SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Všetky okresy zatiaľ ostávajú podľa COVID automatu zelené (minúta po minúte)

Opäť nepribudlo ani jedno úmrtie.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

19:00 Minútu po minúte sme uzavreli, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj cez víkend.

Skryť Vypnúť reklamu

18:30 SVET - Na konci júla bolo medzi novými pacientmi na jednotkách intenzívnej starostlivosti vo Francúzsku dvanásťkrát viac ľudí bez očkovania proti covidu ako zaočkovaných. V priebehu júla predstavovali ľudia bez vakcíny dlhodobo viac ako 80 percent ľudí s vážnym priebehom ochorenia, vyplýva to z údajov Ústavu pre výskum, štúdie a štatistiky (Drees) pri francúzskej vláde.

17:48 SVET - Brat Alexeja Navaľného dostal za porušovanie pandemických opatrení jednoročnú podmienku.

Súvisiaci článok Navaľného brat dostal rok väzenia podmienečne za porušenie sanitárnych pravidiel Čítajte 

Demonštrácie a iné masové podujatia boli v Rusku počas pandémie zakázané. Rovnakým obvineniam čelí viacero ďalších Navaľného spolupracovníkov.

Terčom represií sa stali po tom, čo v januári Ruskom otriasli masové demonštrácie proti zatknutiu opozičného politika.

16:38 - SVET - Neexistuje žiadny presvedčivý dôkaz o umelom pôvode covidu, tvrdí ruský vedec.

Skryť Vypnúť reklamu

Riaditeľ jekaterinburskej pobočky ruského Štátneho výskumného centra virológie a biotechnológie Alexander Semionov zároveň vyhlásil, že bude potrebné zaočkovať 70 až 80 percent populácie, aby bolo možné zastaviť pandémiu.

"Zatiaľ neexistuje jediný presvedčivý dôkaz o umelom pôvode tohto vírusu. Opakujem, ak si človek preštuduje históriu infekčných chorôb a koronavírusov, všetko nasvedčuje tomu, že existuje prírodný zdroj vírusu, ktorý sa dostal do ľudskej populácie. Netopiere boli počiatočným rezervoárom patogénu," vyhlásil Semionov, ktorého centrum patrí pod Federálnu službu pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľov a dobrých životných podmienok. Semionov ďalej dodal, že "vírus je úplne prirodzený a nedetegujeme v ňom niečo, čo sme doteraz ešte nevideli".

Skryť Vypnúť reklamu

16:36 SLOVENSKO - Vo svidníckej nemocnici očkujú aj bez registrácie, robia tiež výjazdy.

Vakcinácia je možná v pondelky až štvrtky. Iba v utorky prebieha aj očkovanie detí od 12 rokov, ktoré musia prísť v sprievode rodiča. Na mieste vakcinácie je nutné preukázať sa občianskym preukazom alebo preukazom poistenca. Vakcinačné centrum nemocnice očkuje dvojdávkovou vakcínou od Pfizer/BioNTech, v utorky od 13:00 do 14:00 h aj jednodávkovou vakcínou Janssen.

16:33 SVET - Pandémia v Anglicku je pravdepodobne už na ústupe.

Reprodukčné číslo koronavírusu kleslo do pásma 0,8 až 1,1. Znamená to, že desať infikovaných ľudí nakazí ďalších 8 až 11 osôb. Minulý týždeň bolo reprodukčné číslo v Anglicku v pásme 1,1 až 1,4.

16:25 SLOVENSKO - Očkovanie vakcínou Sputnik V sa na Slovensku končí 31. augusta.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že je to posledný termín, keď bude možné aplikovať druhú dávku tejto vakcíny. Zároveň je to posledný deň pred exspiráciou na Slovensku používaných očkovacích látok.

16:09 Všetky okresy sa aktuálne nachádzajú v zelenej farbe.

Súvisiaci článok Všetky okresy zatiaľ ostávajú podľa COVID automatu zelené Čítajte 

„Nateraz platí rozdelenie okresov podľa mapy okresov, schválené uznesením vlády s účinnosťou od 19. júla 2021. To znamená, že všetky okresy sa aktuálne nachádzajú v zelenej farbe,“ informovalo ministerstvo zdravotníctva.

O zmenách rozdelenia okresov podľa COVID automatu rozhoduje vláda svojím uznesením, doplnilo ministerstvo.

15:23 SVET - Berlín spúšťa trojdňový pilotný projekt. Mesto otvára kluby bez rúšok a dodržiavania rozstupov.

Súvisiaci článok Berlín otvára kluby bez rúšok a dodržiavania rozstupov Čítajte 

Všetci návštevníci sa budú musieť preukázať negatívnym PCR testom, nezávisle od toho, či sú zaočkovaní alebo nie.

Skryť Vypnúť reklamu

Cieľom tohto projektu je podľa berlínskeho Senátu zistiť, či a ako je možné usporadúvať tanečné podujatia v kluboch "bezpečne aj v pandemických podmienkach".

15:18 SVET - Všetci zamestnanci United Airlines sa musia do konca októbra zaočkovať.

Súvisiaci článok Všetci zamestnanci United Airlines sa musia do konca októbra zaočkovať Čítajte 

Vedenie americkej leteckej spoločnosti to odôvodnilo bezpečnosťou a odvoláva sa na „neuveriteľne presvedčivé“ dôkazy o účinnosti vakcín. Každý zamestnanec bude musieť firme poslať fotografiu svojho očkovacieho preukazu. Tým, ktorí to neurobia, zrušia pracovnú zmluvu. Výnimky udelia z náboženských a zdravotných dôvodov.

„Vieme, že niektorí z Vás nebudú súhlasiť s rozhodnutím vyžadovať vakcináciu všetkých zamestnancov United,“ povedal v piatok zamestnancom generálny riaditeľ Scott Kirby, ale dodal, že „fakty sú úplne jasné: keď budú všetci zaočkovaní, všetci budú vo väčšom bezpečí“.

Skryť Vypnúť reklamu15:05 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva rozšírilo ponuku miest, kde sa možno zaočkovať bez registrácie.

Súvisiaci článok Rozšírila sa ponuka miesta, kde sa dá zaočkovať bez registrácie Čítajte 

Zoznam očkovacích centier na najbližších sedem dní nájde verejnosť na webe rezortu zdravotníctva.

"Okrem zvýšenia počtu miest sú pre obyvateľov vo veku 18+ sprístupnené všetky registrované vakcíny. Vybrať si tak môžu nielen miesto, ale aj očkovaciu látku. Deti od 12 rokov budú očkované vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech)," informovalo tlačové oddelenie ministerstva.

14:14 SVET - Draghi apeluje na Talianov, aby sa dali zaočkovať a rešpektovali pravidlá.

Súvisiaci článok Draghi apeluje na Talianov, aby sa dali zaočkovať a rešpektovali pravidlá Čítajte 

"Chcem Talianom povedať, že by bolo lepšie, keby sa dali zaočkovať a rešpektovali pravidlá. Musíme si byť istí, že sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili zhoršeniu pandémie," povedal Draghi novinárom v paláci Chigi, ktorý je oficiálnym sídlom talianskeho premiéra.

Skryť Vypnúť reklamu

13:55 SLOVENSKO - Nemocnica v Žiari nad Hronom bude očkovať už aj nezaregistrovaných záujemcov.

Očkovať ľudí, ktorí sa vopred nezaregistrovali budú každý pondelok od 8:00 do 12:00. Záujemcovia o očkovanie dostanú vakcínu od Pfizer/BioNTech. Presný termín očkovania si vo vakcinačnom centre nie je možné vopred rezervovať.

13:33 SVET - Maďarská vláda pozastavila epidemiologické opatrenia pre tri veľké podujatia.

Na základe stredajšieho rozhodnutia vlády premiéra Viktora Orbána sa nebudú vyžadovať potvrdenia o očkovaní či prekonaní nákazy koronavírusom najskôr od účastníkov štátnych a regionálnych podujatí osláv štátneho sviatku zakladateľa štátu, prvého uhorského kráľa sv. Štefana, a to v čase od 18. do 22. augusta, pričom sviatok pripadá na 20. augusta.

Skryť Vypnúť reklamu

Uvedené potvrdenia sa nebudú vyžadovať ani od účastníkov budapeštianskych Majstrovstiev Európy štvorzáprahov, ktoré sa konajú od 2. do 5. septembra, ani 12. septembra od návštevníkov záverečnej omše 52. medzinárodného eucharistického kongresu na Námestí hrdinov v Budapešti, na ktorú pricestuje aj pápež František.

13:06 - SVET - Vakcína Janssen podľa štúdie chráni pred ťažkým priebehom covidu aj pred smrťou.

Súvisiaci článok Vakcína Janssen chráni aj pred deltou, má 71-percentnú účinnosť Čítajte 

Podľa štúdie, na ktorej spolupracovala Juhoafrická rada pre lekársky výskum, dosiahla vakcína Janssen účinnosť až 96,2 percenta pri ochranu pred úmrtím. Voči koronavírusovému variantu delta má 71-percentnú účinnosť. Do štúdie sa zapojilo 477 234 zdravotníkov.

"Po podaní vakcíny došlo v očkovanej skupine len k veľmi malému počtu úmrtí v porovnaní s kontrolnou skupinou," vyhlásila na tlačovej konferencii riaditeľka Glenda Grayová.

Skryť Vypnúť reklamu

12:51 SLOVENSKO - Vo vakcinačnom centre v Poprade budú očkovať druhou dávkou Astra Zeneca.

Prešovský samosprávny kraj reaguje na záujem zo strany verejnosti. Ľudí, ktorí zmeškali svoj druhý termín preočkovania, zaočkuje župa vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre na Kukučínovej ulici v sobotu 7. augusta od 14:45 do 16:00 aj bez pozývacej SMS. V čase od 8:00 do 14:30 sa bude v centre očkovať podľa pôvodného harmonogramu vakcínou od Pfizer/BioNTech.

12:43 SVET - Novavax ponúka svoju vakcínu najprv chudobnejším štátom.

Americký výrobca vakcín požiadal regulačné úrady v Indii, Indonézii a na Filipínach o povolenie núdzového použitia jeho očkovacej látky. Ponúka tak svoju vakcínu niektorým nízkopríjmových krajinám skôr ako bohatým štátom, ktoré majú veľké zásoby očkovacích látok.

Skryť Vypnúť reklamu

V neskoršej časti tohto mesiaca Novavax plánuje požiadať o preskúmanie zo strany Svetovej zdravotníckej organizácie, na základe ktorého môže byť jeho vakcína súčasťou globálneho programu vakcinácie COVAX. Očkovacia látka firmy Novavax má približne 90-percentnú účinnosť proti symptomatickému priebehu COVID-19.

12:32 SLOVENSKO- Nitriansky samosprávny kraj zatiaľ neplánuje zatvárať svoje očkovacie centrá.

Kraj momentálne prevádzkuje päť centier, obe dávky vakcíny proti covidu v nich doteraz dostalo 144 156 osôb.

12:28 SLOVENSKO - Počas pandémie nastal u detí nárast samovražedných pokusov.

Súvisiaci článok Počas pandémie narástlo u detí množstvo pokusov o samovraždu Čítajte 

Rovnako narástol u nich počet depresívnych a úzkostných porúch, ktoré sa zároveň zhoršili. Národný ústav detských chorôb v Bratislave tiež eviduje nižší vek vzniku porúch príjmu potravy.

Skryť Vypnúť reklamu

"Už pred pandémiou sme zaznamenali zmenu spektra psychických porúch detí, ako bol nárast sebapoškodzujúceho správania, nárast zvýšeného konzumu sociálnych sietí, počítačových hier, internetu a s tým súvisiace zmeny správania, poruchy príjmu potravy," spresnila hovorkyňa Národného ústavu detských chorôbKamenická.

Detská psychiatria na Slovensku aktuálne bojuje najmä s nedostatkom pedopsychiatrov v ambulanciách, s nedostatkom akútnych a doliečovacích lôžok a chýba aj detský psychiatrický stacionár.

12:13 SVET - Čína sa zaviazala dodať do konca roka dve miliardy vakcín.

Súvisiaci článok Čína sa zaviazala dodať do konca roka dve miliardy vakcín Čítajte 

Tento počet zrejme zahŕňa aj 770 miliónov dávok, ktoré už Čína podľa ministerstva zahraničných vecí darovala alebo vyviezla od vlaňajšieho septembra. Väčšinu čínskych vakcín exportovali na základe bilaterálnych dohôd. Nie je však jasné, či číslo zahŕňa aj dohody s medzinárodným programom COVAX, v rámci ktorého majú dvaja čínski výrobcovia dodať do 550 miliónov dávok.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo svete už podali stovky miliónov dávok čínskych vakcín, najmä od spoločností Sinopharm a Sinovac. Objavili sa však pochybnosti o ich účinnosti.

11:45 SLOVENSKO - V Nidecu zorganizovali druhé kolo očkovania, zaregistrovaných bolo 157 záujemcov.

Po troch týždňoch zavítala v piatok do závodu Nidec Global Appliance opäť výjazdová očkovacia služba Košického samosprávneho kraja. Počas prvého výjazdu očkovacej služby v piatok 16. júla využilo možnosť bezplatnej vakcinácie priamo v závode aj viacero rodinných príslušníkov zamestnancov spoločnosti.

11:04 SVET - Amazon odkladá návrat pracovníkov do kancelárií na začiatok januára.

Pôvodne firma predpokladala, že zamestnanci sa na pracoviská vrátia 7. septembra. Na rozdiel od Microsoftu a iných technologických gigantov Amazon nebude od zamestnancov vyžadovať pred návratom do kancelárií vakcináciu. Nezaočkovaní pracovníci však budú musieť nosiť rúška.

Skryť Vypnúť reklamu

10:33 SVET - V Maďarsko potvrdili 52 nových prípadov nákazy, pribudla jedna obeť.

Doterajšou bilanciou pandémie je 809 855 infikovaných a 30 033 úmrtí pacientov s covidom. Počet tých, čo sa z nákazy zotavili, stúpol na 752 709. V nemocniciach ošetrujú 76 chorých s covidom, stav 12 z nich si vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Počet zaočkovaných prekročil 5,6 milióna, takmer 5,5 milióna z nich už dostalo dve dávky vakcíny. Na tretiu dávku očkovacej látky sa zaregistrovalo 43-tisíc ľudí, z ktorých 24-tisíc už ňou bolo zaočkovaných.

10:26 SLOVENSKO - Zamestnávatelia upozorňujú na nízku mieru zaočkovanosti.

Náklady na nezaočkované osoby, spojené s práceneschopnosťou, hospitalizáciou a až predčasným úmrtím, sú enormne vysoké a neraz prekračujú hranicu 15 tisíc eur. Viaceré firmy si zvolili cestu pozitívnej motivácie.

Skryť Vypnúť reklamu

10:22 SLOVENSKO - V dvoch trenčianskych krajských veľkokapacitných očkovacích centrách budú očkovať vakcínou Comirnaty.

V Prievidzi aj Trenčíne sa bude používať vakcína Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech. V sobotný víkendový deň otvorí svoje brány očkovacie centrum na Zimnom štadióne v Prievidzi od 8:00 do 15:00 s plánovanou kapacitou 700 dospelých osôb a 100 detí od 12 rokov. Záujemcovia o očkovanie budú mať k dispozícii počas nedele 1 500 miest pre dospelých a 300 miest pre deti od 12 rokov veku v očkovacom centre na trenčianskom výstavisku od 8:00 do 17:00.

10:00 SLOVENSKO - PCR testy odhalili včera 65 nakazených, laboratóriá vykonali 7 265 PCR testov. Opäť nepribudlo ani jedno úmrtie.

Celkový počet hospitalizovaných s koronavírusom alebo podozrením naň sa znížil o 15 na 79. Prvou dávkou vakcíny zaočkovali v štvrtok takmer 3 900 ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

Vykonalo sa tiež 5664 antigénnych testov, takto sa odhalilo 15 pozitívnych prípadov. "Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na variant delta 78 vzoriek z celkového počtu 81 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 96,3-percentné zastúpenie," dodalo Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

V nemocniciach je hospitalizovaných 79 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 47 ľudí. Na JIS sú traja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú tri osoby.

Počet potvrdených obetí na covid nevzrástol. Celkový počet úmrtí je 12 541.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 293 93. Druhú dávku vakcíny dostalo 2 033 444 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 8643 ľudí.

Doteraz ukončili 3 180 547 laboratórnych PCR testov, pozitívnych výsledkov bolo 392 963 osôb. Celkový počet vykonaných antigénnych testov je doteraz 37 494 818, z čoho pozitívnych bolo dovedna 383 889.

Najviac pozitívne testovaných bolo Košickom kraji (26), nasleduje Bratislavský (10), Prešovský (9), Žilinský (7), Nitriansky (6), Trenčiansky (3), Banskobystrický (2) a Trnavský (2). "Je medzi nimi 29 mužov a 36 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 187.626 a žien 205.337," priblížilo MZ.

9:38 SLOVENSKO - Očkovanie je najlepšie riešenie, ktoré máme a verím, že tretiu vlnu spoločne zvládneme, tvrdí Gröhling.

Súvisiaci článok Na Slovensku je zaočkovaných 66 percent zamestnancov v školstve Čítajte 

Otvorené školy udrží čo najvyššia miera zaočkovanosti.

„Ďakujem veľmi pekne všetkým zamestnancom v školstve, ktorí sa zaočkovali, keď sme ponúkali prioritné očkovanie učiteľov cez rezort školstva, alebo využili možnosť vakcinácie klasicky cez čakáreň,“ ocenil minister školstva Branislav Gröhling.

9:23 SVET - Federálne štáty na severovýchode Brazílie pozastavili realizáciu zmluvy o dodávke ruskej vakcíny Sputnik V a dodávky očkovacej látky boli odložené. S odvolaním sa na tlačovú službu Wellingtona Diasa, guvernéra štátu Piauí, ktorý toto združenie vedie, o tom informovala agentúra Reuters.

Zmluvu uzatvorilo pred časom konzorcium severovýchodných štátov brazílskej federácie a Ruský fond priamych investícií (RFPI). Dávky vakcíny Sputnik V určené pôvodne pre Brazíliu dodajú teraz do Argentíny, Bolívie a Mexika, uviedol Dias.

RFPI vo svojom vyhlásení deklaroval, že konzorcium severovýchodných štátov je stále odhodlané kúpiť ruskú vakcínu. Súčasne poprel, že by dávky vyhradené pre Brazíliu dostali iné krajiny.

9:07 SLOVENSKO - Na Slovensku bolo k 30. júlu z celkového počtu 128-tisíc zamestnancov v školstve zaočkovaných zhruba 84 500 pracovníkov. Počet zaočkovaných učiteľov, odborných a nepedagogických zamestnancov v školstve je tak na úrovni 66 percent.

Informoval o tom odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva s tým, že v každom okrese je zaočkovaná viac ako polovica zamestnancov škôl. Výnimkou je iba okres Kysucké Nové Mesto, kde je ich podiel 49 percent. Najvyššiu zaočkovanosť učiteľov a zamestnancov škôl evidujú v okresoch Dunajská Streda (77 percent), Šaľa (73 percent), Bratislava (72 percent) a Myjava (71 percent).

9:00 SVET - Rakúska vláda sa pripravuje na prípadné preočkovanie obyvateľstva treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu.

Ako v spoločnom vyhlásení uviedli kancelár Sebastian Kurz a minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein, tretia dávka sa začne podávať najprv v opatrovateľských zariadeniach a rizikovým skupinám, a to okamžite po tom, ako to odporučia odborníci z Európskej agentúry pre lieky (EMA).

8:35 SVET - Pracovníci nemocníc, zamestnanci v opatrovateľských službách a ďalších zdravotníckych zariadeniach v americkom štáte Kalifornia musia do 30. septembra dokončiť svoju vakcináciu proti covidu. Stanovuje to štvrtková vyhláška regionálneho úradu pre verejné zdravie.

Miestni činitelia hovoria o prvom nariadení svojho druhu v Spojených štátoch, podľa agentúry AP sa vzťahuje približne na 2,2 milióna ľudí.

Nové pravidlo zachádza ešte o krok ďalej ako režim ohlásený koncom júla kalifornským guvernérom Gavinom Newsomom, podľa ktorého by neočkovaní zdravotníci a zamestnanci štátu mali povinnosť sa pravidelne testovať. Nové nariadenie ale pre zdravotníkov možnosť voľby medzi očkovaním a testami ruší.

8:00 SVET - Sprísnené opatrenia naďalej budú platiť aj v Barcelone a na väčšine územia Katalánska. Vo štvrtok súd na ďalšie dva týždne predĺžil zákaz nočného vychádzania.

Dnes popoludní má nové protipandemické opatrenia oznámiť aj Fínsko.

7:38 SVET - Grécko od dnešného dňa sprísňuje opatrenia na obľúbenom ostrove Zakynthos a v meste Chania na Kréte.

Minimálne na týždeň na oboch miestach platí zákaz nočného vychádzania. Zakázané sú tiež verejné aj súkromné zhromaždenia viac ako 20 ľudí či hudobná produkcia v reštauráciách, baroch a kaviarňach.

Úrady v prípade porušenia pravidiel hrozia vysokými pokutami.

Súvisiaci článok Od čipov po videá s plameniakom. Politici pri podpore očkovania viackrát otočili Čítajte 

7:05 SLOVENSKO - Politické strany zastúpené v parlamente poňali tému očkovania proti covidu-19 rôzne. Od šírenia hoaxov a antivaxerských vyjadrení až po zvýhodňovanie očkovaných a úvahy o povinnom očkovaní pre niektoré skupiny ľudí.

Slovensko je v postoji k očkovaniu raritné v tom, že na rozdiel od okolitých krajín tu vakcíny spochybňujú aj strany, ktoré nepatria medzi extrémistické či krajne pravicové.

Denník SME pripravil rebríček strán so zastúpením v Národnej rade od antivaxerských po tie, ktoré ho najzreteľnejšie podporujú.

6:42 SVET - V Nemecku za posledný deň pribudlo 3 448 nových nakazených, čo je oproti údaju spred týždňa nárast o približne tisíc.

S ochorením Covid-19 zomrelo v krajine ďalších 24 ľudí, celkovo si pandémia koronavírusu v Nemecku vyžiadala 91 754 obetí.

6:10 SVET - Talianska vláda rozhodla, že od 1. septembra musia mať učitelia a vysokoškolskí študenti potvrdenie o imunite voči ochoreniu Covid-19 predtým, ako vstúpia do tried. Takéto zelené pasy budú povinné aj pre cestujúcich vo vlakoch, v diaľkových autobusoch, v leteckej a lodnej doprave.

Zelený pas je papierový alebo digitálny certifikát, ktorý potvrdzuje, že jeho držiteľ dostal aspoň jednu dávku vakcíny, má negatívny test, alebo v poslednom období prekonal ochorenie Covid-19, pripomína Reuters.

Už od dnes sú zelené pasy v Taliansku povinné vo vnútorných priestoroch reštaurácií, v kinách, múzeách, divadlách, vo fitness centrách či na plavárňach.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 2. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 3. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 4. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 1. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 2. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 5. Aj panelák môže byť Smart
 6. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 7. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 450
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 940
 3. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 273
 4. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 587
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 539
 6. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 137
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 046
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 696
 9. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 856
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 806
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.

Súd vymeral Kováčikovi aj trest prepadnutia majetku.


7 h

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 402-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 573 obetí.


a 5 ďalší 5 h
Poslankyňa za SaS Anna Zemanová.

Šéfka poslaneckého klubu SaS označila stretnutie za konštruktívne a priateľské.


SITA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu