SME
Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Koronavírus na Slovensku: Spustili registráciu na tretiu dávku aj na očkovanie detí (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili takmer 430-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 772 obetí.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sme sledovali online minútu po minúte:

20:45 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

18:05 SLOVENSKO - Ministerstvo zdravotníctva dnes sprístupnilo možnosť registrácie na podanie tretej dávky vakcíny a na registrovanie očkovania detí vo veku 5 až 11 rokov.

Očkovanie treťou dávkou vakcíny aj očkovanie pre malých pacientov je dobrovoľné. Očkovanie treťou dávkou je určené pre pacientov s oslabenou imunitou.

17:03 SVET Svetová zdravotnícka organizácia požiadala 26 odborníkov o sformovanie svojej Vedeckej poradnej skupiny pre pôvod nových patogénov. Jej súčasťou bude aj niekoľko odborníkov, ktorí sa v rámci WHO zúčastnili na vyšetrovaní pôvodu koronavírusu v Číne.

"Je nevyhnutné porozumieť tomu, odkiaľ pochádzajú nové patogény pre zabránenie budúcemu vzniku ohnísk (nákazy) s epidemickým a pandemickým potenciálom. Toto si tiež vyžaduje obrovské spektrum znalostí. Sme veľmi spokojní s tým, že odborníci takéhoto kalibru z celého sveta boli vybratí pre SAGO," uviedol generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Skryť Vypnúť reklamu

16:51 SLOVENSKO Zvolenská nemocnica má v súčasnosti hospitalizovaných 11 pacientov s covidom, nikto z nich však nepotrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Zo všetkých 11 pozitívnych pacientov je očkovaný proti novému koronavírusu jeden.

„V nemocnici platí zákaz návštev, žiadne iné obmedzenia nie sú, pri plánovaných operáciách však musí mať každý pacient PCR test,“ informovala Martina Pavliková hovorkyňa skupiny Agel SK s tým, že celkovo má nemocnica aj so svojim pracoviskom v Krupine reprofilizovaných 36 lôžok.

16:07 SLOVENSKO Pandémia urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy od džihádistov po pravicových a ľavicových extrémistov. Ministerstvo vnútra označilo konšpiračné prejavy a teórie podnecujúce násilie za jednu z najvýraznejších hrozieb, ktorým v súčasnosti čelíme.

Skryť Vypnúť reklamu

15:33 SVET Francúzka vláda chce pre pandémiu požiadať zákonodarcov o predĺženie výnimočného stavu do 31. júla budúceho roka, aby sa krajina dokázala vysporiadať s krízou.

"Existuje nezanedbateľné riziko, že príde k obnove pandémie. Do budúceho leta musíme ostať ostražití," vysvetlil hovorca vlády Gabriel Attal.

Súvisiaci článok Francúzska vláda chce predĺžiť výnimočný stav do konca júla 2022 Čítajte 

14:55 SVET V piatich základných školách v Banskej Bystrici bolo k 12. októbru z dôvodu pozitívneho testovania na covid u žiakov alebo pedagógov uzatvorených 12 tried. Pre pozitivitu pedagógov museli zatvoriť aj tri triedy v troch materských
školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica.

14:49 SVET Talianske úrady očakávajú rozsiahle protesty proti blížiacej sa povinnosti preukazovať sa v práci covidpasom. Táto povinnosť bude platiť pre všetkých zamestnancov v krajine od piatka.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak ju vláda nezruší, pracovníci prístavov v Terste, Janove či Neapole hrozia blokádou prístavov.

Súvisiaci článok Talianski robotníci pre povinné covidpasy hrozia blokádou prístavov Čítajte 

14:19 SVET Maďarsko prijme 50 pacientov z Rumunska s ťažkým priebehom covidu, o ktorých sa postarajú na jednotkách intenzívnej starostlivosti. V Rumunsku momentálne denne pribúda veľké množstvo prípadov nákazy a krajina je vo veľmi ťažkej situácii. Pacientov z Rumunska hospitalizujú v nemocniciach v Segedíne a Debrecíne.

13:28 SLOVENSKO Európska komisia dnes vyplatila Slovensku 822,7 milióna eur v podobe 13-percentného predbežného financovania projektov a investícií uvedených v národnom pláne obnovy a odolnosti.

13:12 SVET Americký výrobca lietadiel Boeing rozhodol, že jeho zamestnanci sa musia dať zaočkovať, pretože inak im hrozí strata zamestnania. Pracovníci musia byť vakcinovaní do 8. decembra.

Skryť Vypnúť reklamu

12:41 SLOVENSKO Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je aktuálne hospitalizovaných 47 pacientov s Covid-19. Nemocnica má pre covidových pacientov vyčlenených celkovo 60 lôžok.

Na infekčnom oddelení je hospitalizovaných 42 pacientov s covidom. Ďalší piati si vyžadujú pľúcnu ventiláciu a sú hospitalizovaní na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Nemocnica eviduje 28 zamestnancov, ktorí mali pozitívny výsledok testu a štyria zamestnanci sú na karanténnej PN z dôvodu pozitivity rodinných príslušníkov.

12:33 SVET Čína v rámci vyšetrovania pôvodu koronavírusu SARS-CoV-2 otestuje desaťtisíce vzoriek z krvnej banky vo Wu-chane.

Pre stanicu CNN to uviedol člen Čínskej zdravotníckej komisie. Tento krok prichádza s pribúdajúcimi požiadavkami o transparentnosť v súvislosti s pôvodom vírusu.

Skryť Vypnúť reklamu

11:40 SVET Od štvrtka sa v desiatich školách v Moskve začne pilotné testovanie žiakov. Predpokladá sa, že takýmto krokom by sa mohlo zabrániť prechodu škôl na dištančné vyučovanie. V Moskve od polovice septembra stúpa počet nakazených, a to aj medzi deťmi.

Celoštátny operatívny štáb pre boj s pandémiou dnes informoval, že za posledných 24 hodín zaregistroval v krajine 28 717 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a ďalších 984 úmrtí na covid. V oboch prípadoch ide o nové maximá od začiatku pandémie.

Súvisiaci článok V Moskve sa začína pilotné testovanie školákov Čítajte 

11:20 SLOVENSKO Zamestnanci zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny by mali dostať tzv. infekčný príplatok v sume 405 eur. Pôjde o dotáciu na zamestnanca v pracovnom pomere, ktorý v čase krízovej situácie pracoval v zariadení počas nariadených karanténnych opatrení a bol v bezprostrednom kontakte s klientmi s covidom v izolácii.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyplýva to návrhu nariadenia, ktoré by mal na štvrtkové rokovanie vlády predložiť minister Krajniak.

11:14 SLOVENSKO Ako sú na tom jednotlivé okresy? Porovnajte si vývoj sedemdňovej incidencie.

11:00 SLOVENSKO Plne zaočkovaných ľudí v produktívnom veku od 15 do 64 rokov je k stredajšiemu dňu 1 528 984.

Najviac plne zaočkovaných ľudí je v Bratislavskom kraji.

Ministerstvo zdravotníctva pripomína, že očkovanie je najúčinnejším nástrojom na ochranu zdravia a života v súvislosti s covidom.

10:39 SVET Cyprus od štvrtka zaradí Slovensko medzi krajiny červenej kategórie.

Nezaočkovaní cestujúci tak budú na vstup do krajiny potrebovať negatívny výsledok testu. Otestovať sa tiež budú musieť po prílete na letisko.

Plne zaočkované osoby test nepotrebujú. Naďalej sa však na nich vzťahuje náhodné testovanie na letiskách. Očkované osoby majú tiež výnimku z karantény v prípade, že boli v blízkom kontakte s pozitívnym prípadom covidu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre všetkých cestujúcich zároveň platí povinnosť registrovať sa prostredníctvom formuláru Cyprus Flight Pass 48 hodín pred odletom.

10:10 SLOVENSKO Za predchádzajúci deň pribudlo 1 475 prvoočkovaných. Celkový počet zaočkovaných ľudí prvou dávkou proticovidovej vakcíny sa tak zvýšil na 2 473 996.

Plne zaočkovaných je 2 352 885 ľudí, uplynulý deň sa druhou dávkou preočkovalo 1 779 obyvateľov. V čakárni na prvú dávku je nahlásených 1 658 záujemcov.

10:00 SLOVENSKO Situácia sa naďalej zhoršuje, po dlhej dobe máme viac ako dvetisíc prípadov. Pribúdajú obetu covidu aj pacienti v nemocniciach a na pľúcnej ventilácii.

Prostredníctvom 13 927 vykonaných PCR testov odhalili v utorok 2 406 prípadov koronavírusovej infekcie, čo je najviac od polovice marca. 75,5 percenta z nich nebolo zaočkovaných. Pozitivita testovaných PCR vzoriek vyskočila na 17,28 percenta.

Skryť Vypnúť reklamu

Laboratóriá tiež vyhodnotili 19 715 antigénových testov, pozitívnych bolo 372.

Pribudlo aj 20 obetí ochorenia Covid-19. Celkový počet úmrtí "na covid" sa tak zvýšil na 12 772, celkový počet úmrtí "s covidom" je 2 505.

Najviac pozitívne testovaných PCR testami bolo v Žilinskom kraji (589), nasledujú Prešovský (520), Košický (391), Banskobystrický (301), Trnavský (189), Bratislavský (183), Nitriansky (119) a Trenčiansky (114).

V nemocniciach pribudli covidoví pacienti. Celkovo je hospitalizovaných 877 pacientov, potvrdený covid má 818 ľudí. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 83,54 percenta ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

Na JIS leží 97 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 91 ľudí.

9:51 SVET Covidové čísla v Česku sa zhoršujú a v nemocniciach končí viac ľudí, prevažne neočkovaných, informoval o tom český premiér Andrej Babiš. Na štvrtok preto zvolal Radu pre zdravotné riziká, ministerstvo zdravotníctva má predstaviť ďalšiu stratégiu.

9:30 SVET V Nemecku za posledných 24 hodín pribudlo 11 903 nových prípadov. Pred týždňom to bol podobný prírastok – 11 547 nových infekcií.

09:10 SLOVENSKO Situácia v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa po trojtýždňovom neustálom poklese počtu infikovaných žiakov s ochorením Covid-19 začala zhoršovať. V súčasnosti je v karanténe 25 tried a viac ako 600 žiakov.

08:59 SVET Ukrajina zaznamenala druhý najvyšší prírastok úmrtí súvisiacich s ochorením Covid-19 od začiatku pandémie. Pribudlo 471 obetí, čo je len o desať menej, než je doterajší rekord zo 7. apríla.

Skryť Vypnúť reklamu

08:04 SVET V Česku pribudlo 1 511 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 400 viac ako minulý utorok. Ide o najvyšší denný prírastok od polovice mája.

07:16 SVET V Nemecku za posledný deň pribudlo 11 903 nakazených. Pred týždňom zaznamenali v krajine 11 547 nových prípadov. Ochoreniu Covid-19 podľahlo 92 pacientov.

06:57 SVET USA v novembri po 19 mesiacoch otvoria svoje pozemné hranice pre očkovaných cestujúcich. Doteraz boli v podstate povolené len nevyhnutné cesty, napríklad obchodné.

06:00 SVET Rusko začne testovať svoju vakcínu Sputnik V proti ochoreniu Covid-19 vo forme nosového spreja. Podávať ju budú dospelým dobrovoľníkom.

Rusko v reakcii na pandémiu covidu rýchlo vyvinulo vakcínu Sputnik V, krajine sa ale stále nedarí zvládnuť rastúci počet nakazených a obetí a očkovanie postupuje pomaly. Dôvodom je podľa agentúry Reuters nedôvera ľudí k úradom a obavy z nových lekárskych produktov.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 2. Šéf Accenture: Nie je nič nezvyčajné, že mám paralelne dva mítingy naraz
 3. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 4. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 8. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 5. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 8. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 9. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 10. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 22 374
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 179
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 169
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 845
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 842
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 740
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 357
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 989
 9. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 2 706
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 632
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič počas protestného zhromaždenia hnutia OĽANO s názvom Korupcia zabíja! v súvislosti so zdravotníctvom, na ktorom symbolicky vystavili Pellegriniho vláde vysvedčenie pred Úradom vlády na Námestí slobody. Bratislava, 17. február 2020.

Stále to niekto kazí, stále ostávajú nečistí aktéri, vnútorní nepriatelia, agenti vonkajšej korupcie.


20. okt
Judita a Tomáš

Na jej verzii nesedeli nože, rany ani stopy krvi.


16 h
KOronavírus na Slovensku

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 446-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 883 obetí.


a 4 ďalší 16 h

Podľa prieskumu Eurobarometra, tretia občanov Slovenska je presvedčená, že antibiotika účinkujú proti vírusom.


Neprehliadnite tiež

Ľudí v centre má chrániť pohotovostná ochranná jednotka.

Len nech nesedia na zadku, vraví starosta.


a 1 ďalší 28m
Očkovanie 3. dávkou vakcíny klientov Domova sociálnych služieb v Barci.

Očkovanie treťou dávkou umožnia aj tým, ktorí sú plne zaočkovaní, a zároveň prekonali ochorenie Covid-19.


SITA 27m
Bardejov bude druhý týždeň v čiernej fáze. Takto to tam vyzeralo v prvý deň po prechode do najprísnejšieho režimu.

V okrese sa za týždeň zaočkoval jeden senior.


37m
Skryť Zatvoriť reklamu