SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Mikulec zostáva ministrom, viacerí zo Sme rodina sa pri hlasovaní zdržali (minúta po minúte)

Nikto z koaličných poslancov nehlasoval za vyslovenie nedôvery.

Minister vnútra Roman Mikulec čelí odvolávaniu.Minister vnútra Roman Mikulec čelí odvolávaniu. (Zdroj: SME - MARKO ERD)

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca sme sledovali minútu po minúte:

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

18:48 - Mimoriadna schôdza ukázala nekompetentnosť ďalšieho člena vlády, adeptov na odvolávanie je množstvo. Vyhlásil to Peter Pellegrini z Hlasu s tým, že naďalej plánuje odvolávanie premiéra Eduarda Hegera. Hovorí o jedinej ceste, ako krajinu zbaviť tejto "nekompetentnej vlády".

Skryť Vypnúť reklamu

18:33 - Všetkých 53 poslancov, ktorí hlasovali za vyslovenie nedôvery Mikulcovi, bolo z opozície. Medzi tými, ktorí sa zdržali, bolo deväť poslancov Sme rodina a Peter Kremský z OĽaNO. Dvaja zo Sme rodina - Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská - nehlasovali vôbec.

Heger k tomu povedal len toľko, že je rád, že nikto z koaličných poslancov neporušil koaličnú zmluvu.

Matovič dodal, že je teraz ich spoločnou úlohou, aby poslancom Sme rodina vysvetlili, že polícia už nefunguje ako za Smeru a minister vnútra neovplyvňuje vyšetrovanie.

18:26 - Predseda OĽaNO Igor Matovič opäť nazval Smer mafiou. "Bez ich tichého súhlasu by nemohlo vzniknúť to, čo v tomto štáte vzniklo," odkázal. "Vytvorili systém, ktorý úplne uniesol štát," dodal expremiér.

Skryť Vypnúť reklamu

Poslancov Smeru obvinil z toho, že ich ženie iba strach. Tvrdí, že sa boja toho, že "ich vlastní ľudia začnú svedčiť proti nim".

18:21 - Mikulec sa poďakoval koaličným poslancom a avizoval, že je to preňho dôležitý signál, aby ďalej vykonával svoju prácu s najlepším vedomím a svedomím.

"Nespreneverím sa žiadnym veciam, ktoré mi chceli niektorí z opozície našiť," dodal Mikulec s tým, že poslancom, ktorí zvolali schôdzu, nešlo o fakty a pravdu.

18:19 - Roman Mikulec suverénne obstál v dnešnom hlasovaní, povedal hneď na úvod tlačovej konferencie hnutia OĽaNO premiér Eduard Heger. Koaličným poslancom sa poďakoval za to, že Mikulca podržali.

18:12 - Roman Mikulec zostáva ministrom vnútra. Za vyslovenie nedôvery hlasovalo 53 poslancov, 72 poslancov bolo za. Desiati sa zdržali.

Skryť Vypnúť reklamu

18:10 - Schôdza pokračuje, poslanci idú hlasovať. Na vyslovenie nedôvery je potrebná aspoň nadpolovičná väčšina všetkých poslancov, čiže 76.

17:25 - Schôdza je prerušená, do 18. hodiny je vyhradený čas na rokovanie poslaneckých klubov, potom je naplánovanie hlasovanie o odvolaní ministra Mikulca. Juraj Blanár ďalej oznámil, že riadna 31. schôdza parlamentu bude pokračovať vo štvrtok od 9. hodiny.

17:06 - Slovo si vzal navrhovateľ Ľuboš Blaha. V záverečnej reči uviedol, že navrhovatelia ponúkli fakty a od ministra Mikulca nepočuli žiadne relevantné argumenty. Spomenul, že z čias pôsobenia Mikulca vo vojenskom spravodajstve existujú jasné dôkazy o rodinkárstve v súvislosti s pridelením zákaziek jeho rodinným príslušníkom.

Ďalším dôvodom na Mikulcov koniec na ministerstve má byť skartovanie dokumentov o tunelovaní vojenského spravodajstva aj strata bezpečnostnej previerky.

Skryť Vypnúť reklamu

Blaha je zároveň presvedčený, že existuje systém udavačov, ktorí sú zneužívaní na politické čistky. Vyhlásil, že bývalý šéf finančných kriminalistov a kajúcnik Ľudovít Makó je spolupracovník členov súčasnej vládnej garnitúry.

17:05 Podpredseda parlamentu z pozície predsedajúceho Juraj Blanár uzavrel rozpravu.

17:03 Ľubomír Kyselica z OĽANO povedal, že minister vnútra konal správne, keď na základe správy SIS schvaľuje vyšetrovanie spomínaných informácií.

17:00 Peter Kremský u OĽANO upozornil Kuffu, že podmienky kolúznej väzby sú aktuálne až teraz, keď sú v nej bývalí štátni funkcionári, pritom mohol v predchádzajúcom volebnom období tento stav zmeniť.

16:50 Vladimír Zajačik z OĽANO považuje vysporiadanie sa s následkami vlády Smeru za nemožné v priebehu jedného roka, najmä keď procesy zdržala pandémia a množstvo prekážok vo vnútri polície. Prácu ministra vnútra zhodnotil pozitívne a nevidí dôvod na jeho odvolanie.

Skryť Vypnúť reklamu

16:45 Štefan Kuffa z ĽSNS dôveruje správe SIS a vyzval prítomného ministra Mikulca, aby nastolil poriadok vo svojom rezorte. Kritizoval revanšizmus, zásahy policajtov voči bývalým vysokým policajným funkcionárom a podmienky kolúznej väzby.

16:30 Ladislav Kamenický zo Smeru pripomenul Andrejuvovej, aby neobviňovala bez dôkazov a poukázal na zisk spoločnosti Eurolab Lambda pri obstarávaní testov na zisťovanie koronavírusu.

16:25 Poslanci Milan Mazurek a Miroslav Suja zvýšeným hlasom kritizovali Andrejuvovú za to, že sa v rozprave vôbec nevenovala téme odvolávania Mikulca.

16:20 Anna Andrejuvová z OĽaNO očakáva od politikov Smeru vstúpenie si do svedomia a verejné ospravedlnenie za množstvo korupčných káuz. Uviedla, že prichádza čas pre spravodlivosť.

Skryť Vypnúť reklamu

16:07 Alojz Baránik zo SaS označil Kotlebu za klamára. Kotleba totiž v rozprave ocenil statočnosť Najvyššieho súdu v súvislosti s rozhodovaním o rozpustení ĽSNS.

Za rozpustenie podľa Kotlebu údajne tlačil exminister Gábor Gál. Baránik pripomenul komunikáciu Aleny Zsuzsovej s Marianom Kočnerom, z ktorej vyplynulo, že Kočner zariadil, aby Najvyšší súd ĽSNS nerozpustil, čím mal vzniknúť priestor na spoluprácu Smeru s ĽSNS.

16:00 Kotleba nesúhlasí s tvrdením Smeru, že nepoužíval políciu na politický nátlak.

Ako príklad uviedol svoje odsúdenie za extrémizmus, pokus o rozpustenie jeho strany a nepotrestané podvody pri privatizácii. Mikulcovi vytkol zákroky voči demonštrantom, ktorí odmietali protipandemické opatrenia.

15:46 Poslanci Marek Šefčík a Peter Pollák odsúdili Suju za agresívne správanie sa voči ich kolegyni Zity Pleštinskej.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalší poslanci OĽANO Milan Potocký a Jana Majorová Garstková kritizovali Suju za to, že neberie do úvahy situáciu v polícii, ktorú spôsobili bývalé vlády pod taktovkou Smeru.

15:40 Nezaradený poslanec Suja v rozprave tvrdil, že sa zástupcom koalície veľmi ťažko počúvala správa SIS a keď mal riaditeľ SIS Michal Aláč uviesť podrobnosti o skupine, ktorej úlohou je "vyfabrikovať výpovede proti nepohodlným osobám" , tak mu odobrali slovo.

Uviedol, že minulá vláda tento štát takmer zabila a súčasná v tom pokračuje. Dodal, že plénum malo vypočuť aj stíhaného bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

15:25 Marián Saloň zo Smeru označil Žiakov prejav "za sprostosti" a emotívne mu vytkol, že použil Roberta Fica ako obhajobu na zotrvanie Mikulca vo funkcii.

Skryť Vypnúť reklamu

15:15 Miroslav Žiak zo strany Sloboda a Solidarita pripomenul plénu kauzy na Finančnej správe, Poľnohospodárskej platobnej agentúry, aj "Kočnerom riadenú generálnu prokuratúru". Uviedol, že z mafie sa odchádza ťažko, preto Fico ďalej pôsobí v politike a aktívne bojuje za vyšetrovaných ľudí blízkych Smeru.

"Peniaze, ktoré má, nemôže oficiálne priznať, tak si nemôže kúpiť ani vlastný byt," povedal Žiak s tým, že Slovensko si už zaslúži spravodlivosť a minister Mikulec na tom pracuje. Preto Žiak ministra vnútra podporí.

15:13 Juraj Šeliga v reakcii na faktické poznámky požiadal oponentov, aby prestali účelovo zavádzať verejnosť a podporili nezávislé vyšetrovania káuz v súvislosti s politickými nominantmi.

15:10 Poslankyňa OĽANO Anna Remiášová skonštatovala, že po 25 rokoch začali vyšetrovatelia robiť svoju prácu. Podľa nej sa doteraz mnohé kauzy nevyšetrili, pretože do justície zasahovali politici.

Skryť Vypnúť reklamu

15:00 Poslanec Smeru Marián Kéry kritizoval Juraja Šeligu za bagatelizovanie pridelenia zákazky firme otca ministra Mikulca zo strany vojenskej rozviedky. Tvrdil, že za vlády Smeru sa polícia nezneužívala na prenasledovanie politických oponentov.

14:45 Šeliga zo strany Za ľudí považuje informácie o ovplyvňovaní obstarávania vojenskej spravodajskej služby na SBS-sku zo strany Mikulca za účelové. Existuje záznam o tom, že Roman Mikulec s tým nič nemal, ktorý doložil minister obrany Jaroslav Naď.

Súčasnej opozícii pripomenul súdom potvrdené nezákonné stíhanie Mikulca.

Za absolútne nelogické považuje označovanie trestne stíhaných bývalých predstaviteľov justície za politických väzňov. Šeliga ocenil, že sa konečne začali vyšetrovať kauzy, ktoré súvisia so štátnymi funkcionármi. Preto nevidí dôvod na odvolávanie ministra vnútra.

Skryť Vypnúť reklamu

14:37 Líder ĽSNS Marian Kotleba podotkol, že spravodajské hry sa začali už za vlády Petra Pellegriniho a spomenul, že predseda Hlasu je zodpovedný za tunelovanie zdrojov určených na informatizáciu.

14:20 Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok odmietol tvrdenia koalície o očiste polície a spoločnosti zo strany súčasnej vládnej koalície. Podľa neho sa je súčasná situácia vyústením politickej objednávky na zatýkanie nepohodlných ľudí. Z podpory takzvanej skupiny určenej na ovplyvňovanie svedkov podozrieva Igora Matoviča.

Z toho vznikla otvorená vojna v bezpečnostných zložkách, ktorú minister Mikulec nezvláda a nedokáže ani vysvetliť. Preto je odvolávanie Mikulca len začiatkom opätovného nastolenia elementárneho zákonného stavu v krajine.

14:10 Poslanec Miroslav Suja vyčítal ministrovi vnútra nevysvetlenie straty bezpečnostnej previerky v roku 2012. Suja kritizoval prítomnosť len štyroch poslancov koalície v pléne.

Skryť Vypnúť reklamu

14:05 Prerušená rozprava v rámci odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca pokračuje, ktorý sa po rokovaní vlády nachádza v pléne parlamentu.

12:02 Predseda parlamentu Boris Kollár prerušil rokovanie do 14. hodiny.

11:52 Marián Kéry (Smer) pripomenul Mikulcovi jeho pôsobenie vo vojenskom spravodajstve v súvislosti so zákazkami pre firmy napojené na jeho rodinných príslušníkov.

Nevedel si vysvetliť, že vyjadrenia policajného prezidenta Petra Kovaříka a špeciálneho prokurátora Petra Kysela o dodatočnom a dôslednom preverovaní výpovedí kajúcnikov nesedia z tvrdeniami v správe SIS o ovplyvňovaní kajúcnikov.

Myslí si, že políciu ovláda organizovaná skupina udavačov, ktorá pracuje na tom, aby bol stíhaný každý, kto poukazuje na ich nezákonnú činnosť a stane sa nepohodlným. Orgány činné v trestnom konaní musia mať podľa neho istým spôsobom zviazané ruky, a to zákonom. "Inak je to svojvôľa," dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

11:42 Marián Saloň (Smer) podporil kolegu Suska, ale Peter Vons z OĽANO kritizoval opozíciu za neobjektívne posudzovanie Mikulcovho pôsobenia, ktorý zdedil rozvrátený rezort. Ako dôkaz uviedol kauzy okolo bývalého vedenia finančnej správy a vplyv rodiny Bödörovcov na špičky polície.

Súvisiaci článok Mikulec na vláde predložil návrh na odvolanie Szabóa Čítajte 

11:33 Boris Susko zo Smeru sa v rozprave vrátil k tajnej správe SIS o ovplyvňovaní svedkov. Povedal, že správa má dve roviny - trestnoprávnu a politickú.

Poukázal na to, že tí, ktorí na údajné ovplyvňovanie kajúcnikov poukázali, sami neskôr čelili vyšetrovaniu. V minulosti odstupovali ministri aj za menej vážne kauzy. Mikulec by mal niesť najmä politickú zodpovednosť. Dodal, nie je vždy je najdôležitejšie, ako sú veci naozaj, ale ako navonok vyzerajú.

11:30 Do pléna prišla po kritike neúčasti členov vlády ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

Skryť Vypnúť reklamu

11:28 Martin Beluský z ĽSNS navrhol prerušenie schôdze, dokiaľ v sále nebude prítomný minister Mikulec. Predseda NR SR Boris Kollár umožnil hlasovanie napriek tomu, že rokovací poriadok umožňuje rokovanie aj bez členov vlády. Návrh prerušenia schôdze poslanci neschválili a schôdza pokračuje.

11:24 Marián Kotleba (ĽSNS) sa opýtal Blahu, či necíti aj on zodpovednosť za to, ako to v súčasnosti v krajine vyzerá. Vyčítal Blahovi, že za ich vlády sa pretláčala aj liberálna agenda a vysokej funkcii mohla pôsobiť aj súčasná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

11:22 Nezaradený poslanec Richard Raši pripomenul, že pochybných okolnosti z minulosti ministra Mikulca sú stále nevyjasnené.

11:20 Peter Vons (OĽANO) označil Ľuboša Blahu za demagóga a humoristu.

Skryť Vypnúť reklamu

"Včera ste položili otázky ministrovi Mikulcovi a odišli ste preč. Hovoríte si svoje a ostatných nepočúvate. Horí vám za zadkom. Vaši vyšetrovaní nominanti teraz poukazujú politikov Smeru a vy sa bojíte," povedal Vons.

11:10 Poslankyňa Jana Vaľová ako bývalá primátorka Humenného (Smer) vytkla poslancovi Šefčíkovi, že pri výberovom konaniach na prednostov okresných úradov na východnom Slovensku jej meno zneužili a diskriminovali tých, ktorí s Vaľovou v minulosti spolupracovali.

Súvisiaci článok Rozkývaná koalícia sa na Ficovu udičku nechytila. Mikulca podrží aj Sme rodina Čítajte 

11:00 V závere svojho prejavu Blaha kritizoval členov vlády aj koaličných strán za to, že namiesto obhajoby ministra Mikulca iba spomínali na pôsobenie predchádzajúcej vlády.

Ako príklad uviedol Petra Pčolinského zo Sme rodina, ktorý naopak Mikulca označil za veľmi slabého ministra.

Skryť Vypnúť reklamu

10:50 Ľuboš Blaha spochybnil dosiahnuté vzdelanie Romana Mikulca a vyzval ho, aby ukázal takzvané "modulové práce", za ktoré dostal titul Master of science. Blaha pripomenul, že bývalý zosnulý policajný prezident Milan Lučanský je obeťou justičnej vraždy, za ktorú je zodpovedná súčasná vláda.

10:35 Ľuboš Blaha zo Smeru pripomenul Mikulcovi, že počas jeho pôsobenia vo vojenskom spravodajstve sa jeho otec Ján Mikulec dostal k zákazke za približne 2,5 milióna eur a obvinil ministra Mikulca z rodinkárstva.

Blaha pripomenul podozrenia z nezákonného nakladania s finančnými prostriedkami hnuteľným a nehnuteľným majetkom vojenského spravodajstva.

10:25 - Milan Kuriak (OĽANO) sa zastal straníckeho kolegu Šefčíka. "Nemôžeme dopustiť, aby sa k moci opäť dostali ľudia zo Smeru, Hlasu, SNS, ale ani z Progresívneho Slovenska."

Ďalej uviedol, že po Ficovej ére je na celom Slovensku momentálne veľa malých "kočnerovcov a bödörovcov", ktorí si prácu v politike zmýlili s biznisom na úkor verejných zdrojov a potrvá aspoň dve volebné obdobia, kým sa podarí preťať ich kontakty."

10:20 - Poslanci Miroslav Suja (nezaradený), Ľuboš Blaha, Peter Šuca (obaja Smer), Matúš Šuta Eštók a Stanislav Mizík (ĽSNS) kritizovali vo faktických poznámkach prejav Šefčíka, ktorý sa týkal najmä minulosti Roberta Fica a nie predmetu prebiehajúcej schôdze.

10:10 Poslanec Erik Tomáš neúspešne cez procedurálny návrh inicioval prerušenie schôdze. Žiadal prítomnosť ministra Mikulca alebo zastupujúceho člena vlády v rokovacej sále.

Predsedajúci Gábor Grendel (OĽANO) dal o návrhu hlasovať, ale pre prítomnosť len 29 poslancov sa o návrhu ani hlasovať nedalo. Pripomenul Tomášovi, že členovia vlády majú pracovné povinnosti, keďže prebieha zasadnutie vlády.

Erik Tomáš reagoval, že zo strany vlády ide o neslušné správanie a nič nebráni tomu, aby Mikulca zastúpil na rokovaní vlády štátny tajomník.

10:00 Robert Fico je skompromitovaná závadová osoba, ktorý vyhlasuje to, čo mu vyhovuje. Musí robiť a je schopný robiť všetko preto, aby pomohol tým, ktorých po rokoch jeho vlády vyšetruje polícia.

Je to jasný dôkaz Ficovej previazanosti s organizovaným zločinom, uviedol poslanec za OĽANO Marek Šefčík s tým, že Mikulec sa snaží políciu očistiť a má jeho dôveru.

9:50 Erik Tomáš požiadal predsedajúceho, aby zabezpečil účasť aspoň jedného člena vlády na rokovaní, keďže ide o odvolávanie člena vlády. Tí totiž odišli na riadne zasadanie vlády.

S požiadavkou nepochodil, pretože v rokovacom poriadku sa nevyžaduje ich účasť v parlamente.

9:47 Poslanec Ján Szőllős za OĽaNO pripomenul Erikovi Tomášovi čistky v štátnej správe a na okresných úradoch v roku 2012 počas éry Smeru.

9:25 Nezaradený poslanec Erik Tomáš vytkol ministrovi Mikulcovi , že ako predseda Ústredného krízového štábu bol nevýrazný v boji proti pandémii. Pripomenul výrok ministra práce Krajniaka, že Mikulec sa počas pandémie vo svojom rezorte stratil.

Erik Tomáš ďalej kritizoval obsadzovanie prednostov Okresných úradov bez výberových konaní, čo označil za príkry rozpor s programovým vyhlásením vlády o odpolitizovaní štátnej správy.

Tomáš sa tiež odvolal na tajnú správu Slovenskej informačnej služby, ktorá tvrdí, že existuje určitá skupina policajtov a prokurátorov a jej s cieľom je ovplyvňovať svedkov kajúcnikov pri vyšetrovaní aktuálnych politických káuz.

Člen strany Hlas sa obrátil aj na prítomného premiéra Eduarda Hegera a pýtal sa ho, prečo údajne loboval za kajúcnika Ľudovíta Makóa. Potvrdil, že poslanci Hlasu predložia aj návrh na odvolanie predsedu vlády.

9:20 Nezaradený poslanec Miroslav Suja kritizoval koalíciu a najmä Gábora Grendela za ignorovanie a zľahčovanie správy SIS o údajnom ovplyvňovaní vyšetrovaní.

9:10 Poslankyňa a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková, skonštatovala, že polícia sa nachádza v rozklade, v akom nebola 30 rokov.

"Máme tu vojnu policajtov, za ktorú je zodpovedný minister Mikulec. Rezort sa mu rozpadá pod rukami. Polícia nemá rozviazané ruky, ale nachádza sa v chaose," uviedla Mikulcova predchodkyňa.

Saková pripomenula, že Slovenská informačná služba poskytla ministerstvu vnútra údaje o ovplyvňovaní svedkov v niektorých vyšetrovaniach. Spomenula Ústavným súdom ukončenú väzbu advokáta Martina Ribára aj prokuratúrou zrušené obvinenie bávalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana.

Saková dodala, že práve počas jej pôsobenia vo funkcii ministerky spolu so zosnulým policajným prezidentom Milanom Lučanským dokázali polícii rozviazať ruky.

Načítavam video...

9:05 Z rokovania sa ospravedlnilo osem zákonodarcov, medzi nimi aj Milan Mazurek a Miroslav Kollár.

8:45 Začína sa druhý deň zasadnutia mimoriadnej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky, ktorej jediným bodom je návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO).

V utorok rokoval parlament takmer do 19. hodiny. Predtým , ako mal v pléne vystúpiť poslanec Milan Mazurek, ukončil podpredseda parlamentu Juraj Blanár rokovanie, keďže poslanci nerešpektovali jeho výzvy na zachovanie rokovacieho poriadku.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 2. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 3. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 4. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 9. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 10. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 1. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 2. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 5. Aj panelák môže byť Smart
 6. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 7. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 450
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 940
 3. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 273
 4. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 587
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 539
 6. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 137
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 046
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 696
 9. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 856
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 806
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.

Súd vymeral Kováčikovi aj trest prepadnutia majetku.


7 h

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 402-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 573 obetí.


a 5 ďalší 4 h
Poslankyňa za SaS Anna Zemanová.

Šéfka poslaneckého klubu SaS označila stretnutie za konštruktívne a priateľské.


SITA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu