SME
Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Na Slovensku už dominuje delta variant (minúta po minúte)

Počet hospitalizovaných sa zvýšil o 11.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

20:01 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v stredu.

Skryť Vypnúť reklamu

19:42 SVET - Viac ako tisíc Holanďaniek, ktoré boli zaočkované proti ochoreniu Covid-19, sa po vakcinácii sťažovalo na problémy s menštruáciou, informoval spravodajský server DutchNews.nl s odkazom na správu holandského centra pre vedľajšie účinky liekov Lareb.

Lareb informoval o viac ako tisíc sťažnostiach od žien, ktorých menštruácia po očkovaní proticovidovými vakcínami bola narušená. Ich sťažnosti sa týkali oneskorenej menštruácie, silnejšej menštruácie alebo výrazného krvácania u žien v období menopauzy.

Centrum upozornilo, že všetky podobné správy pozorne analyzuje, zatiaľ však nemôže potvrdiť, či existuje priame prepojenie medzi zmenami menštruačného cyklu a proticovidovými vakcínami.

19:07 SVET - Argentína začne vyrábať druhú dávku ruskej vakcíny Sputnik V, v auguste plánuje tri milióny. Produkcia v Argentíne by mala zmierniť meškanie dodávok.

Skryť Vypnúť reklamu

18:35 SLOVENSKO - Päť veľkokapacitných očkovacích centier v Banskobystrickom samosprávnom kraji – v Banskej Bystrici, Zvolene, Lučenci, Revúcej a v Žiari nad Hronom - pokračuje v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 vakcínami od Pfizer/BioNTech alebo AstraZeneca, a to aj bez pozvánky, vrátane detí. Fungovať majú dovtedy, kým bude záujem o očkovanie, potvrdil Marek Mačica, odborný referent pre komunikáciu Úradu Banskobystrického kraja.

17:59 SVET - Do niektorých prevádzok v New Yorku budú môcť vstúpiť iba zaočkovaní.

New York sa tak stane prvou americkou metropolou, ktorá zavedie podobné opatrenie. "Ak ste zaočkovaný, máte kľúč, môžete si otvoriť dvere. Avšak ak ste nezaočkovaný, naneštastie sa nebudete môcť zúčastniť na mnohých veciach," uviedol starosta mesta de Blasio.

Skryť Vypnúť reklamu

17:38 SVET - Škótsko 9. augusta zruší takmer všetky reštrikcie.

Súvisiaci článok Škótsko zruší od 9. augusta platnosť takmer všetkých opatrení Čítajte 

Sociálny odstup sa nebude musieť dodržiavať vo väčšine prostredí, čo znamená, že sa zvýši využívanie kapacity pubov a reštaurácií a povolený bude väčší počet ľudí na športových podujatiach či koncertoch.

Úzke kontakty ľudí, ktorí budú pozitívne testovaní, nebudú musieť ísť do karantény, ak budú úplne zaočkovaní.

16:57 SLOVENSKO - Prešovský kraj ukončil prevádzku očkovacích centier v Starej Ľubovni a Bardejove.

Nadchádzajúci víkend sa bude očkovať proti covidu len v Poprade.

"Ak ministerstvo zdravotníctva v rámci Národnej stratégie očkovania proti COVID-19 rozhodne o očkovaní treťou dávkou vakcíny a požiada PSK o súčinnosť a opätovné zriadenie VKOC, tak PSK v krátkom časovom úseku opätovne zriadi veľkokapacitné očkovacie centrá a zabezpečí organizáciu očkovania," povedala hovorkyňa kraja Jeleňová.

Skryť Vypnúť reklamu

16:44 SVET - Testovanie v Maďarsku bude zdarma iba pre tých, čo nemôžu byť zaočkovaní.

Vláda zdôraznila, že podľa platných predpisov je očkovanie zdarma a k dispozícii je dostatok vakcín. V prípade odkladných operačných zákrokov sa nevyžaduje PCR test od zaočkovaných a od ľudí, ktorí v období štyroch mesiacov prekonali nákazu novým druhom koronavírusu.

Bezplatný je PCR test aj pre tých, ktorí sa z objektívnych príčin nemohli dať zaočkovať, pripomenul kabinet.

16:37 SVET - Polovica populácie Európskej únie je už plne zaočkovaná proti covidu.

EÚ predbehla v miere zaočkovanosti Spojené štáty. Celkovo to predstavuje 223,8 milióna ľudí, ktorí dostali v krajinách EÚ dve dávky proticovidových vakcín, jednu dávku po zotavení sa z tejto choroby alebo jednodávkovú vakcínu, píše AFP.

Skryť Vypnúť reklamu

16:18 SLOVENSKO - SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény.

"Nechceme nikoho obmedzovať na jeho volebnom práve, a preto si myslíme, že o tejto téme by mala najskôr prebehnúť široká verejná diskusia. S otvorením volebného zákona by sme však zároveň radi konečne doriešili zjednodušenie voľby zo zahraničia či zavedenie dvojkolovej voľby pre budúcoročné komunálne a regionálne voľby," uviedol podpredseda SaS a štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus. Hovorí o kľúčovej zmene tohto volebného obdobia.

16:07 SLOVENSKO - Delta variant našli vo väčšine testovaných vzoriek.

Súvisiaci článok Na Slovensku už dominuje delta variant koronavírusu Čítajte 

Vyplýva to z posledných dvoch júlových sérií sekvenovania.

Kým na začiatku mesiaca ešte prevládal alfa variant, postupne začal dominovať delta variant. Informácie zverejnil Úrad verejného zdravotníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

15:09 SLOVESNKO - Pčolinský šíri podľa Ministerstva vnútra dezinformácie o zmene volebného zákona. Pčolinský tvrdí, že Mikulec chce podľa neho zakázať voliť neočkovaným.

Súvisiaci článok Mikulec chce podľa Pčolinského zakázať voliť neočkovaným, rezort vnútra to odmieta Čítajte 

Ako vysvetlilo ministerstvo, zákon o podmienkach výkonu volebného práva ustanovuje prekážku, ktorá má za cieľ ochranu verejného zdravia.

"V súvislosti s pandemickou situáciou však v zákone absentoval administratívny postup vyznačenia tejto prekážky v zozname voličov. Tento postup je predmetom novely tzv. volebného zákona," vysvetlili v stanovisku.

To, ktorí voliči predstavujú hrozbu pre verejné zdravie a všetkých občanov, ustanovuje podľa rezortu osobitný predpis, a to zákon na ochranu verejného zdravia. "Novela volebného zákona v žiadnom prípade nesprísňuje ani nepoľavuje, teda žiadnym spôsobom nemení pravidlá zaužívané v Slovenskej republike viac ako 30 rokov," zdôraznila riaditeľka tlačového odboru ministerstva.

Skryť Vypnúť reklamu

13:38 SLOVENSKO - Hlas kritizuje očkovacie prémie, podľa strany to nie je stratégia, ktorá zachráni životy.

Očkovanie má byť podľa slov Richarda Rašiho dobrovoľné s cieľom chrániť zdravie. "Igor Matovič však opäť na seba upútal pozornosť. A opäť nie ako minister financií ale ako celonárodný organizátor lotérie, kde ide rozdávať milióny z našich daní niektorým očkovaným ľuďom." vyhlásil podpredseda strany Raši.

13:33 SLOVENSKO - Poslanec SaS Foltin vyzval opozičný Hlas, aby zaujal stanovisko k antivaxerom a postupu polície.

Hlasu sa v tejto súvislosti pýta, či podporujú takéto protesty, či podľa nich polícia konala správne, či by policajný prezident Peter Kovařík mal prísť vysvetľovať postup polície do parlamentu a či by sa na predmetnom zasadnutí brannobezpečnostného výboru zúčastnili.

Foltin sa tiež Hlasu pýta, či podporujú avizovaný spoločný protest strany Smer-SD a odídencov z ĽSNS združených v hnutí Republika, ktorý je plánovaný na 1. septembra pred Ústavným súdom SR v Košiciach a či je správne, že sa socialisti spájajú s extrémnou pravicou.

Skryť Vypnúť reklamu

13:00 SLOVENSKO - Do dosiahnutia kolektívnej imunity zostáva Slovensku 800 dní, tvrdí Matovič.

Súvisiaci článok Do kolektívnej imunity zostáva Slovensku osemsto dní, tvrdí Matovič Čítajte 

Vysvetlil to tým, že sa posledné dni denne podá približne 3-tisíc prvých dávok vakcín. Ak budeme podľa expremiéra ďalej napredovať takýmto tempom, zaočkovanosť na 85 % potrebnú pre dosiahnutie kolektívnej imunity dosiahneme približne v októbri 2023. Aj to za predpokladu, že tempo očkovania sa ešte viac nezníži.

„To znamená len jediné - držme si klobúky, dobrovoľne sme sa rozhodli vtrhnúť do boja s Deltou s holými rukami a bez zbraní, ktorých máme plné sklady … lebo veríme, že Slovensko bude mať šťastie a tretia vlna nás obíde,“ dodal Matovič.

Súvisiaci článok Druhú dávku už dostali viac ako dva milióny ľudí. Pozrite si grafy

11:49 SLOVENSKO - Trenčiansky samosprávny kraj postupne znižuje kapacity vo svojich dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách.

Skryť Vypnúť reklamu

Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 plánuje momentálne podávať záujemcom v zmysle zmlúv do konca augusta.

"Očkujeme už len jeden víkendový deň, pretože nám v čakárni postupne ubúdajú ľudia a momentálne máme čakárne na prvú dávku vakcín prázdne. Hlavne ľudí preočkovávame," povedala vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu kraja Elena Štefíková.

11:30 SVET - Čína otestuje všetkých obyvateľov Wu-chanu.

K testovaniu všetkých obyvateľov v meste, kde v roku 2019 po prvý raz identifikovali ochorenie COVID-19, sa podujali pre neobyčajne rozsiahlu sériu vzniku ohnísk nákazy v krajine. V pondelok vo Wu-chane potvrdili tri infekcie, ktoré sú prvé neimportované prípady v meste za viac ako rok.

11:21 SLOVENSKO - Na výjazdové očkovanie v obci Trstice sa prihlásilo vyše 100 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

Výjazdový tím bude očkovať jednorazovou vakcínou Janssen od Johnson & Johnson.

11:18 SLOVENSKO - Na očkovacie prémie a sprostredkovateľské bonusy sa už prihlásilo 280-tisíc ľudí.

Na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo financií. „Teší nás veľký záujem o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus,“ uviedol rezort.

10:59 SVET- Belgicko hlási mierny nárast hospitalizácií a obetí na covid.

Priemerný počet úmrtí na covid sa v období od 24. do 30. júla zvýšil voči predošlému týždňu o 109 percent na 3,3 úmrtí denne. Do utorka evidovali belgické úrady celkovo 25.257 úmrtí v spojitosti s koronavírusom.

V tom istom období došlo aj k nárastu počtu novoinfikovaných osôb. V sledovanom období sa denne nakazilo v priemere 1557 ľudí, čo je päťpercentný nárast oproti predchádzajúcemu týždňu.

Skryť Vypnúť reklamu

10:37 SVET - Nemecko bude masovo očkovať aj deti od veku 12 rokov.

Súvisiaci článok Nemecko bude masovo očkovať aj deti od 12 rokov Čítajte 

„Deti a tínedžeri ... sa môžu rozhodnúť dať sa zaočkovať po lekárskej konzultácii a tak chrániť seba a ostatných," tvrdí minister zdravotníctva Jens Spahn.

Snaha nemeckej vlády o vakcináciu mládeže prichádza dva mesiace po tom, ako EMA odporučila rozšírenie použitia očkovacej látky od konzorcia Pfizer-BioNTech aj pre deti vo veku 12 až 15 rokov. Minulý mesiac EMA odsúhlasila použitie vakcíny firmy Moderna pre rovnakú vekovú skupinu.

Od septembra by sa tiež mimoriadne zraniteľným skupinám v krajine mala ponúkať tretia dávka vakcíny.

10:03 SLOVENSKO - Druhú dávku už dostali viac ako dva milióny ľudí.

Zdravotníci zaočkovali v pondelok prvou dávkou 3 575 ľudí. Prvou dávkou podľa údajov ministerstva zdravotníctva zaočkovaných 2 260 743 ľudí. Druhú dávku vakcíny dostalo celkovo 2 019 073 ľudí. Za včera pribudlo 5 802 kompletne zaočkovaných.

Skryť Vypnúť reklamu

10:00 SLOVENSKO - PCR testy zachytili 41 nových prípadov koronavírusu, pribudla jedna obeť.

Laboratória spravili 7 703 PCR testov. Dnes pribudla jedna obeť na covid. Celkovo podľahlo ochoreniu 12 541 ľudí.

Počet hospitalizovaných s potvrdeným covidom alebo s podozrením naň stúpol o 11 pacientov. Hospitalizovaných je 92 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 47 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú piati pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú tri osoby.

„Z celkového počtu 5 216 sekvenovaných vzoriek je počet pozitívne testovaných na delta variant 293, čo predstavuje 5,6-percentné zastúpenie. Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 74 vzoriek z celkového počtu 87 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 85,1-percentné zastúpenie,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva.

Do štatistík pribudlo aj 26 pozitívne testovaných antigénovými testami, v pondelok ich vykonali viac ako 6 300. Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji, kde potvrdili 15 prípadov nákazy. Nasledujú Banskobystrický kraj a Košický kraj so šiestimi infikovanými a Prešovský a Žilinský s piatimi. Trnavský kraj eviduje dva pozitívne PCR testy, Nitriansky a Trenčiansky zhodne po jednom.

Skryť Vypnúť reklamu

9:38 SLOVENSKO - Gröhling vyzýva rodičov, žiakov aj učiteľov, aby ešte v auguste využili možnosť očkovania.

„Vyššia miera zaočkovania zabezpečí lepší chod škôl. Zatiaľ je zaočkovanosť vyššia hlavne na západnom Slovensku, vďaka čomu na školách vznikne menej ohnísk a triedy sa tak vyhnú prerušeniu prezenčnej výučby,“ priblížil minister školstva.

Súvisiaci článok Gröhling vyzýva rodičov, žiakov aj učiteľov, aby sa ešte v auguste zaočkovali Čítajte 

Ministerstvo vysvetlilo, že v prípade šírenia nákazy na škole bude musieť Regionálny úrad verejného zdravotníctva posielať kontakty infikovaného do domácej izolácie.

„V praxi to znamená dočasnú dištančnú výučbu, pokiaľ sa izolácia neukončí,“ doplnilo. Gröhling zdôraznil, že očkovaní ľudia majú nižšie riziko ťažkého priebehu choroby, hospitalizácie, ale aj nižšie riziko prenosu ochorenia na iných. Z výskumov vyplýva, že očkovaný človek má aj nižšiu vírusovú nálož.

Skryť Vypnúť reklamu

9:30 SVET - V Japonsku budú pacientov s koronavírusom hospitalizovať len v prípade, že sú vážne chorí alebo vtedy, ak im hrozí ťažký priebeh covidu. Ostatní nakazení zostanú v domácej izolácii. Oznámili to tamojší predstavitelia v súvislosti s narastajúcim počtom prípadov v Tokiu, kde sa aktuálne konajú letné olympijské hry.

Japonský premiér Jošihide Suga v pondelok uviedol, že vláda zabezpečí, aby ľudia, ktorí sú v domácej karanténe, mohli byť v prípade potreby prevezení do nemocnice.

9:25 SLOVENSKO - Peniaze z očkovacej prémie a sprostredkovateľského bonusu budú návratné, ak sa vďaka nim zaočkuje minimálne 30-tisíc ľudí, ktorí by sa inak zaočkovať nedali. Vyplýva to z prepočtov Útvaru hodnoty za peniaze, ktoré spomenuli v analýze o potenciálnych prínosoch očkovacej prémie a sprostredkovateľského bonusu.

Skryť Vypnúť reklamu

Navrhovaná očkovacia lotéria s nákladmi 26,4 milióna eur bude podľa útvaru spoločensky návratná, ak presvedčí k očkovaniu oboma dávkami vakcíny proti novému koronavírusu najmenej 6-tisíc ľudí, ktorí by sa inak zaočkovať nedali.

Efektivitu vyčíslili analytici útvaru aj pri sprostredkovateľskom bonuse. S vyčlenenými nákladmi 24 miliónov eur bude podľa nich táto investícia návratná vtedy, ak presvedčí minimálne 24-tisíc ľudí.

9:00 SLOVENSKO - Aj novinári, ktorí budú chcieť spravodajsky pokrývať návštevu pápeža Františka na Slovensku, musia byť zaočkovaní. Na svojom webe o tom informuje Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. Akreditácia domácich aj zahraničných novinárov je možná do 5. septembra.

8:45 SVET - Zhruba 5,2 milióna obyvateľov Grécka je už plne zaočkovaných proti koronavírusu, čo predstavuje 48 percent celkovej populácie a až 58 percent dospelých Grékov, uviedlo grécke ministerstvo zdravotníctva.

Od začiatku očkovacej kampane nazvanej "Operácia sloboda" podali v Grécku celkovo už 10 540 000 vakcín, spresnil štátny tajomník pre primárnu zdravotnú starostlivosť Marios Themistokelos.

8:40 SVET - Testy v Česku včera odhalili 152 nových prípadov, čo je menej ako pred týždňom. Naďalej sa lepšiacu situáciu naznačuje aj fakt, že počas pracovných dní uplynulého týždňa zaznamenali nižšie číslo iba raz: v piatok (139).

8:15 SVET - V Nemecku včera pribudlo 1 766 nakazených. Pred týždňom ich síce bolo menej - 1 545, ale v nasledujúcich dňoch už presahovali 2-tisíc a vo štvrtok dokonca 3-tisíc.

Sedemdňová incidencia, ktorá vyjadruje počet nakazených v prepočte na 100-tisíc obyvateľov za sedem dní, je na čísle 17,9. Pred týždňom bola 14,5.

8:10 SVET - Polícia na španielskom ostrove Ibiza zháňa cudzincov vo veku od 30 do 40 rokov. Ich úlohou bude tajne prenikať na súkromné večierky, na ktorých sa porušujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu, a upozorňovať na ne policajtov.

Polícia takto reaguje na prudké nárasty počtu nových nakazených na ostrove, ktorý je známy svojim bujarým nočným životom a každoročne láka mnoho zahraničných turistov.

Súvisiaci článok Očkovacia lotéria je čerešnička na torte ponižovania očkovaných (komentár) Čítajte 

7:45 SLOVENSKO - "Celé je to, ako inak, nevkusné. Očkovacia lotéria na Slovensku bude mať podobu telefonickej hry z Telerána či komerčných rádií, pri ktorej buď bleskovo zdvihnete a poviete heslo, alebo máte smolu.

To, čo malo byť motiváciou na zvyšovanie očkovania, sa pod rukami lídra obyčajných mení na lacnú freak show a na ďalšie ponižovanie tých, ktorí si ho už počas celej očkovacej odysey užili dosť." Píše vo svojom komentári Soňa Jánošová.

7:00 SVET - Úrady v stredočínskom meste Wu-chan oznámili, že po tom, ako tam po viac ako roku zaznamenali prvé lokálne prenesené prípady nákazy koronavírusom, otestujú všetkých 11 miliónov obyvateľov mesta.

Wu-chan "okamžite začína s komplexným testovaním nukleových kyselín všetkých obyvateľov", uviedol vysoký predstaviteľ Wu-chanu Li Tchao na utorňajšej tlačovej konferencii.

6:44 SVET - Bidenova administratíva v pondelok predĺžila zvláštne opatrenie, ktoré jej s odvolaním sa na nebezpečenstvo šírenia koronavírusu umožňuje bez udania dôvodu odmietať žiadateľov o azyl a ďalšiu ochranu prichádzajúcich z Mexika.

Biden tak podľa agentúry AP pokračuje v politike nastavenej exprezidentom Donaldom Trumpom, proti čomu hlasno protestujú skupiny obhajujúce práva migrantov. Tie oznámili, že sa budú usilovať o zrušenie opatrenia súdnou cestou.

6:15 SVET - Aspoň jednu dávku vakcíny proti covidu už dostalo najmenej 70 percent Američanov. Tento cieľ, ktorý prezident Joe Biden stanovil do 4. júla, sa tak dosiahol o mesiac neskôr.

Bidenovej administratíve sa do 4. júla nepodarilo splniť ani ďalší cieľ, a to plne zaočkovať 165 miliónov dospelých Američanov. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) je v súčasnosti plne zaočkovaných viac ako 156,5 milióna osôb starších ako 18 rokov.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 2. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 3. Koniec Bratislavy? Pre túto firmu môžete pracovať aj cez polovicu republiky
 4. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 5. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 8. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 1. 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti
 2. EUBA udelila čestné vedecké hodnosti „doctor honoris causa“
 3. Miška ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 8. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 9. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 10. Spoľahlivá energia a úspora technológiami
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 10 413
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 901
 3. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 507
 4. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť! 6 517
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 280
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 709
 7. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna 3 316
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 2 857
 9. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 528
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi 2 005
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Šieste poschodie stavby na rohu ulíci Vajnorskej a Odbojárov využíval Norbert Bödör na pracovné schôdzky.

Odborníci označili bytovku za zlý výber, keď chce niekto schôdzku utajiť.


6 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Od pondelka bude v čiernej farbe až 24 okresov.


a 1 ďalší 4 h
Obezitologička Adela Penesová.

Obezita je epidémiou 21. storočia.


12 h

Neprehliadnite tiež

V utorok spustilo ministerstvo zdravotníctva očkovanie treťou dávkou proti covidu ľudí nad 55 rokov, pacientov so zníženou imunitou a zdravotníkov. Ilustračné foto

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 465-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 957 obetí.


a 1 ďalší 3 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


4 h
Skryť Zatvoriť reklamu