SME

Koaliční poslanci tvrdia, že správa SIS sa týka neživých prípadov

Opozícia podľa Lehotského zavádza.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Poslanci Igor Kašper (Sme rodina) a Tomáš Lehotský (Za ľudí) tvrdia, že správa SIS sa týka neživých prípadov. Stretnutie najvyšších ústavných činiteľov v budove SIS nepovažujú za nesprávne.

Poslanci Richard Takáč (Smer) a poslanec Hlasu Matúš Šutaj Eštok sú za zverejnenie obsahu správy.

Uviedli v nedeľnej politickej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12.

Opozícia podľa Lehotského v tejto téme zavádza a ľuďom podsúva „príbehy“ či konšpirácie.

Súvisiaci článok Mikulec mal zriadiť tím na preverenie podozrení, tvrdí Kollár Čítajte 

„Nehovorte mi, že za vašej vlády sa nediali špinavosti. Ale to neznamená, že za našej sa dejú. To tvrdíte len vy. My postupujeme štandardne. Stretávajú sa ústavní činitelia na pôde SIS a prechádzajú si tieto informácie. Dostali sa aj do parlamentu,“ povedal smerom k opozičným poslancom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opozícia podľa neho spochybňuje fungovanie štátnych inštitúcií a procesy, keďže vo väzbe sú aktuálne špičky polície, prokuratúry a súdov bývalej vlády.

Spolu s Kašperom sú za to, aby orgány činné v trestnom konaní a tie, ktorých sa téma týka, tieto veci vyriešili. Kašper doplnil, že je rád, že správa SIS prišla do parlamentu. Poznamenal, že sa dozvedeli skutočnosti, ktoré siahajú roky dozadu. Podľa jeho slov sa ukázalo, že úzka skupina ľudí si sprivatizovala spravodlivosť.

Takáč si myslí, že každý z desiatich účastníkov stretnutia v SIS klamal a zavádzal v tom, že nejde o živé prípady.

Zopakoval, že existuje skupina vyšetrovateľov z NAKA, vrátane špeciálnej prokuratúry spolu s operatívcami, ktorí riadia výpovede kajúcnikov tak, aby niektorí terajší opoziční politici boli nezmyselne držaní v kolúznej väzbe. Pýta sa preto, kto ich riadi.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa Šutaja Eštoka bolo stretnutie neštandardné. Keďže na ňom bol aj šéf inšpekčnej služby rezortu vnútra, určite sa podľa neho hovorilo o živých prípadoch.

Koaliční poslanci popreli, že by sa občanom Slovenska mali zvyšovať dane. Lehotský poukázal na to, že deficit je vysoký. Ekonomika má podľa jeho slov reálne problémy práve pre pandémiu, nie pre rozhadzovanie.

Podľa Kašpara hnutie Sme rodina so zvýšením DPH súhlasiť nebude. Opoziční poslanci okomentovali, že nefunkčnosť vládnej koalície sa prejavila aj pri predkladaní návrhu štátneho rozpočtu.

Lehotský nezvolenie podpredsedu NRSR nevníma ako nedôveru voči jeho osobe, vníma to ako koaličný problém. Téma sa má otvoriť na koaličnej rade. Predpokladá, že sa o toto miesto v júni bude uchádzať opäť. Kašpar verí, že sa ho podarí zvoliť. Verí, že koalícia vydrží do konca volebného obdobia.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa poslanca Takáča sa vláda rozpadne do konca roka. Pochybuje o tom, či Lehotského za podpredsedu NRSR volili jeho kolegovia zo strany Za ľudí. Podľa Šutaja Eštoka je vláda v rozvrate. Vládna koalícia podľa neho nemá legitimitu.

RTVS

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  2. Čo majú spoločné roboty s legom? Prekvapivo veľa
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  6. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  7. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  8. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  1. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  2. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  3. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné?
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  5. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  6. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 18 380
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 773
  3. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 3 646
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 3 318
  5. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 2 818
  6. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 2 730
  7. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 2 153
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých 1 941
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Taliansky brankár Gianluigi Donnarumma v zápase proti Bayernu Mníchov.

Real Madrid nechal najväčšiu hviezdu na štadióne.


Oscar Piastri.

Austrálsky jazdec McLarenu dostal podľa šéfa tímu príliš prísny trest od komisárov.


Reuters
České hokejbalistky oslavujú zisk zlata.

MS v hokejbale do 20 rokov vyvrcholilo v Poprade finálovými duelmi.


Nela Lopušanová.

Pozrite si kanadské bodovanie na MS v hokejbale žien a mužov do 20 rokov 2025.


SkryťZatvoriť reklamu