BRATISLAVA. Koalícia sa znovu háda, polícia rieši svoje tímy v NAKA a špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa pripravuje, že aj jeho možno zadržia.
Rozloženie špeciálneho tímu NAKA Očistec má dohru v bezpečnostných zložkách štátu, ako aj v politike.
Tzv. antitím inšpekčnej služby ministerstva vnútra, ktorá má stíhať trestné činy policajtov, obvinil v pondelok 13. septembra vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Pavla Ďurku a Jána Čurillu, že manipulovali so svedkami pri vyšetrovaní mafiánskej skupiny takáčovcov.
O deň neskôr Ďurku s Čurillom a ďalších dvoch vyšetrovateľov obvinili aj z účelového stíhania antitímu. Okresný súd Bratislava III poslal všetkých do väzby.

Do väzby šiel aj dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz, ktorý je obvinený, že tímu Očistec vynášal informácie a zároveň účelovo odstavil šéfku antitímu Dianu Santusovú.
Poslanci zvolali na piatok brannobezpečnostný výbor, ktorý prišli informovať špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera, policajná viceprezidentka Jana Maškarová a dočasný šéf inšpekcie Martin Mackovič.
Denník SME preto pripravil prehľad o kľúčových postavách kauzy a ich výhľadovom osude.
Mikulec neodstupuje ani nekoná

Minister vnútra za OĽaNO Roman Mikulec sa odstúpiť nechystá a dodáva, že sa neobáva ani zadržania.
Tvrdí, že do vyšetrovania nijako nezasahoval, ani si nič o práci NAKA nezisťoval. Zároveň sa vyšetrovateľov opakovane zastal a podľa neho by nemali byť označovaní za novú mafiu na polícii.
„Myslím si, že tí ľudia si to nezaslúžia,“ povedal Mikulec. Aj Mikulca pritom na odpočutých poradách tím Očistec spomínal.