Bratislava 2. februára (TASR) - Policajt, ktorý v piatok v Bratislave narazil do Škody Favorit s vodičkou a spôsobil tak prelet auta blízkou čerpacou stanicou, bol zástupcom riaditeľa policajného Útvaru osobitného určenia (ÚOU). Novinárom to dnes potvrdil minister vnútra Ivan Šimko.
Podľa v piatok medializovaných informácií viedol policajt služobné vozidlo Volkswagen Passat z Prezídia Policajného zboru. Vodička tvrdila, že jej policajné vozidlo vošlo do jazdnej dráhy, policajt hovoril opak.
"Určite to nezavinila vodička," poznamenal Šimko. Policajt podľa jeho vyjadrenia tvrdil, že auto sa stalo neovládateľným, prípadne išlo o technickú poruchu. ÚOU považuje minister za vynikajúcu jednotku. "Bol by som veľmi rád, keby sa ukázalo, že tam to zavinenie nebolo, ale samozrejme, pravda má prednosť pred všetkým, čo mám alebo nemám rád," dodal Šimko.
Nehoda sa stala v piatok v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Škoda Favorit s vodičkou po tom, čo do nej narazil policajt, preletela blízkou čerpacou stanicou a zastavila sa až v autoumývačke. Žena pri náraze do okna škodovky utrpela drobné rezné poranenia a odreniny v čelovej oblasti. Policajtovi v krvi nezistili alkohol.
ÚOU je elitný policajný útvar a jeho členovia, tzv. kukláči, sú nasadzovaní do špeciálnych akcií proti organizovanému zločinu a obzvlášť závažnej trestnej činnosti.