SME
Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

Zdravotníci veľa práce nemali, ďalšie kolo zatiaľ veľký záujem neprinieslo (minúta po minúte)

Na test prišlo v sobotu 68 888 ľudí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Ak sa vám mapa nezobrazuje, kliknite sem

Pozrite si aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koronavírus na Slovensku: Priebeh pandémie sme sledovali naživo (minúta po minúte)

23:34 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie bude sledovať aj v nedeľu.

Skryť Vypnúť reklamu

23:30 SLOVENSKO - V prvý deň tretieho kola sa nechalo otestovať 68 888 ľudí, z nich bolo 1,98 percenta pozitívnych, teda 1 366 ľudí , informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď na facebooku. Odporučil všetkým starostom a primátorom, aby motivovali svojich občanov, aby sa išli zajtra otestovať.

"To, že je nižšia účasť znamená, že čísla pozitívne testovaných v jednotlivých obciach sú vyššie. Testovať sa totižto chodia najmä ti, ktorí majú podozrenie, že by mohli byť pozitívni. To môže mat následne dopad na výber obcí a miest pre ďalšie testovanie," napísal Naď.

20:00 SLOVENSKO - Prvý deň ďalšieho kola plošného testovania vo vybraných obciach a mestách sa skončil. Sprevádzala ho slabá účasť. Zdravotníci príliš veľa práce nemali. Starostovia najmä menších obcí sa sťažovali, že zatiaľ nedostali peniaze za predchádzajúce kolá testovania.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Mnohí Hámorčania sa prišli otestovať, lebo sa boja zmeny podmienok pohybu Čítajte 

Testovanie bude pokračovať v nedeľu od ôsmej hodiny ráno.

19:51 SLOVENSKO - Priebeh testovania v Bratislavskom kraji kopíruje situáciu z ostatných miest a obcí . Účasť je výrazne nižšia ako počas celoplošnej akcie, v ktorej boli otestovaní zvýhodnení voči tým, ktorí sa testovať nedali.

V Bratislavskom kraji testujú v Plaveckom Mikuláši v okrese Malacky, Vinosadoch v Pezinskom okrese a v obciach Reca a Hrubý Šúr v okrese Senec. Rozhodol o tom fakt, že v spomínaných obciach zaznamenali ešte v prvom celoplošnom kole testovania (31. 10. - 1. 11.) vyšší ako jednopercentný podiel pozitívne testovaných.

Len o jednu stotinu túto hranicu prekročili v Plaveckom Mikuláši. "Účasť je v porovnaní s vtedajším testovaním nanajvýš tretinová," uviedol starosta Peter Válek.

Skryť Vypnúť reklamu

Podobnosť s predchádzajúcim testovaním je v tom, že opäť sa do obce chodia testovať ľudia, ktorí majú trvalé bydlisko inde. "Dokonca počas predpoludňajších hodín tvorili väčšinu z približne 30 tých, ktorí sa prišli otestovať," skonštatoval.

O približne tretinovej účasti v porovnaní s celoplošným kolom hovorí aj starosta Hrubého Šúra Adrián Takács.

"Kým vtedy sme mali v sobotu k 14.00 h pretestovaných približne 400 ľudí, dnes k 15.00 h to bolo 150 osôb, traja z nich mali pozitívny výsledok," dodal starosta.

Súvisiaci článok V Levoči sa môžu otestovať iba miestni a ľudia s prechodným pobytom Čítajte 

19:30 SLOVENSKO - V okrese Levoča sa počas víkendu testuje v desiatich samosprávach. Jednou z nich je aj okresné mesto Levoča. Aj tu bol počas soboty nižší záujem o testovanie, ako v predchádzajúcich dvoch kolách. Rady pred odbernými miestnosťami neboli.

Skryť Vypnúť reklamu

18:38 SVET - Taliansko plánuje v januári budúceho roku rozsiahle očkovanie novou vakcínou proti koronavírusu, povedal to v sobotu taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza.

"Očkovanie začne koncom januára. Dúfame, že vtedy už budeme mať k dispozícii prvé dávky vakcíny. Táto kampaň bude bezprecedentná ... a bude si vyžadovať mimoriadnu mobilizáciu zdrojov," uviedol Speranza.

18:13 SVET - V Kalifornii od soboty platí zákaz nočného vychádzania, pretože rast počtu prípadov koronavírusu by mohol preťažiť zdravotnícky systém. Nové obmedzenia znamenajú, že obyvatelia Kalifornie majú zostať doma od 22:00 do 5:00. Zákaz vychádzania bude platiť do 21. decembra a týka sa 41 okresov, v ktorých žije väčšina obyvateľov štátu.

17:45 SLOVENSKO - Starostka Gyňova odmieta tvrdenia o bojkote testovania členmi Smeru. Viaceré odberné miesta v košickom okolí veľa práce nemali.

Skryť Vypnúť reklamu

17:15 SLOVENSKO - Už štvrté kolo plošného testovania na COVID-19 majú tento víkend v Zborove, najväčšej obci okresu Bardejov, keďže tento okres bol zaradený aj do pilotného testovania. Tentoraz je účasť dobrovoľná, čo sa prejavuje aj na nižšej účasti.

"V porovnaní s predchádzajúcimi kolami je účasť u nás slabšia, testuje sa u nás už štvrtýkrát, tak možno aj tým to je, že mnohí ľudia sú v karanténe, respektíve po karanténe, niektorí ochorenie aj prekonali a niektorých to možno omrzelo, že sa im nechce chodiť," povedal starosta Ján Šurkala.

Zborov má spolu zhruba 3500 obyvateľov. V sobotu dopoludnia na dvoch odberných miestach otestovali podľa starostu necelých 200 ľudí. Testovanie prebieha pokojne a na základe harmonogramu v rámci ulíc.

Skryť Vypnúť reklamu

16:52 SLOVENSKO - V horehronskom Šumiaci, dedine pod Kráľovou hoľou, po poldni sobotňajšieho tretieho kola testovania na ochorenie COVID-19 testujú už druhú stovku ľudí. Záujem je však evidentne nižší, než počas prvých dvoch kôl celoplošného testovania.

Súvisiaci článok Záujem zatiaľ veľký nie je, Naď hovorí o tretine oproti predošlému kolu Čítajte 

Starostka obce Jarmila Gordanová hovorí, že v sobotu od otvorenia odberného miesta ráno o ôsmej zhruba do 14.00 h otestovali vyše sto ľudí. Chodia aj obyvatelia blízkych obcí Telgárt či Závadka nad Hronom, kde sa teraz netestuje.

Gordanová tvrdí, že obec od marca nevidela ani cent v súvislosti so zabezpečením protipandemických opatrení v ich dedine. Všetko ide z obecného rozpočtu.

16:36 SLOVENSKO - Obec Myslina je jednou z jedenástich obcí humenského okresu, kde testujú aj tento víkend. Testovací tím neostal hladný. Okrem zabezpečenia teplého obeda im starostka Helena Podolinská (KDH) doma upiekla šišky.

Skryť Vypnúť reklamu

15:47 SLOVENSKO - V rámci ďalšieho kola testovania obyvateľov Slovenska na koronavírus v sobotu zatiaľ zdravotníci do 12-tej hodiny otestovali 31 548 ľudí, z ktorých bolo 602 pozitívnych, čo predstavuje 1,91 percenta, povedal na tlačovke v Púchove minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ďalšie kolo plošného testovania sa koná dnes a v nedeľu 22. novembra v 458 mestách a obciach.

15:42 SLOVENSKO - V meste Sabinov prebieha po dvojtýždennej prestávke tretie kolo testovania. Z odberných miest hlásia nižší záujem ľudí, ako bol v minulosti. Tí, ktorí sa prišli otestovať, to robia hlavne kvôli blízkym. Testovať sa prišli paradoxne aj dôchodcovia kvôli vnúčatám.

15:34 SVET - USA zaznamenali 195 542 nových prípadov nákazy. Prekonaný tak doterajší rekord z predošlého dňa, keď v krajine zaevidovali 187 833 infikovaných, vyplýva z údajov baltimorskej Univerzity Johnsa Hopkinsa.

Skryť Vypnúť reklamu

15:06 SLOVENSKO - O tom, či majú byť ďalšie kolá celoplošného testovania, respektíve v akej forme sa majú uskutočniť, by mali rozhodnúť odborníci , myslí si podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá verí, že hlas odborníkov rozhodne aj na rokovaní pondelkového ústredného krízového štábu.

14:07 SLOVENSKO - Záujem Púchovčanov o testovanie je zatiaľ menší. Kým pred dvomi týždňami počas úvodných štyroch hodín otestovali skoro 2 700 ľudí, počas dnešného predpoludnia vykonali odberné tímy približne 900 testov.

„Všetkých 13 odberných miest bolo otvorených načas," informovala samospráva. Podľa neoficiálnych informácií bolo do obeda otestovaných 900 ľudí vrátane záujemcov mimo mesta Púchov. "Z tohto počtu tvorili dve percentá pozitívne otestovaní,“ tvrdí samospráva.

Skryť Vypnúť reklamu

13:47 SLOVENSKO - V jednom z najmenších okresných miest sa cez víkend koná tiež tretie kolo testovania. Radnica po dohode s krízovým štábom mesta chcela testovanie obmedziť iba na jeden deň, rezort obrany to však neumožnil.

Súvisiaci článok Minister Naď: Aj podľa mňa sú niektorí vedci kuvici (rozhovor) Čítajte 

„Mesto Ilava žiadalo ozbrojené sily o zníženie počtu odberových miest a testovacích dní z dôvodu úspory finančných prostriedkov a personálneho stavu. Našej požiadavke však nebolo vyhovené a testovanie v uvedenom rozsahu je rozhodnutím ministerstva obrany,“ uviedol ilavský primátor Viktor Wiedermann.

Počet odberných miest je v porovnaní s predchádzajúcimi kolami nižší, vzhľadom na poveternostné podmienky zrušili odberné miesto v areáli futbalového ihriska.

K dispozícii sú tak štyri odberné miesta v dome kultúry, telocvični základnej školy, budove bývalej obchodnej akadémie a v kultúrnom dome v miestnej časti Klobušice.

Skryť Vypnúť reklamu

13:38 SLOVENSKO - Minister obrany Jaroslav Naď bude o 15.30 h v Púchove pri mestskom úrade informovať o priebehu štvrtého kola testovania.

13:28 SLOVENSKO - Okrem jednej obce testujú v celom okrese Púchov. Potrebujú otestovať čo najviac ľudí, aby odľahčili odberné miesto u hasičov.

Súvisiaci článok FOTO: Záujem v Dohňanoch je oveľa menší ako pri prvom testovaní Čítajte 

13:16 SLOVENSKO - Žilinská fakultná nemocnica s poliklinikou tento týždeň otvorila mobilné odberové miesto na antigénové testy. Od pondelka otestovali niečo viac ako dvesto ľudí, pozitívny výsledok zistili v 13 prípadoch.

Záujemcovia sa môžu na antigénový test objednať vopred elektronicky alebo priamo navštíviť odberové miesto nachádzajúce sa na novom parkovisku za pavilónom gynekológie a pôrodníctva žilinskej nemocnice.

"Antigénové testy realizujeme pre verejnosť bezplatne každý pracovný deň od 7.00 do 15.00 h, pričom klienti, ktorí sa vopred objednajú na presný čas cez internet, sú vybavovaní prednostne," uviedla vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Skryť Vypnúť reklamu

13:06 SLOVENSKO - Na testovanie do Poluvsia prichádzajú domáci aj ľudia z okolitých obcí. Prišli sa dať testovať najmä preto, aby neohrozili zdravie svojich blízkych.

13:00 SLOVENSKO - Testuje sa aj v dvanástich dedinách Turca. Odberné miesta navštevujú aj ľudia z Martina a okolitých dedín, kde testovanie neprebieha. Účasť je menšia ako v predchádzajúcich kolách, v Krpeľanoch (okres Martin) zhruba tretinová.

12:55 SLOVENSKO - Pre vládnu stranu Za ľudí je najdôležitejšie zabezpečiť návrat detí do škôl, v relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to povedala predsedníčka strany a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

„Žiadne iné opatrenie nepodporíme v strane Za ľudí skôr, ako návrat detí do škôl. Nič nie je dôležitejšie ako vzdelávanie našich detí,“ dodala Remišová.

Skryť Vypnúť reklamu

12:43 SLOVENSKO - Situácia v meste Púchov v súvislosti s testovaním je pokojná, záujemcovia prichádzajú do odberných miest priebežne, hovorí primátorka mesta Katarína Heneková."Otvorili sme všetky odberné miesta. Do niektorých prichádza viac ľudí, do niektorých menej, no ide to priebežne, nikto nemusí čakať," tvrdí.

Súvisiaci článok Nie som netvor, ale nie sú peniaze, tvrdí k testovaniu starosta Bajeroviec Čítajte 

Vysoká miera pozitivity v Púchovskej doline podľa Henekovej môže súvisieť s viacerými faktormi. "Máme tu veľké priemyselné parky, zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú obyvateľov z celého okresu, tí sa tu stretávajú. Sme tiež pohraničný okres, sú tu pendleri, takisto aj žiaci chodili na stredné a vysoké školy do Českej republiky. Okrem toho ide o rekreačnú oblasť, tým pádom je tu viac turistov," skonštatovala primátorka. Verí, že plošné testovanie prinesie nižšie čísla.

Skryť Vypnúť reklamu

Náklady na prvé a druhé kolo testovania si už samospráva uplatnila na okresnom úrade, dokopy išlo o sumu približne 30 000 eur. "Peniaze zatiaľ neprišli, ale verím, že prídu," dodala Heneková.

12:30 SVET - Za posledný deň potvrdili v Maďarsku COVID-19 4397 ľuďom a v súvislosti s ochorením zomrelo rekordných 121 pacientov. Od vypuknutia pandémie evidujú 170 298 nakazených a 3689 obetí na životoch. Z ochorenia sa zotavilo 40 820 osôb. Aktuálne je infikovaných 125 789 ľudí.

V nemocniciach ošetrujú 7358 pacientov s ochorením COVID-19. Na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených 599 chorých.

11:50 SLOVENSKO - V meste Sečovce zriadili tentoraz len jedno odberové miesto, a to v kultúrnom dome, predtým ich mali šesť. Podľa prednostu mestského úradu Ivana Kantora je jedno odberové miesto dostačujúce, do 11.00 h prišlo na test 68 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

"Je to celkovo málo, ale zhruba ako sme čakali. Ľudia chodia priebežne, prevažne Sečovčania, ale aj z okolitých obcí. Máme štyroch zdravotníkov, ide to plynulo, rady sa netvoria," priblížil prednosta.

Súvisiaci článok Otvorili všetky odberné miesta, materiál je podľa Naďa zabezpečený Čítajte 

11:47 SLOVENSKO - Zatiaľ pomerne nízky záujem o testovanie hlásia viaceré obce v Košickom kraji. V kraji sa testovanie koná najmä v okrese Košice-okolie, a to v 24 obciach.

"Zatiaľ to prebieha štandardne bez problémov, začalo sa o 8.00 h, evidujeme pomerne nízku účasť, tak uvidíme, čo deň prinesie," hovorí prednostka okresného úradu Košice-okolie Zuzana Vozár Kakaščíková. V niektorých obciach sa testovanie vzhľadom na nízky počet obyvateľov koná len v sobotu.

Testovanie prebieha aj v obci Markovce v okrese Michalovce, kde v minulých dvoch kolách testovania mali vysokú mieru pozitívnych prípadov - 8,82 percenta a 6,04 percenta. Starostka Valéria Eľková si želá, aby sa ľudia prišli otestovať a výsledok bol tentoraz lepší.

Skryť Vypnúť reklamu

"Počas tých dvoch testovaní sme mali už o tomto čase oveľa viac ľudí, ktorí prišli, teraz je to ešte máličko. Hoci je to na báze dobrovoľnosti, dúfam, že ľudia budú zodpovední a prídu sa otestovať pre vlastnú spokojnosť aj bezpečnosť nás všetkých a že teraz už budú potešujúce výsledky," povedala ráno pre novinárov.

11:35 SLOVENSKO - Testovanie v obci Svätý Kríž by mohlo pokračovať aj mimo celoplošných kôl, navrhuje to miestny starosta Dušan Matejka. Testovanie by bolo dobrovoľné a obyvatelia by sa naň prihlasovali elektronicky.

"Chcel by som, aby sa u nás preventívne testovalo aj v ďalšom období, mohli by sme to robiť napríklad v dvojtýždňových intervaloch, podľa záujmu. Mali sme fantastický tím zdravotníkov, ktorí by mohli prísť opätovne pretestovať ľudí v obci. Prihlasovanie by bolo elektronickou formou," priblížil Matejka pre TASR.

Náklady by podľa starostu mohol preplácať štát a čiastočne aj obyvatelia. Tí by mohli uhradiť napríklad výdavky na test. Starosta predpokladá, že obyvatelia by o takúto formu testovania mali záujem, keďže v prvom kole vyskočila miera pozitivity v obci až nad päť percent.

11:21 SLOVENSKO - V nemocnici v košickej Šaci v piatok plošne otestovali antigénovými testami na nový koronavírus viac ako 800 zamestnancov.

"Z 331 administratívnych pracovníkov a zamestnancov ambulancií bez lôžok sme nezaevidovali ani jeden pozitívny prípad. Na oddeleniach sa počas piatkového plošného testovania v Nemocnici Agel Košice-Šaca vyskytli štyri pozitivity," povedal riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

11:11 SLOVENSKO - Vo viacerých obciach v okresoch Nitra a Zlaté Moravce testujú len v sobotu. Viacerí obyvatelia avizovali, že využijú príležitosť. Mnohí nadávajú, že im štatistiky zhoršili v prvom kole cudzí.

10:00 SLOVENSKO - Na Slovensku pribudlo ďalších 1 861 nakazených, otestovali 10 554 vzoriek. Antigénové testy odhalili 369 nakazených, urobili 12 139 testov.

Súvisiaci článok Koronavírus na Slovensku: PCR testy odhalili 1 861 nakazených, pribudlo 30 úmrtí Čítajte 

Pribudlo aj 30 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19, ochoreniu na Slovensku zatiaľ podľahlo 644 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 2 372 ľudí.

V nemocniciach je hospitalizovaných 1698 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 1469 ľudí. Na JIS je 104 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 112 osôb.

Celkový počet laboratórnych PCR testov na Slovensku prekročil milión (1 010 338), doteraz odhalili 95 257 pozitívnych osôb. Z ochorenia sa vyliečilo 43 188 ľudí.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji (363), nasleduje Trenčiansky (316), Nitriansky (264), Žilinský (251), Trnavský (246), Košický (176), Banskobystrický (127) a Bratislavský (118).

09:34 SLOVENSKO - Minister obrany Jaroslav Naď na facebooku oznámil, že sa podarilo otvoriť všetkých 537 plánovaných odberných miest a tímy sú naplnené na sto percent.

"Všetko ide podľa plánu, dokonca aj počasie nám dnes praje. Využite možnosť poznať svoj zdravotný stav a ochrániť tak seba a svojich blízkych," napísal Naď.

09:24 SLOVENSKO - V Trnavskom kraji prebieha testovanie len v približne dvoch desiatkach obcí, ktoré mali v predchádzajúcom kole viac ako percento pozitívne testovaných.

Súvisiaci článok Starostovia chcú vedieť o pozitívne testovaných, zákon to nedovoľuje Čítajte 

Niektorým z nich sa o zvýšený podiel pozitívnych testov v prvom kole „postarali“ ľudia, ktorí nemali v obci trvalý pobyt. Týkalo so to aj Špačiniec v okrese Trnava, kde zaznamenali v prvom kole 32 pozitívnych prípadov, čo bol podiel 1,31 percenta. Až polovica polovica pozitívnych sa prišla do Špačiniec otestovať z iných obcí.

Testovanie sa počas víkendu koná aj v obci Boleráz v okrese Trnava. V prvom kole, na prelome októbra a novembra, tu otestovali skoro 1 700 ľudí, pozitívny výsledok malo 17 z nich. Podiel pozitívnych testov tak dosiahol jedno percento. Starostovia už neorganizujú žiadne poradovníky podľa ulíc, ani podľa priezvisk obyvateľov. Ľuďom pripomínajú, že testovanie počas tohto víkendu nie je povinné a za neúčasť nehrozia žiadne obmedzenia.

„Testovanie je dobrovoľné a je na vašom zvážení, či sa ho zúčastníte a zistíte aktuálnu informáciu o svojom zdravotnom stave,“ informovala obyvateľov obce Križovany nad Dudváhom v okrese Trnava starostka Svetlana Královičová.

09:14 SLOVENSKO - Počas dvoch kôl celoplošného testovania sa v obci Svrčinovec, cez ktorý vedie hlavný cestný ťah I/11, prišli otestovať viacerí ľudí prechádzajúci obcou, a tiež cudzinci. Pozitívnych po druhom kole tam bolo 1,45 percent.

Starostka Renáta Majchráková verila, že jej argumenty kompetentní zoberú na vedomie a Svrčinovec sa do zoznamu obcí, v ktorých je 3. kolo, nedostane. Dnes pomáha pri testovaní ako dobrovoľníčka.

09:03 SVET - Čína začala masové testovanie troch miliónov ľudí na COVID-19 v časti mesta Tiencin na severe krajiny. V sobotu v krajine evidovali sedem prípadov COVID-19, ktoré neboli prinesené zo zahraničia.

Mesto Tiencin komunitný prenos infekcií nahlásilo v piatok. Miestne úrady zareagovali uzavretím obytnej štvrte, v ktorej nakazení ľudia žijú. Zároveň uzavreli nemocnicu a materskú školu. V sobotu sa začalo masové testovanie. V Číne sa od začiatku pandémie zistilo 86 414 prípadov koronavírusu.

08:50 SLOVENSKO - Prvých záujemcov už otestovali v obci Markovce v okrese Michalovce.

08:31 SLOVENSKO - Na dvoch kolách testovania sa zúčastnilo aj takmer tridsať klientov čadčianskej charity. Vedúca zariadenia Eva Ondrušková hovorí, že niektorí ľudia ich síce majú za asociálov, no aj bezdomovci sa snažia správať zodpovedne a dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.

08:00 SLOVENSKO - Vo viacerých obciach a mestách sa začalo ďalšie kolo testovania na koronavírus. Testovanie je dobrovoľné a potrvá do ôsmej hodiny večer. Nie na všetkých odberných miestach sa bude testovať v sobotu aj v nedeľu. Zoznam odberných miest si môžete pozrieť tu.

07:41 SVET - V Česku za piatok zaznamenali 5809 nových prípadov nákazy, čo je pokles o 1548 potvrdených infikovaných v porovnaní s rovnakým dňom minulého týždňa.

Súvisiaci článok V Česku pribudlo 5 800 nakazených, od pondelka uvoľnia opatrenia Čítajte 

Česko aktuálne eviduje 90 669 aktívnych prípadov nákazy. Doteraz sa z ochorenia COVID-19 v krajine vyliečilo 389 873 ľudí. Do piatka 18.05 h bolo v nemocniciach hospitalizovaných 6307 pacientov.

Celkovo sa v Českej republike od začiatku pandémie nakazilo 487 563 ľudí. V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo v krajine 7021 pacientov, z nich 62 za posledný deň. Údaje o úmrtiach však bývajú doplňované spätne aj za niekoľko dní; ministerstvo zdravotníctva ich počas dňa aktualizuje.

Od pondelka v krajine uvoľnia epidemiologické opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu.

06:41 SVET - Donald Trump mladší, najstarší syn prezidenta Donalda Trumpa, mal pozitívny test na nový koronavírus a nachádza sa v karanténe bez príznakov ochorenia.

06:06 SLOVENSKO - V sobotu a v nedeľu bude ďalšie kolo plošného testovania.

Súvisiaci článok Kde bude tretie kolo testovania? Pozrite si zoznam odberných miest Čítajte 

Nebude celoslovenské, uskutoční sa v celkovo 458 mestách a obciach, v ktorých bol počas posledného testovania podiel pozitívnych prípadov vyšší ako jedno percento.

Testovanie bude prebiehať v oba víkendové dni od 8:00 do 20:00 a na rozdiel od prvých dvoch bude úplne dobrovoľné, to znamená, že ani v prípade neúčasti nebude platiť zákaz vychádzania ani iné obmedzenia.

Testovanie je určené predovšetkým tým, ktorí majú trvalý pobyt v danej obci alebo meste alebo sa v lokalite dlhodobo zdržiavajú.

Nie na všetkých odberných miestach sa bude testovať v sobotu aj v nedeľu.

Ak sa vám zoznam nezobrazuje, kliknite sem

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
 3. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
 4. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 7. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 9. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 10. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 1. Metropolis sa stane ikonickou stavbou Bratislavy
 2. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
 3. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 4. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 5. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 6. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 7. Nové číslo Historickej revue
 8. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 9. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 10. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 26 216
 2. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 15 533
 3. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 13 282
 4. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj 13 047
 5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 11 205
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele 8 541
 7. Nové číslo Historickej revue 8 387
 8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 8 332
 9. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 7 661
 10. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní? 7 541
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Seniori v pondelok večer opäť začínajú boj o termníny na očkovanie.

Nová aplikácia na registráciu by mala byť hotová budúci týždeň.

37m
Zuzana Čaputová sa stretla s Andrejom Kiskom

Preberali aktuálne politické otázky.

59m
Michal Kaliňák, ZMOS.

Združenie hodnotí negatívne neposkytnutie finančnej pomoci samosprávam aj niektoré vyjadrenia politikov.

2 h

Únik informácií z polície rieši policajná inšpekcia.

2 h