SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Krčméry: V kostole mi odmietli podať ruku, inde na mňa vytiahli zbraň

Na facebooku kolovala výzva na smrť mojich vnúčat, vraví Krčméry.

Infektológ Vladimír Krčméry je jednou z najznámejších tvarí očkovacej kampane na Slovensku (Zdroj: FOTO SME - Marko Erd)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bol prvým obyvateľom Slovenska, ktorý sa vlani cez Vianoce dal zaočkovať proti covidu. Aj vďaka tomu sa stal jednou z najvýraznejších tvárí kampane vakcinácie proti koronavírusu.

Za svoj postoj čelil on aj jeho rodina od odporcov očkovania vyhrážkam, osočovaniu a ohrozeniu života. V dôsledku toho odišiel do zahraničia.

Keď počas tretej vlny pandémie opäť začali stúpať počty infikovaných koronavírusom, vrátil sa infektológ VLADIMÍR KRČMÉRY na Slovensko.

Cítite sa po návrate na Slovensko bezpečne?

Áno. Situácia je viditeľne lepšia. Polícia začala byť aktívna a nás lekárov a vedcov sa zastali minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, Konferencia biskupov Slovenska aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Efekt bol okamžitý. Mne aj mojim príbuzným celkom prestali chodiť výhražné e-maily. Za posledný víkend som nedostal ani jeden. Je to prvýkrát za rok.

Kde ste žili v zahraničí?

V okolitej blízkej krajine smerom na juh.

Mediálna poprava je horšia ako normálne zastrelenie.

Vladimír Krčméry, lekár

Prečo ste koncom augusta odišli zo Slovenska?

Hlavným dôvodom bolo, že začali demonštrácie pred mojím domom. Kričali na mňa, že som pedofil, vrah alebo náčelník genocídy. V júli to začalo byť už neznesiteľné.

Keď prišlo pred dom niekoľko desiatok ľudí a hrozilo, že vylomia plot, tak som zatelefonoval na políciu a prišla hliadka. Keď ju tí ľudia videli, sami od seba sa rozptýlili, ale pritom im veľmi vulgárnym spôsobom nadávali. Obdivoval som policajtov, že to tak pokojne strpeli.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ako ste znášali, že vám nadávajú do pedofilov a vrahov?

S takýmto profilom sa nemôžete ukázať ani v reštaurácii. V bratislavských reštauráciách koluje jedálny lístok, kde sú fotografie členov epidemiologického tímu. Keď ste na ňom, neobslúžia vás.

Stalo sa vám, že vás neobslúžili?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu