BRATISLAVA. Padali tvrdé vyhlásenia o ohrození bezpečnosti štátu, medzinárodnej blamáži a podobne. Začiatkom júna minulého roka NAKA zasahovala v národnej sieťovej agentúre pre podozrenia z odpočúvania vládnej siete Govnet.
"Keď sa to nakoniec potvrdí, tak to bude Watergate, a nie že slovenský a európsky, možno celosvetový," vyhlásil vtedajší premiér Igor Matovič z OĽaNO.
Po špehovacom škandále Watergate v USA v 70. rokoch skončil prezident Richard Nixon.
Po roku vyšetrovania je špeciálna prokuratúra ochotná povedať len to, že v prípade nie je nikto obvinený. Na všetky ostatné otázky odmieta odpovedať.
V iných veľkých kauzách ako vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej či stíhanie policajných funkcionárov pritom prokuratúra organizovala tlačové besedy.
Už niekoľko týždňov po vypuknutí kauzy sa zároveň objavili náznaky, že za kauzou môže byť len nedorozumenie. Viacerí politici z koalície niekoľko mesiacov potom mimo záznamu pre SME hovorili, že predpokladaný výsledok vyšetrovania je, že skutok sa nestal.
Verejne o tom hovoril aj jeden zo štyroch zadržaných Ján Kotrady, ktorý vtedy pracoval ako vedúci dohľadového centra Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby.
"Celá táto vec je politická akcia. Keby si pani Remišová, ktorá podala trestné oznámenie, veci vopred zistila aj od svojich kolegov vo vláde, tak by k tomuto nedošlo," povedal.