SME
Štvrtok, 27. január, 2022 | Meniny má Bohuš

Koronavírus na Slovensku: Vývoj pandémie kopíruje predpoklady, vo štvrtok zasadne konzílium (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 443-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 872 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sme sledovali online minútu po minúte:

21:00 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

20:23 SVET - Česká vláda schválila niekoľko nových opatrení na zmiernenie prudkého nárastu nákaz koronavírusom.

Čo sa v Česku zmení?

 • Na pracoviskách budú od pondelka povinné respirátory.
 • Od prvého novembra budú reštaurácie, bary či nočné kluby musieť kontrolovať, či ich zákazníci majú doklad potvrdzujúci očkovanie, negatívny test alebo zotavenie sa z ochorenia Covid-19.
 • Vláda tiež obmedzila obdobie platnosti negatívnych testov na koronavírus.
 • Testy už nebudú preplácať zdravotné poisťovne, ak nie sú na medicínske účely.

19:48 SVET - Pandemická situácia v Rumunsku sa prudko zhoršuje - v stredu bola miera úmrtnosti na koronavírus (19,01 na milión obyvateľov) najvyššia spomedzi krajín celého sveta, vyplýva z údajov portálu Ourworldindata.org.

Skryť Vypnúť reklamu

Za uplynulých 24 hodín zomrelo v Rumunsku v súvislosti s koronavírusom 574 ľudí, čo je viac ako v celej Únii za rovnaké obdobie, uviedla agentúra DPA.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je hospitalizovaných 1 799 pacientov, pričom mnohí sú umiestnení na chodbách nemocníc či v stanoch, keďže na JIS je k dispozícii len 1668 lôžok. Tridsať pacientov vo vážnom stave už z Rumunska previezli do Maďarska.

19:20 SVET - Británia zaznamenáva v súčasnosti vysoké denný prírastky pozitívne testovaných na koronavírus - za utorok viac než 49-tisíc, avšak počas kulminácie predchádzajúcej vlny v januári boli počty nových denných prípadov pravidelne nad 50-tisíc, pričom rekord bol 68-tisíc.

Nižšie sú aj štatistiky hospitalizovaných a tiež úmrtí. Británia mala 20. januára 1 820 úmrtí v spojitosti s covidom, v utorok to bolo 179. Dvanásteho januára prijali do nemocníc takmer 4600 ľudí s covidom, teraz je to menej než 900 denne.

Skryť Vypnúť reklamu

Vláda zároveň oznámila nákup antivirotík proti covidu, ktoré by počas tejto zimy mali byť "prelomové". Molnupiravir od farmaceutickej spoločnosti Merck a Ritonavir od Pfizeru budú podávané najrizikovejším skupinám. Očakáva sa od nich zmierenie príznakov covidu, a teda aj menší nápor na nemocnice.

Molnupiravir v nedávnych klinických skúškach znížil riziko hospitalizácie alebo úmrtia o polovicu.

Súvisiaci článok Farmaceuti idú na covid Thorovým kladivom. Vyvinuli účinnú tabletku Čítajte 

19:08 SVET - V meste New York nariadili povinné očkovanie proti covidu všetkým zamestnancom verejného sektora vrátane policajtov a hasičov. V prípade neuposlúchnutia nariadenia im bude hroziť strata zamestnania. Oznámil to starosta New Yorku Bill de Blasio.

Opatrenie sa bude vzťahovať na 160-tisíc zamestnancov mesta New York.

Pre policajtov, hasičov či pracovníkov komunálnych služieb bude očkovanie povinné od 1. novembra. V prípade väzenských dozorcov bude vyžadovaná vakcinácia až od 1. decembra vzhľadom na aktuálny nedostatok zamestnancov v hlavnom newyorskom väzenskom komplexe na ostrove Rikers Island.

Skryť Vypnúť reklamu

18:30 SVET - Srbsko ohlásilo, že od soboty nadobudne účinnosť pravidlo preukazovať sa vo večerných hodinách covid pasmi vo vnútorných priestoroch reštaurácií, barov či nočných klubov.

Srbská premiérka Ana Brnabičová priblížila, že uvedené nariadenia budú platiť po 22:00, keď sa v nočných kluboch schádzajú davy ľudí. Návštevníci sa budú musieť preukázať potvrdením o očkovaní, negatívnym testom alebo dokladom o prekonaní covidu.

"Dúfame, že vďaka tomu stúpne zaočkovanosť," povedala Brnabičová po stretnutí pandemického krízového štábu. "Toto je jediný spôsob, ako poraziť koronavírus," dodala. Tento krok má ešte na štvrtkovom zasadnutí potvrdiť vláda.

17:33 SVET - Poľsko za posledné dva dni zažíva "explóziu pandémie" - počet nakazených koronavírusom sa každý týždeň zdvojnásobuje.

Skryť Vypnúť reklamu

Včera zaznamenali v Poľsku 85-percentný nárastu počtu infikovaných oproti údajom spred týždňa a v stredu až 100-percentný.

V stredu ráno hlásili za uplynulých 24 hodín v Poľsku 5559 nových prípadov nákazy covidom a 75 súvisiacich úmrtí.

"Ak to bude pokračovať, táto situácia naruší všetky naše predpovede," varoval minister zdravotníctva Adam Niedzielski na tlačovej konferencii v meste Legnica na juhozápade krajiny.

Súvisiaci článok Rumunsko a Bulharsko paralyzujú plné nemocnice aj falošné covid pasy Čítajte 

17:17 SVET - Od pondelka bude v Česku povinné nosiť v práci respirátory. V reštauráciách bude mať zas personál od novembra povinnosť kontrolovať u zákazníkov covidpasy alebo potvrdenie o očkovaní.

Na mimoriadnom zasadnutí o tom rozhodla vláda odchádzajúceho premiéra Andrej Babiša.

Ako píšu Novinky.cz , minister zdravotníctva Adam Vojtěch taktiež navrhuje, aby školáci nad 12 rokov nosili rúška aj počas vyučovania.

Skryť Vypnúť reklamu

Doteraz ich museli mať nasadené iba mimo učební. Má to však platiť iba v krajoch najviac zasiahnutých covidom.

17:13 SVET - Spojené štáty sú pripravené začať od novembra očkovať proti covidu deti vo veku od 5 do 11 rokov.

Agentúra AFP uvádza, že po otvorení možnosti očkovania pre túto vekovú kategóriu bude mať na vakcináciu nárok ďalších 28 miliónov Američanov.

Biely dom uviedol, že vďaka včasnému plánovaniu budú príslušné úrady pripravené spustiť očkovanie detí hneď po tom, ako v tejto veci vydá konečné odporúčanie americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Súvisiaci článok Vhodnosť očkovania dieťaťa posúdia pediatri aj špecialisti Čítajte 

16:44 SLOVENSKO - Po zamestnancoch pôsobiacich na nemocničných COVID oddeleniach dostanú 7-eurový príplatok aj záchranári za prácu v prvej línii. Informoval o tom minister Lengvarský.

Skryť Vypnúť reklamu

Od doby, keď počet pacientov v nemocniciach presiahne 1000, začnú sa zamestnancom na COVID oddeleniach vyplácať sedemeurové príplatky.

Nárok na príplatok majú všetci, ktorí sa starajú o pacientov so suspektným alebo potvrdeným ochorením COVID-19, priblížil Lengvarský.

"Tí, ktorí boli v službách, budú mať nejaký paušál, ktorý sa im objaví vo výplate," povedal minister s tým, že vyplácanie bude prebiehať tak ako v druhej vlne pandémie.

16:32 SVET - Na pracoviskách v Rakúsku sa od 1. novembra začne uplatňovať tzv. pravidlo 3G, čo znamená, že zamestnanci sa budú musieť preukazovať očkovaním proti koronavírusu, negatívnym testom alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19.

Pravidlo 3G bude povinné pre všetkých ľudí, ktorí v pracovnom čase prichádzajú do kontaktu s inými osobami - či už v kancelárii alebo v jedálni.

Skryť Vypnúť reklamu

Platiť to bude i pre osoby pracujúce v zdravotníctve a ošetrovateľskej sfére či pre vrcholových športovcov. Opatrenie sa nebude týkať napríklad vodičov kamiónov, ktorí sú vo svojej kabíne sami.

16:25 SLOVENSKO - Majitelia hotelov a reštaurácií v čiernych okresoch tvrdia, že opatrenia sú pre nich likvidačné.

„Stravu poskytujeme na výdaj a ubytovanie je momentálne povolené len na pracovné cesty v režime OTP. Mali sme objednávky na narodeninové oslavy, svadby a podobne. Všetko sa zrušilo,“ uviedla pre TASR majiteľka hotela Rubín vo Svidníku Mária Ľos-Božiková.

Upozornila, že hotel je zavretý pre verejnosť tretíkrát a pravdepodobne to už neutiahnu.

"Zaradenie do čiernej farby spôsobilo uzavretie prevádzky. Tesne pred prechodom z oranžovej do bordovej farby sme boli oslovení s dopytom o organizovanie dvojdňového školenia pre asi 50 ľudí, spojeného s ubytovaním a stravou. Žiaľ, po prechode do bordovej farby záujemca už ani nereagoval," povedal riaditeľ hotela Bellevue v Bardejove Kamil Boháč.

Skryť Vypnúť reklamu

16:22 SLOVENSKO - Hlavný hygienik Ján Mikas vyzýva všetkých politických predstaviteľov, ktorým záleží na zdraví a životoch svojich voličov, aby podporili očkovanie.

Ako zdôrazňuje vo svojom vyhlásení, v súčasnej epidemiologickej situácii môže práve to najviac pomôcť.

Zároveň Mikas skonštatoval, že systém verejného zdravotníctva bol zo strany niektorých politikov v poslednom období viackrát spomenutý nekorektným spôsobom.

„Nezaslúžime si takéto nefér útoky. Pripomíname, že Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva sú odborné apolitické orgány, ktoré si plnia svoje povinnosti vyplývajúce zo zákonov a vyhlášok," uviedol Mikas.

Súvisiaci článok Krčméry musel pre vyhrážky opustiť svoj domov. Vulgárne odkazy dostala aj manželka Klempu Čítajte 

16:03 SLOVENSKO - Návšteva v ústavoch na výkon väzby, trestu odňatia slobody pre dospelých a mladistvých a v nemocniciach pre obvinených a odsúdených bude možná len pre zaočkovaných a tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali (režim OTP).

Skryť Vypnúť reklamu

Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá nadobudne platnosť v pondelok 25. októbra.

Vstup do väzníc bude umožnený aj tým, ktorí sa preukážu negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu, ktorý nebude starší ako 72 hodín, alebo antigénovým testom nie starším ako 24 hodín.

„Potvrdenie o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 či negatívnom výsledku testu je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom Európskej únie. Inak je potrebné tieto skutočnosti preukazovať dokladom, z ktorého je určiteľná identita osoby,“ uvádza sa vo vyhláške.

15:42 SLOVENSKO - Zajtra zasadne konzílium odborníkov, debata bude aj o možných výhodách pre zaočkovaných. Tlačová konferencia aj so šéfom Inštitútu zdravotných analýz Matejom Mišíkom po rokovaní približne o 14:00.

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus na Slovensku: Aktuálne mapy a grafy nájdete tu >>>

15:36 SLOVENSKO - "Aktuálny vývoj pandémie na Slovensku kopíruje naše predpoklady," uviedol po rokovaní vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Kapacita lôžok pre pacientov s covidom je momentálne naplnená na 19 percent, avšak medzi jednotlivými regiónmi sú veľké rozdiely. V Prešove sú miesta naplnené na 46 percent, v Nitre len na sedem.

Prognóza ministerstva na ďalšie obdobie hovorí, že koncom októbra bude denne pribúdať 2 500 až 3 000 nových prípadov a do nemocníc bude prichádzať 150 až 250 ľudí s koronavírusovou infekciou.

Celkovo by malo byť koncom mesiaca hospitalizovaných 1 200 až 1 600 pacientov s covidom. Rezort očakáva, že umelú pľúcnu ventiláciu bude potrebovať 120 až 170 pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

Počet úmrtí by sa mal podľa očakávaní vyšplhať na 450 až 550, takže denne bude zomierať 23 až 32 ľudí.

15:27 SLOVENSKO - Na školách sa v súčasnosti prezenčne vzdeláva 94 percent žiakov a šesť percent sa vzdeláva dištančne.

Po rokovaní vlády to povedal minister školstva Branislav Gröhling s tým, že informácie o situácii na školách im odovzdalo viac ako 87 percent škôl.

Gröhling uviedol, že s premiérom Eduardom Hegerom o platoch učiteľov stále diskutujú, no pokiaľ „nepadlo posledné slovo“, tak sa k danej téme nechce vyjadrovať. Doplnil, že aj teraz ide opäť o tejto otázke s predsedom vlády rokovať.

Súvisiaci článok Predtým potlesk a odmeny, teraz ľuďom z prvej línie platy zmrazia Čítajte 

13:34 SLOVENSKO - Zdravotné poisťovne sa snažia všeobecných lekárov peňažne motivovať, aby očkovali pacientov proti covidu.

Okrem zvýhodnenej úhrady za tento úkon ponúkajú aj finančný bonus, ktorý je viazaný na percento zaočkovanosti obyvateľstva, prípadne priamo pacientskeho kmeňa konkrétneho lekára.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Zdravotné poisťovne dávajú všeobecným lekárom príplatky za očkovanie Čítajte 

12:54 SLOVENSKO - Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove zatiaľ zásadne neobmedzila plánované operácie. Ako uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník, ich počet znížili približne o päť percent.

K dnešnému dňu je na 60 lôžkach infekčného oddelenia určených pre pacientov s covidom hospitalizovaných 57 pacientov. Na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených ďalších 11 pacientov.

12:12 SVET - Počet nových prípadov v Európe minulý týždeň vzrástol o sedem percent.

Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Starý kontinent bol podľa nej jediným regiónom na svete, ktorý evidoval nárast prípadov.

Zdravotnícka agentúra OSN uviedla, že minulý týždeň na celom svete zaznamenala približne 2,7 milióna nových prípadov a viac ako 46-tisíc úmrtí, čo je podobný počet ako týždeň predtým.

Skryť Vypnúť reklamu

Najviac prípadov evidovali vo Veľkej Británii, Rusku a Turecku.

Najväčší pokles zaznamenali v Afrike a v západnom Tichomorí, kde počet nakazených klesol približne o 18, resp. 16 percent. Počet úmrtí v Afrike sa minulý týždeň znížil zhruba o štvrtinu, a to aj napriek zúfalému nedostatku vakcín na kontinente.

Ostatné regióny vrátane Severnej a Južnej Ameriky a Blízkeho východu hlásili podobné počty ako v prechádzajúcom týždni, uviedla WHO.

V Európe však už tretí týždeň za sebou nastal skokový nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom, a to o približne 1,3 milióna nových prípadov. V regióne podľa údajov WHO hlásila prírastky viac ako polovica krajín.

11:54 SVET - Rusko zaznamenalo už druhý deň v poradí nový rekord v dennom počte úmrtí súvisiacich s covidom. Za uplynulých 24 hodín v krajine zaznamenali 1028 úmrtí, čo je najviac od začiatku pandémie.

Skryť Vypnúť reklamu

Očakáva sa, že ruský prezident Vladimir Putin v stredu počas krízového zasadnutia vlády predstaví nové pandemické opatrenia na spomalenie šírenia vírusu, informovali agentúra TASS a AFP.

Súvisiaci článok Kremeľ doplatil na vlastnú taktiku. Rusi neveria domácim vakcínam, denne ich umiera tisícka Čítajte 

Najviac úmrtí v súvislosti s koronavírusom za uplynulých 24 hodín zaregistrovali v Moskve, a to 76. V druhom najväčšom ruskom meste Petrohrad zaevidovali 62 úmrtí.

Od začiatku pandémie zaznamenali v Rusku v súvislosti s ochorením COVID-19 už 226 353 úmrtí, čo je najviac spomedzi všetkých európskych krajín.

Skutočný počet obetí však môže byť oveľa vyšší. Ruské úrady do štatistky totiž rátajú iba prípady, pri ktorých sa potvrdilo, že bol koronavírus hlavnou príčinou úmrtia.

V rámci širšej definície úmrtí spájaných s nákazou koronavírusom zomrelo s covidom do konca augusta podľa ruského štatistického úradu Rosstat viac ako 400 000 ľudí.

Súvisiaci článok V Moskve zavedú prísnejšie obmedzenia na štyri mesiace Čítajte 

11:28 SVET - Časť reštrikcií proti je nutné v Anglicku okamžite opäť zaviesť, aby sa krajina vyhla „pádu do zimnej krízy“, vyhlásili predstavitelia anglického zdravotníctva. Informuje o tom portál bbc.com.

Konfederácia Národnej zdravotnej služby, ktorá je združením zdravotníckych organizácií, uviedla, že by sa mal uplatniť vládny záložný Plán B, vrátane povinného nosenia rúšok v preplnených uzatvorených priestoroch.

„Národná zdravotná služba sa pripravuje na pravdepodobne najnáročnejšiu zimu v histórii,“ povedal šéf Konfederácie NHS Matthew Taylor.

Britská vláda sa však vyjadrila, že „vôbec neplánuje“ ďalšie opatrenia, ale údaje veľmi pozorne sleduje. Počet prípadov nákazy koronavírusom v Spojenom kráľovstve sa prudko zvýšil, ale počet obetí je výrazne nižšie v porovnaní s kulmináciou pandémie počas minulej zimy.

11:25 SVET - V uplynulých 24 hodinách pribudlo v Maďarsku 1668 prípadov nákazy, kým predošlý deň ich bolo 859.

Takmer zdvojnásobil sa aj počet obetí covidu. Dnes v súvislosti s covidom hlásili 30 úmrtí, v utorok ich zaznamenali 16, vyplýva z údajov operačného štábu zverejnených v stredu na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

V utorok vykonali 15 524 testov, z nich 10,74 percenta bolo pozitívnych. Takýto vysoký pomer pozitivity zaznamenali naposledy v apríli.

10:50 SLOVENSKO - Od pondelka bude v čiernej fáze desať okresov, bordových bude už 30. Vyplýva to z návrhu na nové rozdelenie okresov podľa covid automatu, ktorý dnes schválila vláda. Červených okresov bude 27, oranžových 12.

 • V stupni ostražitosti - oranžová farba - budú okresy Bratislava I - V, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Partizánske, Pezinok, Šaľa a okres Trnava.
 • V prvom stupni ohrozenia - červené okresy - budú od pondelka okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Senica, Topoľčany, Trenčín, Turčianske Teplice, Žarnovica, Zlaté Moravce a okres Zvolen.
 • V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, budú okresy Banská Bystrica, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Námestovo, Poltár, Poprad, Prešov, Ružomberok, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom a okres Žilina.
 • Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, budú zaradené okresy Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Michalovce, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a okres Tvrdošín.

  9:59 SLOVENSKO - Za uplynulý deň pribudlo 3 480 ľudí s pozitívnym PCR testom, z nich viac ako 71 % nebolo zaočkovaných. Čo sa týka antigénového testovania, pribudlo 610 pozitívnych, viac ako 72 % z nich sa doteraz nezaočkovalo.

Včera bolo ukončených 16 199 RT-PCR vyšetrení a 22 228 antigénnych testov.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (830), nasledujú Žilinský (675), Košický (579), Banskobystrický (419), Bratislavský (260), Nitriansky (250), Trnavský (240) a Trenčiansky (227).

Je medzi nimi 1 660 mužov a 1 820 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 211 309 a žien 231 905.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 486 032 za predchádzajúci deň pribudlo 1 130 očkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 366 978 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 1 661 ľudí.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 8 osôb. Celkový počet úmrtí "na covid" je 12 872 a celkový počet úmrtí "s covidom" je 2 509.

V nemocniciach je hospitalizovaných 1 040 pacientov, potvrdené ochorenie má 966 ľudí.

Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 80,02 % ľudí. Na JIS je 113 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 123 osôb.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 3 798 412 pričom takto bolo pozitívne testovaných 443 214 osôb. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 38 818 766 z čoho bolo pozitívne testovaných 402 114 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 739 698. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

9:53 SVET - Senátor Renan Calheiros, ktorý vedie vyšetrovanie brazílskeho Senátu vo veci postupu vlády prezidenta Jaira Bolsonara v súvislosti s pandémiou, navrhol obviniť prezidenta Bolsonara z vraždy pre údajne chyby vlády, ktoré viedli k úmrtiu desiatok tisíc ľudí.

Opozičný senátor Calheiros pripravil pre vyšetrovaciu komisiu takmer 1200-stranovú správu, v ktorej sa uvádza, že Bolsonaro nevyžil na začiatku pandémie príležitosť na nákup vakcín proti koronavírusu.

Týmto krokom tak oddialil v Brazílii začiatok očkovacej kampane, čo viedlo k smrti približne 95 000 ľudí.

Podľa správy Bolsonara k tomuto kroku viedla jeho "neopodstatnené viera v teóriu kolektívnej imunity prirodzeným infikovaním a v existenciu lieku".

9:35 SLOVENSKO - V štyroch nemocniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja je aktuálne obsadených 107 lôžok pacientmi s ochorením COVID-19.

Informovala o tom riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková. Obsadenosť covidových lôžok sa tak v porovnaní s minulým týždňom zvýšila o 25 percent.

8:10 SVET V Česku opäť prudko narástol denný počet prípadov. Laboratóriá za utorok potvrdili 3 246 nových prípadov nákazy koronavírusom. V pondelok ich bolo 2 536 a utorok minulý týždeň 1 507.

V nemocniciach aktuálne leží 620 pacientov s covidom, 102 z nich sa nachádza vo vážnom stave.

7:40 SVET Do sídla dolnej komory kanadského parlamentu budú môcť od 22. novembra vstúpiť len osoby plne zaočkované proti covidu, oznámil predseda Dolnej snemovne Anthony Rota.

6:33 SVET Americký minister pre vnútornú bezpečnosť Alejandro Mayorkas sa napriek očkovaniu infikoval koronavírusom.

Oznámil to jeho úrad, podľa ktorého je teraz minister v karanténe a pracuje z domu. Kvôli nákaze musel Mayorkas zrušiť cestu do Kolumbie, kam mal zamieriť spoločne so šéfom diplomacie Blinkenom.

"Minister Mayorkas mal pozitívny výsledok testu na Covid-19 po tom, čo podstúpil test na základe rutinného protokolu pred cestou," uviedla jeho hovorkyňa Marsha Espinosová.

6:00 SVET V Nemecku za posledný deň pribudlo vyše 17-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom a 92 obetí choroby Covid-19.

Z údajov Inštitútu Roberta Kocha vyplýva, že v krajine už siedmy deň v rade stúpa sedemdňová incidencia, teda priemerný počet infikovaných na 100-tisíc obyvateľov.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 2. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 3. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Mecom ide na zelenú
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 3. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 4. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 9. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 10. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 8 491
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 689
 3. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 3 639
 4. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 596
 5. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 222
 6. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 798
 7. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 738
 8. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 2 650
 9. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať 2 432
 10. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 236
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ruské tanky počas cvičenia v oblasti Rostova.

Obavy, že Rusko napadne Ukrajinu, sa stupňujú.


a 1 ďalší 26. jan

Neprehliadnite tiež

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta.

Ospravedlnenie nestačí, hodnotí Šikuta.


TASR 22m
Namiesto školy budú po novom prihlášku na strednú školu vypisovať rodičia žiakov.

Všetko o prijímačkách na stredné školy.


1 h
Liptovskú Maru lemujú ochranné lesy. Ide o lukratívne územie s priamym prístupom k pláži a vodnej ploche. Štát sa väčšiny pobrežného územia zbavil tak, že ho vymenil za lesné pozemky na juhu Slovenska.

Na brehu Liptovskej Mary chystajú rezort, bude desať metrov od hladiny priehrady.


4 h
Ivan Korčok počas mimoriadneho zasadnutia Zahraničného výboru NR SR.

Ako možná reakcia na ruskú hrozbu by sa nasadili vojaci aj do ďalších troch krajín.


TASR 2 h
Skryť Zatvoriť reklamu