Hladiny vnútrozemských riek v regióne sú stabilizované a nebezpečné povodňové vlny v regióne vodohospodári neočakávajú.
Vedúci vodohospodárskeho dispečingu košického závodu Povodie Bodrogu a Hornádu Viliam Vološ pre TASR spresnil, že Latorica sa k dnešnému ránu ustálila na 626 centimetroch, čo je druhý stupeň. Podľa hlásení ukrajinských kolegov sa očakáva jej ďalší mierny pokles. Ustálený je aj Bodrog na 630 centimetroch, čo je prvý stupeň povodňovej aktivity. Mierny vzostup sa podľa vývoja na ukrajinskej strane očakáva len na Tise, ktorá má však veľký inundačný priestor a povodne z nej nehrozia.
Povodňové stavy na Latorici, Bodrogu a Tise sú podľa Vološa zatiaľ len z topiaceho sa snehu. Zrážky, ktoré by mohli situáciu skomplikovať, na najbližší týždeň meteorológovia nehlásia. Toky sú priechodné a ľadové bariéry, ktoré robili nedávno starosti v Čechách a v Nemecku, sa u nás nevyskytujú. "Zima bola tuhá, ľadová hmota narástla a očakávali sme väčšie problémy, ktoré nás, našťastie, obišli," uviedol Vološ.
Zachytiť prípadnú povodňovú vlnu sú pripravené aj vodné nádrže na východnom Slovensku. Zemplínska šírava je naplnená len na 63 percent, Domaša na 66 percent, Ružín na 56 percent, Dobšiná na 80 percent. Bukovec a Starina, ktoré sa využívajú ako zdroje pitnej vody, sú naplnené na približne 80 percent.