BRATISLAVA. Kritikom vynadal. Keď premiér Igor Matovič z OĽaNO v lete minulého roka zverejnil svoje fotografie z Bruselu, kde pózuje s tamojšími policajtmi, hrncom plným mušlí či ukazuje výhľad z hotela, ľudí, ktorí to považovali za nehodné premiéra, označil za „múdrosráčov“.
Ich vyjadrenia boli podľa neho „farizejské, naškrobené drísty“.
„Premiér nemá byť strojený stroj. Myslím si. Nemá komunikovať len to, čo sa akože politicky patrí, ale aj svoje zážitky a emócie bez akýchkoľvek príkras,“ napísal ďalej Matovič.

V posledných týždňoch sa však podľa odborníkov Matovič viackrát dopustil diplomatických škandálov, a to aj na facebooku.
Sociálne siete sú založené práve na autentickej komunikácii, a teda takýto prístup politikov sám osebe nie je negatívny, tvrdí odborník na komunikáciu Gabriel Tóth z agentúry Katedra komunikácie.
Zároveň však podľa neho verejné vystupovanie premiéra či ministrov podlieha určitým pravidlám, aby ich správanie neznižovalo dôveryhodnosť ich úradu.
Preto podľa Tótha vrcholoví politici potrebujú odborníkov, ktorí im nastavia stratégiu komunikácie a pripravujú podklady vyjadrení.
„Snaha byť za každú cenu autentický aj na úkor kvality komunikácie vedie skôr k zbytočným chybám, ktoré Igor Matovič predvádza takmer neustále,“ hovorí Tóth.
Sulík má asistentku
Matovičov štýl komunikácie nedávno nepriamo skritizovala aj šéfka Za ľudí Veronika Remišová, keď vyhlásila, že má „plné zuby toho, ako si koaliční partneri posielajú odkazy cez médiá a sociálne siete“.