SME
Štvrtok, 23. marec, 2023 | Meniny má Adrián

Koronavírus na Slovensku: V Trnave otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 290-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 6 424 obetí. Opatrenia riadi covid automat.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platí COVID automat: Správy o koronavíruse prinášame online minútu po minúte:

20:00 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

19:55 SLOVENSKO - Mesto Prešov zorganizovalo v sobotu jednodňové antigénové testovanie. Ako TASR informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, možnosť otestovať sa využilo 4441 ľudí, z ktorých 25 malo pozitívny výsledok testu.

"Miera pozitivity v rámci mestských odberných miest predstavuje po sobote 0,56 percenta," doplnil Tomek.

19:10 SLOVENSKO - Nemocnica v Komárne začala s očkovaním pedagógov do 55 rokov. Prvú dávku vakcíny dostane cez víkend 480 učiteľov, informovalo vedenie mesta Komárno.

Na školách zároveň pokračuje cielené testovanie rodičov a pedagógov.

18:50 SVET - V Taliansku sa dnes koná séria podujatí venovaná obetiam pandémie koronavírusu. Prezident Sergio Mattarella a pápež František symbolicky uviedli do života nový štátny sviatok, ktorý bude pripomínať nasadenie lekárov, sestier a ďalších zdravotníkov.

SkryťVypnúť reklamu

Národný deň pracovníkov v zdravotníctve sa bude sláviť každý rok 20. februára. Dátum odkazuje na 20. február 2020. Nemocnica v severotalianskom meste Codogno v ten deň oznámila, že 38-ročného muža pozitívne testovala na nový koronavírus. Taliansky štátny občan sa stal prvou osobou, ktorej v krajine potvrdili túto diagnózu.

18:08 SLOVENSKO - Košický samosprávny kraj otvorí počas budúceho víkendu prvé veľkokapacitné očkovacie centrum v telocvični Strednej odbornej školy na Ostrovského ulici v Košiciach. Ďalšie majú vzniknúť v každom regióne kraja tak, aby bola zabezpečená dostupnosť očkovania pre všetkých obyvateľov.

Na zabezpečenie plynulého očkovania kraj hľadá zdravotníkov i dobrovoľníkov.

"Košický samosprávny kraj naďalej pokračuje v nábore zdravotníkov, ktorých pomoc je nevyhnutná na zabezpečenie očkovania. Online registračný formulár je zverejnený na webe web.vucke.sk/naockovanizalezi," priblížila vedúca komunikačného oddelenia úradu kraja Anna Terezková s tým, že kraju sa dosiaľ so záujmom o pomoc prihlásilo viac ako 200 zdravotníkov.

SkryťVypnúť reklamu

17:30 SVET - Najmenej 200 miliónov dávok vakcíny už bolo aplikovaných v 107 krajinách sveta, uvádza na základe oficiálnych štatistík a svojich prepočtov agentúra AFP. Necelú polovicu z nich dostali ľudia z vyspelých štátov skupiny G7.

AFP však upozorňuje, že v skutočnosti bude počet použitých dávok vyšší, keďže Čína a Rusko v posledných desiatich dňoch nové dáta o očkovaných neposkytli.

17:15 SLOVENSKO - Mesto Prievidza obnoví od pondelka vyučovanie a prevádzku v školách a školských zariadeniach, v ktorých to umožňujú aktuálne platné predpisy. Informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Doplnil, že mesto obnovuje prevádzku materských škôl, s výnimkou materskej školy na Ulici M. Mišíka, školských klubov detí a zariadení školského stravovania pre deti a žiakov materských a základných škôl.

SkryťVypnúť reklamu

"Prezenčné vyučovanie obnovuje na prvom stupni v základných a materských školách, na druhom stupni pre skupiny piatich žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Obnovuje sa aj individuálne vyučovanie v Základnej umeleckej škole L. Stančeka pre žiakov prvého stupňa základných škôl, okrem vyučovania predmetov spev a hra na dychový nástroj," dodal.

16:41 SVET - Obyvateľov domovov sociálnych služieb v Anglicku bude môcť po novom navštíviť jeden člen rodiny alebo iná blízka osoba. Rezidenti si budú môcť s návštevníkmi podať ruky, ale nie sa objať.

Po dlhé mesiace mohli obyvatelia domovov vidieť svojich blízkych iba cez dvere alebo okná. Zmena nadobúda účinnosť 8. marca.

16:02 SVET - V Rumunsku bolo zaočkovaných proti novému koronavírusu takmer 300 bezdomovcov. Krajina sa tak zaradila k prvým v Európe, ktorá túto skupinu obyvateľstva pri očkovaní uprednostnila.

SkryťVypnúť reklamu

"Títo ľudia patria k najohrozenejším, čo sa týka rizika infekcie. Pre väčšinu z nich je náročné dodržiavať protipandemické opatrenia," povedal pre agentúru AFP Andrei Baciu, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva.

15:48 SVET - Novozvolená riaditeľka Svetovej obchodnej organizácie (WTO) vyzvala Britániu, aby začala už teraz poskytovať vakcíny chudobnejším krajinám a nečakala na to, kým ich bude mať prebytok.

"Nemyslím si, že by sme mali čakať na prebytky," povedala pre BBC generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. "Myslím si, že všetky dary, ktoré prichádzajú, by mali prísť teraz... Dôvod je jednoduchý. Mať k vakcínam spravodlivý prístup je v záujme tak bohatých, ako aj chudobných krajín."

SkryťVypnúť reklamu

15:35 SVET - Rýchle šírenie Covidu-19 vo francúzskom stredomorskom meste Nice si zrejme vyžiada ďalšie obmedzenie pohybu na regionálnej úrovni. Uviedol to francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran pri návšteve nemocnice v Nice.

Rozhodnutia o ďalšom sprísnení obmedzení pohybu majú byť prijaté ešte tento víkend. "Je niekoľko miest a oblastí vo Francúzsku, kde vírus cirkuluje omnoho rýchlejšie ako inde, a to si môže vyžiadať regionálne obmedzenia," vyhlásil Véran.

Súvisiaci článok Remišová: Minister Krajčí zrejme búchal po stole slabučko Čítajte 

14:45 SLOVENSKO - "Minister zdravotníctva má plnú kompetenciu podpísať zmluvy na akúkoľvek vakcínu, podobne ako aj predtým sám objednával vakcíny od iných výrobcov – Pfizer alebo Moderna.

Keby som bola na jeho mieste, rozhodnutie kúpiť a očkovať ľudí neregistrovanými vakcínami by som neprijala. Ak ho však chce prijať, preberá tým plnú zodpovednosť na seba ," hovorí v rozhovore pre SME predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

SkryťVypnúť reklamu

Celý rozhovor si môžete prečítať tu >>>>

14:28 SVET - Veľká Británia predložila Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov návrh rezolúcie, ktorá vyzýva na ukončenia bojov v konfliktných oblastiach, aby tam bolo možno dopraviť vakcíny proti koronavírusu. Návrh opakuje výzvu na "všeobecné a okamžité zastavenie nepriateľských akcií" v hlavných konfliktných zónach, ktorú rada predložila vlani v júli.

Dokument vyjadruje podporu iniciatíve Covax, v rámci ktorej sa Svetová zdravotnícka organizácia snaží zabezpečiť dodávky vakcín pre chudobné krajiny.

13:52 SLOVENSKO - Ministerstvo školstva na základe záujmu umožnilo registráciu na očkovanie všetkým pedagogickým zamestnancom škôl.

Očkovať sa budú môcť prioritne v prvej fáze nielen učitelia materských škôl a prvého stupňa základných škôl, ale všetci pedagogickí zamestnanci vrátane druhého stupňa základných škôl, stredných škôl a školských zariadení.

SkryťVypnúť reklamu

Možnosť registrácie platí pre zamestnancov do 55 rokov (vrátane).

Súvisiaci článok Je ruská vakcína Sputnik V bezpečná a účinná? (otázky a odpovede) Čítajte 

13:38 SLOVENSKO - V súčasnosti nie je na mieste, aby minister zdravotníctva Marek Krajčí zmätkoval alebo nekonal. Mimoparlamentná strana SNS to tvrdí v súvislosti s ďalším postupom šéfa zdravotníckeho rezortu pri akvizícii ruskej vakcíny Sputnik V.

Líder SNS Andrej Danko preto vyzýva ministra, aby podpísal výnimku pre ruskú vakcínu. "Minister Krajčí má jedinečnú šancu, aby odčinil všetky svoje chyby, ktoré doteraz v boji s ochorením Covid-19 urobil," uviedol Danko.

Pripomína, že ak je očkovanie jednou z mála ciest na zabránenie šírenia vírusu, vakcína Sputnik sa ukazuje zároveň ako jeden z najlepších nástrojov boja proti ochoreniu Covid-19.

13:20 SLOVENSKO - Poslanci za Smer nepodporia predĺženie núdzového stavu v parlamente. V sobotňajšej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal Richard Takáč (Smer).

SkryťVypnúť reklamu

Podľa neho je otázne, či sa vôbec nájde dostatok poslancov potrebných na jeho predĺženie. Ako príklad uviedol Patricka Linharta (Sme rodina), ktorý už avizoval, že predĺženie núdzového stavu nepodporí. Tiež spomenul poslancov strany Sloboda a Solidarita.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš uviedol, že je nemysliteľné, aby nebol núdzový stav predĺžený, pretože zomiera množstvo ľudí. Nepozná rodinu, v ktorej by niekto nezomrel, či už blízky alebo vzdialený.

13:08 SVET - Prvá dávka vakcín proti koronavírusu od čínskej firmy Sinopharm príde do Mexika už dnes. V pondelok bude nasledovať ruská vakcína Sputnik V. Každá zo zásielok by mala obsahovať asi 200-tisíc dávok.

Podľa miestnych zdravotníckych predstaviteľov sa k čínskym a ruským vakcínam dostanú ako prví obyvatelia chudobných predmestí hlavného mesta Mexico City.

SkryťVypnúť reklamu

12:52 SLOVENSKO - Ministerstvo vnútra by malo dostať respirátory FFP2 bez ventilu v celkovej hodnote 151 600 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie.

O dodaní rezort priamo rokoval so spoločnosťou PharmaComp s.r.o. Priame rokovanie s dodávateľom podľa vlastných slov využil z dôvodu mimoriadnej udalosti, pričom vzhľadom na vzniknutú časovú tieseň nie je možné uskutočniť verejnú súťaž ani užšiu súťaž.

12:37 SLOVENSKO - V Banskej Bystrici chcú cez víkend zaočkovať tisíc učiteľov v dočasnom očkovacom centre, ktoré vzniklo v spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja a zdravotníckeho zariadenia NovaMed v priestoroch ich súkromnej polikliniky.

Očkovacie centrá v spádových okresných mestách je župa pripravená spustiť od marca.

SkryťVypnúť reklamu

12:20 SVET - Rakúska dcéra nemeckej obchodnej siete Metro očakáva v dôsledku koronakrízy a opakujúcich sa lockdownov veľmi nepriaznivú situáciu v rakúskej gastronómii. "Vychádzame z predpokladu, že po skončení sa lockdownu sa 20 až 30 percent firiem viac neotvorí," cituje agentúra APA šéfa rakúskeho Metra Xaviera Plotitzu.

Jedným zo signálov môže byť aj prepad jeho tržieb o 40 percent. "Najmä v novembri sa situácia vyostrila, my to však vydržíme," povedal Plotitza pre denník Kurier na tému činnosti Metra v Rakúsku.

Obnovenie normálnej situácie neočakáva najbližšieho 1,5 roka. Podľa neho v tom najlepšom prípade sa situácia znormalizuje o 24 mesiacov, v tom najhoršom až o tri roky.

11:55 SVET - Počet nakazených novým druhom koronavírusu dosiahol v Maďarsku 400 111, keď za uplynulý deň pribudlo 2 995 infikovaných.

SkryťVypnúť reklamu

V súvislosti s ochorením Covid-19 zomrelo v piatok 107 pacientov.

11:22 SVET - Holandský Senát v piatok schválil vládny návrh zákona, ktorý garantuje pokračovanie zákazu nočného vychádzania prinajmenšom do začiatku marca. Narýchlo pripravenú legislatívu, ktorej cieľom je prispieť k spomaleniu šírenia koronavírusu, zákonodarcovia schválili pomerom hlasov 45 za 13 proti. Vládu podporili aj viaceré opozičné strany.

Vo štvrtok zákon odsúhlasila presvedčivá väčšina poslancov dolnej komory holandského parlamentu, aj v tomto prípade sa pripojila veľká časť opozície.

Súvisiaci článok V bratislavskom pohrebníctve vybavovali za deň aj viac ako 40 pohrebov Čítajte 

11:11 SLOVENSKO - Aktuálna situácia v Bratislave s počtom zosnulých, pohrebov či kremácií je vážna. Pred pár týždňami však bola až kritická, no prijatými opatreniami sa ju podarilo stabilizovať. Pre TASR to povedal riaditeľ organizácie Marianum - Pohrebníctvo mesta Bratislava Boris Šramko.

SkryťVypnúť reklamu

V Bratislave v uplynulých týždňoch už vybavovali za jeden deň viac ako 40 pohrebov. Riaditeľ to označil za abnormálne číslo, ktoré v histórii Marianum zatiaľ nezaznamenali.

10:50 SLOVENSKO - Trnavský samosprávny kraj dnes otvoril v telocvični Strednej zdravotníckej školy v Trnave veľkokapacitné očkovacie centrum. Počas víkendu v ňom podľa župana Jozefa Viskupiča zaočkujú 3000 pedagogických zamestnancov vo veku do 55 rokov z rôznych škôl bez ohľadu na ich zriaďovateľa.

Župa plánuje tento koncept rozšíriť aj do ďalších miest, cieľom je pomôcť s očkovaním nemocniciam.

10:40 SLOVENSKO - S prácou starostu či primátora vo svojej obci alebo meste počas pandémie koronavírusu je spokojných 80,3 percenta opýtaných. Nespokojných je 11,4 percenta a nevedelo alebo nechcelo odpovedať 8,3 percenta respondentov.

SkryťVypnúť reklamu

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý sa konal od 8. do 11. februára na vzorke 1 000 respondentov. Prieskum verejnej mienky bol formou telefonického dopytovania.

10:15 SLOVENSKO - Prvú dávku vakcíny v piatok dostalo 5 986 ľudí, celkový počet zaočkovaných tak narástol na 262 694 osôb. Druhou dávkou vakcíny bolo zaočkovaných už 95 008 ľudí.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy za včerajšok odhalili 2 705 prípadov nákazy koronavírusom, laboratóriá vykonali 14 300 PCR testov. Pozitivita testovaných PCR vzoriek bola 18,92 percenta.

Celkovo PCR testy od začiatku pandémie zistili 290 457 infikovaných.

Najviac nových nakazených pribudlo v Košickom kraji (507), nasledujú Banskobystrický (420) a Prešovský (381) kraj.

Na Slovensku za predchádzajúci deň vykonali aj 244 304 antigénových testov, z nich 3 234 malo pozitívny výsledok.

SkryťVypnúť reklamu

S ochorením Covid-19 zomrelo 74 ľudí, počet úmrtí tak vystúpil na 6 424.

Celkový počet ľudí v nemocniciach sa znížil o 63 na 3837, z nich potvrdené ochorenie Covid-19 má 3 578 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti leží 290 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie ich potrebuje 330.

9:33 SLOVENSKO - Slovenské nemocnice už niekoľko týždňov kolabujú pod náporom covid pacientov. Viaceré pre SME v poslednom období povedali, že vyberajú, koho pripoja na umelú pľúcnu ventiláciu a koho nie.

Chýbajú najmä zdravotníci, ktorí by sa starali o pacientov. Nielen lekári a sestry, ale v poslednom čase už aj sanitári.

Súvisiaci článok Zahraničná pomoc naše nemocnice nezachráni Čítajte 

Minister zdravotníctva za OĽaNO Marek Krajčí vyzval študentov zdravotníckych odborov, aby s povinnou letnou praxou začali v nemocniciach už teraz. Požiadal aj okolité štáty o pomoc, najmä s personálom.

Rakúsko prisľúbilo desať lekárov a 25 sestier a Poľsko 200 miest na jednotkách intenzívnej starostlivosti. V porovnaní s množstvom personálu, ktorý chýba slovenským nemocniciam, však ide skôr o symbolickú pomoc.

9:00 SVET - Poľsko podľa ministra zdravotníctva Adama Niedzielského nevylučuje obmedzenia na hraniciach s Českom a Slovenskom.

Dôvodom je narastajúci počet prípadov nákazy v oboch štátoch. Rozhodnutie podľa Niedzielského padne budúci týždeň, informuje agentúra Reuters.

"Hranice budú otvorené pre osoby s negatívnym testom, to ale platí dnes, dynamika situácie sa môže zmeniť," povedal Niedzielski v rozhovore v poľskom Radiu Zet.

Na otázku, či Poľsko zvažuje obmedzenia na svojich južných hraniciach, odpovedal: "Áno, samozrejme."

8:46 SVET - Ruské ministerstvo zdravotníctva zaregistrovalo tretiu vakcínu proti novému koronavírusu domácej výroby. Ide o preparát CoviVac vyvinutý Federálnym vedeckým centrom pre výskum a vývoj imunobiologických prípravkov M.P. Čumakova Ruskej akadémie vied.

CoviVac patrí medzi celovirionové vakcíny. Takéto prípravky obsahujú buď umelo oslabené vírusy, ktoré nie sú schopné spôsobiť ochorenie, alebo už mŕtve (inaktivované) vírusy. Existujú celovirionové vakcíny proti chrípke, hepatitíde A, B či kliešťovej encefalitíde.

8:00 SVET - PCR testy v Česku včera odhalili ďalších 11 192 nakazených. Číslo denných prírastkov je už štvrtý deň za sebou vyššie ako 10-tisíc.

Aktívnych prípadov je 115 130. V nemocniciach leží 6 366 pacientov, v súvislosti s ochorením Covid-19 zomrelo v krajine už 19 097 ľudí.

7:32 SVET - V Nemecku za včerajšok pribudlo 9 164 nových prípadov nákazy koronavírusom a ďalších 490 úmrtí.

V porovnaní s dňom predtým je nakazených o čosi viac, počet mŕtvych sa však znížil. Pred siedmimi dňami Nemecko hlásilo 8 354 prípadov a 551 úmrtí.

V piatok ale prvý raz po niekoľkých týždňoch opäť stúplo reprodukčné číslo.

7:15 SVET - Srbský spevák Djordje Balaševič, ktorý zostal populárny na území celej bývalej Juhoslávie aj po vojnách z 90. rokov, zomrel vo veku 67 rokov na nákazu koronavírusom.

Balaševiča prijali so zápalom pľúc do nemocnice v severosrbskom meste Nový Sad pred troma dňami. Zápal mu spôsobilo ochorenie Covid-19. Štátna stanica RTS uviedla, že zomrel v nemocnici v piatok.

6:45 SVET - Kanada ponechá svoje hranice s USA uzatvorené pre všetky osoby, ktoré nevykonávajú neodkladné cesty, do 21. marca. Oznámil to kanadský minister verejnej bezpečnosti Bill Blair.

"Obmedzenia pre nie nevyhnutné cestovanie medzi Kanadou a Spojenými štátmi boli predĺžené do 21. marca 2021. Pri rozhodovaní budeme i naďalej vychádzať z najlepších dostupných rád v oblasti verejného zdravia, aby sme Kanaďanov chránili pred Covidom-19," uviedol Blair na sociálnej sieti Twitter.

Hranice boli pôvodne uzatvorené v marci 2020 so zámerom spomaliť šírenie pandémie. Odvtedy sa ich uzatvorenie obnovovalo každý mesiac. Povolený je iba obchod s tovarom a nevyhnutné cestovanie.

6:30 SLOVENSKO - V reakcii na premiéra Igora Matoviča, ktorý v piatok povedal, že by bol rád, keby minister zdravotníctva Marek Krajčí podpísal nákup ruskej vakcíny mimo európskych schvaľovacích postupov a aj bez súhlasu všetkých koaličných partnerov, rezort uviedol, že ďalší postup zváži.

Súvisiaci článok Matovič chce Sputnik. V čom zavádzal pri obhajobe? Čítajte 

„Ministerstvo zdravotníctva robí všetko pre to, aby sme na Slovensku očkovali bezpečne a čo najrýchlejším tempom, aké nám množstvo dodaných očkovacích látok umožňuje. Na rezorte zdravotníctva hľadáme riešenia a cesty, ako bezpečné vakcíny s cieľom ochrany životov a zdravia občanov zabezpečiť," píše sa v stanovisku, ktoré médiám sprostredkovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

"Vzhľadom na to, že vírus mutuje a po krajine sa rýchlo šíri, nemocnice sú naplnené a zdravotníci vyčerpaní, chceli sme kolektívnym rozhodnutím vlády kúpiť predmetnú odborníkmi odporúčanú vakcínu pre ľudí, ktorí by sa ňou len dobrovoľne zaočkovali. Nakoľko jeden z koaličných partnerov snahu rezortu vetoval, zvážime náš ďalší postup, kde však na prvom mieste bude ochrana životov a zdravia v čase tejto pandémie," dodáva ministerstvo.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 3. Koho prepustiť a komu zvýšiť mzdu? Také otázky budú riešiť firmy
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 2. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 3. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 4. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
 5. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
 6. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 7. Aké sú národnosti podnikateľov s virtuálnou adresou v Košiciach?
 8. Rozdielový impulz: Fix hypotéky 1,49 % na tri roky
 1. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 9 475
 2. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 185
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 902
 4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 6 832
 5. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 5 417
 6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 612
 7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 872
 8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 023
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dušana Dědečka odvádza justičná stráž z pojednávania na Krajskom súde v Bratislave do väzby.

Pri nehode zomreli traja mladí východniari.


14m
Obvinený Dušan Dědeček.

Došlo k posunu v prípade Dušana Dědečka, ktorý opitý zabil piatich ľudí.


TASR 55m
Ilustračné foto

Zároveň kvôli teplému počasiu počas týchto dní snehu ubúda.


TASR 1 h
Jozef vymenil prácu úverového poradcu za upratovanie vo Švajčiarsku

Dôvodom odchodu našincov nebývajú len financie.


Pavlína Meľuchová 2 h
SkryťZatvoriť reklamu