SME
Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Kollárovci zablokovali Lengvarského novelu, podľa SaS podľahli iracionalite (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 391-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 511 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sme sledovali online minútu po minúte:

21:30 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

20:44 SVET - Svet čelí "veľmi nebezpečnému obdobiu" pandémie ochorenia Covid-19. Vyhlásil to šéf Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus a varoval, že nákazlivejší delta variant koronavírusu identifikovali už takmer v 100 krajinách.

Generálny riaditeľ WHO upozornil, že delta variant, ktorý po prvý raz identifikovali v Indii, sa naďalej vyvíja a mutuje, pričom sa v mnohých krajinách stáva dominantným variantom koronavírusu. "Už som vyzval lídrov na celom svete, aby zabezpečili, že o takomto čase na budúci rok bude v každej krajine zaočkovaných 70 percent všetkých obyvateľov," vyjadril sa a dodal, že to efektívne ukončí akútnu fázu pandémie.

20:16 SVET - Nemecko odporúča všetkým ľuďom, ktorých zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca, aby dostali druhú dávku inej očkovacej látky. Cieľom je zvýšiť rýchlosť a účinnosť očkovania v krajine v čase, keď sa šíri nákazlivejší delta variant koronavírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

Minister zdravotníctva Jens Spahn o tom diskutoval so svojimi rezortnými kolegami zo spolkových krajín, deň predtým odporúčanie vydala komisia pre očkovanie. Výsledky štúdií podľa komisie ukazujú, že očkovanie dávkou látky od firmy AstraZeneca a dávkou mRNA vakcíny od spoločností Pfizer alebo Moderna vyvolalo "značne lepšiu" imunitnú reakciu, ako pri podaní dvoch dávok prvej spomenutej vakcíny.

20:00 SVET - Počet obyvateľov Veľkej Británie, ktorí dostali prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu, už stúpol nad 45 miliónov. Znamená to, že prvú dávku vakcíny už dostalo 85,5 percenta dospelej populácie.

Denný počet nových potvrdených prípadov ochorenia Covid-19 pritom mierne klesol. V piatok britskí zdravotníci nahlásili 27 125 nových infekcií, čiže trochu menej v porovnaní so štvrtkovým počtom 27 989 nákaz. Štvrtkový počet nových infekcií v krajine bol najvyšší od konca januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Pravidlá zmenili. Niektorí očkovaní dovolenkári budú potrebovať PCR test, pendleri nie (otázky a odpovede) Čítajte 

19:45 SLOVENSKO - Ešte v stredu to vyzeralo tak, že neočkovaní ľudia sa pri návrate na Slovensko prakticky nebudú môcť vyhnúť povinnej karanténe. Definitívne pravidlá napokon rátajú s viacerými ústupkami.

Hygienici v piatok podvečer vydali vyhlášku upravujúcu pravidlá pre cestovateľov, ktoré začnú platiť od 9. júla, teda od budúceho piatku.

Denník SME prináša otázky a odpovede o pravidlách návratu na Slovensko, ktoré budú platiť v nasledujúcich týždňoch.

19:23 SLOVENSKO - Ruská federácia kúpila od slovenského ministerstva zdravotníctva 160-tisíc dávok nevyužitej vakcíny Sputnik V. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Informovala, že ruská strana ich kúpila za identickú cenu, za ktorú ich nakupovalo Slovensko - 9,95 dolára za dávku. "V zmysle zmluvy je dohodnutá splatnosť kúpnej ceny v lehote 20 pracovných dní odo dňa dodania," dodala.

Skryť Vypnúť reklamu

Predané vakcíny sú už mimo Slovenska. "Zostali nám tie, ktoré sú určené občanom prihláseným na očkovanie," dodala Eliášová.

19:15 SVET - Počet zaočkovaných dosiahol v Maďarsku 5,5 milióna, preto od soboty už nebude povinné nosenie rúšok, a to ani vo väčšine vnútorných priestorov. Oznámila to maďarská vláda na svojej stránke na Facebooku.

Premiér Viktor Orbán v piatkovom pravidelnom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió povedal, že po dosiahnutí uvedeného limitu už rúška nebudú povinné v prostriedkoch hromadnej dopravy či v obchodoch. Nebude sa už vyžadovať ani potvrdenie o očkovaní či o prekonaní covidu v hoteloch, reštauráciách či na kultúrnych podujatiach s vopred zakúpenými lístkami.

Súvisiaci článok Kollár predlžuje agóniu boja s koronavírusom, tvrdí expert Čítajte 

19:02 SLOVENSKO - Zaočkovaných bude pribúdať pomalšie a najmenej o mesiac sa predĺžia protipandemické opatrenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Epidemiologička Alexandra Bražinová a matematik Richard Kollár hovoria, že také sú dva hlavné dôsledky rozhodnutia Borisa Kollára a jeho hnutia Sme rodina zablokovať vládny návrh zákona o používaní GreenPassov na Slovensku.

Viac zisťoval reportér SME Ján Krempaský, text si prečítate tu >>>>

18:51 SLOVENSKO - Režim pre ľudí cestujúcich za prácou (pendlerov), ktorí nie sú zaočkovaní, bude platiť do 1. septembra 2021. Vyhláška je účinná od 9. júla. Na hraniciach potrebujú potvrdenie od zamestnávateľa o mieste výkonu práce a negatívny výsledok RT-PCR testu nie starší ako sedem dní.

Aj tieto osoby sa potrebujú registrovať do systému eHranica. Prvá registrácia im bude platiť do 1. septembra.

Na tieto osoby sa tiež nebude vzťahovať karanténa, ak za posledných 14 dní navštívili iba krajiny Európskej únie, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko alebo Ukrajinu. Musia však mať trvalý alebo prechodný pobyt buď na Slovensku, alebo v krajinách EÚ, na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku alebo vo Švajčiarsku a v prípade Ukrajiny do 100 km cesty od otvoreného hraničného priechodu.

Skryť Vypnúť reklamu

18:40 SLOVENSKO - Všetky osoby, ktoré od 9. júla od 6:00 prídu na Slovensko, musia okrem registrácie do systému eHranice ísť do karantény. Vyplýva to z vyhlášky, ktorú vydal Úrad verejného zdravotníctva. Výnimku z karantény majú plne zaočkovaní ľudia.

Karanténa pri bezpríznakovom priebehu a bez otestovania sa končí dovŕšením 14. dňa. Ukončiť ju skôr môže negatívny výsledok RT-PCR testu, ktorý je možné podstúpiť najskôr na piaty deň. Deti do 12 rokov sa nemusia testovať, pretože sa im skončí karanténa v rovnaký deň ako ostatným členom spoločnej domácnosti. Karanténa platí aj pre členov spoločnej domácnosti, ktorí necestovali.

18:12 SVET - Rusko neplánuje sprísniť epidemiologické opatrenia napriek tomu, že už štvrtý deň po sebe eviduje rekordný počet úmrtí súvisiacich s koronavírusom. S odvolaním sa na vyhlásenie Kremľa o tom informovala agentúra AFP.

Skryť Vypnúť reklamu

Kremeľ zdôraznil, že o zavedení nových opatrení vrátane obmedzenia voľného pohybu sa momentálne nedebatuje. "Nikto nechce žiadne lockdowny ... nediskutuje sa o tom," uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

17:53 SLOVENSKO Pre tranzit sa netreba vopred registrovať, no vodiči musia dodržiavať určené koridory. Pre prejazd Slovenskom naďalej platí, že je možný, ak je bez zastavenia s výnimkou čerpania pohonných látok.

16:55 SLOVENSKO Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva je plne zaočkovanou osobou taká, ktorá je:

 • najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,
 • po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou alebo dvojdávkovou schémou (okamžite po podaní prvej dávky) - prechodne do 9. augusta

16:20 SLOVENSKO O mobilnú pľúcnu ventiláciu Q-VENTmini, ktorú vyvinuli slovenskí vedci, dvojičky Daniel a Samuel Furka i lekár Patrik Palacka, prejavili záujem krajiny z Ameriky, Afriky, Ázie či Austrálie.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako tvrdia, ide o unikátny pľúcny ventilátor, ktorý je ako prvý na svete vytlačený 3D tlačiarňou. Vyrobiť ho možno za 52 hodín a jeho cena je približne 200 eur.

16:10 SVET Vatikán a Svetová lekárska asociácia vyzývajú na maximálne úsilie v prospech podpory očkovania.

Všetky relevantné zúčastnené strany majú vynaložiť maximálne úsilie s cieľom "vyslať jasný signál o bezpečnosti a nutnosti vakcín a potláčať mýty a dezinformácie o vakcínach", uvádza sa v spoločnom vyhlásení Pápežskej akadémie pre život a Svetovej lekárskej asociácie.

16:00 SVET Počet prípadov nákazy variantom delta v Spojenom kráľovstve vzrástol za necelý mesiac takmer štvornásobne.

Celkovo už bolo v krajine hlásených 161 981 nakazených týmto variantom, ktorý sa pôvodne začal šíriť v Indii.

Skryť Vypnúť reklamu

15:50 SLOVENSKO Pred odchodom na dovolenku policajti odporúčajú sledovať protipandemické opatrenia na Slovensku aj v zahraničí.

14:45 SLOVENSKO Opozičný Smer podá podnet na Ústavný súd pre vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva, ktorá v súlade s uznesením vlády zvýhodní očkovaných po návrate na Slovensko.

Považuje ju za protiústavnú, hovorí o diskriminácii a obmedzení slobody pohybu. Žiada pozastavenie jej účinnosti.

14:17 SLOVENSKO V UNLP Košice proti ochoreniu COVID-19 zaočkovali zatiaľ 250 detí. Nezaznamenali žiadne komplikácie.

14:08 SVET Austrália z dôvodu rizika nákazy koronavírusom plánuje znížiť na polovicu počet cestujúcich prichádzajúcich do krajiny.

Súvisiaci článok Lengvarský od svojich podmienok vstupu do reštaurácií neustúpi Čítajte 

14:05 SLOVENSKO Šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský chápe obavy koaličného hnutia Sme rodina v súvislosti s novelou k využívaniu COVID preukazov.

Skryť Vypnúť reklamu

Verí, že si s hnutím vydiskutuje ich pripomienky k zákonu.

13:50 SLOVENSKO Zdravotníci vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Šali začnú od nedele očkovať záujemcov nad 18 rokov jednodávkovou vakcínou Janssen.

13:40 SLOVENSKO Polícia bude pokračovať v intenzívnych kontrolách karanténnych povinností na hraniciach, a to v nedeľu 4. júla.

13:29 SLOVENSKO Minister financií Igor Matovič upozornil, že na Slovensko sa valí delta tsunami. Ukázal to na príkladoch Británie a Portugalska.

Minister na tlačovej konferencii predstavil opatrenia, ktoré poslanci schválili na podporu očkovania. „Naším cieľom, je získať čo najviac zaočkovaných,“ vyhlásil Matovič. Spustenie „lotérie“ je podľa neho otázka dvoch až troch týždňov.

Návrh, aby si ľudia platili PCR testy v plnej výške, považuje minister za nútenie do očkovania. "Sociálnymi zbraňami" by k tomu totiž bola chudobná rodinu, ktorá si pravidelné testy nemôže dovoliť, prinútená.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

13:24 SLOVENSKO Mobilné odberové miesto je dostupné aj na bratislavskom letisku.

Cestujúci tak budú mať možnosť otestovať sa antigénovým alebo PCR testom bezprostredne pred odletom alebo po prílete, s potvrdením v anglickom a slovenskom jazyku. Informoval o tom hovorca letiska Matúš Hrabovský.

13:05 SVET Poľsko zaznamenalo 106 prípadov variantu delta a 12 prípadov delta plus.

13:04 SVET Svetová zdravotnícka organizácia oznámila, že v školách by sa mali robiť testy na koronavírus dokonca aj vtedy, ak tam neboli zistené žiadne prípady nákazy.

Takto sa dá podľa WHO vyhnúť "škodlivým" vplyvom vyučovania na diaľku.

13:03 SVET Do EÚ budú môcť bez obmedzení cestovať obyvatelia ďalších krajín.

Ide o občanov Arménska, Azerbajdžanu, Bosny a Hercegoviny, Bruneja, Kanady, Jordánska, Čiernej Hory, Kataru, Moldavska, Saudskej Arábie a Kosova.

Skryť Vypnúť reklamu

12:56 SVET Prítomnosť divákov na olympijských hrách v Tokiu je stále neistá a je možné, že súťažiť sa napokon bude pred prázdnymi tribúnami. Pripustila to prezidentka organizačného výboru hier Seiko Hašimotová.

12:40 SLOVENSKO Očkovaní by mali byť bez obmedzení, tvrdí strana SaS. "Očkovanie má byť dobrovoľné, ale zaočkovaní by mali byť zvýhodnení," hovorí Sulík.

Súvisiaci článok Sulík je sklamaný z Kollára. Vyčítal mu ústup pred dezinformátormi Čítajte 

Strana si nemyslí, že by mali byť všetky testy zadarmo. Vytvorilo by to vraj obrovský tlak na verejné financie.

Kollárov postoj nedať návrh o výhodách na hlasovanie do parlamentu, považuje predseda strany Richard Sulík za nekorektný.

Dodal, že o návrhu rokovali na koaličnej rade hodiny a členovia strany Sme rodina s ním súhlasili.

Predsedníčka zdravotného výboru Jana Bittó Cigániková tvrdí, že strana Sme rodina sa zrejme zľakla antivaxerov. "Očkovaním chránime nielen seba, ale celý zdravotný systém," tvrdí Cigániková.

Skryť Vypnúť reklamu

Strana sa zdržala pri hlasovaní o odmenách a prémii.

Načítavam video...

12:28 SLOVENSKO Juraj Šeliga zo strany Za ľudí verí, že návrh, ktorým by sa zohľadnila zaočkovanosť pri vstupe do prevádzok, prejde na ďalšej schôdzi.

Návrh bol podľa neho zle odkomunikovaný. Pokiaľ by sa pandemická situácia zhoršila, novela by podľa neho umožnila nezatvárať prevádzky, ale povoliť do nich vstup aspoň zaočkovaným a otestovaným.

12:26 SLOVENSKO Každý, kto sa vráti zo zahraničia, aj keby bol len na nákupe v prihraničnom meste, je povinný sa pred prekročením našej hranice zaregistrovať.

Týka sa to aj tých, čo sú zaočkovaní a uplatňujú si výnimku. Splnenie si tejto povinnosti kontroluje priamo na hranici polícia, informuje rezort zdravotníctva.

12:20 SLOVENSKO Pri stanovovaní nových podmienok pre vstup na Slovensko zo zahraničia sa nemyslelo na pacientov, ktorí sa očkovať proti covidu nemôžu.

Skryť Vypnúť reklamu

Nedostali sa na zoznam výnimiek, sú tak považovaní za nezaočkovaných a v prípade prechodu hranicami sú povinní absolvovať päťdňovú karanténu. Upozornila na to Asociácia na ochranu práv pacientov.

12:15 SVET Rusko v piatok hlásilo 679 úmrtí na koronavírus, čo je rekordný počet už štvrtý deň po sebe.

12:02 SLOVENSKO Poslanec Za ľudí Juraj Šeliga nevidí problém v tom, aby si dovolenkári za testy na koronavírus platili.

11:38 SLOVENSKO Cestovné kancelárie dostanú štátnu pomoc v podobe návratnej finančnej výpomoci na zabezpečenie ich likvidity.

Súvisiaci článok Lotériu by mali spustiť od polovice júla, za prilákanie ľudí na očkovanie možno získať najviac 4500 eur Čítajte 

11:18 SLOVENSKO Parlament schválil očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus.

Celková hodnota prémií za týždeň má byť maximálne dva milióny eur.

Výška sprostredkovateľského bonusu bude závisieť od veku osoby, ktorá sa nechala presvedčiť na očkovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Za tieto nástroje hlasovalo OĽANO, Sme rodina aj Za ľudí, SaS novelu nepodporila.

11:17 SLOVENSKO Veľkokapacitné testovacie miesto v bratislavskej Petržalke ukončilo svoju činnosť. Dôvodom je zmena pravidiel, podľa ktorých sa ukončila možnosť antigénového testovania.

11:16 SVET India sa stala treťou krajinou na svete, ktorá prekonala hranicu 400-tisíc úmrtí na ochorenie Coivd-19, ukázali to dnes oficiálne údaje. Rozsiahle očkovanie v krajine sa pritom spomaľuje.

11:06 SLOVENSKO Košický kraj začína očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen.

Okrem termínu na vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson pribudol v Košiciach na sobotu aj termín na vakcínu Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Načítavam video...

10:35 SLOVENSKO Borisa Kollára zo strany Sme rodina mrzí, že vzniklo veľa dezinformácií o zablokovaní zákona o výhodách pre zaočkovaných. Šéf strany tvrdí, že nechce vytvárať dve kategórie ľudí, a preto zákon zablokovali.

"Nemôžeme diskriminovať tých, ktorí sa nechcú zaočkovať," povedal šéf parlamentu. Testovanie podľa strany nesmie byť platené.

Sme rodina podporuje lotériu aj odmeny za privedenie ľudí na očkovanie. Očkovanie je podľa nej dôležité, a je potrebné zaočkovať čo najviac ľudí. Tieto dva návrhy strana v parlamente podporí.

"Odmietame, aby sme ľudí sankcionovali a finančne zruinovali, ak sa nedajú zaočkovať," povedal poslanec Sme rodina Peter Pčolinský. Platenie PCR testov podľa neho presadzovala na koaličnej rade strana SaS.

Laboratóriá podľa poslanca aj tak nebudú stíhať vyhodnocovať všetky PCR vzorky.

Súvisiaci článok Matovič sa zaregistroval na očkovanie Sputnikom Čítajte 

10:30 SLOVENSKO Minister financií Igor Matovič sa stihol zaregistrovať na vakcínu Sputnik V.

“Stihol,” povedal pred stretnutí s Borisom Kollárom. Či sa nechá zaočkovať, neodpovedal, píše Denník N.

Matovič prišiel na stretnutie s Kollárom kvôli aktuálnej situácii v koalícii.

“Bohužiaľ, SaS opätovne vydiera,” reagoval minister financií na očkovaciu lotériu, o ktorej sa má hlasovať o 11:00.

10:07 SVET Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Maďarsku 37 infikovaných. Po štvrtku je piatok už druhým dňom, keď nezaznamenali v súvislosti s ochorením COVID-19 žiadne úmrtie.

10:06 SVET Od vlaňajšieho septembra bol tento štvrtok prvým dňom, keď v súvislosti s ochorením COVID-19 v Maďarsku nikto nezomrel.

Od marca 2020 zomrelo s covidom 29 992 pacientov, čo je porovnateľné s počtom obyvateľstva menšieho mesta, konštatoval vo štvrtok denník Népszava, podľa ktorého nie je zrejmé, či príslušné orgány skúmajú príčiny.

10:01 SLOVENSKO Za včerajšok u nás zaočkovali 6 057 ďalších ľudí. Na Slovensku je 2 030 946 zaočkovaných prvou dávkou.

Kompletnú vakcináciu má 1 587 668 občanov.

10:00 SLOVENSKO Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 17 pozitívne testovaných formou PCR testov. Vykonalo sa ich 391 676.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji (šesť), nasleduje Trenčiansky (štyria), Trnavský (štyria), Prešovský (dvaja), Žilinský (jeden). V Banskobystrickom, Košickom a Nitrianskom kraji nepribudol žiadny nakazený.

"Je medzi nimi osem mužov a deväť žien," spresnilo Ministerstvo zdravotníctva.

Laboratóriá vyšetrili 5 802 vzoriek z antigénových testov. Odhalili desiatich pozitívnych.

Nepribudla žiadna ďalšia obeť. Celkový počet úmrtí "na covid" je 12 511 a celkový počet úmrtí "s covidom" je 2 451.

Počet ľudí, ktorí potrebujú hospitalizáciu, klesol o 40. V nemocniciach je 130 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 93 ľudí. Na JIS je 16 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15 osôb.

9:25 SLOVENSKO V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku testujú na koronavírus aj po zrušení bezplatného antigénového testovania. Podmienkou je registrácia prostredníctvom webu.

9:26 SLOVENSKO Virológ Boris Klempa vidí v súvislosti s prípadnou ďalšou vlnou pandémie úplne iný prístup, ako tomu bolo minulý rok. Ako uviedol, všetci si želáme, aby bolo Slovensko na potenciálnu ďalšiu vlnu pandémie pripravené.

"Na druhej strane sme v to dúfali aj minulé leto, takže opäť nám zostáva skutočne veriť," povedal. Ako doplnil, on osobne vidí určite úplne iný prístup, ako tomu bolo vlani. "Zdá sa, že sme sa skutočne poučili," skonštatoval.

Verí, že popri očkovaní aj lepšia pripravenosť z hľadiska trasovania a testovacích kapacít či kontroly hraníc pomôže k tomu, aby bola tretia vlna pandémie dobre zvládnuteľná.

9:24 SLOVENSKO V Košickom kraji je proti Covidu-19 zaočkovaných len 31 percent obyvateľov. S 23 percentami je na chvoste okres Gelnica. Ministerstvo by chcelo v oblastiach s nízkou zaočkovanosťou posilniť očkovanie mobilnými očkovacími tímami.

8:30 SVET V Česku pribudlo za štvrtok 164 prípadov koronavírusovej infekcie, čo je o 70 viac ako pred týždňom. Reprodukčné číslo vzrástlo na 1,3.

8:22 SVET Portugalsko opäť zavádza nočný zákaz vychádzania po 23:00. Opatrenie sa týka častí krajiny, kde zaznamenali nárast prípadov nákazy koronavírusom.

Zasiahne pritom 45 oblastí, vrátane dvoch najväčších miest, Lisabonu a Porta.

6:55 SVET Farmaceutická spoločnosť Johnson&Johnson oznámila, že jej jednodávková vakcína proti Covid-19 vykázala silnú a dlhodobú účinnosť aj proti variantu delta a ďalším rozšíreným variantom koronavírusu.

Dáta firmy ukazujú, že imúnny systém ľudí očkovaných jej vakcínou bol odolný voči vírusu po najmenej osem mesiacov.

6:22 SVET Dánska vláda daruje štyrom balkánskym krajinám celkovo milión dávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca.

Albánsko, Bosna a Hercegovina, Kosovo a Severné Macedónsko potrebujú očkovacie látky, uviedol dánsky minister zahraničných vecí Jeppe Kofod.

6:00 SVET Rakúsko zrušilo varovanie pred cestami do zahraničia, ktoré vydalo pred 15 mesiacmi.

Kompletne "zelené" sú po novom všetky členské krajiny EÚ, ako aj tri západobalkánske štáty Srbsko, Severné Macedónsko a Albánsko.

"Všetci sme si túto letnú pauzu zaslúžili," povedal na tlačovej konferencii minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg. Nevylúčil však opätovné sprísnenie cestovných pravidiel.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 5. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 6. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 7. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 8. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 9. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 10. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 1. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 3. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 4. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 7. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 9. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 10. Projekt „Zdravé oči už v škôlke“ pomáha zachrániť zrak deťom
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 10 346
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 438
 3. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 5 904
 4. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 5 492
 5. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 4 712
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 224
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 700
 8. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 663
 9. Chceš sa podieľať na tvorbe novín? Pridaj sa k nám 3 326
 10. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 033
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu