SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Návšteva pápeža Františka vyvrcholila omšou v Šaštíne (minúta po minúte)

Pápež František odletel do Ríma.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnešný program pápeža

 • 9:10 Modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni v Šaštíne
 • 10:00 Svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne
 • 13:30 Rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave
 • 13:45 Odlet do Ríma

Online: Návštevu pápeža sme sledovali minútu po minúte:

16:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

15:59 Počas stretnutia s pápežom v Šaštíne potrebovalo pomoc 47 ľudí. Do nemocníc previezli päť pacientov, z toho dvoch leteckými záchranármi.

Išlo o pacientov s diagnózami náhla cievna mozgová príhoda a infarkt myokardu. Zvyšní traja pacienti boli podľa hovorkyne transportovaní do nemocníc s ťažkým zranením ramena a so stavom po kolapse spojeným s bezvedomím.

15:55 Pápež František prišiel medzi Rómov, na sídlisko, ktoré okrem obyvateľov navštevujú už len občasní výskumníci a polícia. Necestoval tam pre dobré citáty do nejakej medzinárodnej štúdie alebo dokumentáciu pre svoje kázne o solidarite.

Pápež sa prirodzene prihovára najzraniteľnejším. Je to kvalita, ktorá ďaleko presahuje hranice katolíckej cirkvi.

A je jasne zrozumiteľná aj pre neveriacich. Píše v komentári šéfredaktorka SME Beata Balogová.

Skryť Vypnúť reklamu

15:38 Pápež František priletel na letisko v Ríme.

"Pápež František tesne po odlete zo Slovenska odkázal z paluby lietadla, že vyjadruje hlbokú vďaku prezidentke SR Zuzane Čaputovej a obyvateľom Slovenska za vrúcne prijatie a pohostinnosť," uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec. Pápež tiež uistil, že sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa.

15:23 Počas trvania návštevy polícia nezaznamenala narušenie verejného poriadku ani žiadnu mimoriadnu udalosť, ktorá by narušila priebeh návštevy pápeža, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Polícia sa podľa hovorkyne pripravovala na udalosť niekoľko mesiacov.

14:33 Trvalo dlhých deväť rokov, kým sa bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák mohol postaviť k oltáru a spolu s ostatnými slovenskými biskupmi slúžil omšu na verejnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Tento jeho návrat bol v Šaštíne zvýraznený tým, že omši predsedal sám pápež František. Bohoslužba na sviatok Sedembolestnej Panny Márie bola rozlúčkou hlavy katolíckej cirkvi so Slovenskom.

Jeho návšteva bola z viacerých pohľadov prelomová a historická >>>>

13:45 Pápeža na palube čaká krátky oddych, obed a neskôr bude odpovedať na otázky novinárom, ktorí ho sprevádzajú.

Lietadlo preletí ponad tri krajiny, do Ríma by malo doletieť 15:30.

13:29 Pápež nastúpil do lietadla. Pred odchodom sa otočil a prítomným zakýval na rozlúčku.

K lietadlu ho odprevádzala prezidentka. Hlava katolíckej cirkvi na rozlúčku potriasla rukou najvyšším ústavným činiteľom.

Pri odlete boli prítomní aj veľvyslanec pri Svätej Stolici Marek Lisánsky, štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková, primátor Bratislavy Matúš Vallo, zástupcovia náboženskej obce a Kancelárie prezidenta S

Skryť Vypnúť reklamu

13:08 Otvorme sa viere, ktorá sa stane súcitom, viere, ktorá sa identifikuje s tými, ktorí to potrebujú, vyzýva pápež na sociálnej sieti.

13:04 Cestu na bratislavské letisko lemujú desiatky veriacich, ktorí čakajú či zahliadnu hlavu katolíckej cirkvi.

12:49 Lietadlo s pápežom by malo odletieť o 13:45. Let do Talianska trvá dve hodiny.

Novinári, ktorí pápeža Františka sprevádzajú, sú už na palube.

12:40 Spôsob komunikácie s biskupmi či miesta, ktoré navštívil Svätý Otec a to, čo tam povedal, bolo o stavaní mostov a pozvanie k tomu, aby sme v tom pokračovali. Uviedol pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko.

12:33 Na bratislavskom letisku je už prezidentka Zuzana Čaputová, prišla sa rozlúčiť s pápežom. Prísť by mali aj ďalší ústavní činitelia.

Skryť Vypnúť reklamu

12:30 Podľa slovenských biskupov bola Bezákova prítomnosť v poriadku, pripomenuli, že je stále jedným z biskupov. Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober povedal, že ak by ho Svätý Otec rehabilitoval, rešpektoval by to. "Vedeli sme o tom, že príde, už skôr, takže sme neboli prekvapení," povedal novinárom prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

Súvisiaci článok Bezák sa dočkal. V Šaštíne slúžil omšu s pápežom Františkom Čítajte 

Bober pripomenul, že Bezák je jedným z biskupov, je emeritný, tak ako viacerí iní biskupi na Slovensku. "To, čo sa stalo rozhodnutím Ríma, sme rešpektovali. Nič iné nemôžeme povedať, pretože tieto veci súvisia s rozhodnutím Svätého Otca, či už predchádzajúceho alebo tohto," povedal k Bezákovmu odvolaniu.

Biskupov sa médiá pýtali aj na to, či by sa pre Bezáka našlo miesto v cirkvi. "Myslím si, že už aj dostal ponuky, otázka je, či ich akceptoval. A čo by sa mu mohlo teraz ponúknuť, či by to akceptoval, to je druhá vec, a či urobí pápež nejakú rehabilitáciu. Stretol sa s ním nielen dnes, ale aj predvčerom. Myslím si, že tam bola nejaká reč. Ak to urobí, to, čo som prijal predtým, prijmem aj dnes," povedal Bober k prípadnej Bezákovej rehabilitácii.

Skryť Vypnúť reklamu

11:54 Všetci, ktorí do Šaštína prišli, dostanú pri odchode antigénový test, informuje RTVS. Organizátori vyzývajú veriacich, aby ho využili.
V sektore OTP antigénové testy časť veriacich odmieta.

11:48 Pápež odslúžil omšu pod krížom od akademického maliara Martina Lettricha. Kríž vyrobil z trámov z kostola na Morave, ktorý zničilo tornádo. Šesť metrov vysoký hliníkový kríž sa stane súčasťou pútnického miesta.

Lokálnej výroby bolo aj hodvábne rúcho, v ktorom pápež do Šaštína prišiel. To vytvorila textilná výtvarníčka Jana Zaujecová. Je žiarivo biele, dopĺňajú ho jemné zlatisté tóny, akoby odraz večnej slávy.

Chlieb, ktorým pápeža na Slovensku vítali bol z pekárne Chlieb Náš, piekla ho Michaela Bachratá.

11:35 Odchod zo sektorov bude možný až keď pápež opustí areál.

Skryť Vypnúť reklamu

11:34 Pápež teraz dal k soche šaštínskej Sedembolestnej Panny Márie zlatú ružu, ako svoj dar. Je z 24 karátového zlata. Zlaté ruže zvyknú darovať pápeži k sochám Panny Márie naprieč svetom. Naposledy, keď bol v Šaštíne Ján Pavol II. nedaroval jej zlatú ružu, ale ju korunoval zlatou korunou.

11:31 Ponesiem vás všetkých vo svojom srdci, povedal František na záver omše v príhovore, ktorý bol aj jeho rozlúčkovým.

11:28 Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský ďakuje pápežovi za všetkých, ktorých u nás stretol. Menoval židovskú komunitu i mladých, ale Rómov z Luníka IX nemenoval. Medzi nimi bol v utorok.

11:23 V Šaštíne znie záverečná modlitba.

Načítavam video...

11:20 Zbor aj orchester, ktoré v Šaštíne vystupujú sú natočení smerom k pápežovi, na jeho počesť. Verejnosti sú tak otočení chrbtom.

Skryť Vypnúť reklamu

11:11 Pribudli ďalšie dopravné obmedzenia.

11:08 Práve išla na prijímanie poslankyňa Romana Tabak (OĽaNO) v čiernych šatách a čiernom fascinátore a za ňou poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí).

11:06 V jednom zo sektorov zasahuje záchranka. V Šaštíne je teplo, voda je zabezpečená len na toaletách.

11:03 V niektorých sektoroch majú ľudia okrem kempingových stoličiek aj karimatky. Jeden zo sektorov je poloprázdny.

Tí, ktorí sa do areálu nedostali, sledujú omšu spoza plota.

11:00 Kňazi pristupujú k sektorom, budú dávať eucharistiu. Eucharistia sa podáva do ruky.

10:45 Prosby veriacich, ktoré práve zaznievajú, sa čítajú v rôznych jazykoch. Okrem slovenčiny, v angličtine, nemčine či rómčine. V tejto modlitbe veriaci prosia Boha za rôzne potreby a modlia sa v nej napríklad aj za predstaviteľov štátu.

Skryť Vypnúť reklamu

10:43 Počas omše je opakovane záber na ukrižovaného Ježiša Krista. Z úcty k nemu mu umelci od nepamäti dávajú okolo bedier súkno. V skutočnosti Ježiša ukrižovali úplne nahého.

10:34 Kázeň pápeža Františka veriaci ocenili potleskom. Zostal verný svojej výzve z Dómu sv. Martina, lebo kázeň bola na pomery takýchto slávností krátka. V dóme povedal, že kňazi by nemali kázať viac ako desať pätnásť minút.

10:33 Nesmieme vieru redukovať na cukor, ktorý bude osladzovať život, vraví v kázni pápež František.

Mária je matkou súcitu. Je matkou, ktorá zbiera naše slzy a zároveň nás utešuje, pokračuje v kázni o Sedembolestnej Panne Márii František.

Pápež poprosil Slovákov, aby zostali na ceste. Dnešné Slovensko zároveň podľa pápeža potrebuje prorokov, ktorí svojím životom ukážu krásu Evanjelia a nastoľujú dialóg. Vyzýva tiež k súcitnej viere, ktorá je solidárna s núdznymi.

Skryť Vypnúť reklamu

10:27 Najbližšie k soche šaštínskej Sedembolestnej Panny Márie sedí Bezák.

10:20 Slávnostné evanjelium, ktoré ide teraz čítať diakon je sprevádzané incenzovaním (okiadzaním) obradnej knihy kadidlom. Je to čítanie textu jedného zo štyroch evanjelií.

Diakon môže robiť už v podstate všetko ako kňaz, len nesmie slúžiť omšu a spovedať. Môže však krstiť a sobášiť. V tomto stupni sa už zaväzuje k celibátu. Zvyčajne po roku sa z neho stane kňaz.

10:19 V sektore OTP ľudia nedodržiavajú povinnosť mať nasadené rúško. Organizátori upozorňujú na nosenie rúšok pred vstupom cez kontrolu.

Aj v sektoroch pre zaočkovaných sú "rúškari" v menšine. Rozostupy medzi ľuďmi sú malé. Jednotlivé sektory organizátori uzatvárali postupne, ako ľudia prichádzali do areálu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre tých, ktorí sa dostali cez kontrolu neskôr boli vyčlenené vzdialenejšie sektory. Do predných sektorov púšťali aj neskôr, ale iba rodiny s deťmi.

10:13 Druhé čítanie tiež číta herec - Ján Gallovič.

10:10 V Šaštíne je aj prezidentka Zuzana Čaputová. Hneď vedľa nej sedí šéf parlamentu Boris Kollár a obďaleč je premiér Eduard Heger. Na sv. omši je aj jeho stranícky šéf a minister financií Igor Matovič.

10:08 Prvé čítanie počas sv. omše číta herec Štefan Bučko. Počas sviatkov ako je tento Sedembolestnej Panny Márie sa čítajú z Biblie dve čítania. Počas bežných dní sa číta len jedno.

9:56 Začala sa omša. Sprevádza ju 150-členný spevácky zbor.

Načítavam video...

9:54 Začína sprievod, v ktorom ide aj pápež František. Keď príde k oltáru začne omša. Medzi biskupmi, ktorí budú slúžiť omšu je v sprievode aj arcibiskup Róbert Bezák.

Skryť Vypnúť reklamu

9:49 Do Šaštína opäť prišiel aj poľský kardinál Stanislav Dziwizs, ktorý bol osobným tajomníkom Jána Pavla II. Za jeho pontifikátu bol považovaný za sivú eminenciu Vatikánu. V Šaštíne bol aj v roku 1995, keď tu bol Ján Pavol II. v rámci svojej druhej návštevy Slovenska.

9:30 Na vstup do areálu stále čaká približne 2 000 ľudí. Do sektorov čakajúcich stále púšťajú. Medzi ľuďmi už panuje nervozita.

9:25 Pápež bol naposledy v Šaštíne 1. 7. 1995 počas svojej druhej pastoračnej cesty. Národnú baziliku vtedy navštívil Ján Pavol II.

9:10 Pápež František práve prechádza papamobilom pomedzi sektory pútnikov v Šaštíne. V pútnickom mieste by malo byť 50-tisíc ľudí. Konferencia biskupov Slovenska pôvodne odhadovala 350-tisíc.

Omša je naplánovaná so začiatkom o 10-tej hodine.

Skryť Vypnúť reklamu

Slávnosť sa bude konať v latinskom jazyku. Jednotlivé čítania a čítanie z Evanjelia podľa Lukáša bude prednášané po slovensky. Modlitba veriacich bude po slovensky, anglicky, nemecky, maďarsky a rómsky, nasledovať bude požehnanie rodín. Na záver svätej omše pozdraví pápeža bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a ľud pozdraví aj Svätý Otec.

Omša v Šaštíne sa koná na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, ktorá je patrónkou Slovenska. Zároveň je streda posledným dňom apoštolskej cesty hlavy katolíckej cirkvi na Slovensku.

9:09 Z národnej baziliky sa ozýva zvonenie.

9:02 Ľudí do sektorov zatiaľ organizátori púšťajú aj po deviatej. V čakajúcom dave panuje pokojná atmosféra. Viacerí hovoria, že s čakaním rátali, uvedomujú si že je to kvôli opatreniam. Vo všeobecnosti ľudia nie sú naštvaní alebo nervózni.

Skryť Vypnúť reklamu

8:57 Na pápeža sa neprišli pozrieť len domáci. V rade do areálu v Šaštíne čaká aj skupina 10 ľudí z Filipín.

8:52 Na vjazde do Šaštína-Stráži zo Senice hlási Zelená vlna zdržanie už iba 10 minút. V smere z Borského Mikuláša treba rátať s 15-minútovým zdržaním.

8:45 Peter prišiel za pápežom zo Žiliny. Prišiel so svojimi známymi, je veriaci. Na pápežovi sa mu páči, že spája ľudí, že je bezprostredný, že taká autorita nemá problém prísť na Luník alebo niekomu umyť nohy.

8:41 Na podujatie v Šaštíne sa podľa organizátorov zaregistrovalo približne 45-tisíc účastníkov, z toho 437 hendikepovaných, 5981 detí a 2629 cudzincov. S organizáciou pomáha 1 432 dobrovoľníkov, organizátorov a dodávateľov je 464. Na podujatie sa zároveň registrovalo aj 757 kňazov.

Skryť Vypnúť reklamu

8:17 Diaľnicu D2 v úseku od Bratislavy po Kúty uzavreli pre presun pápeža.

8:03 Organizátori pripravili na vstup 15 rád pre zaočkovaných a dve pre nezaočkovaných. Dav ľudí sa však hýbe veľmi pomaly.

7:56 V Šaštíne vidno všetky vekové kategórie a počuť aj české hlasy. Pred bránami sú rady dlhé 200 až 300 metrov a kontrola na vstupoch ide veľmi pomaly.

7:47 Cesta v smere Kúty – Šaštín-Stráže je momentálne uzatvorená. Vzhľadom na dopravnú situáciu na cestách organizátori upravili vstup do sektorov a návštevníci môžu do nich vstupovať o hodinu dlhšie, a to do 9.00 hod.

"V súčasnosti je na vstupe zdržanie, preto žiadame návštevníkov, aby sa čo najskôr registrovali do sektorov," priblížila policajná hovorkyňa.

7:45 Sektory v Šaštíne sa postupne zapĺňajú. Na mieste sú už desaťtisíce veriacich, ktorí očakávajú príchod Svätého Otca.

Návštevníci prišli do Šaštína z celého Slovenska. Viacerí na miesto prišli už v nočných, respektíve veľmi skorých ranných hodinách.

Michal prišiel do Šaštína z Trenčína sám. Je neveriaci a pred piatimi rokmi vystúpil z cirkvi. Teraz prišiel, lebo mu je František sympatický a rád chodí na miesta, na ktorých ešte nebol. Ako povedal pre SME od Františka očakáva postupné zmeny aj napríklad aj vo vnímaní LGBT.

Manželia Kšiňanovci prišli po štvorhodinovej ceste z Bánoviec nad Bebravou. Sú veriaci a pápeža majú radi. Túto návštevu berú ako povzbudenie v ťažkých covidových časoch.

7:33 Areál v Šaštíne-Strážach otvorili svoje brány v utorok o 22.00 hod. "Návštevníci začali prichádzať v skorých ranných hodinách. Sektory sa postupne zapĺňajú," priblížila policajná hovorkyňa Bárdyová.

Načítavam video...

Brány do sektorov sa majú zatvoriť o ôsmej hodine.

Polícia žiada návštevníkov, aby si vstup a bezpečnostnú kontrolu nenechávali na poslednú chvíľu.

7:29 Krátko pred 7.30 h polícia upozornila vodičov, ktorí stoja pred obcou Sobotište, aby využili na presun trasu Holíč – Petrova Ves – Šaštín-Stráže.

7:27 Pápežova utorková návšteva košického sídliska Luník IX vyvolala mimoriadny ohlas v zahraničných médiách.

Pontifik počas nej odsúdil predsudky a diskrimináciu Rómov.

Súvisiaci článok Svetové médiá zaujala Františkova návšteva na Luníku IX Čítajte 

Agentúra Reuters napísala, že František počas návštevy jednej z najchudobnejších komunít na Slovensku povedal, že je nesprávne hádzať do jedného vreca celé etnické skupiny.

Americká tlačová agentúra AP zasa napísala, že František vyzval slovenských Rómov, aby sa lepšie integrovali do spoločnosti. AP zároveň pripomenula, že pápež sa stretol so "sociálne najvylúčenejšou menšinou v krajine, ktorá dlhodobo trpí diskrimináciou, marginalizáciou a chudobou".

Načítavam video...

7:10 Polícia upozorňuje vodičov, ktorí prichádzajú do Šaštína od Senice, aby využili na príjazd iné trasy. V tomto úseku sa vytvárajú rozsiahle kolóny.

Využiť by mali trasy Holíč - Petrova Ves, Kúty - Čáry. Od Trnavy odporúča polícia využiť cestu cez Bukovú, Prievaly, Plavecký Mikuláš, Lakšársku Novú Ves a Borský Mikuláš.

"Od Malaciek odporúčame použiť aj cestu v smere Sekule, Borský Svätý Jur a Šaštín-Stráže," povedala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Policajti otáčajú ľudí na trase cez Smolinské, keďže tam nie je záchytné parkovisko.

Zároveň polícia apeluje na návštevníkov, aby si vstup do sektorov nenechávali na poslednú chvíľu. Na záchytných parkoviskách usmerňujú dopravu hasiči a dobrovoľníci.

7:06 V Bratislave sa začali prvé dopravné obmedzenia.

7:00 Do Šaštína vyrazili aj zahraniční novinári.

6:38 Na priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne už tisícky pútnikov očakávajú pápeža Františka. Prichádzali od skorých ranných hodín, od stretnutia očakávajú povzbudenie a tešia sa, že uvidia hlavu katolíckej cirkvi naživo.

"Videl som naživo Jána Pavla II., tak by som rád videl naživo aj pápeža Františka," povedal pre TASR Pavol, ktorý prišiel na stretnutie do Šaštína z okolia Šurian. Ako dodal, cesta aj vstupy na podujatie boli bezproblémové.

Iveta z okolia Bánoviec nad Bebravou prišla o pol tretej. "Očakávam radosť, posilnenie, naplnenie mojej túžby vidieť Svätého Otca na vlastné oči. Očakávam radosť aj zo všetkého, čo sa tu deje, očakávam, že sa niečo zmení," opísala svoje pocity pre TASR.

Z východného Slovenska prišla pútnička z Humenného, ktorá do Šaštína dorazila krátko po štvrtej hodine ráno. "Od stretnutia s pápežom očakávam pokoj v duši. Takýto zážitok zažiť je niečo úžasné," povedala.

Omša v Šaštíne začne o 10.00 hod. Od skorých ranných je pre pútnikov pripravený sprievodný program.

6:35 Katolíci na celom Slovensku slávia sviatok Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slovenska. Tento deň je na Slovensku aj dňom pracovného pokoja.

Tradičnou súčasťou sviatku je aj národná púť v Šaštíne. Tento rok sa na svätej omši na otvorenom priestranstve pri Národnej Svätyni v Šaštíne zúčastní aj pápež František, pričom pôjde o jeho zavŕšenie apoštolskej cesty na Slovensku. Po nej sa presunie na letisko do Bratislavy a odletí do Vatikánu.

6:30 Návšteva pápeža Františka v Šaštíne-Strážach si dnes vyžiada dopravné obmedzenia v Šaštíne aj Bratislave. Pozrite si prehľad >>>>

Dopravné obmedzenia v Šaštíne a okolí

 • od 7.00 do 13.00 h budú uzavreté prístupové trasy do mesta Šaštín-Stráže,
 • diaľnica D2 bude uzavretá od Bratislavy smer na Kúty od 7.00 do 9.00 h,
 • diaľnica D2 bude uzavretá v smere Veľké Leváre - Bratislava približne o 8.00 h
 • hraničný priechod Brodské na diaľnici D2 v smere do SR bude uzavretý od 11.00 - 13.00 h.
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 4. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 5. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 6. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 7. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku
 8. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie
 9. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 10. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 1. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 2. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 3. Tristo nových lavičiek pre Bratislavu vďaka ČSOB nadácii
 4. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie
 6. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku
 7. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 8. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 9. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 10. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 15 002
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 069
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 325
 4. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 4 541
 5. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 635
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 617
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 277
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 798
 9. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 547
 10. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 2 485
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský.

Tím Očistec už má piatich svedkov.


8 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Kollár je už mentálne v opozícii.


a 2 ďalší 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu