SME
Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Merck požiadal o schválenie tabletky proti covidu (minúta po minúte)

Pandémia si vyžiadala 12 917 obetí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

18:27 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Dianie okolo pandémie budeme sledovať aj v utorok.

Skryť Vypnúť reklamu

18:15 SVET - V Estónsku platia prísnejšie protiepidemické opatrenia. Ľudia môžu navštevovať kiná, múzeá, bazény, reštaurácia, telocvične alebo športové akcie, len pokiaľ sa preukážu certifikátom o očkovaní proti covidu alebo potvrdením o prekonaní ochorenia. Negatívny test na koronavírus už nestačí. Zároveň platí povinnosť nosiť rúška vo všetkých vnútorných verejných priestoroch, píše AP.

Prečo vláda vyradila negatívne výsledky testov z vydávania certifikátov potrebných pre vstup na množstvo miest, zatiaľ nie je jasné. Jedným z dôvodov môže byť podľa AP spoľahlivosť niektorých testov.

18:00 SVET - Štvrtá vlna koronavírusovej pandémie v Maďarsku zrejme vyvrcholí koncom novembra, uviedol dnes spravodajský server napi.hu s odvolaním sa na vyjadrenia expertov.

Skryť Vypnúť reklamu

Tí na koniec novembra predpovedajú denne 6 000 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a zhruba 60 obetí ochorenia COVID-19.

Epidemiologický analytik z Univerzity Eötvösa Loránda Gábor Vattay upozornil na zrýchlenie šírenia nákazy. Minulý týždeň zdvojnásobil denný prírastok infikovaných, ale aj denného počtu úmrtí.

17:42 SLOVENSKO - Fakultná nemocnica v Skalici vstúpila do druhej fázy reprofilizácie a navýšila tak počty reprofilzovaných lôžok.

V nemocnici bolo dnes hospitalizovaných 15 pozitívnych pacientov na koronavírus, jeden z nich potreboval podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Akútne ani plánované operačné výkony tam obmedziť nemuseli, realizujú ich priebežne.

17:05 SVET - Európska komisia pripomenula, že koncom minulého týždňa v rámci stratégie EÚ v oblasti liečby ochorenia COVID-19 zostavila portfólio 10 potenciálnych liekov proti COVID-19.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Eurokomisia predstavila potenciálne lieky proti covidu Čítajte 

Zoznam je založený na nezávislých vedeckých odporúčaniach a zameriava sa na potenciálne lieky proti ochoreniu COVID-19, ktoré budú pravdepodobne schválené, a tým pádom by čoskoro mohli byť k dispozícii na európskom trhu.

Tieto lieky zabezpečia pacientom v celej EÚ čo najrýchlejšiu liečbu za predpokladu, že Európska agentúra pre lieky potvrdí ich bezpečnosť a účinnosť.

16:35 SLOVENSKO - Výskyt ochorenia COVID-19 eviduje Prešovský samosprávny kraj na 52 zo 68 stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Nákaza sa nevyskytuje len v školách v Stropkovskom okrese.

"V čiastočnej alebo úplnej karanténe je približne 106 tried, pričom v izolácii, respektíve na dištančnom vzdelávaní je 2 534 žiakov a 93 zamestnancov župných stredných škôl," uviedla Daša Jeleňová z oddelenia komunikácie a propagácie úradu kraja.

Skryť Vypnúť reklamu

V domovoch sociálnych služieb pod kuratelou kraja zistili troch nakazených klientov CSS Dúhový sen Kalinov, po jednom nakazenom hlási DSS Legnava a CSS Garden Humenné.

"Zaznamenali sme aj 12 pozitívnych zamestnancov zo šiestich sociálnych zariadení," doplnila Jeleňová s tým, že najviac, päť, ich je z domova pre seniorov v Starej Ľubovni.

16:15 SVET - Farmaceutická spoločnosť Moderna oznámila, že jej vakcína proti koronavírusu vyvoláva u detí vo veku od šesť do 11 rokov silnú imunitnú odozvu, informovala agentúra Reuters.

Moderna uvádza, že dávka vakcíny s hmotnosťou približne 50 mikrogramov, čo predstavuje polovicu jednej dávky podávanej dospelým ľuďom, pomáha deťom vybudovať si protilátky na boj s koronavírusom.

Súvisiaci článok Vakcína od Moderny vyvoláva u detí silnú imunitnú odozvu voči koronavírusu Čítajte 

Rovnako veľká dávka tejto vakcíny sa pritom používa pri aplikovaní tretej posilňujúcej dávky.

Skryť Vypnúť reklamu

Po podaní vakcíny sa u detí najčastejšie prejavili mierne alebo stredne závažné vedľajšie účinky, pričom najčastejšie išlo o bolesť hlavy, únavu, horúčku alebo bolesť v mieste vpichu.

Bezpečnosť vakcíny u detí je tak porovnateľná s bezpečnosťou, ktorú klinické testy preukázali u dospelých ľudí.

16:13 SVET - Holandská vláda požiadala panel expertov o radu, či je nutné, aby opätovne zaviedla reštrikcie proti šíreniu ochorenia COVID-19, keďže počet infekcií v krajine prudko stúpa. Oznámil to v pondelok holandský minister zdravotníctva.

Sedemdňový priemerný počet nových nákaz za dva týždne do 24. októbra v Holandsku vzrástol z 13,43 prípadu na 100-tisíc obyvateľov na 29,27 prípadu na 100-tisíc obyvateľov.

„Ide to príliš rýchlo. Musíme čeliť faktu, že počty rastú rýchlejšie a skôr, ako sme očakávali,“ povedal šéf holandského rezortu zdravotníctva Hugo De Jonge.

Skryť Vypnúť reklamu

16:10 SVET - Prešovský samosprávny kraj zrealizoval pilotné preočkovanie treťou dávkou vakcíny proti COVID-19, ktoré bolo v prvej fáze určené pre ľudí s oslabenou imunitou.

Podal ju takmer 500 záujemcom v prešovskom veľkokapacitnom očkovacom centre. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

V sobotu vo veľkokapacitnom centre Strednej odbornej školy (SOŠ) technickej na Volgogradskej ulici v Prešove sa uskutočnilo preočkovanie treťou dávkou vakcíny proti COVID-19.

Podaná bola predovšetkým ľuďom s oslabenou imunitou, a teda onkologickým pacientom, s autoimunitným ochorením alebo pacientom na kortikoidnej liečbe.

15:50 SLOVENSKO - Na rozdiel od Prešova, metropola východu ešte nemôže ťažiť z výhody a takzvaného žolíka v covid automate.

Súvisiaci článok Už len tisíc zaočkovaných nad 50 rokov a Košiciam by nehrozila čierna farba Čítajte 

Pri dosiahnutí hranice 65 percent zaočkovaných ľudí vo veku 50 plus sa totiž stupeň rizikovosti v okrese môže znížiť o jeden stupeň smerom nadol.

Skryť Vypnúť reklamu

15:30 SLOVENSKO - Približne tretina spomedzi 700 nových prípadov ochorenia COVID-19, ktoré počas uplynulého týždňa zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach, sa vyskytla u osôb do 18 rokov.

Súvisiaci článok Regionálnym hygienikom v Michalovciach pomáhajú vojaci. Dohľadávajú kontakty Čítajte 

Epidemiológovia predpokladajú, že okres bude v čiernej fáze COVID automatu najmenej ďalšie dva týždne.

Kontakty pozitívnych osôb im od pondelka pomáhajú trasovať štyria príslušníci ozbrojených síl.

13:45 SVET - Britský minister zdravotníctva Sajid Javid upozornil zamestnancov Národnej zdravotníckej služby v Anglicku na to, že sa možno budú musieť dať povinne zaočkovať proti koronavírusu.

Prítomnosť neočkovaného personálu totiž podľa neho znamená riziko pre bezpečnosť pacientov.

Javid pre stanicu Sky News uviedol, že sa "prikláňa k tomu", aby sa rozhodlo o povinnom očkovaní pracovníkov NHS v Anglicku – v súčasnosti tam totiž nie je plne zaočkovaných proti covidu približne 100-tisíc z nich.

Skryť Vypnúť reklamu

Povinné očkovanie už v Anglicku platí pre pracovníkov vo sfére sociálnej starostlivosti, ktorí sa musia dať zaočkovať oboma dávkami do 11. novembra.

Načítavam video...

13:35 SVET - V prípade ďalšieho zhoršovania situácie so šírením koronavírusu zváži česká vláda sprísnenie opatrení.

Jednou z možností je, aby do práce smeli chodiť iba ľudia s covidpasom – teda potvrdením o zaočkovaní alebo prekonaní covidu, prípadne s negatívnym testom, ktorý by si však museli sami zaplatiť.

Po rokovaní ústredného krízového štábu to dnes oznámil jeho predseda, odchádzajúci minister vnútra Jan Hamáček, informoval portál Novinky.cz.

13:15 SVET - Farmaceutická firma Merck požiadala Európsku liekovú agentúru o schválenie tabletky proti ochoreniu COVID-19.

Súvisiaci článok Farmaceuti idú na covid Thorovým kladivom. Vyvinuli účinnú tabletku Čítajte 

Podľa vyhlásenia, ktoré spoločnosť zverejnila v pondelok, už agentúra začala zrýchlený registračný proces.

Skryť Vypnúť reklamu

V prípade schválenia by sa pilulka pod označením molnupiravir stala prvým liekom na ochorenie COVID-19, ktorý nie je potrebné podávať injekčne alebo intravenóznou infúziou.

13:00 SLOVENSKO - Fotografická výstava priblíži pandémiu nového koronavírusu tak, ako ju videl a zaznamenal v Banskej Bystrici fotograf Martin Baláž.

Ako informovala PR manažérka Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici Kristína Hatarová, výstavu s názvom Osamelosť v meste otvoria vernisážou v utorok 26. októbra o 16:00 v priestoroch Thurzovho domu.

Výstava sa koná v rámci podujatia Akadémia európskeho seniora 2021 a nainštalovaná bude priamo na námestí SNP v Banskej Bystrici.

12:50 SLOVENSKO - Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus na sociálnej sieti informoval o aktuálnych aj očakávaných podmienkach vstupu na územie Thajska pred nastávajúcou zimnou turistickou sezónou.

Skryť Vypnúť reklamu

12:35 SLOVENSKO - Ľubovnianska nemocnica už hlási na covid oddelení plný stav, niektorých pacientov musela počas víkendu odkláňať do iných nemocníc.

Súvisiaci článok Ľubovnianska nemocnica má na covid oddelení plno. Niektorých pacientov už odkláňali Čítajte 

Ako informoval riaditeľ nemocnice Peter Bizovský, dnes ráno mala obsadených všetkých 28 reprofilizovaných lôžok.

Stopercentne boli zaplnené aj lôžka s neinvazívnou umelou pľúcnou ventiláciou (high flow), ktorých je sedem. Jedna pacientka skončila po pôrode na nekyslíkovom lôžku.

12:20 SLOVENSKO - Súhlas s konšpiráciami o ochorení COVID-19 výrazne ovplyvňuje mieru zaočkovanosti. Až 81 percent respondentov, ktorí nesúhlasia so žiadnou konšpiráciou uvedenou v prieskume Ako sa máte, Slovensko?, je zaočkovaných.

Respondentov sa pýtali na postoj k šiestim konšpiračným výrokom. So štyrmi najpopulárnejšími výrokmi súhlasí približne 40 percent opýtaných, aspoň s jedným súhlasí 61,2 percenta respondentov. So žiadnym výrokom nesúhlasí takmer štvrtina opýtaných.

Skryť Vypnúť reklamu

Prieskum ukázal, že medzi tými, ktorí súhlasia so všetkými uvedenými konšpiráciami, je miera zaočkovanosti na úrovni 8,3 percenta.

12:00 SLOVENSKO - Ešte minulý týždeň mesto Prešov vyzývalo na facebooku ľudí starších ako 50 rokov, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu.

Súvisiaci článok Prešov už mal byť čiernym okresom, pomohla vysoká zaočkovanosť starších ľudí Čítajte 

Chýbalo totiž len 150 plne očkovaných ľudí v tejto vekovej kategórii k tomu, aby mohol Prešovský okres ťažiť z výhody a takzvaného žolíka v covid automate.

Pri dosiahnutí hranice 65 percent zaočkovaných ľudí vo veku 50 plus sa totiž stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.

11:10 SVET - Rusko za uplynulý deň zaznamenalo ďalších 37 930 prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší počet za jediný deň od začiatku pandémie.

Pribudlo tiež 1 069 obetí, len o šesť menej ako rekordných 1075, ktoré zaznamenali v sobotu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Skryť Vypnúť reklamu

Prezident Vladimir Putin minulý týždeň oznámil, že od 30. októbra do 7. novembra bude v krajine vyhlásené neplatená dovolenka. Od štvrtka Moskva zavedie najprísnejšiu uzáveru od júna 2020. Otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami, ako sú supermarkety a lekárne.

11:00 SVET - Poľská vláda zváži zavedenie prísnejších opatrení, ak priemerné prírastky nových prípadov nákazy koronavírusu prekročia 7 000 denne.

Podľa agentúry Reuters to dnes vyhlásil poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski. Uviedol, že rozhodnutie o prísnejších opatreniach padne na začiatku novembra. Zdôraznil však, že o zavedení lockdownu vláda neuvažuje.

Poľsko v nedeľu hlásilo 4 728 nakazených a 13 úmrtí na Covid-19. V sobotu pribudlo 6 274 infekcií, čo je najvyššia hodnota zaznamenaná od mája. Dnes krajina registrovala 2 950 nakazených za uplynulý deň.

Skryť Vypnúť reklamu

10:30 SVET - V uplynulých troch dňoch potvrdili testy v Maďarsku 6688 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 75 pacientov, informoval dnes operačný štáb.

Väčšinu obetí tvoria starší, chronicky chorí ľudia. Celkový počet obetí koronavírusovej pandémie v Maďarsku dosiahol 30 567. Počet infikovaných v rámci pandémie stúpol na 850 513.

Aktuálne je nakazených 24 384 osôb. Hospitalizovaných je 1 588 pacientov, z ktorých 191 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Proti covidu sa zaočkovalo vyše 5,9 milióna ľudí, z nich dve dávky vakcíny dostalo 5,7 milióna a tretiu dávku podali vyše 1,1 milióna osobám.

10:05 SLOVENSKO - Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 490 447 za predchádzajúci deň pribudlo 246 očkovaných.

Skryť Vypnúť reklamu

Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 294 490 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 229 ľudí, informovalo Ministerstvo zdravotníctva.

10:00 SLOVENSKO - Za uplynulý deň pribudlo 993 ľudí s pozitívnym PCR testom, z nich viac ako 70 percent nebolo zaočkovaných. Laboratóriá vyhodnotili 3 854 vzoriek (pozitivita 25,76 prercenta).

Pozitívny antigénový test malo 538 osôb z 10 627 testovaných (pozitivita 5,06 prercenta), z nich viac ako 70 percent nemalo očkovanie, oznámila Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva.

V súvislosti s koronavírusom je potvrdených ďalších 14 obetí, od začiatku pandémie ich je 12 917.

V nemocniciach je 1 144 pacientov ( o troch viac ako v predchádzajúcom dni) s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň, z nich viac ako 80 percent nie je zaočkovaných, alebo je zaočkovaných len čiastočne.

Skryť Vypnúť reklamu

Koronavírus na Slovensku: Aktuálne grafy nájdete tu

Na JIS je 112 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 122 ľudí.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Žilinskom kraji (248), nasledujú Košický kraj (170), Banskobystrický (161), Trenčiansky (121), Bratislavský (114), Prešovský (110), Nitriansky (58) a Trnavský (11).

Je medzi nimi 472 mužov a 521 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 218 011 a žien 239 420.

Od začiatku pandémie vyhodnotili 3 858 669 PCR testov, z toho 457 431 s pozitívnym výsledkom. Celkový počet vykonaných antigénových testov je 38 933 835, z toho 406 152 vykázalo pozitivitu.

9:45 SVET - Seniori nad 60 rokov a chronicky chorí Moskovčania majú od dnešného dňa do 25. februára budúceho roku nariadenú domácu izoláciu.

Toto opatrenie sa týka osôb, ktoré nie sú plne zaočkované a neprekonali chorobu COVID-19. Prijaté bolo koncom minulého týždňa vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu v ruskej metropole, kde tretina firiem na štyri mesiace nariadila svojim zamestnancom home-office alebo teleprácu.

Výnimku na prácu z domu si môžu uplatniť len zamestnanci, ktorých prítomnosť na pracovisku je "kriticky nevyhnutná" pre chod organizácie, ako aj plne zaočkovaní a tí, ktorí prekonali covid.

9:05 SVET - V Česku pribudlo 1 823 nových prípadov nákazy koronavírusom. Reprodukčné číslo mierne kleslo z hodnoty 1,9 na 1,72. V nemocniciach je aktuálne s covidom 885 ľudí, vo vážnom stave je 131 pacientov.

8:54 SLOVENSKO - Registrácia na tretiu dávku pre ďalšie skupiny sa zatiaľ nespustila.

Ako na otázku TASR dnes reagovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, rezort v spolupráci s Národným centrom zdravotníckych informácií finalizuje technické detaily.

"Nepustím žiadny systém registrovania alebo organizácie, o ktorom nie som presvedčený, že bude fungovať," povedal dnes minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Avizoval, že zajtra sa pre riešenie tejto situácie stretne so šéfom Národného centra zdravotníckych informácií Pavlom Capkom.

Súvisiaci článok Veľký prehľad vakcín proti Covid-19: Účinnosť, vedľajšie účinky a dávky Čítajte 

O možnosti prihlásiť sa na tretiu dávku pre ľudí nad 55 rokov, ale aj pre pacientov s chronickým ochorením či osoby s rizikovou prácou vo štvrtok informovala po zasadnutí konzília odborníkov jeho členka a primárka Kliniky infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava - Kramáre Alena Koščálová.

Zdôraznila, že ak pozvánku na tretiu dávku dostanú ľudia, ktorí majú pocit, že by na ňu nemali ísť, mali by sa obrátiť na svojich všeobecných lekárov.

7:55 SVET - Pre desaťtisíce ľudí v severnej Číne platia od dnes prísne nariadenia nevychádzať z domu, keďže pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu sa úrady snažia zastaviť šírenie koronavírusu.

Čína dnes hlásila 39 nových prípadov nákazy, čím sa bilancia najnovšieho výskytu covidu spojeného s variantom delta zvýšila v krajine na viac ako 100 prípadov za týždeň.

Tieto počty sú mimoriadne nízke v porovnaní s väčšinou iných štátov sveta, Čína však počas pandémie postupuje stratégiou "nula prípadov" a jej predstavitelia sú niečo viac ako tri mesiace pred februárovou zimnou olympiádou odhodlaní nové šírenie zastaviť.

Súvisiaci článok Čína sa snaží zastaviť opätovné šírenie koronavírusu pred zimnou olympiádou Čítajte 

6:23 SVET - Svetová zdravotnícka organizácia vyzvala Nemecko a ďalšie krajiny, aby pri dodávkach očkovacích látok ustúpili v prospech štátov, ktoré ich potrebujú viac.

"Pandémia sa skončí, keď sa svet rozhodne skončiť ju," povedal generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus v nedeľu večer na Svetovom zdravotníckom summite v Berlíne.

"Je to v našich rukách. Máme všetky nástroje, ktoré potrebujeme..., ale svet ich nevyužíva dobre. Pri takmer 50 000 úmrtiach za týždeň nie je pandémia zďaleka za nami," citovala ho agentúra AFP.

Šéf WHO pripomenul cieľ svojej organizácie, podľa ktorého by do konca roka malo byť v každej krajine sveta zaočkovaných najmenej 40 percent obyvateľov. "Tento cieľ sa dá dosiahnuť," zdôraznil Tedros.

Podľa jeho slov by krajiny, ktoré už dosiahli mieru zaočkovanosti najmenej 40 percent, mali vakcíny prioritne poskytovať pre očkovací program OSN Covax alebo africkú iniciatívu Avat.

"Žiadna krajina nemôže pandémiu ukončiť izolovane od zvyšku sveta," upozornil.

00:02 SVET - Opatrenia sa dnes menia aj v susednom Česku.

 • Rozširuje sa povinnosť zakrývania dýchacích ciest - respirátory sú povinné vo vnútorných priestoroch, na pracoviskách aj hromadných akciách.
 • Skracuje sa tiež karanténa nariadená po kontakte s pozitívnou osobou.
 • Ďalšie zmeny opatrení prídu na rad 1. novembra.
Súvisiaci článok Respirátory v práci, kratšia karanténa. Česko mení opatrenia Čítajte 

00:00 SLOVENSKO - Najtvrdšie opatrenia od dnešného dňa platia už v desiatich okresoch, v čiernej farbe sú Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Michalovce, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Tvrdošín.

Ďalších tridsať okresov je v II. stupni ohrozenia, čiže v bordovej farbe.

Pre zväčšenie kliknite sem

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 4. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 6. Mecom ide na zelenú
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 8. Marrákeš je červená perla Maroka
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 2. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 3. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 6. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 7. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 9. Union prichádza s novinkami pre diabetológov
 10. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 7 825
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 330
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 014
 4. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 3 759
 5. Predplatné SME.sk len za 29 eur 3 595
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 576
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 605
 8. Marrákeš je červená perla Maroka 2 333
 9. Mecom ide na zelenú 2 275
 10. Poisťovne pod značkou Union prichádzajú na prvú pobočku pošty 1 134
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vojenský stan pred nemocnicou v Kežmarku, ktorý slúži na triáž pacientov a zdravotníckeho personálu.

Poľné nemocnice sa zatiaľ nezriaďujú.


4 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Prečo sa debata o obrannej dohode tak zvrhla?


a 2 ďalší 1 h

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

PCR testy odhalili viac ako 921-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 17 675 obetí. Platia nové pravidlá pre hromadné podujatia v blížiacej sa vlne variantu omikron.


a 5 ďalší 5m
Skryť Zatvoriť reklamu