SME
Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky

Koalícia chcela o Mikulcovi rokovať do noci, nemala dosť hlasov (minúta po minúte)

Rokovanie pokračuje v stredu.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca sledujeme minútu po minúte:

18:54 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

18:51 V pléne mal ešte vystúpiť nezaradený poslanec Milan Mazurek, v sále však niekoľko minút pred koncom rokovacieho dňa bolo rušno a poslanci nerešpektovali upozornenia podpredsedu Národnej rady Juraja Blanára, schôdzu prerušil. Pokračovať sa bude v stredu ráno.

Skryť Vypnúť reklamu

18:48 Rokovať sa bude do 19. hod., pokračovať sa bude v stredu od 9. hod.

18:46 Kollár podal za koaličné strany procedurálny návrh, aby sa rokovalo aj po 19. hod. a hlasovanie o návrhu by bolo v stredu o 11. hod. Predseda parlamentu dal hlasovať o návrhu. Národná rada však nebola uznášaniaschopná.

18:29 Rokovanie pokračuje faktickými poznámkami ešte 15 minút. Potom budú poslanci hlasovať o tom, či budú rokovať aj po 19.00 hod.

18:16 Takáč ukončil vystúpenie. Rozprava bude pokračovať po poslaneckom grémiu. Na stretnutí šéfov poslaneckých klubov sa zrejme budú dohadovať, či bude rokovanie pokračovať aj po 19. hodine alebo v iný deň.

18:14 Poslanec Smeru Richard Takáč prezentuje jednotlivé prípady ľudí stíhaných v kolúznej väzbe. Opisuje v akých podmienkach musia vo väzbe fungovať. „A ešte im tam celú noc hučal nejaký ventilátor,“ tvrdí. Spomína advokáta Juraja Ribára, ktorý bol vo väzbe od jesene 2019. Nedávno ho z väzby prepustili na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu.

Skryť Vypnúť reklamu

17:45 Predseda Národnej rady Boris Kollár zvolal na 18.00 hod. grémium.

17:32 Mikulec si vypýtal slovo na reakciu. Minister odkázal Blanárovi, že má pozerať menej akčných filmov, čím reagoval na jeho slová o tom, že minister vnútra je spoluzodpovedný za "vykopávanie dverí" pri zásahoch polície.

17:24 "Dôvera v štát sa zvíja v bolestných kŕčoch, preto v boji za spravodlivosť musíme stáť spolu," povedala počas diskusie ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Ministerka Kolíková sa postavila za Mikulca. "Nenechajte sa zastrašiť touto schôdzou," povedala. Upozornila zároveň, že vláda stojí pred náročnou úlohou dokázať občanom, že všetci sme si pred zákonom rovní. Hovorí, že opozícia sa snaží dôveru ľudí spochybniť. Fico podľa jej slov urobil maximum preto, aby ľudia stratili dôveru v právny štát.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

16:47 V pléne vystúpil na podporu Mikulca aj podpredseda Národnej rady za OĽaNO Gábor Grendel. Prejav Fica, ktorý v úvode rokovania odôvodňoval návrh na odvolanie Mikulca, bol podľa Grendela o tom, ako to na Slovensku 30 rokov fungovalo. "Politici boli chránený druh a orgány činné v trestnom konaní vždy riadila aktuálna vláda. Veď to povedal úplne na tvrdo. Raz červená vláda, raz modrá vláda, politici sa menili, ale pocit beztrestnosti ostal," povedal Grendel.

Fico podľa neho opakovane tvrdil, že vláda kriminalizuje opozíciu. Grendel sa pýtal, či za predstaviteľov opozície považuje exšéfa policajného zboru Tibora Gašpara, prípadne bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika alebo ďalších bývalých vysokých funkcionárov, ktorí skončili vo väzbe.

Skryť Vypnúť reklamu

Po ňom dostal priestor Juraj Blanár zo Smeru, ktorý povedal, že tajná správa SIS je dostatočným dôvodom na odchod Mikulca z ministerskej stoličky.

Súvisiaci článok Matovič ráta skalpy, Fico politických väzňov. Obvinení sa postupne usvedčujú navzájom Čítajte 

16:08 "Buď ma dajú dole oni, alebo sa dám dole ja," povedal policajný šéf Milan Lučanský pred odchodom z funkcie ministrovi vnútra. Mikulec tak reagoval na obvinenia opozície, že súčasná vláda je zodpovedná za jeho smrť.

Lučanský spáchal koncom minulého roka vo väzbe samovraždu.

16:05 V pléne si zobral slovo opäť minister Mikulec, odmietol obvinenia z rodinkárstva. Zopakoval, že jeho brat nikdy nebol konateľom ani manažérom firmy Aegis EU. Tiež hovoril o tom, že bezpečnostnú previerku na prísne tajne mu odobral vtedajší riaditeľ Róbert Tibenský z osobných dôvodov.

Mikulec sa vyjadril aj k disciplinárnemu konaniu od Ivety Radičovej. Minister tvrdí, že v tom čase nechcel konať v rozpore so zákonom. Podľa dokumentov od Roberta Fica ho Radičová písomne pokarhala, lebo nechcel odovzdať správu k tunelovaniu Vojenskej spravodajskej služby vtedajšiemu ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi, ale dal mu ju len k nahliadnutiu. Pokarhanie o dva týždne podľa Mikulca zrušil nový minister obrany.

Skryť Vypnúť reklamu

15:50 Minister obrany Naď pripomenul, že bol v roku 2019 neprávom obvinený z ohrozovania utajovaných skutočností za to, že upozorňoval na kauzy rezortu obrany a vojenských tajných. Oznamovateľom mal byť vtedajší šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar.

Naď v pléne povedal, že aj na Balciara príde čas s tým, že už bol vypovedať na polícii.

Minister obrany si myslí, že Fico má dokumenty, ktoré sa týkajú Mikulcovej minulosti, z vojenského spravodajstva. Podľa Naďa si ich deň pred odchodom vyžiadal práve Balciar.

15:42 Rozprava pokračuje vystúpením ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý hovorí, že doteraz v pléne zazneli z úst opozície samé nezmysly. "Bezpečnostné zložky boli zneužívané za vašich vlád," hovorí Naď poslancom zo Smeru.

Skryť Vypnúť reklamu

15:21 Blaha na záver svojej rozpravy vyzval Mikulca, aby vysvetlil obvinenia z rodinkárstva a dal ohodnotiť svoje hodinky, o ktorých hovorí, že ide o fejk.

14:50 Blaha pokračuje v rozprave kritikou ministra vnútra Mikulca. Podobne ako Fico hovorí o rodinkárstve za jeho pôsobenia vo vojenskom spravodajstve.

14:41 Do rozpravy sa zapojil poslanec Smeru Ľuboš Blaha. Vystúpenie začal kritikou expremiéra a ministra financií Matoviča. Pripomína účtovníctvo v jeho bývalej firme, či nákup antigénových testov. "On nás ide poučovať? Nebláznime", rozhorčuje sa Blaha.

Načítavam video...

14:30 "Je absurdné, keď Robert Fico dnes hovorí o politických väzňoch," tvrdí Remišová s tým, že tí, čo teraz sedia vo väzbe, sú obvinení z korupcie.

14:26 Kauza Hedvigy Malinovej je podľa Remišovej emblémom toho, ako sa za čias Smeru zneužívala politická moc.

Skryť Vypnúť reklamu

14:21 Táto mimoriadna schôdza je podľa ministerky Veroniky Remišovej len ďalší krok Roberta Fica, ako oslabiť dôveru v bezpečnostné zložky štátu a obvinenia voči ministrovi Mikulcovi považuje za smiešne.

14:06 Po prestávke pokračuje mimoriadna schôdza faktickými poznámkami na vystúpenie ministra Matoviča.

13:00 Rokovanie o návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca bude pokračovať od 14.00, vyhlásili hodinovú prestávku.

12:58 Na záver svojho vstúpenia Matovič Mikulcovi odkázal, že mu drží palce. Sám vyjadril pochybnosti nad niektorými krokmi polície. "Či má zmysel vykopávať dvere Branislavovi Zurianovi, keď doma ani nie je. Pri Vladimírovi Pčolinskom – som sa mu snažil veriť, a niekedy mám pocit, že sa mu krivdí, a niekedy, že nie," polemizoval Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

12:53 Matovič pripustil problémy vo vládnej koalícií. "Táto koalícia nie je dokonalá a mrzia ma podrazy koaličných partnerov, pri nepopulárnych opatreniach. Na druhej strane nás lepí to, že chcem zrušiť praktiky, ktoré spájali vás, " odkázal opozícií.

12:46 "Vaša štátna tajomníčka predávala rozsudky za kabelky," vyčíta Smeru emotívne Matovič, že nemajú právo moralizovať. Minister pritom narážal na Moniku Jankovskú.

12:43 Blaha sa doťahuje s Matovičom počas jeho vystúpenia. Matovičovi na pultík opakovane dáva papierové vreckovky, Matovič ich neustále zmetie späť do kóje poslanca Blahu. Matovič zas Blahu nazval bláznom.

Súvisiaci článok Inšpekcia zaistila spis vo veci Pčolinského, urobila si kópiu a vrátila ho NAKA Čítajte 

12:38 Slovo v rozprave dostal expremiér a minister financií Igor Matovič. "Nech sa na moju vládu bude spomínať akokoľvek, nikdy tu nebola vláda, ktorá by tak policajtom rozviazala ruky, že by dvaja policajní prezidenti skončili vo väzbe, šéf kriminálneho úradu skončil vo väzbe,“ začal svoje vystúpenie predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

"Dovolím si nesúhlasiť s výrokom predsedu vlády, že ste chránili mafiu," reagoval na predrečníka premiéra Hegera. "Vy ste súčasťou mafie," dodal Matovič. Ľuboš Blaha zo Smeru mu v tej chvíli skočil do reči. Nazval Igora Matoviča trtkom. Ten mu odvetil, že je primitív.

12:19 Poslanec zo skupiny odídencov z extrémistickej ĽSNS Miroslav Suja po emotívnom vystúpení pristúpil k lavici, kde sedia poslanci OĽaNO a niečo im hlučne dohováral. Predsedajúci schôdze ho musel upozorniť, aby sa upokojil, inak ho bude musieť nechať vyviesť zo sály. Suja potom zo sály odišiel.

12:09 Heger spomína doteraz stíhaných nominantov Ficovej a Pellegriniho vlády. Spomína špičky polície Krajmera, Pakšiho a Gašpara. Hovorí o vedení finančnej správy, Františkovi Imreczem, Danielovi Čechovi a Ľudovítovi Makóovi.

Skryť Vypnúť reklamu

Menuje zadržaných sudcov, aj exšéfa Štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru „s niekoľkými kilami zlata.“ Pripomína vyšetrovanie oligarchov Jozefa Brhela, Norberta Bödöra, Martina Kvietika a Zoroslava Kollára.

„Branie úplatkov, zneužívanie právomoci verejného činiteľa, založenie zločineckej skupiny,“ menuje premiér, z čoho sú obvinení. Heger na záver pripomenul, že Mikulca oslobodili súdy počas vlády Roberta Fica.

Heger sa následne ospravedlnil a odišiel na stretnutie s Rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom.

Súvisiaci článok Veľké kauzy stoja na výpovediach kajúcnikov. Kto sú a čo spoluprácou dosiahnu? Čítajte 

12:02 Premiér Heger Smeru pripomína, že vlastných nominantov teraz nazývajú kriminálnikmi. "Vaši nominanti svedčia voči vašim ďalším nominantom a vašim priateľom," hovorí premiér. Heger hovorí, že o kauzách teraz rozhodujú sudcovia a prokurátori, ktorých si OĽaNO nedonieslo.

Skryť Vypnúť reklamu

"Prestal tu byť strach, že politici zasahujú do vyšetrovania," povedal Heger.

"Váš minister vnútra tvrdil, že skutok sa nestal. Ani v prípade Baštrnáka. Teraz je odsúdený za skutok, o ktorom ste hovorili, že sa nestal. Hovorí to o vašom pokrytectve," odkázal premiér opozícií.

11:48 Mikulec reaguje na otázky opozičných poslancov k jeho pôsobeniu vo vojenskom spravodajstve. Poukazuje na to, že obvinenia opozície boli súčasťou trestného stíhania, ktorému čelil sedem rokov. "Pravda je len jedna. Tá, ktorú som dokázal na súde. Súd rozhodol, že som nevinný," povedal minister.

Mikulec tiež povedal, že na obvinenia z rodinkárstva reagoval na tlačovkách a viac k tomu nemá čo povedať, reagoval na kritiku opozície, že sa v rozprave nevyjadril k obvineniam Fica. Minister zopakoval, že nemal v minulosti ako zasiahnuť do výberu bezpečnostnej firmy pre vojenské spravodajstvo. Mikulec povedal, že jeho brat nebol majiteľom, ani riaditeľom spoločnosti Aegis sro, ktorá pre vojenské spravodajstvo zabezpečovala služby.

Skryť Vypnúť reklamu

Dokumenty, z ktorých Fico citoval, sú podľa ministra Mikulca falzifikáty. "Prosím vás, takéto dokumenty, boli súdom vyhodnotené ako falzifikáty," povedal.

11:45 Poslanci Smeru, nezaradení zo strany Hlas aj ĽSNS opakovane Mikulcovi vyčítajú, že nereagoval na svoje pôsobenie vo vojenskom spravodajstve v minulosti. "Fico bol konkrétny vo veciach vášho pôsobenia vo vojenskom spravodajstve. Vy ste sa tomu vyhli," odkázal mu poslanec Smeru Ján Richter.

11:37 Poslankyňa Jana Bittó Cigániková vyjadrila podporu Mikulcovi. Minister má podľa nej aj podporu aj celej strany SaS.

11:23 Poslancovi OĽaNO Jurajovi Krúpovi pripomína odvolávanie Mikulca opozíciou konanie Vladimíra Mečiara z 90. rokov. "Hovoríte o mučení politických väzňov a že sa vracajú 50. roky. Takto sa obhajoval Mečiar. Tvrdením o unášaní štátu. Váš predseda ide tou istou cestou. Ja mu to želám," odkázal poslanec.

Skryť Vypnúť reklamu

11:21 Predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová vyzvala predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO), aby sa buď jasne postavil za orgány činné v trestnom konaní, alebo za riaditeľa Slovenskej informačnej služby, ktorého pred mesiacom navrhol prezidentke na vymenovanie. Hnutie tvrdí, že nestojí v prípade odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca na žiadnej strane.

11:18 Opozícia reaguje na Mikulca faktickými poznámkami. Ministrovi vyčítajú, že sa nevyjadril k obvineniam z rodinkárstva počas jeho pôsobenia vo vojenskom spravodajstve. "Je fascinujúce s akou ľahkosťou prechádzate vaše hriechy," tvrdí nezaradený poslanec, Erik Tomáš.

11:10 Na záver vystúpenia minister Mikulec povedal, že návrh opozície na jeho odvolávanie považuje, za "posledný pokus o záchranu všetkých, ktorí sú podozriví z trestnej činnosti".

Skryť Vypnúť reklamu

11:06 Minister Mikulec sa Fica pýta, čo robil ako premiér so spravodajskými informáciami, ktoré hovorili o prepojení úradu vlády za jeho éry na taliansku mafiu. "Zametali ste to pod koberec," odkázal.

Načítavam video...

11:04 Odvolávanie ministra vnútra Mikulca odôvodňuje strana Smer aj tým, že koalícia údajne zneužíva políciu na stíhanie jej bývalých nominantov.

Mikulec bol pritom za vlády Smeru ako príslušník Vojenskej spravodajskej služby za podozrivých okolností obvinený z vynášania utajovaných informácií. Súd napokon rozhodol, že akcia proti Mikulcovi bola pochybná a polícia ju napokon aj zbabrala. Viac o kauze sa dočítate v článku Matúša Burčíka.

Súvisiaci článok Kauza Mikulec: Ako po budúcom ministrovi išla Kaliňákova polícia Čítajte 

10:52 Mikulec kritizuje Fica za to, že robí všetko preto, aby ochránil "svojich ľudí".

Skryť Vypnúť reklamu

"Nemám strach nechať konať orgány činné v trestnom konaní. Nemám strach nevedieť, čo je v trestných spisoch. Dôležité je, aby orgány konali nezávisle. To je ich úloha, nie úloha ministra vnútra," hovorí Mikulec. Opozícia sa snaží zastrašiť svojim tlačovkami políciu, myslí si Mikulec. "Lebo vaši ľudia sedia v base," odkázal.

10:43 Minister Mikulec pripomína Ficovi kauzu z roku 2012, keď bol obvinený z ohovárania, čo sa nepreukázalo a súd ho oslobodil. "Do auta mi bol podvrhnutý dôkaz, a dnes je to dokázané na súde," pripomína minister zasa kauzu z júna 2013 s tým, že ak boli orgány činné v trestnom konaní zneužívané v politickom súboji, tak to bolo práve za Ficovej vlády.

10:41 Do rozpravy sa prihlásilo písomne 13 poslancov. Ďalší sa môžu neskôr prihlásiť ústne. Ešte pred nimi vystúpia niektorí ministri, ktorí o to požiadali. Pred rečnícky pult prišiel ako prvý minister Mikulec.

10:38 Eduard Heger dôvody Smeru na odvolanie ministra vnútra považuje za konšpiračné teórie. "Inak, než stratou súdnosti sa nedá vysvetliť, ak s ničím nepodloženými obvineniami argumentujú tí, ktoré tu ničili spravodlivosť a zneužívali políciu na boj proti oponentom a nepohodlným novinárom," tvrdí Heger. Vláda je presvedčená, že minister vnútra sa ničím neprevinil, stojí za ním a nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery.

Vystúpiť v pléne plánuje aj odvolávaný minister Mikulec, aj predseda OĽaNO Igor Matovič.

10:34 Premiér Eduard Heger číta stanovisko vlády k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca.

10:30 Matovič porušil pravidlo zákazu vizuálnych pomôcok. Na záver Ficovho vystúpenia ukazoval zo svojho miesta papier, na ktorom perom napísal „capo di tutti capi,“ čo v taliančine znamená šéf šéfov. Označujú tak najvyššiu funkciu v talianskej mafii.

10:24 "Bude právny revanš obrovského charakteru," hovorí Fico s tým, že táto vláda tu nebude donekonečna a mnohí ľudia, ktorí sú stíhaní už pripravujú žaloby.

10:20 Fico pri predstavovaní návrhu na odvolanie Mikulca navrhol prečítať tajnú správu SIS. Predseda Národnej rady Boris Kollár ho upozornil, že v takom prípade by musela byť schôdza neverejná. Fico číta zo správy SIS napriek upozorneniu. Pravidlo obišiel tak, že nečíta informácie priamo zo správa SIS, ale z iných dokumentov, kde sa o informáciách zo správy tajnej služby hovorí.

Súvisiaci článok Heger: Ak poslanec hlasuje proti svojmu ministrovi, porušuje dohodu Čítajte 

10:14 "Ľudia sedia vo výkone väzby z politických dôvodov. Nemajú šancu sa obhajovať na slobode," vracia sa Robert Fico k tvrdeniu, že súčasná vláda zneužíva bezpečnostné zložky štátu a vytvára systém na kriminalizáciu oponentov.

Vystúpenie predsedu Smeru trvá hodinu. V pléne ho počúva premiér Eduard Heger, aj s ďalšími členmi vlády vrátane ministra vnútra Romana Mikulca.

10:04 Poslanec Fico v pléne vymenúva kajúcnikov, ktorý v známych kauzách spolupracujú s políciou a snaží sa ich spochybňovať.

O bývalom námestníkovi SIS, odsúdenom Borisovi Beňovi napríklad povedal, že "vyplakal, poudával všetkých a dostal podmienečný trest odňatia slobody. Zvýšili ste mu potom ešte peňažný trest zo 7000 na 14-tisíc eur. Slovensko z toho podlo na zadok," povedal ironicky.

10:00 Úvodná reč Roberta Fica trvá už 40-minút. Spochybňuje umiestňovanie trestne stíhaných nominantov jeho vlády do väzby bez dôvodov. "Nikto z nás nemá nič proti prešetrovaniu podozrení. Ak sú reálne dôvody na umiestnenie do väzby, nech tam ide. Ak vieme, že chce niekoho ovplyvňovať, tak ho tam dajme. Ale nie, že sa stála pásová výroba, že bez dôvodov a dôkazov. "

09:46 Predseda Smeru postupne menuje dôvody, pre ktoré chce Smer Mikulca odvolať. Hovorí o zmluvách Vojenskej spravodajskej služby s bezpečnostnou službou Mikulcovho otca z obdobia, keď Mikulec v službe pôsobil. Fico tvrdí, že vojenské spravodajstvo obchodovalo aj s firmou Aegis Eu, kde vraj pôsobil Mikulcov brat.

Bývalý premiér spomenul aj Mikulcovu stratu bezpečnostnej previerky na prísne tajné. " Roman Mikulec klamal v bezpečnostnom dotazníku," povedal Fico.

09:36 Šéf Smeru Fico sa pri predstavení návrhu na odvolanie Mikulca snaží postupne spochybniť pôsobenie viacerých nominantov vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera.

„Máte za špeciálneho prokurátora človeka, ktorý bol odsúdený a ktorý podvádzal pri justičných skúškach a pochybne získal bezpečnostnú previerku,“ povedal o špeciálnom prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Parlament ho zvolil do funkcie začiatkom roka.

Súvisiaci článok Vláda vyjadrila podporu Mikulcovi, Heger sa rozprával s Pčolinským Čítajte 

09:27 Fico kritizuje súčasnú koalíciu za spôsob, akým vládne. Vyzdvihol pritom pôsobenie vlády Ivety Radičovej z rokov 2010 až 2012 za to, že sa neuchýlila ku kriminalizácií opozície, ktorej súčasťou bol aj Smer.

Predseda Smeru Radičovej vládu kritizoval ešte roky po tom, ako sa jej pôsobenie skončilo. „Nie je možné používať prostriedky trestného práva na politický súboj,“ odkázal Fico vláde Eduarda Hegera.

Šéf Smeru tiež pripomína podnikanie rodiny ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej aj ministra vnútra Romana Mikulca.

09:16 Predseda Smeru Robert Fico uvádza v pléne návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. "Návrh spĺňa všetky náležitosti a nič nebráni tomu, aby sme ho na dnešnej schôdzi prerokovali," povedal predseda Smeru.

09:14 Začína sa mimoriadna schôdza parlamentu , na ktorej sa opozícia pokúsi odvolať z funkcie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Predseda parlamentu, ktorý vedie mimoriadnu schôdzu parlamentu, napomenul na úvod predsedu Smeru Roberta Fica, aby si nasadil rúško. Schôdzu inicioval práve Smer.

09:13 Predseda Národnej rady Boris Kollár otvoril rokovanie parlamentu, plénum je uznášaniaschopné. V sále sa nachádza 119 poslancov. Národná rada bude rokovať do 19. hodiny.

09:04 Podpredseda Národnej rady Juraj Blanár zo Smeru oznámil, že organizačný odbor ešte pripravuje veci, ktoré sú dôležité pre priebeh schôdze.

08:20 Teraz nejde o to, či Mikulec slabý minister je, ale o to, ako tom navonok komunikuje koalícia. Nie je nutné, aby sa navzájom vždy len potľapkávali, kritika je dovolená, ale nesmie znieť ako vyjadrenie nedôvery. A presne to robia, píše v komentári Peter Tkačenko.

08:00 Návrh na zvolanie schôdze o odvolávaní ministra Mikulca podal opozičný Smer.

Súvisiaci článok Kedysi to bolo sedem statusov za deň aj tlačovka, Matovič ani pri Mikulcovi nevyšiel z úzadia Čítajte 

Dôvodom podľa Roberta Fica je, že v známych kauzách dochádzalo k ovplyvňovaniu svedkov a manipulácii trestného konania.

Mikulec to odmieta a odstúpiť sa nechystá.

Premiér Heger vyjadril svojmu ministrovi podporu a tvrdí, že tak urobili aj všetky poslanecké kluby z koalície.

Sme rodina Mikulca kritizuje, no napriek tomu podľa svojho šéfa Borisa Kollára nebude hlasovať za jeho odvolanie. Dvaja poslanci dostanú pri hlasovaní voľnú ruku.

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 2. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 3. Z čoho sa vyrábajú balené bagety? Kedy sa ich treba báť?
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 6. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 7. Od Česka až po Jadran
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 9. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 10. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 13 993
 2. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 7 933
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 224
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 6 164
 5. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 4 269
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 675
 7. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 3 272
 8. Od Česka až po Jadran 2 960
 9. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 802
 10. Vodiči, pozor! V Poľsku platia nové podmienky pre výber mýta 2 176
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí SR Tomáš Klus.

Pandémia podľa neho mimoriadne zasiahla Slovákov pracujúcich za hranicami.


SITA 3m
Premiér Heger dostal druhú dávku vakcíny.

O tom, ako bude vyzerať tretia vlna, rozhodne podľa Hegera každý občan.


SITA 23m
Dušan Kováčik na Špecializovanom súde.

Poukazuje na podozrenie z manipulácií výpovedí kľúčových svedkov.


TASR 44m