SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Koronavírus na Slovensku: Predĺženie núdzového stavu je v súlade s Ústavou (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 361-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 9 719 obetí. Platia sprísnené opatrenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platia sprísnené opatrenia: Správy o koronavíruse prinášame online minútu po minúte:

22:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

SkryťVypnúť reklamu

21:55 SVET Prísne epidemiologické pravidlá, ktoré už vyše týždňa platia v Paríži a viacerých častiach severného Francúzska, budú od soboty platiť pre celú krajinu, oznámil to prezident Macron.

21:20 SVET Ukrajina hlási rekordný počet nových úmrtí a denných hospitalizácií. Vláda oznámila aj nové protipandemické obmedzenia v hlavnom meste Kyjev, ktoré začnú platiť od budúceho týždňa.

20:42 SVET Chorvátsko otvára hranice pre turistov. Od apríla môžu turisti z Európskej únie vstúpiť do Chorvátska po predložení negatívneho antigénového alebo PCR.

Súvisiaci článok Chorvátsko otvára hranice turistom, deti do sedem rokov test nepotrebujú Čítajte 

Do Chorvátska sa európsky turista dostane aj po predložení osvedčenia o očkovaní proti koronavírusu, ktoré dostal 14 dní od očkovania druhou vakcínou alebo od jednorázovej vakcinácie.

19:30 SVET Európskej únii sa nepodarilo splniť cieľ zaočkovať do konca marca 80 percent zdravotníkov a ľudí starších ako 80 rokov, ktorý nastavila Európska komisia.

SkryťVypnúť reklamu

Z údajov zverejnených v stredu Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb vyplýva, že tento cieľ nesplnil ani jeden členský štát EÚ.

18:45 SVET Rakúsku chýba posledných „niekoľko metrov“ k získaniu ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V.

Po rozhovore s ruským veľvyslancom v krajine to v uviedol kancelár Sebastian Kurz. Prvú zásielku očkovacej látky si podľa neho Viedeň objedná pravdepodobne už na budúci týždeň.

Ako dodal, Rakúsko plánuje do začiatku júna obstarať asi jeden milión dávok vakcíny, prvých 300-tisíc by malo do krajiny doraziť v apríli.

18:22 SVET Počty nových prípadov sa globálne zvyšovali piaty týždeň v rade. Dnes o tom informovala WHO.

Počet infekcií stúpol v Afrike a tiež v Severnej a Južnej Amerike po tom, ako v týchto regiónoch niekoľko týždňov prevažne stagnoval.

SkryťVypnúť reklamu

18:10 SVET V Maďarsku zaočkovali už 82 percent obyvateľov domovov dôchodcov a 77 percent tamojšieho personálu, informovala šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby Cecília Müllerová.

18:00 SLOVENSKO - Parlament by mal rokovať o predĺžení núdzového stavu už vo štvrtok. Nový bod do programu schôdze zaradili na návrh všetkých štyroch koaličných klubov. Vláda predĺžila núdzový stav 17. marca, potvrdiť ho ešte musia poslanci.

17:54 SLOVENSKO - Slováka, ktorý sa v Nemecku liečil z covidu, previezli späť letecky na Slovensko. Jeho stav je stabilizovaný, informovala o tom univerzitná nemocnica Bergmannsheil v Bochume. Pacienta do nemocnice prijali 10. marca. Jeho stav bol v tom čase kritický.

Päťdesiatročný pacient v súčasnosti podľa vyjadrení lekárov nemocnice dýcha samostatne a jeho stav je uspokojivý. Ďalšiu liečbu absolvuje na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu

17:47 SLOVENSKO - Hygienici odporúčajú požiadať kňazov o individuálnu duchovnú a pastoračnú službu pri novej výnimky zo zákazu vychádzania vo výnimočných prípadoch.

Načítavam video...

17:38 SVET - Covid bol vlani v USA treťou najčastejšou príčinou úmrtia po chorobách srdca a rakovine.

17:35 SVET - WHO neodporúča ivermektín pri liečbe Covid-19. Organizácii chýbajú dáta, ktoré by preukazovali jeho prínos pri liečbe. Podobné stanovisko vydala aj Európska lieková agentúra.

17:33 SVET - Čína pre výskyt koronavírusu uzavrela mesto na hranici s Mjanmarskom. V meste Žuej-li potvrdili najmenej deväť prípadov, všetkých asi 210 000 obyvateľov sa musí otestovať na nový koronavírus a ísť na týždeň do karantény. Obytný komplex, kde nákaza prepukla, uzavreli.

17:15 SVET - Španielsko sa usiluje o návrat približne tritisíc turistov , ktorí uviazli v Maroku, ktoré pre pandémiu zastavilo lety do Španielska.

SkryťVypnúť reklamu

17:05 SLOVENSKO - Úrad verejného zdravotníctva zverejnil usmernenie k individuálnej duchovnej starostlivosti. Prečítať si ho môžete tu

16:40 SVET - Existuje „veľmi málo dôkazov", ktoré by naznačovali, že tri vysoko nákazlivé varianty koronavírusu spôsobujú vážnejší priebeh Covid-19, tvrdí to riaditeľka oddelenia imunizácie WHO Kate O’Brienová.

Súvisiaci článok Predĺženie núdzového stavu a opatrenia neodporujú ústave Čítajte 

16:06 SLOVENSKO - Núdzový stav a jeho predĺženie je v súlade s Ústavou a ústavným zákonom o bezpečnosti štátu , informoval šéf súdu Ivan Fiačan. Súd rozhodoval o návrhu poslancov aj o návrhu generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Šéf Ústavného súdu zároveň potvrdil, že právny stav sa verdiktom súdu nemení.

16:04 SVET - V Česku zrušil súd ako nezákonnú časť opatrení ministerstva zdravotníctva, ktorá žiada od českých občanov pred návratom negatívny test.

SkryťVypnúť reklamu

Rozsudok bude účinný od 5. apríla. Ministerstvo podľa sudcu nevysvetlilo, prečo nestačia opatrenia až po návrate, informuje ČT24.

15:47 SVET - Európska lieková agentúra nezistila žiadne konkrétne rizikové faktory, vrátane veku, pri vakcíne od AstraZeneca. Pokračuje v ďalšej analýze.

15:30 SLOVENSKO - Polícia bude počas Veľkej noci intenzívnejšie kontrolovať dodržiavanie opatrení. Na všetkých hraničných priechodoch budú kontroly "nonstop".

15:25 SVET - Štáty Európskej únie dostanú do konca marca 107 miliónov dávok očkovacích látok proti Covid-19. Únia tak dosiahne svoj niekdajší cieľ, ktorý je však ďaleko za pôvodnými plánmi vakcinačnej kampane.

Súvisiaci článok Predbežná analýza WHO označila čínske vakcíny za bezpečné a účinné Čítajte 

Na základe zmlúv s výrobcami vakcín Únia očakávala, že do konca marca dostane 120 miliónov dávok iba od firmy AstraZeneca a desiatky miliónov dávok od firiem Pfizer-BioNTech a Moderna.

SkryťVypnúť reklamu

Po veľkých škrtoch, ktoré AstraZeneca oznámila, Únia revidovala cieľ a znížila ho na získanie asi 100 miliónov dávok vakcíny do konca marca.

15:10 SLOVENSKO - Záchranári dostanú odmeny. Mesačný príplatok pre člena posádky záchrannej zdravotnej služby je v čistom 350 eur, dostanú ich v najbližšej výplate. Príplatok dostanú lekári, záchranári aj vodiči záchraniek.

Príplatok budú podľa ministerstva zdravotníctva vyplácať za obdobie od 1. marca až dovtedy, kým počet hospitalizovaných s Covid-19 neklesne pod tisíc pacientov.

14:50 SLOVENSKO - Trnava otvorí od utorka materské školy a od stredy aj prvý stupeň základných škôl. Tie boli doteraz otvorené len pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorým ich povolanie neumožňovalo prácu z domu.

SkryťVypnúť reklamu

14:30 SVET - Experti Svetovej zdravotníckej organizácie v predbežnej analýze klinických štúdií dvoch čínskych vakcín proti covidu potvrdili ich "bezpečnosť a dobrú účinnosť".

Súvisiaci článok Štúdia potvrdila účinnosť vakcín od Pfizeru a Moderny Čítajte 

WHO ale poukázala na nedostatok dát, ktoré mali k dispozícii.

"Vakcíny preukázali bezpečnosť a dobrú účinnosť voči symptomatickému ochoreniu Covid-19. K vakcínam však nebol poskytnutý dostatok dát, čo sa týka starších vekových skupín a osôb s pridruženými ochoreniami," uviedla

Odborníci hodnotili očkovacie látky Sinovac a Sinopharm, ktoré sa už používajú vo viacerých krajinách sveta, kde boli schválené na núdzové použitie.

14:11 SVET - Vakcíny od Pfizeru a Moderny preukázali po klinických testoch vysokú ochranu pred Covidom-19 aj v reálnych podmienkach. Vyplýva to zo správy amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), na ktorú sa odvoláva televízia CNN.

SkryťVypnúť reklamu

Po podaní dvoch dávok boli vakcíny efektívne pri prevencii ochorenia, vrátane bezpríznakových infekcií, na 90 percent. Po podaní jednej dávky poskytovali 80-percentnú ochranu.

13:54 SLOVENSKO - Prijímacie skúšky na stredné školy prebehnú v riadnych termínoch. O tom, či budú prezenčné alebo dištančné rozhodne epidemická situácia.

13:37 SVET - Vakcína od Pfizeru funguje aj u detí. Podľa predbežných dát z tretej fázy klinického testovania má vakcína stopercentnú účinnosť u detí od 12 do 15 rokov.

13:07 SLOVENSKO - Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara považuje vládou schválenú výnimku zo zákazu vychádzania, ktorá sa týka cesty na účel individuálnych duchovných potrieb za krok správnym smerom.

Súvisiaci článok Biskupi privítali povolenie návštev kostolov Čítajte 

"Máme nádej, že čo najskôr dôjde aspoň k čiastočnému uvoľneniu úplného zákazu verejných bohoslužieb," povedal hovorca biskupov.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa neho by bol aj zvažovaný spôsob omší v exteriéri lepší, než teraz platný úplný zákaz.

Vláda schválila ďalšiu výnimku zo zákazu vychádzania, platiť bude na cestu na účel individuálnej duchovnej starostlivosti a cestu späť. Dodržiavať sa však budú musieť protiepidemické opatrenia stanovené vo vyhláške hlavného hygienika.

12:39 SVET - Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava presúvajú o ďalší rok, na 13. - 16. júla 2022. Dôvodom je pandémia a „zásadná neistota, ktorá vládne ohľadom možnosti konania veľkých letných kultúrnych akcií". V rovnakom termíne sa uskutoční aj medzinárodné fórom Meltingpot, ktoré sa koná v areáli festivalu.

12:32 SVET - V Poľsku pribudlo za utorok rekordných 653 úmrtí v súvislosti s covidom, čo je najviac od začiatku tohto roka.

SkryťVypnúť reklamu

12:15 SLOVENSKO - Záchranári budú mať spätne od 1. marca špeciálny covidový príplatok - v priemere 350 eur na mesiac, napísal na facebooku premiér v demisii Igor Matovič.

12:07 SVET - Európska agentúra pre lieky sa bude znova posudzovať bezpečnosť vakcíny proti koronavírusu od AstraZeneca. Následne sa očakáva, že EMA vydá aktualizáciu odporúčaní pre použitie tejto očkovacej látky.

Nemecko v utorok rozhodlo, že vakcínu bude podávať len osobám starším ako 60 rokov pre možný vznik krvných zrazenín u mladších ľudí.

Súvisiaci článok Prístup k online výučbe nemá počas pandémie takmer 100-tisíc detí, tvrdí Hipš Čítajte 

12:02 SLOVENSKO - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) dodal ministerstvu zdravotníctva stanovisko k ruskej vakcíne Sputnik V. O použití neregistrovaných liekov vrátane tejto vakcíny na Slovensku rozhoduje rezort zdravotníctva.

11:55 SLOVENSKO - Národná rada vyzvala vládu na urýchlené prijatie opatrení, na základe ktorých sa budú môcť počas Veľkej noci konať bohoslužby aspoň vonku pri dodržaní odstupov a opatrení. Poslanci schválili procedurálny návrh Tomáša Tarabu (nezaradený). Vedenie parlamentu by malo teraz schválený procedurálny návrh tlmočiť vláde. Za návrh hlasovalo 71 členov zákonodarného zboru. Proti boli štyria, zdržalo sa 46 a nehlasovalo 12.

SkryťVypnúť reklamu

11:44 SLOVENSKO - Handlovská nemocnica zabezpečila antigénové testovanie aj počas Veľkej noci. Výnimkou bude nedeľa, keď bude odberové miesto zatvorené.

11:29 SVET - Japonsko vyzýva na ďalšie vyšetrovanie pôvodu koronavírusu. Správa v tejto veci, ktorú zverejnila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), je podľa neho založená na práci, ktorá čelila odkladom a nedostatku prístupu k podstatným vzorkám vírusu. WHO pri vyšetrovaní spolupracovala s Čínou.

11:03 SVET - Približne päťsto českých občanov uviazlo v zahraničí v súvislosti s pozitívnym testom na koronavírus alebo nariadenej karantény. Najviac ich je v Egypte, Spojených arabských emirátoch či na Maldivách a mnohí nemôžu opustiť tzv. "covidové" hotely, informovala televízia ČT24.

SkryťVypnúť reklamu

Česi, ktorí sa dostali do tejto situácie, môžu odcestovať naspäť do vlasti, len ak sa im podarí získať špeciálnu výnimku od českého ministerstva zahraničia.

10:48 SLOVENSKO - Výnimky zo zákazu vychádzania sa rozšíria o ďalšie dva body. Platiť bude na cestu na účel individuálnej duchovnej starostlivosti a cestu späť.

Súvisiaci článok Vláda povolila individuálne návštevy kostolov počas Veľkej noci Čítajte 

Dodržiavať sa budú musieť opatrenia stanovené vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva, schválili to vládny kabinet.

Okrem toho schválili aj ďalšiu výnimku zo zákazu vychádzania, a to na účel pobytu v prírode pre držiteľa poľovného lístka za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných a na cestu späť.

10:44 SLOVENSKO - Negatívnym PCR a antigénovým testom sa bude možné preukázať do nedele 11. apríla, ak bol test vykonaný v období od štvrtka 1. apríla do nedele 4. apríla, vyplýva to z uznesenia, ktoré schválila vláda.

SkryťVypnúť reklamu

10:22 SLOVENSKO - Národná banka Slovenska očakáva, že domáca ekonomika by mohla v tomto roku rásť zhruba o päť percent. Vyplýva to z jarnej predikcie.

V decembrovom odhade pritom počítala s tohtoročným rastom ekonomiky o 5,6 percenta. Predkrízovú úroveň by sme mohli podľa guvernéra centrálnej banky Petra Kažimíra dosiahnuť ešte koncom tohto roka.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili za utorok ďalších 1 855 nakazených koronavírusom. Laboratóriá preverili 11 407 vzoriek.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Žilinskom kraji - 406, v Prešovskom kraji bolo 374, v Trenčianskom 272, v Košickom kraji 229, v Trnavskom kraji 182, v Banskobystrickom kraji 167, v Nitrianskom 125 a v Bratislavskom 100.

Zdravotníci vykonali tiež 149 312 Ag testov, 1 297 bolo pozitívnych.

SkryťVypnúť reklamu

V nemocniciach je 3 189 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 2 994 ľudí. Na JIS je 278 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 356 osôb.

V nemocniciach je tak s covidom najmenej pacientov od 9. januára tohto roka.

Počet obetí stúpol o 95, celkovo na Covid-19 zomrelo 9 719 pacientov.

Celkový počet zaočkovaných prvou dávkou vakcíny je 698 451, za utorok sa ich počet zvýšil o 16 119. Druhú dávku už dostalo 259 983 ľudí, za utorok ich pribudlo 2 864.

8:57 SLOVENSKO - Hovorkyňa Ústavného súdu Martina Ferencová potvrdila, že Ústavný súd sa bude návrhom skupiny poslancov a tiež generálneho prokurátora ohľadom ústavnosti predĺženia núdzového stavu zaoberať na neverejnom zasadnutí od 9:00.

"Plénum Ústavného súdu si uvedomuje spoločenský význam daného rozhodnutia, bude mu venovať náležitú pozornosť, rozhodne v zákonnej lehote a verejnosť bude o meritórnom rozhodnutí v daných veciach transparentne informovať formou brífingu a tlačovej správy, v súlade s doterajšou praxou," uviedla Ferencová.

8:45 SLOVENSKO - Ministerka pre investície Veronika Remišová k očakávanému stanovisku Generálnej prokuratúry k núdzovému stavu poznamenala, že časť pripomienok prokuratúry bola viac politického ako právneho charakteru. Podľa nej by sa Generálna prokuratúra nemala vyjadrovať k politickým alebo epidemiologickým argumentom.

"Rozhodnutie Ústavného súdu budeme plne rešpektovať," povedala s tým, že je pripravený aj plán B.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský je presvedčený, že núdzový stav je ešte potrebný. "Som presvedčený, že treba robiť všetky potrebné kroky dopredu, dovidieť za roh a povedať, že ľudské životy sú to najdôležitejšie, čo musí vláda chrániť," vyhlásil.

8:36 SLOVENSKO - Veľkonočné sviatky a zodpovednosť počas nich bude pre boj s pandémiou kľúčová, myslí si minister vnútra Roman Mikulec, ktorý požiadal o to, aby ľudia necestovali a dodržiavali opatrenia.

"Ak vydržíme, verím, že sa podarí zraziť definitívne krivku chorobnosti dole," uviedol. Zároveň potvrdil, že polícia bude vykonávať zvýšené kontroly.

"Zameriame sa jednak na hranice, ale aj na hranice medzi okresmi," doplnil. Na rokovaní vlády by sa podľa jeho slov malo rokovať aj o niektorých spresneniach opatrení, avizoval, že jedno z nich sa bude týkať testov.

8:27 SLOVENSKO - Vzhľadom na to, že nová vláda ešte nie je vymenovaná, predpokladané body stredajšieho programu vlády boli vypustené. Pred rokovaním vlády, ktorá je v demisii, to povedal minister obrany Jaroslav Naď.

"Podľa mojich informácií by sme sa mali zaoberať len jedným bodom - núdzovým stavom a závermi pandemickej komisie. Vláda by mala byť vymenovaná zajtra, preto sme tie štandardné body dnes vypustili," vysvetlil.

Súvisiaci článok Ústavný súd rozhodne o opatreniach v poslednej chvíli pred Veľkou nocou Čítajte 

Vyjadril sa aj k očakávanému verdiktu Ústavného súdu v prípade núdzového stavu. Naď verí, že verdikt potvrdí opodstatnenosť prijatia núdzového stavu z dôvodu ochrany zdravia a života.

"Verím, že to bolo všetko v súlade s ústavou. Možno nám súd dá nejaké usmernenia smerom do podobných situácií v budúcnosti," povedal Naď.

Poukázal aj na to, že núdzový stav prijímali aj iné krajiny.

8:10 SVET - V Česku včera pribudlo 8 568 nakazených, čo je o vyše 2300 menej ako pred týždňom. Potvrdzuje to spomaľovanie epidémie v krajine.

Prvý raz od začiatku februára bol utorňajší denný prírastok nižší ako 10-tisíc, pripomína portál iDnes.cz.

8:05 SVET - Ruské úrady zaregistrovali prvú vakcínu proti koronavírusu určenú pre zvieratá. Očkovaciu látku Carnivak-Cov vyvinuli odborníci z Federálnej služby pre veterinárny a fytosanitárny dohľad (Rosseľchoznadzor).

"Rusko zaregistrovalo Carnivak-Cov, sorbátom inaktivovanú vakcínu proti koronavírusovej infekcii pre mäsožravé zvieratá. Ide o prvý a zatiaľ jediný produkt na svete proti ochoreniu Covid-19 u zvierat," povedal novinárom zástupca riaditeľa Rosseľchoznadzoru Konstantin Savenkov, ktorého citovala agentúra TASS. Hromadná výroba novej očkovacej látky by sa mohla začať už v priebehu apríla.

Súvisiaci článok Otvorili kiná aj krčmy. Nemecké mesto sa vrátilo do normálu s testami Čítajte 

7:55 SVET - Zatiaľ čo vo väčšine Nemecka platia výrazné protipandemické obmedzenia, v nemeckom Tübingene sú otvorené reštaurácie, obchody aj kiná a ľudia vysedávajú na terasách s pivom v ruke.

Starosta mesta sa totiž rozhodol pre experiment – vrátiť sa aspoň na pár týždňov takmer do normálu.

Fungovanie je však podmienené každodenným antigénovým testom.

7:28 SVET - Turecko opätovne zavádza vo väčšine provincií víkendový lockdown a tiež sprísni opatrenia počas pôstneho mesiaca ramadán. Dôvodom je prudký nárast prípadov koronavírusu SARS-CoV-2.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyhlásil, že 58 z 81 provincií bolo zaradených do červenej kategórie s "veľmi vysokým rizikom" a v nich bude počas víkendov platiť lockdown. Medzi tieto provincie patrí i Istanbul a hlavné mesto Ankara.

"Počas mesiaca ramadán budeme musieť prinášať určité obete," povedal Erdogan. Reštaurácie a kaviarne budú môcť počas tohto mesiaca fungovať len formou výdaja jedál. Zakázané budú aj zhromaždenia počas ramadánu pri jedle pred východom a po západe slnka. Ramadán sa v Turecku začína 13. apríla.

7:05 SVET - Írsko začne rušiť trojmesačný lockdown na budúci mesiac, hoci mnoho pandemických obmedzení zostane v platnosti až do mája, oznámil premiér Micheal Martin.

"Sme v poslednom úseku tejto hroznej cesty," povedal podľa tlačovej agentúry AFP Martin v prejave k národu. "Teraz výrazne zrýchľujeme očkovanie, takže neskôr v lete si užijeme ešte viac slobody," dodal.

Načítavam video...

6:31 SVET - Nemecko by malo byť schopné zaočkovať svoju populáciu do konca leta, uviedol nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn krátko po tom, čo v krajine preventívne pozastavili očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca v prípade osôb mladších ako 60 rokov.

"Ak sa dodržia prísľuby dodávok a všetky vakcíny dostanú schválenie podľa plánu, potom bude Nemecko schopné zaočkovať svoju populáciu do konca leta," povedal Spahn.

6:18 SVET - Mimoriadne zlá situácia v Brazílii sa nezlepšuje, práve naopak. Krajina zaznamenala rekordný denný počet úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom od začiatku pandémie.

Ochoreniu Covid-19 podľahlo v priebehu uplynulých 24 hodín 3 780 ľudí, čím tamojší celkový počet obetí pandémie stúpol na 317 646.

Okrem toho za posledných 24 hodín pribudlo aj 84 494 nových nakazených.

6:05 SVET - Možné dodávky ruskej vakcíny Sputnik V do Európskej únie boli medzi témami, o ktorých diskutovali v utorok prostredníctvom videokonferencie ruský prezident Vladimir Putin, nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na tlačové oddelenie Kremľa.

"Osobitná pozornosť bola venovaná úlohe spojiť úsilie v boji proti spoločnej hrozbe - pandémii koronavírusu. V tejto súvislosti lídri diskutovali o opatreniach na zabránenie ďalšiemu šíreniu choroby," uviedol Kremeľ.

Podľa neho trojica diskutovala aj o "vyhliadkach na registráciu ruskej vakcíny Sputnik V v Európskej únii a jej možné dodávky a spoločnú výrobu v štátoch Európskej únie".

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 2. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 3. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 4. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 6. Inovatívna diagnostika - moderná budúcnosť zdravotníctva
 7. Slovákov láka zakladanie fondov, no väčšina preferuje zahraničie
 8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny
 1. Na čo slúžia bubnové kosačky a ako vybrať tú správnu?
 2. V Košiciach vznikla inkluzívna škola s finančnou podporou grantu
 3. Lekár U19: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením"
 4. Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia
 5. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 6. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 7. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 8. BILLA vstupuje do sveta e-commerce
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 27 458
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 9 612
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 6 609
 4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 883
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 806
 6. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 3 790
 7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 689
 8. Jedinečný rodinný All Inclusive hotel vás privíta aj toto leto! 2 647
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Logo Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti.

Správu priniesol taliansky denník Il Giornale.


6m
Herečka Zuzana Porubjaková.

Som dieťa starej doby, hovorí herečka.


23. jún
Elektráreň Niederaussem.

Prečo sa k výrobe z uhlia prikláňajú Nemci, Rakúšania, Taliani či Holanďania.


21. jún
Zasiahnutý obytný dom v Kyjeve.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 4 ďalší 11 h

Neprehliadnite tiež

Logo Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti.

Správu priniesol taliansky denník Il Giornale.


6m

Ako sa vyvíja pandémia koronavírusu na Slovensku? Pozrite si aktuálny vývoj ochorenia Covid-19 na Slovensku.


a 1 ďalší 13m
Práve sa stalo.

V nemocniciach je aktuálne 188 pacientov.


37m

Ľudácke snahy vrátiť ženy do kuchyne narazili na tvrdý odpor stoviek mužov a žien.


a 1 ďalší 3 h
SkryťZatvoriť reklamu