsP v Bojniciach.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšie odberové miesto bude v Bojniciach v sídle Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Prievidza. Slúžiť bude výhradne na základe objednania sa, najmä pre kolektívy.

15:43 SVET - Návštevy reštaurácií a objednávanie jedál z kaprov patrí v mnohých oblastiach Nemecka k jesennej tradícii.

Súčasná koronakríza však spôsobuje problémy chovateľom kaprov v Bavorsku, ktoré je centrom chovu týchto tradičných vianočných rýb.

Mnohí z chovateľov predávajú ryby výlučne do gastronomických podnikov, ktoré sú však od začiatku novembra zatvorené. Aj obchodníci a spracovatelia rýb sú v súčasnosti pri objednávkach zdržanliví. "Momentálne musíme vyloviť veľké množstvo rýb a nevieme, či ich dokážeme na Vianoce predať," cituje agentúra DPA viceprezidenta Krajinského rybárskeho združenia Alfreda Stiera.

Skryť Vypnúť reklamu

Bavorsko je centrom chovu kaprov v Nemecku. Podľa odhadov združenia v tradičných bavorských regiónoch zhruba 5500 správcov rybníkov vyprodukuje 6000 ton kaprov ročne. V súčasnosti im však zatvorenie reštaurácií zničilo hlavný odbytový kanál. Obvykle sa v novembri vypúšťali rybníky a lovili kapre. Mnohí prevádzkovatelia teraz tento krok odkladajú v nádeji, že sa situácia zlepší a škrt cez rozpočet im neurobia sneh a ľad.

Sezóna kaprov sa začína v septembri a trvá do apríla. Jedným z najdôležitejších mesiacov je však december, keďže na Vianoce a na prelome rokov je kapor tradičným jedlom v mnohých nemeckých regiónoch.

14:26 KORONAKRÍZA - Opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou koronavírusu výrazne zasiahli oblasť letectva, najmä pravidelnú a nepravidelnú obchodnú leteckú dopravu.

Skryť Vypnúť reklamu

Od marca 2020 značne poklesli prevádzkové výkony najmä v osobnej leteckej doprave letiskových spoločností. Týka sa to aj počtu odbavených cestujúcich. Tento pokles v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019 predstavuje viac ako 90 percent. Ako ďalej informoval agentúru SITA Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu, v prípade nákladnej leteckej dopravy až taký pokles prepravných výkonov nenastal, skôr naopak.

V poslednom období sa zvyšuje množstvo leteckého nákladu hlavne v spojitosti so zdravotníckym materiálom, ochrannými pomôckami či zvýšeným množstvom objednávok v elektronických obchodoch.

14:18 SVET - WHO informuje, že riziko nákazy ochorením COVID-19 zo zmrazených potravín je nízke, no Čína opakovane upozorňuje na nálezy vírusu na baleniach rôznych produktov, či už sú to nemecké bravčové kolienka alebo ekvádorské garnáty.

Skryť Vypnúť reklamu

Tieto odhalenia viedli k rozsiahlym dovozným obmedzeniam. Čína, ktorá využila drastické opatrenia na zamedzenie šírenia nového koronavírusu, objavila pozitívne vzorky na hovädzom a bravčovom mäse, i na morských plodoch. Z toho dôvodu minulý týždeň sprísnila obmedzenia a požaduje úplné testovanie a dezinfekciu dovážaných potravín.

Čína podľa agentúry Reuters medzičasom zakázala dovoz od 99 dodávateľov z 20 krajín.

13:09 SLOVENSKO - Premiér Matovič na facebooku informoval, že Rakúska vláda sa tiež rozhodla pre plošné testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Ako informoval portál denníka Kurier , rakúsky kancelár Sebastian Kurz považuje postup slovenskej vlády za model úspechu.

Pri testovaní začnú učiteľmi tesne predtým, ako po trojtýždňovom lockdowne budú otvárať školy, ktoré teraz zavreli. Ďalšie kolo urobia ešte pred Vianocami.

Skryť Vypnúť reklamu

Matovič sa opätovne poďakoval za nezištnú pomoc Rakúska, ktoré Slovensku na prvé kolo plošného testovania poskytlo na výpomoc 33 armádnych lekárov. "S rakúskym kancelárom som v úzkom kontakte a posunieme im všetko know how a informácie a samozrejme, pôjdeme osobne tiež pomôcť," dodal Matovič.

13:06 SLOVENSKO - Exminister hospodárstva Peter Žiga (Hlas) si myslí, že ak sa gastroprevádzky v najbližšej dobe neotvoria, z donášok či z otvorených terás túto zimnú sezónu neprežijú.

Predseda finančného výboru Národnej rady (NR) SR Marián Viskupič (SaS) vyjadril súhlas, takisto si myslí, že reštaurácie by sa mali otvoriť. Zároveň zdôraznil, že podľa neho sa ako prvé mali otvoriť školy. Svoje názory si vymenili v diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Skryť Vypnúť reklamu

12:58 SLOVENSKO - Premiér Igor Matovič (OĽANO) v statuse na facebooku hodnotí výsledky počtu prípadov nákazy novým koronavírusom pozitívne.

Predseda vlády hovorí, že za päť týždňov Slovensko nemalo za sobotu také dobré výsledky. Pripisuje to aj celoplošnému testovaniu.

Poukázal na to, že sedemdňový kĺzavý priemer je 1610. Odkazuje na konzílium odborníkov, podľa ktorého by mal klesnúť pod úroveň 750, aby sa na Slovensku mohli zapnúť okresné semafory. Podľa nich by sa následne mohli postupne otvárať školy či reštaurácie.

Zdôraznil však, že Slovensko je "štát a nie spoločenstvo nezávislých okresov". Uviedol, že stovky tisíc ľudí denne migrujú z okresu do okresu. "To znamená, že máme jeden prepojený organizmus nemocníc. To znamená, že ak sme celoštátne na hranici kapacít nemocníc, nemôžeme si dovoliť svietiť nazeleno v akokoľvek zelených okresoch, lebo aj v nich by pribúdali stovky nových pacientov a zlyhal by nám spoločný systém záchrany zdravia a životov," reagoval.

Skryť Vypnúť reklamu

Matovič zároveň tvrdí, že efekt plošného testovania sa čoskoro vypne a krivka prestane klesať. "To znamená, musíme ešte niečo silné spoločne spraviť," napísal na sociálnej sieti, pričom poukázal na to, že susedné Rakúsko sa v sobotu (14. 11.) rozhodlo "pre silný lockdown", čo považuje za jednu z možností.

Ako ďalej uviedol, alternatívou bolo aj komunitné testovanie. Podľa jeho názoru malo dopomôcť k tomu, aby sa na Slovensku koncom novembra mohli otvoriť školy a reštaurácie. "Bohužiaľ, vieme, ako idea komunitného testovania dopadla," komentoval.

Trvá na tom, že má dve základné podmienky určené konzíliom odborníkov. Tými sú denný počet pozitívnych 750 a maximálne 2000 pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19. "Ak sa chceme správať ako ľudia, musí nám záležať na tom, či svojím užívaním si vlastnej slobody v zelenom okrese nepripravíme niekoho iného v červenom okrese o možnosť zachrániť jeho život," uzavrel.

Skryť Vypnúť reklamu

11:43 SVET - V nemocniciach v Maďarsku je hospitalizovaných 7013 pacientov s ochorením COVID-19, z nich 569 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Za posledný deň potvrdili nákazu novým druhom koronavírusu v krajine 4238 osobám. V súvislosti s uvedeným ochorením zomrelo v tomto čase 107 pacientov, informovalo dnes ministerstvo na webe.

10:58 SVET - Grécka polícia oznámila v nedeľu zákaz verejných zhromaždení štyroch a viacerých osôb vzhľadom na pandemickú situáciu v krajine, kde pre koronavírus hrozí kolaps nemocníc.

Stalo sa tak pred blížiacim sa výročím študentského povstania proti gréckej vojenskej junte z roku 1973, ktoré pripadá na utorok, informovala agentúra AFP.

10:00 SLOVENSKO - Dnes do oficiálnych štatistík na Slovensku pribudlo 1 200 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, nové úmrtia na pľúcnu formu COVID-19 nepotvrdili.

Skryť Vypnúť reklamu

Laboratóriá v sobotu vyšetrili PCR testami 6 545 vzoriek. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva na facebooku.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji (261), nasleduje Trenčiansky kraj (190), Trnavský (86), Nitriansky (114), Košický (234), Žilinský (189), Banskobystrický (73) a Bratislavský (53). Je medzi nimi 565 mužov a 635 žien.

V nemocniciach je hospitalizovaných 1 701 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 1 418 ľudí. Na intenzívkach je 95 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 107 osôb.

Dnes zaznamenali aj ďalších 1 495 ľudí, ktorí koronavírus prekonali. Celovo sa už na Slovensku vyliečilo 30 519 infikovaných. Úrady aktuálne evidujú 55 738 aktívnych prípadov.

09:43 SLOVENSKO - Plošné testovanie na ochorenie COVID-19 považuje sociológ Michal Vašečka za marketingový úspech a úspech pre krajinu, ktorá sa zviditeľnila.

Uviedol to pre agentúru SITA s tým, že z mnohých krajín prichádzajú zlé správy, že "takýto pokus, o ktorom sa v zahraničí dozvedia iba útržkovito, je dobrou reklamou pre Slovensko i pre vládu." Z epidemiologického hľadiska môže byť plošné testovanie hodnotené pozitívne v tom, že sa podarilo istý počet pozitívne testovaných udržať na dlhší čas doma.

09:39 SLOVENSKO - Núdzový stav sa pre pandémiu COVID-19 od dnes predlžuje o ďalších 45 dní.

Zároveň sa zakazuje zhromažďovanie sa viac ako šiestich ľudí, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti. Vyplýva to z uznesenia vlády zo stredy (11. 11.). Zákaz vychádzania už neplatí. Od nedele od 1.00 h sa končí povinnosť preukázať sa certifikátom s negatívnym výsledkom testu z celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 alebo potvrdením o výnimke.

08:54 SLOVENSKO - Vláda Igora Matoviča samosprávam sľúbila že im finančné prostriedky, ktoré museli použiť na zabezpečenie celoplošného testovania, štát preplatí.

Obce to majú riešiť prostredníctvom príslušného okresného úradu.

„Či nám to vrátia, neviem. Zatiaľ presné informácie nemáme. Refundáciu sľúbili, dúfam, že to zase nebudú len plané reči. Keďže nám pre pandémiu klesli podielové dane, bolo by neférové, keby sme museli niesť finančnú ťarchu aj za túto akciu,“ povedal Miroslav Haverla, starosta Diakovej. Čítajte viac >>>>

07:12 SVET - Takmer tritisíc ľudí protestovalo proti pandemickým opatreniam zavedeným v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2 v sobotu vo viacerých mestách Nemecka. Informovala o tom agentúra DPA.

Približne tisíc stúpencov skupiny Querdenken (Nekonvenčné myslenie), ktorá v posledných mesiacoch zorganizovala v Nemecku viacero protestov proti pandemickým opatreniam, sa zúčastnilo demonštrácie v bavorskom meste Regensburg.

Účasť bola asi o polovicu menšia, ako organizátori protestu očakávali, približuje DPA. Zhruba rovnaký počet ľudí sa tiež zúčastnil na zhromaždení tejto skupiny v meste Karlsruhe na juhozápade Nemecka.

07:03 SVET - V Česku zaznamenali za sobotu 4 199 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 117 úmrtí na COVID-19.

Kliknite sem, ak sa vám graf nezobrazuje správne.

Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v nedeľu ráno na webe českého ministerstva zdravotníctva.

V porovnání s minulou sobotou je to pokles o viac ako 3 500 prípadov, informouje portál Novinky.cz.

Česko v súčasnosti eviduje 129 788 aktívnych prípadov nákazy. Doteraz sa z ochorenia vyliečilo 322 383 osôb. Do soboty 18.00 h bolo v nemocniciach hospitalizovaných 7200 pacientov, pričom na jednotkách intenzívnej starostlivosti ich je 1099.

06:55 SVET - Viac ako miliarda Indov oslavovala v sobotu sviatok svetiel (dípávalí), ktorý mal tento rok pre pandémiu COVID-19 intímnejší charakter a ľudia ho slávili len v kruhu najbližších príbuzných.

Ako informovala agentúra AP, mnohé chrámy po celej krajine pre koronakrízu vysielali svoje modlitebné zhromaždenia online, aby tak zabránili veľkým zhromaždeniam.

Predstavitelia indickej metropoly minulý týždeň uviedli, že koronavírus nového typu sa v Naí Dillí šíri tak rýchlo aj kvôli stúpajúcemu znečisteniu ovzdušia.

Úrady apelovali na ľudí, aby počas sviatku díválí neodpaľovali petardy a ohňostroje, keďže splodiny z nich by mohli mať nepriaznivý účinok na tých, ktorí sú počas pandémie zraniteľnejší.

Petardy často prispievajú k zhoršeniu ovzdušia v Naí Dillí, ktoré je tým už notoricky známe. V uplynulých rokoch tamojšie úrady často pristupovali k zákazu predaja zábavnej pyrotechniky.

AP uviedla, že súvislosť medzi znečistením ovzdušia a zhoršovaním epidemiologickej situácie v Indii, a najmä Naí Dillí, je nateraz skôr teoretická. Niekoľko vedcov však uviedlo, že okrem faktorov, ako je nosenie rúška, odstup, hustota obyvateľstva a teplota, by sa mal znečistený vzduch tiež považovať za kľúčový faktor vzniku ohnísk koronavírusovej infekcie.

India je po USA momentálne druhým štátom, ktorý najviac zasiahla pandémia nového koronavírusu. Krajina momentálne eviduje viac ako 8,5 milióna prípadov ochorenia COVID-19.

Počas sviatku díválí sa zvyčajne stretávajú celé rodiny a priatelia, rozdávajú sa darčeky, nakupuje sa nové oblečenie, upratujú sa domy a všetko sa zdobí svetlami. Súčasťou slávenia je aj zapaľovanie lámp naplnených olejom, ktoré symbolizujú víťazstvo dobra nad zlom.

06:49 SVET - Pri požiari na jednotke intenzívnej starostlivosti vyhradenej pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici na severovýchode Rumunska prišli o život desiati hospitalizovaní.

Ako podľa agentúry DPA informovali úrady mesta Piatra Neamt, sedem ďalších ľudí utrpelo rozsiahle popáleniny a ich stav je kritický.

Medzi popálenými je aj lekár zodpovedný za oddelenie intenzívnej starostlivosti, kde ležalo 16 pacientov nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 a odkázaných na dýchacie prístroje.

Miestne médiá špekulujú, že požiar mohol byť spôsobený skratom v elektrickom vedení. Očakáva sa, že prípade prevezme a vyšetrí prokuratúra. DPA dodala, že na miesto tragédie vydal aj minister zdravotníctva Nelu Tataru.

Kým prvá vlna koronakrízy mala v Rumunsku mierny priebeh, v posledných týždňoch počet nakazených i hospitalizovaných stúpa. V sobotu tam úrady hlásil 129 nových úmrtí, čím ich počet od začiatku pandémie stúpol 8813.

Rumunsko s 19 miliónmi obyvateľov je podľa agentúry AFP jednou z najchudobnejších v Európskej únii a je zle vybavená na zvládnutie prudkého nárastu prípadov v nemocniciach. Jeho zdravotný systém trpí veľkým nedostatkom lekárov, najmä v malých mestách.

06:00 SVET - Šéf Tesly Elon Musk na Twitteri informoval, že má zrejme COVID-19 s miernymi príznakmi.

"Dostávam úplne rozdielne výsledky od rôznych laboratórií, ale s najväčšou pravdepodobnosťou mám mierny prípad Covidu. Mám príznaky ako u mierneho prechladnutia," napísal v noci na dnes Musk.

Vo štvrtok Musk uviedol, že si nechal v rovnaký deň urobiť štyri antigénové testy, pričom dvakrát bol výsledok negatívny a dvakrát pozitívny.

Musk v minulosti kritizoval protepidemické opatrenia, ktoré označil za "fašistické" a narúšanie osobnej slobody.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 39 201
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 425
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 341
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 10 165
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 991
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 923
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 193
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 906
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 705
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 593
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus SARS-CoV-2

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Vírusy a vírusové ochorenia, Ekonomická kríza 2020
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Rázcestie v obci Martinová.

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

22. jan

O klíme si kladieme falošné otázky.

22. jan
Policajti blokujú demonštrantov počas protestu proti väzneniu ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného v Jekaterinburgu.

Rusi demonštrovali proti Putinovmu režimu.

5 h
Nemocnice v Londýne sú pod tlakom.

Nový kmeň môže byť smrteľnejší.

9 h

Neprehliadnite tiež

Plocha v areáli bytového podniku, ktorá by mala slúžiť ako parkovisko pre vraky.

Bude v areáli bytového podniku.

1 h
Róbert Gregorek.

Róbert Gregorek o dopade miernych zím na prírodu.

1 h
Ilustračné.

Miera pozitivity sa drží pod jedným percentom.

2 h